ICT mozgobolja

poruka: 34
|
čitano: 15.248
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ICT mozgobolja".
15 godina
odjavljen
offline
ICT mozgobolja

Jako dobar komentar na ono što već svi znamo - da je sve po starom i da bi bolje vrijeme iskoristio, da si još jednom napao Hitlera pred Moskvom.

Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ICT mozgobolja
Tonči kaže...

Jako dobar komentar na ono što već svi znamo - da je sve po starom i da bi bolje vrijeme iskoristio, da si još jednom napao Hitlera pred Moskvom.

I još troši moje vrijeme pišući o tom nezanimljivom događaju. Lako za Olega, on će za tekst dobiti čokoladicu, ali tko će meni nadoknaditi ovih 180 sekundi čitanja članka o ničemu (zaspao sam dvaput - ne Olegovom zaslugom)?

 

Inače, Epl i je najjeftiniji, kad uzmeš u obzir sve parametre, kao što su zadovoljstvo korisnika ili način na koji sve jednostavno - radi {#}

Gledam te!
13 godina
protjeran
offline
ICT mozgobolja

Meanwhile back in Croatia.

 

Što je novo. Ništa. Jeftino politikanstvo prožeto u sve strukture društva, obećanja i parole dostojne bivšeg sistema. Dakle, što je novo?

hacktivist
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

Odlican komentar. Olega za saborskog izvjestitelja!!! {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
boli me mozak...

doh {#}

autori koje ignoriram: Sinatra, Ezio, alen-c, Viator, Talalej
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ICT mozgobolja
Veliki Brat kaže...
Tonči kaže...

Jako dobar komentar na ono što već svi znamo - da je sve po starom i da bi bolje vrijeme iskoristio, da si još jednom napao Hitlera pred Moskvom.

I još troši moje vrijeme pišući o tom nezanimljivom događaju. Lako za Olega, on će za tekst dobiti čokoladicu, ali tko će meni nadoknaditi ovih 180 sekundi čitanja članka o ničemu (zaspao sam dvaput - ne Olegovom zaslugom)?

 

Inače, Epl i je najjeftiniji, kad uzmeš u obzir sve parametre, kao što su zadovoljstvo korisnika ili način na koji sve jednostavno - radi {#}

Nemoj molim te, samo ces pretvoriti ovu temu u jos jedan bespotreban flame war.

15 godina
neaktivan
offline
Re: ICT mozgobolja
LordShgi kaže...
Veliki Brat kaže...

Inače, Epl i je najjeftiniji, kad uzmeš u obzir sve parametre, kao što su zadovoljstvo korisnika ili način na koji sve jednostavno - radi {#}

Nemoj molim te, samo ces pretvoriti ovu temu u jos jedan bespotreban flame war.

Kakav flamewar, kad je u pravu? Ljepota, dizajn, i nadasve svjez dasak konkretne divote kojim odisu ti uredjaji je neopisiv.

Moje srce. Moj Apple. Dolje s ruznim PC-em za proletere...

 

Apropos teme *akhem*,

ovaj HDZ-ovac nije u pravu kad kaze da se firme ne mogu sloziti. Znam zasigurno barem dvije odvojene firme koje rade na zajednickom projektu koji nude klijentima, ne samo u HR vec i vani, i znam da jedan dio tog projekta outsourcaju freelancerima...

Cyberpunk indie title - http://ghosts.pleasantnightmare.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 17:20 (Deus ex machina).
13 godina
offline
Re: ICT mozgobolja

I još troši moje vrijeme pišući o tom nezanimljivom događaju. Lako za Olega, on će za tekst dobiti čokoladicu, ali tko će meni nadoknaditi ovih 180 sekundi čitanja članka o ničemu (zaspao sam dvaput - ne Olegovom zaslugom)?

Čovjek nam se malo izjadao, prikazao još jednom ono šta svi znamo, pojeo malo slatkoga, a mi ubili koj minuticu i sve 5 :)

12 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

S Olegom se često baš i ne slažem, ali ovog puta u sridu. Bravo! Iako bi mi bilo puno draže da se radi o dobrom komentaru na pozitivno, a ne na debakl i ovo se mora komentirati

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ICT mozgobolja

Daleko smo mi od ikakvih poboljšanja u društvu, sve stranke nude isto a to je jedno veliko NIŠTA. Svi dođu na vlast a onda potroše godinu na pljuvanje one prošle i tako idemo u krug.

Cijelo društvo se mora promjeniti da bi došlo do stvarne promjena, ponajviše Pravosuđe koje je 99% do 100% slučajeva korumpirano.

13 godina
offline
ICT mozgobolja

Nadam se da si dobio dva slobodna dana nakon torture, da ih uvežeš u produljeni vikend.{#}

 

Čemu se čuditi kad veliki dio političara niti ima pojma što bi trebalo napraviti niti se trudi to napraviti. Kod nas sve završava na nekim nebitnim svađama (sjeća li se netko afere o obavještajnim službama) i prepucavanjim, dimne bombe za prodaju muda pod bubrege. ICT-u ne može biti bolje dok je cijelo gospodarstvo na koljenima. Razina neplaćanja i povećanje broj nesolventnih firmi je odavno premašilo alarmantno stanje. Tko još razmišlja o investicijama u infrastrukturu i usluge.

 

Jedino što T-Com, VIP a koliko pročitah i Tele 2 bilježe lijepe rezultate. Vjerujem da su iznimka a ne pravilo.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 21:53 (mario.L_hr).
 
4 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: ICT mozgobolja

Kladim se da većina prisutnih političara ne bi ni znala šta znači ICT ili bi u najmanju ruku imali prilike čuti engleski izgovor kakav otprilike ima naša premijerka.

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
13 godina
neaktivan
offline
Re: ICT mozgobolja
Vortac kaže...

Kladim se da većina prisutnih političara ne bi ni znala šta znači ICT ili bi u najmanju ruku imali prilike čuti engleski izgovor kakav otprilike ima naša premijerka.

To bi bilo otprilike "Eiiii... Hbii.. B.HIBBI.. EFFHI... ma znate, državna komora za obnovu i razvoj!"

14 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

Razvoj, napredak, nova radna mjesta... Mrrrmda.

 

Ono što je po meni zabrinjavajuće je što su ljudi iz struke uopće pokazuju podršku ovakvim "događajima" (događaji namjerno stavljeni pod navodnike) svojim dolaskom na iste. To obično znači jednu od dvije stvari:

a) ili su se već slizali s određenim političkim opcijama /prevedeno: $$$/ u tolikoj mjeri da im je odlazak na ovakve "događaje" (ponovo, navodnici) nešto što moraju odraditi kako bi zadržali svoje mjesto pod suncem

b) ili žarko žele pokušati ostvariti ono pod a)

 

Naravno da je sve to politika, ali u hrvatskim okvirima to izgleda presmiješno - pri čemu ta riječ u ovoj rečenici ima sve zamislive i nezamislive negativne konotacije.

 

 

EDIT:

Ne mislim pritom na Olega, da ne bi bilo zabune. Njegova uloga je bila čisto izvjestiteljska, i pritom je jako dobro izvjestio o tome kako ovakve stvari u pravilu izgledaju.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2011 8:27 (vlad0).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
ICT mozgobolja

@vlad0: ovo pod a i c. Prije ovo pod a. Svi znamo za "suradnju" MSana i Vlade.

I am creationist. I believe man created god.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
ICT mozgobolja

Da na izborima postoji mogućnost glasanja protiv-HDZa, čime bi se mojim glasom izbrisao jedan glas za HDZ, to bi bio moj izbor... Ovako, kad gledam ovu oporbu, dođe mi da plačem koliko su nesposobni. Jedino mi se čini HSLS da ima zanimljiv program (Gledao Darinka Kosora u "Nedjeljom u 2"), makar znam da nikada neće doći u poziciju da ga provedu, a vjerojatno ga ne bi proveli ni da imaju 75% u saboru. Ukratko, jad i bijeda {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2011 9:38 (Volos).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ICT mozgobolja

Živimo u Matrix-u...

Meda
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ICT mozgobolja
Volos kaže...

Da na izborima postoji mogućnost glasanja protiv-HDZa, čime bi se mojim glasom izbrisao jedan glas za HDZ, to bi bio moj izbor... Ovako, kad gledam ovu oporbu, dođe mi da plačem koliko su nesposobni. Jedino mi se čini HSLS da ima zanimljiv program (Gledao Darinka Kosora u "Nedjeljom u 2"), makar znam da nikada neće doći u poziciju da ga provedu, a vjerojatno ga ne bi proveli ni da imaju 75% u saboru. Ukratko, jad i bijeda {#}

To je najgore od svega - nemamo jaku alternativu. Kukuriku je isti kao i HDZ.

Kod mene su u konkurenciji Laburisti i HSLS. 

12 godina
offline
Re: ICT mozgobolja
parizer kaže...
Volos kaže...

Da na izborima postoji mogućnost glasanja protiv-HDZa, čime bi se mojim glasom izbrisao jedan glas za HDZ, to bi bio moj izbor... Ovako, kad gledam ovu oporbu, dođe mi da plačem koliko su nesposobni. Jedino mi se čini HSLS da ima zanimljiv program (Gledao Darinka Kosora u "Nedjeljom u 2"), makar znam da nikada neće doći u poziciju da ga provedu, a vjerojatno ga ne bi proveli ni da imaju 75% u saboru. Ukratko, jad i bijeda {#}

To je najgore od svega - nemamo jaku alternativu. Kukuriku je isti kao i HDZ.

Kod mene su u konkurenciji Laburisti i HSLS. 

Laburisti i Lesar samo "laprdaju", i ništa konkretno ne nude. Koliko vidim, jedini je HSLS odlučio ne podilaziti biračima i otvoreno reći: treba ukinuti županije i uvesti regionalnu podjelu, napraviti velike rezove u državnom proračunu počevši od otpuštanja iz državne uprave (u kojoj većinom na imaginarnim radnim mjestima rade stranački i rodbinski ljudi), ukinuti povlaštene mirovine, reviziju braniteljskih prava, i još mnogo toga... i da ne zaboravim, otpuštanja u državnim firmama (HEP, šume, vode...) koje usprkos monopolu, zbog već navedenih razloga, posluju s gubitkom, kao i reformu samog menadžmenta (profesionalizacija) u tim firmama... Takvo nešto sam tražio u programu za predstojeće izbore, i koliko vidim, jedini HSLS to nudi. Iako sam i sam svjestan da na kraju od toga ništa neće biti, al bar znam da nisam na kraju dao otvoreni glas lopovluku i HDZu...

16 godina
offline
ICT mozgobolja

Izbora ima, no bez obzira na sve alternative u svim poljima se nalaze nestručni i podobni ljudi pa državom upravlja tko upravlja. Svi koji misle da postoje dva izbora debelo griješe, treba odabrati sve samo ne ta dva izbora.

 

ps. @Volos, u jednom trenutku se i meni učinilo da Laburisti laprdaju, ali nije baš tako, jasno je g. Lesar rekao što treba i kako. Meni je bilo dovoljno. HSLS mi djeluje bolje nego prije, no bojim se da tu još uvijek ima starkelja poput Linića i bubetaju o MMF-u pa nakon što bubnu povlače (podsjeća me na HDZ i na ovaj gore sastanak o ICT-u) te se u pravilu takvi nesposobni guraju tamo gdje im nije mjesto umjesto da prepuste mladima, svi znamo da ima pametnih i sposobnih ljudi, dapače okruženi smo takvima, ali njima nitko neće pružiti priliku da kažu nešto jer su nepodobni.

 

evo linka: http://max.tportal.hr/Hrvatski-laburisti-predstavili-izborni-program-Video_9761_0__0.aspx

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2011 11:16 (zbuzanic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ICT mozgobolja
zbuzanic kaže...

 

HSLS mi djeluje bolje nego prije, no bojim se da tu još uvijek ima starkelja poput Linića i bubetaju o MMF-u pa nakon što bubnu povlače (podsjeća me na HDZ i na ovaj gore sastanak o ICT-u) te se u pravilu takvi nesposobni guraju tamo gdje im nije mjesto umjesto da prepuste mladima, svi znamo da ima pametnih i sposobnih ljudi, dapače okruženi smo takvima, ali njima nitko neće pružiti priliku da kažu nešto jer su nepodobni.

 

Linić je SDP-ovac

12 godina
offline
Re: ICT mozgobolja
zbuzanic kaže...

Izbora ima, no bez obzira na sve alternative u svim poljima se nalaze nestručni i podobni ljudi pa državom upravlja tko upravlja. Svi koji misle da postoje dva izbora debelo griješe, treba odabrati sve samo ne ta dva izbora.

 

ps. @Volos, u jednom trenutku se i meni učinilo da Laburisti laprdaju, ali nije baš tako, jasno je g. Lesar rekao što treba i kako. Meni je bilo dovoljno. HSLS mi djeluje bolje nego prije, no bojim se da tu još uvijek ima starkelja poput Linića i bubetaju o MMF-u pa nakon što bubnu povlače (podsjeća me na HDZ i na ovaj gore sastanak o ICT-u) te se u pravilu takvi nesposobni guraju tamo gdje im nije mjesto umjesto da prepuste mladima, svi znamo da ima pametnih i sposobnih ljudi, dapače okruženi smo takvima, ali njima nitko neće pružiti priliku da kažu nešto jer su nepodobni.

 

evo linka: http://max.tportal.hr/Hrvatski-laburisti-predstavili-izborni-program-Video_9761_0__0.aspx

Pogledao sam malo taj link. Meni ipak više odgovara HSLS, jer je LIBERALNA a ne socijalna stranka, a takav joj je i program. S druge strane, ima konkretan program, bez floskula Dragutina Lesara, kojima obiluje njegov govor (po mom skromnom mišljenju).

16 godina
moderator
offline
ICT mozgobolja

OT ste, vratite se na temu ili preselite diskusiju u temu "Izbori". 

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
ICT mozgobolja

Ne znam tocno sto ocekujete svi od nasih politicara. Da nesto rade?

 

Pa osnovni je problem sto su ti ljudi politicari po profesiji. Velika vecina nikad nista nije radila, nista nije postigla u normalnim trzisnim uvjetima kao privatnici ili zaposlenici neke firme. Oni su od 24. godine po profesiji ljudi koji moraju govoriti i izgledati kao da nesto znaju, a opet ne smiju imati stav o nicemu, da se nekome ne zamjere ili zaglibe u detaljnoj diskusiji o temi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja
Hmmmm da , prema ovom mi smo u debeloj banani : http://www.profitiraj.hr/novosti/globalne-it-kompanije-iz-zagreba-bjeze-u-beograd/ , 25% pad s obzirom na 25% rast kod susjeda da za zamisliti u kakovoj to zemlji znanja mi živimo.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
ICT mozgobolja

Dobar ti dan Oleze,

 

Sjecas li se mozda onog osobnog stava kad si ganjao vizu za ameriku, e sad vidis da to i nije bilo toliko strasno, kakvo matletiranje dozivis na jednoj Hrvatskoj konferenciji.

Ja sam davno trbuhom za kruhom i nezalim nit minute. Koliko radim, toliko i imam, a cjeni se moj trud bez da se osjecam da sam opljackan ili iskoristen.  Moje misljenje je da sve dok nama hrvatima voda nedode do grla nista se nece promjeniti, a mozda sam i u krivu, trpili smo komunizam 40 godina prije nego sto se nesto promjenilo a nisam vise ni siguran da se ista i promjenulo. Svi nesto seru i politicare a nitko nije spreman napraviti pomak prema naprijed. Sramotno je da morate ziviti u takvoj hrvatskoj; ja se za takvu hrvatsku nisam borio.

Do prije godinu dana sam jos gledao vjesti i zgrazavao se sto se sve radi kod nas, kako se krade, pljacka, otima, unistava sve sto se stigne a i svi koji stignu a ono sto je najgore je cinjenica da to nikome nesmeta. Ovi majmuni sto su unistili tvornice i pogone idalje setaju ulicama, voze nova bjesna auta, piju kave po kaficima, jedu vecere po restoranima, i svi drugi oko njih im se divu kako su uspjesni. Na nekakvim pozicijama se nalaze politicki "podobni" valjda jos od komunizma ili njihovi unuci, protiv kakvih sam se ja borio, u ovom zadnjem ratu, dugog jezika a i jos duzeg dlana, pohlepne barabe bez imalo integriteta, kez kraljeznice.

Tesko je shvatljivo da svi ti politiocki guzonje nevide ili nemaju nit toliko mozga, da svoju ulogu u drustvu ucine nesto manje sramotnu, al eto sam opet u krivu jer je pitanje je sto je danas sramotno ili neprohvatljivo ponasanje u hrvatskoj kad nam se i premijer sudi za korupciju.

Nesmatram se osobito prepametnim da bi mogao sudjelovat u amabas svakoj diskusiji, zasigurno sam dobar u nekim podrucijima koim se bavim, a za sve ostalo unajmim ili zaposlim strucnjaka i to najboljeg kojeg si mogu priustiti. Nerazumijem zasto se to i kod nas nemoze, zar je tesko nama hrvatima priznat da nesto neznamo i umjesto naklapanja i pricanja gluposti podstrijeti razumljive cinjenice ili valjana istrazivanja relevantna za diskusiju.

 

Ja se nadam da ce netko u ovoj vam hrvatskoj u narednoj buducnosti imati muda reci DOSTA.

 

Isto tako sam se nekako nadao da ce stvari polako ici na bolje, jer sam mislio da smo udarili dno, al sam evo sam u krivu, jer izgleda da su hrvati jos daleko od apsolutnog dna, jos uvijek mozemo na gore, samo tako naprijed..

 

A ti Oleze, sta da ti kazem, najbolje se sagni i primaj od zadi on nase bande,jer izgleda da te ona manje razljutila nego ona americka. Moram priznat da ti barem imas muda "nesto" napisat u svezi sto se dogada u nasem drustvu za razliku od tvojih kolega.

e.......
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 0:25 (AlterA).
 
6 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ICT mozgobolja

svaka často, potpuno se slažem alter A! točno kako si rekao... na putu prema dole jer ne vidimo još dno...

14 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

Političari jesu šupljoglavci, ali IT direktori u poduzećima su još veća gamad. Glavna odlika im je bahatost bez pokrića, sumanuta potrošnja firminog novca bez ikakvog rezultata u poboljšanju produktivnosti. Bila bi veća korist od IT managera da im se da lopata i kramp u ruke...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ICT mozgobolja

Izbacio me Oleg iz takta. Piše kako su ga dotukli dosadom i besmislenošću te konferencije.

I šta sad kolege forumaši? Triba bi se složit? S čim...da je on tu stajao i kao ovca očekivao da

će političari znat nešto o privatništvu ili poštenom radu, nedaj bože recimo o intelektu.

I onda on tu stoji, čovjek sa min. 20 godina radnog iskustva u struci (više manje) sa diplomom trpi ove trolove. (suzdržat ću se od gorih riječi)

Ja da sam bio tamo... ja bi se diga i prvog idiota koji spomene IT posla u 3PM...pa ja kad završim faks, ja ću bit na birou po tko zna koliko...

Imat ću plaću konobara.... pa jel vi znate koliko će meni život bit težak i kroz šta ću morat proć? 

A njemu je teško? Pa kad je vidio da govore gluposti šta nije poludio na njih i derao se toliko da moraju zvat osiguranje ? 

Zašto je stajao sa strane? Zašto im nije dokazao da su totalno bespotrebni i da se ne pojavljuju više ?

I onda on drži neki viši moralni položaj. Pa Oleg nije ništa napravio. 

I sad neka me pita šta je triba napravit? Pa bit agresivan. Ne dat im niti "disat". Ili barem  ustat se i otić ća.

Stvarno razočaranje....znam da si ima najbolje namjere i da ja ludim vamo...ali daj ako ti smeta napravi nešto u vezi toga

a nemoj vamo pisat kako ti je dosadno bilo.

Jer suma sumarum, ja ne vidim po ćemu si se ti tog dana razlikovao od ikoga u toj prostoriji...

.................................................................................................................................................................................................................................................

 

 

 

 

A poviše mene jato divljih Isusova!
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice