Ja sam za spocking!

poruka: 72
|
čitano: 18.618
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ja sam za spocking!".
15 godina
offline
Ja sam za spocking!

eh, da mi je toliko novčanica da mogu šarati po njima ...  al norveške su zbilja krasne, ša jes - jes. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

Nakon čitanja sam odmah krenuo vidjeti što mi imamo na raspolaganju za spocking. Međutim našao sam samo (jednog) Dobrila u novčaniku :( Niš, poslužit će i on.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

Naše kovanice zato nemaju te čudake na sebi.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

Ak' ćemo pošteno, Gandalf je bio rasist jer je mrzio orke, trolove itd ma što mislili ili učinili, zbog njihove rase; dok su i njegovi prijatelji uništavali bioraznolikost tako da su u brojnim prilikama rado pobili sve ove ili one ili posljednji poznat primjerak neke vrste. Radije Spocka ili novu Uhuru.

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

Mislim, ok. Shvaćam poruku ali stvarno mi je svejedno. Ne smetaju me niti velikani, a Spocka bi bilo duhovito otisnuti i gledati na nekoj novčanici.

Drugim riječima, volio bih imati npr. 200.000 Dobrila i ne bih trošio flomastere na njihov spocking.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ja sam za spocking!

Poanta ovih norveških novčanica mi je OK, ali mi se ne sviđa ona strana sa slikom nalik na fotografiju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ja sam za spocking!

'Friške' vijesti ka i uvik ... i da neko se iz Bug redakcije sjetio, da je Mr. Spock preminuo.

 

Unako usput, jer novčanice su puno bitnija vijest u svakom slučaju.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Ja sam za spocking!

Zagora na 100 kn!

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 22:58 (morrisoN).
 
18 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ja sam za spocking!
memulica kaže...

'Friške' vijesti ka i uvik ... i da neko se iz Bug redakcije sjetio, da je Mr. Spock preminuo.

 

Unako usput, jer novčanice su puno bitnija vijest u svakom slučaju.

 

 hm... ovo nije vijest

16 godina
odjavljen
offline
Ja sam za spocking!

Drago, ti bi nama uveo anarhiju i kaos na mala vrata, jeli...

Danas je crtanje Spocka na novčanice, sutra je bacanje kontejnera i molotovljevih koktela na policiju! Tako to ide, već viđeno.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Ja sam za spocking!

Ja sam za velikanke na novčanicama:

 

Teresa Orlowski, Jenna Jameson, Lisa Ann....

 

dopunite  niz....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Ja sam za spocking!

Arif Heralic FTW!

 

Salu na stranu, mislim da ipak postoje ljudi koji su svakako zasluzili biti na novcanicama i koji su svjetski poznati i pitanje je da li ce ikada biti zaboravljeni.

Nas licanin Tesla je svakako jedan od takvih.

 

Usput Drago, jos netko je raspravljao novcanicama

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2015 9:07 (syncmaster245b).
 
1 0 hvala 1
16 godina
online
Ja sam za spocking!

Sviđaju mi se ove norveške, lijepe su.

 

Slažem se s ovim, bilo bi puno ljepše da su na novčanicama nekakve znamenitosti zemlje ili općenito nešto lijepo, a ne brkati političari, predsjednici i sl.,

a ako ćemo ljude, onda Einstein, Tesla, itd. Neki koji su napravili nešto za opće dobro, bez političkih motiva...

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ja sam za spocking!

Nikola Tesla na novcanici od 100 dinara u Srbiji: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/100RSD_front.jpg

Nalazio se njegov lik i za vrijeme Jugoslavije (1000 dinara) http://www.kamatica.com/admin_images/galerije/16/1992_1000-dinara_134b1d1f40c52f6.jpg

Samo eto kod nas ga jos nema na novcanicama 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ja sam za spocking!
Stric_Jura kaže...

Ja sam za velikanke na novčanicama:

 

Teresa Orlowski, Jenna Jameson, Lisa Ann....

 

dopunite  niz....

 Kinzie Kenner, Carmen Kinsley, Haley Paige (pocivala u miru), Cindy Hope, Zafira Klass 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: Ja sam za spocking!
ARES4 kaže...

Nikola Tesla na novcanici od 100 dinara u Srbiji: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/100RSD_front.jpg

Nalazio se njegov lik i za vrijeme Jugoslavije (1000 dinara) http://www.kamatica.com/admin_images/galerije/16/1992_1000-dinara_134b1d1f40c52f6.jpg

Samo eto kod nas ga jos nema na novcanicama 

 

Ekcuali, to su novcanice nakon "prave" Jugoslavije aka. SFRJ

 

U jugi se dva puta pojavio na novcanici

 

 

Tesla 500 dinara Tesla 500 dinara
Tesla 1000 dinara Tesla 1000 dinara
Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ja sam za spocking!
syncmaster245b kaže...

 

Ekcuali, to su novcanice nakon "prave" Jugoslavije aka. SFRJ

 

U jugi se dva puta pojavio na novcanici

 

 

 

Znači ti si dežurni jugonostalgičar?

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Ja sam za spocking!

ne znam koliko ima istine u tome da li gradani jedne zemlje znaju tko im je na novcanicama ili ne ali cisto sumnjam da kanadani ne znaju tko je Wilfrid Laurier, za kojeg se smatra da je jedan od najpoznatijih kanadskih drzavnika. kao da se kod nas ne zna tko je franje tudman. dobro, mozda malo pretjerujem al cisto jedna usporedba.

 

druga je stvar sto u nasoj drzavi nitko ziv ne mari za svoje velikane ili se niti ne interesira tko je lik na komadu papira. na nasim parama ako nista drugo pise tko je taj decko na slici.

 

s druge strane mislim da je sasvim nebitno sta je na papirnatom novcu. mislim da vecinu ljudi zanima ili broj na novcanici ili eventualno boja, ali ne zbog estetike nego jer znaju da odredena boja nosi odredenu vrijednost.

It's not who u are, it's who u know.
15 godina
offline
Re: Ja sam za spocking!
Friday kaže...

 

 Znači ti si dežurni jugonostalgičar?

 

Vikendom nisam dezuran.

Shvati ovo vise kao pro bono edukaciju.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Ja sam za spocking!

...ako je glumio i drugdje, režirao, bavio se fotografijom i glazbom (ovo potonje vrlo loše, kažu) u globalnoj svijesti je ostao upamćen baš kao Spock
Ovo je hereza. Duboko sam uvrijeđen. Kad čujete odu Bilbo Bagginsu, više vam neće izlaziti iz glave. Remek djelo.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Ja sam za spocking!

E moj Galiću toliko godina imaš još nisi odrastao. Spock i ti vulkanci to ne postoji to je bajka. Ozbiljni IT forum?

 

 

Koji je to intelektualno superiorni primjerak vrste koja je nama, Zemljanima, pomagala kad nam je bilo najteže?

 

Što je sljedeće na Bugu? Ivana Brlić Mažuranič ili  Hans Christian Andersen ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 5:19 (Oldy).
 
1 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ja sam za spocking!
Oldy kaže...

E moj Galiću toliko godina imaš još nisi odrastao. Spock i ti vulkanci to ne postoji to je bajka. Ozbiljni IT forum?

 

 

Koji je to intelektualno superiorni primjerak vrste koja je nama, Zemljanima, pomagala kad nam je bilo najteže?

 

Što je sljedeće na Bugu? Ivana Brlić Mažuranič ili  Hans Christian Andersen ?

 

 

Šta fali ako se ubaci malo zajebancije?

Freak Show Inc.
16 godina
moderator
offline
Re: Ja sam za spocking!
PaleRider kaže...

Sviđaju mi se ove norveške, lijepe su.

 

Slažem se s ovim, bilo bi puno ljepše da su na novčanicama nekakve znamenitosti zemlje ili općenito nešto lijepo, a ne brkati političari, predsjednici i sl.,

a ako ćemo ljude, onda Einstein, Tesla, itd. Neki koji su napravili nešto za opće dobro, bez političkih motiva...

 

 

Kao što su ljudi već objasnili, Tesla je već bio na novčanicama Jugoslavije, ali općenito sam protiv stavljanja čak i velikana znanosti na novčanice, iz jednostavnog razloga jer su bili stvarni likovi, a stvarni likovi uvijek imaju i stvarne mane, a ne samo vrline. 

 

Tesla je, nesumnjivo bio velikan, ali je istodobno bi lud tip, zadnje godine života proveo je zaljubljen u golubicu koju je hranio u parku kraj svog hotela. Smatrao je da razgovara s Marsovcima, te da je Einstein i teorija relativnosti totalna glupost, da je brzina svjetlosti kao gornja maksimalna granica kojoj se tijela/informacije mogu kretati glupost i imao je mnogo betšit krejzi ideja koje i sada marginalci prihvaćaju. Zašto? Zato jer ih je zastupao Tesla, a kad si glup, tvoj idol ne može ni u čemu biti u krivu.

 

Ante Starčević, kojemu tepamo da je otac domovine, danas bi vjerojatno bio barem novčano kažnjen, ako ne i zatvorski zbog svojih stavova o Židovima i Srbima ("Slavoserbima") koje je smatrao "pasminama", s tim su Židovi ipak malo iznad "Slavoserba" koji se po njemu "još nisu odvojili od životinja". Njegovi vlastiti pravaši su ga kritizirali u njegovo doba da mu je javna polemika plitka i prepuna uvreda. Danas ne bi dospio do nastupa na lokalnoj TV - mislim da ga ni Bujanec ne bi zvao kod sebe. 

 

Josip Juraj Strossmayer je u svoje doba bio toliki antisemit da bi iz zbirke pomiješanih citata bilo teško izdvojiti koji su njegovi, a koji su Hitlerovi. Dapače, mislim da bi Hitler ispao umjereniji od njega. A je li bio veliki dobrotvor, aktivist, promicatelj znanosti i kulture, političke i državne emancipacije Hrvata? Jest, apsolutno, ali ima i svoju mračnu stranu, koju je prigrlio, poput Anakina Skywalkera, umjesto da ide putem Lukea Skywalkera. 

 

Darwin je iz današnje perspektive bio rasist, veći od bilo kojega južnoafričkog rasista iz druge polovice 20. stoljeća. Zašto - zato jer je bio čovjek svoga doba koji je prihvaćao neke postulate svog vremena kao samorazumljive i neupitne. Kaže Descartes da ne potpadamo pod "idole trga", i uvijek trebamo težiti propitivanju općih stavova, ali većina nas jednostavno nema vremena ni volje baš svaki prihvaćeni stav zajednice propitivati, a oni koji to rade pa su "ispred svog vremena" bivaju ostracizirani. 

 

Poanta je da o svim ovim velikanima svoga doba treba učiti u školama i odati im priznanje tamo gdje je ono zasluženo, ali stavljanje njihovih imena na novčanice i ulice je često konraproduktivno jer ih se idealizira, od njih pravi idole koji "ne mogu biti u krivu" jer ako je Tesla izumio generator izmjenične struje, onda ZNA da je teorija relativnost, opća i specijalna, jednostavno "glupost". 

 

Izmišljeni likovi su često ideali bez kontroverzi, pogotovu oni iz "lakše" literature, beletristike, koja nema umjetničku vrijednost i dubinu (kvalitetni filmski i književni likovi su uvijek duboki, sa suprotstavljenim stranama svoje ličnosti, i dobri i loši, to je, uostalom, ono što ih čini uvjerljivima i ono što čini literaturu i film istinski kvalitetnima), pa su upravo ti naivni, nepostojeći likovi ono što se bezrezervno može uzeti kao ideal. 

 

Raspudić je išao u tom pravcu kad je u Mostaru pokrenuo inicijativu za spomenik Bruceu Leeju, koji nije zapravo spomenik "pravome" čovjeku, nego predodžbi o njemu u kolektivnoj svijesti ljubitelja "honkonških karate filmova". Da je Lee tumačio uvijek isti lik u svojim filmovima, onda bi vjerojatno spomenik bio baš spomenik tom liku, ali Lee je uglavnom tumačio samog sebe, bez obzira što su mu likovi imali različita imena kojih se većina ionako niti ne sjeća.  

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Ja sam za spocking!
syncmaster245b kaže... 

Ekcuali, to su novcanice nakon "prave" Jugoslavije aka. SFRJ

 

U jugi se dva puta pojavio na novcanici

 

 

imho, ova stara petstotka je jedan od boljih primjeraka dizajna novcanica opcenito (bez obzira na diskusiju da li su nam potrebni likovi na novcanicama ili ne).

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 11:42 (hoover).
15 godina
offline
Ja sam za spocking!

čudi me da još nisu u prometu "pametne" novčanice koje očitavaju puls, podsjećaju na uzimanje lijekova, imaju ugrađenu navigaciju i svakih nekoliko minuta na sebi prikazuju tečaj naspram važnijih valuta. alternativno, budući da je "vrijeme = novac", optjecaj bi se mogao stimulirati radioaktivnošću novčanica ili njihovim premazivanjem sporodjelujućim otrovom koji prodire kroz kožu (osobito za seljačine koji iz drže u snopovima po džepovima, umjesto u novačniku). likovi na novčanicama (ako uopće) trebali bi biti iz lektire/bajki i živinčad: mujo/fata/haso, aska i vuk, domaći, ribar palunko, kokoš, ovca, pametna (smart) plavuša/policajac, pošteni poduzetnik/političar (arhetipska forma), hlapić i gita, regoč, slap i kap, bratac jaglenac i sestrica rutvica, jagor, štakor, žohar i baja patak. bljedoliki je govorio. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 12:09 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

Postoje razlozi zašto se imena ulica i spomenici daju isključivo mrtvim ljudima, kao i što se beatifikacija radi posthumno. Prvi je da treba proći određeno vrijeme kako bi se s povijesne distance evaluirao nečiji značaj, a drugi jer mrtav čovjek ne može napraviti sranje i kompromitirati one koji su mu odali počast (vidi oduzimanje statusa počasnog građanina Srebrenice Bandiću). Imaginarni likovi ne zadovoljavaju drugi kriterij, jer nikad ne umiru, tj. uvijek netko ima autorska prava i može dopisivati nove epizode, u kojima je moguć obrat od uobičajenih vrijednosti tog lika. Za Starčevića bar znamo da više neće lupati nove gluposti. Zamislite recimo Zagora na hrvatskoj novčanici, a onda izađe epizoda u kojoj se on bori protiv Hrvata koji su prikazani kao žešći negativci.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ja sam za spocking!
Visak kaže...

Postoje razlozi zašto se imena ulica i spomenici daju isključivo mrtvim ljudima, kao i što se beatifikacija radi posthumno. Prvi je da treba proći određeno vrijeme kako bi se s povijesne distance evaluirao nečiji značaj, a drugi jer mrtav čovjek ne može napraviti sranje i kompromitirati one koji su mu odali počast (vidi oduzimanje statusa počasnog građanina Srebrenice Bandiću). Imaginarni likovi ne zadovoljavaju drugi kriterij, jer nikad ne umiru, tj. uvijek netko ima autorska prava i može dopisivati nove epizode, u kojima je moguć obrat od uobičajenih vrijednosti tog lika. Za Starčevića bar znamo da više neće lupati nove gluposti. Zamislite recimo Zagora na hrvatskoj novčanici, a onda izađe epizoda u kojoj se on bori protiv Hrvata koji su prikazani kao žešći negativci.

Zagor protiv Sanadera, Mamića, Vidoševića, Bandića, Glavaša, te inih - sto mu bubnjeva Darkvuda, ne vidim u čemu bi bio problem?

 

12 godina
neaktivan
offline
Ja sam za spocking!

odličan dizajn novčanice,samo iz jedne stvari a to je nema političara!!!treba gledati budućnost a mi se zajebavamo sa kojekakvim knezovima,prinčevima,kraljevima i banovima.Što je bilo bilo je i to se ne može vratiti.Što bi trebali njemci koji su fino napravili sranje u dva svjetska rata?Kolektivno se ubiti?Od srušene i do temelja sravnjene zemlje i industrije voljom političara i radom za dobrobit društva.To je kod naših "političara" nemoguće jer oni podrazumijevaju termin "politika"=punjenje vlastitih džepova i uhljebljivanja rodbine,prodaja državne imovine i resursa za dobrobit zemlje.Kod nas je zanimljiv fenomen da se još borimo stvarima koje su se dogodile prije 60-ak godina pa na ovamo i zato su odraz takve novčanice sa kojih nas podsjećaju,velebni spomenici a evo trenutno je obračun sa ustaškim zmijama,komunistima,četnicima,petokolonašima,udbašima...itd. uglavnom glup narod stalno se vraća u povijest a pametni gledaju u budućnost i zato jesmo gdje jesmo kad glasamo za iste od 91´ pa naovamo..taoci vlastite povijesti..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ja sam za spocking!

Dobro onda Tesla je lud ali da nije njega bilo sada bi uštekali net u guicu i ovo pisali. 

A i tv i radio i radar...... Pa i ovaj moj mobilni net bez radio valova nula bodova. 

 

A taj dotični  Luke Skywalker je veliki izumitelj koji je izumio ništa. 

Drago moj imam skoro 44 u guici  a tebi je Teslin izum osnova da zaradiš svoj kruh svagdašnji jer da nema struje svi ti kompjuteri i internet su k... od ovce i onda ideš omalovažavati jednog Teslu?

 

Svaka čast za to treba imati muda.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 14:19 (Oldy).
 
0 6 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ja sam za spocking!
Oldy kaže...

Dobro onda Tesla je lud ali da nije njega bilo sada bi uštekali net u guicu i ovo pisali. 


 

 

 

Ti stvarno misliš da izmjeničnu struju ne bi nitko "izmislio" do kraja svijeta?

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice