Posljedice gluposti

poruka: 120
|
čitano: 45.584
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posljedice gluposti".
16 godina
offline
Posljedice gluposti

Mislim da gospodin Oleg ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 14:23 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Posljedice gluposti
Psiho246 kaže...

Mislim da gospodin Drago ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

 

Misliš gospodin Oleg?

This space for rent!
16 godina
offline
RE: Posljedice gluposti
Psiho246 kaže...

Mislim da gospodin Drago ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

 
jel to neka metafora il sta?

Svatko tko kaže da je igra ili igrica uzrok nasilja mora biti glup.
Jedini tko može biti odgovoran je roditelj i odgajatelj.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Posljedice gluposti
Psiho246 kaže...

Mislim da gospodin Drago ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

 Nije postojalo???
Jack the Ripper anyone?
I numeros serijskih ubojica,WW1,WW2,100godišnji rat - sve prije "Igrica".
Ja npr. znam da vecina mojih prijatelja koji se PC addictive kao je nisu nasilni,a oni koji lunjaju po birtijama često ulaze u tuče.
U potpunosti se slažem s ovom kolumnom.
Blackberry vs. My 1'st comp 629Mhz vs 120Mhz 128MbRAM vs 16MbRam 2" monitor vs 12" monitor
16 godina
offline
Posljedice gluposti

Je li pijanac koji s 2 promila u krvi pokosi pješake pio malo alkoholčića?

 

 

Nije, pio je alkohol, ali je popio samo 2 promilčića. :)

I'm fat, you're ugly! I can diet.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Posljedice gluposti
Drago kaže...
Psiho246 kaže...

Mislim da gospodin Drago ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

 

Misliš gospodin Oleg?

Ime autora je bilo drugacije u vrijeme pisanja moje poruke.
Vjerojatno greska koja je ispravljena.
Takodjer cu ja sad i svoju gresku ispravit. ;)
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
offline
RE: Posljedice gluposti
Zippo kaže...
Psiho246 kaže...

Mislim da gospodin Drago ne shvaca da nasilje nije postojalo dok se nisu pojavile prve IGRICE.

 Nije postojalo???
Jack the Ripper anyone?
I numeros serijskih ubojica,WW1,WW2,100godišnji rat - sve prije "Igrica".
Ja npr. znam da vecina mojih prijatelja koji se PC addictive kao je nisu nasilni,a oni koji lunjaju po birtijama često ulaze u tuče.
U potpunosti se slažem s ovom kolumnom.
 Moja poruka = sarkazam (neshvacen ocito.. :P).

Te nedavne medijske spekulacije da su igre odgovorne za "val" nasilja koji obuhvaca cijeli svijet je glupost.
Nasilje je oduvijek tu, samo je nekad vise a nekad manje medijski eksponirano.
Vecina "gamera" koje ja znam nebi ubili muhu, ne samo zato jer su dobri i to ne zele vec i zato sto to fizicki nemogu (xD).
Jos ce i igre okrivit za nerede na tribinama...
Jos samo fali da "zakon o navijacima" ne obuhvati i igranje igara, lol.
Ne bih se nimalo cudio.
AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
16 godina
offline
Posljedice gluposti

Mene samo zanima koliko tih navedenih novinara idiota pročita ovakvu kolumnu koja bi ih trebala nešto naučiti, jer kolko ja vidim nitko od njih to ne čita. Možda bi si gospodin Oleg trebao dati truda i poslati im to doma ili u redakciju u obliku pisma, ili još bolje brzojava.

I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Čitajući ovaj tekst osjećao sam neopisivo zadovoljstvo kao da sam ga i sam pisao.

 

[pretjerivanje: ON ili "Umrijet ću noćas od ljepote"]

 

U današnjem moru, pardon, cunamiju licemjerne političke korektnosti, ishinjene pristojnosti i pažnje prema duševnim bolima ionako već duševnih bolesnika, netko ima muda napisati ovako nešto i zapravo bez uljepšavanja i bez finih rukavica (možda s onim smetlarskim) reći idiotima njihovu dijagnozu? Neprocjenjivo.

 

Svaki put kada pročitam onakve, takve i slične naslove i tekstove ili nedaj Bože pogledam tako nešto na televiziji, osjećam se nemoćno i pobijeđeno jer se eto, ne dičim poslom i titulom novinara pa da im i odgovorim na isti način, čak i pristojno, sarkastično, cinično, preko metafora, alegorija i sl. sranja, već šutke čitam produkte tih piskarala.

 

O temama nasilja, povezanosti s igrama, licemjerja u medijima i institucijama i žutila može se napisati cijeli niz didaktičkih kolumni i otvoriti foruma, ali bitno je da Oleg opet stoji uzdignuta čela na branicima (hrvatska riječ za sanity?) zdravorazumstva (ah tu je) i u obranu od nanosa gluposti u tiskanim i digitalnim medijima.

 

Ovaj tekst - čak i ako se oni kojima je namijenjen ogluše na njega - jedan je od znakova pobjede za normalnu manjinu kao i likvidacija (poslovna) onog idiota od odvjetnika Jacka Thompsona.

 

[pretjerivanje: OFF]

 

Ukratko, sve ono što ste htjeli reći, a niste se usudili.

LOL @ http://www.youtube.com/watch?v=Y_uCjnuY9D4
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posljedice gluposti

A što onda reći o onim igricama koje idu uživo? Tipa ratovanje. Najsigurnije mjesto na svijetu je Dubai! Tamo ratna propaganda neće izmisliti da se Bin Laden skriva i da ima terorista, eh. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
16 godina
online
Posljedice gluposti

Ajde, da se nadovežem na ono što piše psiho, o vremensko-logičkom pomaku u kontekstu igre <- nasilje.

 

Nisu niti igre danas jedini oblik zabave. Pardon, računalne igre, jer koliko ja znam, igara ima puno, npr.;

- Šah je metafora rata između dvije vojske, igralo ga se valjda i prije nego su 'Evropćani' uopće naučili komunicirati kvalitetnije od različitih oblika glasa "UNG"!

- Film. Nasilje na televiziji je danas toliko široko prihvaćeno, do mjere koja mi se čak i gadi. Puno realističnije nego u igrama, s puno većom dozom zavaravanja gledatelja, obzirom da ne postoji doticaj u smislu gubitka života - osim što lik jednostavno 'ispadne' iz filma, čak niti timeline ne mora biti linearan (npr. Pakleni šund).

- Hrvatski sabor (općenito političke stranke u dragoj nam domovini) - ovoliku količinu nedostatka odgovornosti nisam apsolutno nigdje vidio. Možeš napraviti što god želiš svojim podanic... pardon, građanima, ali nema te sile koja će te natjerati da preuzmeš odgovornost za bilo koji postupak. Jednostavno, "nije upalilo". Oh, well... Joj, pardon, ovdje nije riječ o igri u klasičnom smislu, već "samo za odabrane".  My bad!

- ostale stvarne životne situacije u kojima se koriste puške, bombe, legalizirane krađe, mine, zloupotreba ovlasti, legalizirane krađe, nekažnjeno gaženje ljudi na ulici automobilima i legalizirane krađe (ako to već nisam spomenuo) - zanimljivo kako nitko porast nasilja ne dovodi u vezu s posvemašnjim padom društvenog morala okruženja u kojem živimo?

 

No, ovo su samo neki od pozitivnih (šah, film) ili negativnih (film, Hrvatski sabor) primjera kako je moguće djetetu usaditi sustav odgovornosti, te odnosa uzrok <- posljedica.

 

Ipak, nije niti u svijetu igara sve tako svijetlo - možda je pod 'igricama' lošeg utjecaja novinarka zapravo mislila na igre tipa FIFA ili Simse, kao eklatantne primjere čija proizvodnja ne samo da ne donosi kazne (novčane ili fizičke, npr. odsijecanje ruku, ili lobotomija), već upravo suprotno - donosi nagrade!

Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 16:17 (Veliki Brat).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Totalno se slazem, otvorim jutarnji i samo mi se zeludac digao dok sam naslov procitao. Druga pomisao, sad ce bugovci pi*dit zbog "igrica", a treca bolje da ne otvorim clanak jer cu ja pi*diti na te strucne misli poznavaoca igara.

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

da nema igara, svijet bi bio zaista onda sirovo mjesto, gdje bi se bijes iskaljivao na razne načine. u igrama možda i ima nasilja, ali ovaj svijet - bolesno mjesto je ionako pun nasilja, pa tako ni igre ne moraju biti izuzetak. ono što je kod igara ljekovito, je to što nasilje možemo iskaljivati na virtualan način, i time se oslobađamo stresa. dok neki problem bijesa riješavaju na druge načine, mlateći ljude u RL-u. pretjerano igranje nije dobro, jer se obaveze koje su nametnute normalnom čovjeku zanemarene. i naravno, stvaraju ovisnost! ali, nekome teretana, nekome brdski biciklizam, a nekome igrice. to je sve samo neki "pogodan" izlaz iz ovog realnog svijeta. zato, igre nikako ne mogu biti ocijenjene kao one koje potiču nasilje. stoga, gospodo novinari, odfukajte!

 

:-)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Posljedice gluposti

Osobno ne znam ni jednog gamera koji je nasilan. Ne mislim ono u geekovskom smislu, nego su to normalni ljudi koji nemaju takve porive. Bolje da se ti isti novinari bave BBB-ima i Skinheadsima koji svaki vikend rade sranja, te premlaćuju nevine ljude s teškim posljedicama, kao što u zadnje vrijeme možemo vidjeti!!!!!!!!!!!!!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 20:42 (ivaninho).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

  "Computer games don't affect kids. I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music."
Kristian Wilson, Nintendo Inc. 1989

 

 

The cake is a lie! F*ck Master Chief and his assault rifles and rocket launchers. He only needs a F*CKING CROWBAR!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Ljudi koji igraju igre nisu nasilni, tj. manje su nasilni od ljudi koji ne igraju igre.  A sve što ti ljudi znaju o igrama znaju iz čitanja još retardiranijih tekstova. Nema čovjeka koji se potrudio odigrat koju igru, i da je nakon toga pljuvo na način kako mediji danas pljuju. Evo baš danas, lik iz razreda cijelo nas vrijeme pljuje zato sta mi igramo CSS, i viče da je to gubljenje vremena i da smo mi debili,a sve sto zna od igrama zna iz takvih tekstova, odigra on malo CS-a sa ekipom na informatici, i sad me žica da mu sprzim...

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Logitech G15 + Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Baš sam si odigral malo world of goo, sad idem prebit par ljudi na cesti ...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Čovjek je socijalno biće (društveno) te je najveća kazna koja postoji za njega izolacija iz društva (tu temo je dobro odradio film ''Cast Away'' s Tom Hanksom u gl.ul.). Tko je gledao film, mogao je vidjeti koliko mu je značila ona lopta. Razgovaro je sa njom kao sa živim bićem. Ovo kao uvod.

Karakter čovjeka, osim što je genima nasljedan, određuje ga okolina i društvo u kojem živi. Današnja mladež je pod velikim utjecajem raznih medija, među kojima je televizija najveći i najutjecajniji medij. Stvarna stradavanja dešavaju se samo u ovom svijetu, u virtualnom svijetu igara, sve su smrti fiktivne. To što netko malo zaluta, pa se odvoji od društva jer je previše pred compom, su svakako pojedinačni slučajevi. Ali, u stvarnom životu kad klinac upadne u školu i pobije pola razreda, onda to napravi jer se uživio u ulogu glavnog negativca nekog filma koji je gledao na televiziji ili u kinu. Kad ste čuli da se netko od njih ugledao na neki lik iz igrice (npr. Will Rock, Serious Sam i da ne nabrajam dalje?).

Sjetite se samo mračnog srednjeg vijeka u kojem je preko 16.000 tisuća ljudi završilo na lomači jer su proglašeni vješticama i vještacima. Onda, koliko ja znam nisu postojale igrice ili igre, a ni televizija. Pa se obet ubijalo. Ako vam dijete naginje nasilju, jednostavno mu zabranite da igra nasilne igre. Instalirajte mu igre sa nekom drugom tematikom. Tom Hanks, kad smo već kod njega, svojoj djeci je u potpunosti zabranio gledanje televizije i filmova u kojima je on glumio. Ja sam kao klinac odrastao uz crtiće Toma i Jerry-ja, pa evo nisam nasilan. Ponekad poludim jer ljudskoj gluposti nikad kraja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Da su igre izvor nasilja u svijetu, mislim da bi bile svrstane kao zabranjena roba i kriminalni proizvod. Tako je to kad oni koji potiču nasilje pokušavaju svoja djela skriti iza maske bezazlene zabave (dok je ova u pravoj mjeri, dakako).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

E, upravo sam se sjetio onog teškog psihičkog bolesnika koji je, prerušen u Jockera iz Batmana, pobio 6 bebača i jednu tetu u vrtiću, ne znam gdje. Ako sam negdje pogriješio u podacima, molim da me se ispravi, ali taj idiot je primjer kako filmovi imaju velik utjecaj na neke ljude. Jadna djeca...Plač I još jadniji i tužniji njihovi roditelji...PlačPlač

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.2.2009 22:17 (Dragon wizard).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

jednak je broj novinara koji znaju sto pisu i sredozemnih medvjedica.

moderno drustvo kod nas je donijelo nekoliko fenomena, a to prvenstveno senzacionalističke vijesti u kojima je vijest predstavljena na nacin kako bi se tisak bolje prodavao ili tv emisija imala bolju gledanost. ne tako davno poslije priloga na novoj tv cuo sam jednog roditelja kako se glasno hvali da je djeci zabranio "igrice" jer ne zeli da dobiju epilepticni napad. kao, to se dobije kao gripa. naravno ostale tv glupparije tipa big brothera i farme smiju gledati jer ,   hvala bogu; te emisije pokazuju nesto pametno, kako do kruha bez motike. na zalost u lijepoj nasoj na povrsinu su isplivale neke kreature (a svi znamo sto osim brodova moze plivati na povrsini) koje sustavno zele nametnuti klonovski nacin zivota.

po meni je vece nasilje pod svaku cijenu postati popularan i nametati ostalima sto da rade, nego igrati najnasilnije igre, ja cu vvirtualno srediti nekog a oni me u stvarnosti zivciraju. mozda su zbog nas igraca, a slusajuci o nasilju u igrama, poceli unajmljivati tjelohranitelje. sad kad bolje razmislim to bi bila dobra tema za slijedecu "senzacionalnu" vijest." Povampireni igraci zeljni nasilja izasli na ulice", "Hrvatska pod opsadom "smajsera" i "garanda" i sl.

  sramotno je da olegov clanak nece objaviti nijedna tiskovina  jer se ne zeli čuti nas glas. politicki je nekorektno i medijski opasno prozivati narkomane, prostitutke homoseksualce i ostale ..... a igraci su opasna populacija, ma dajte ljudi.

na kraju zelim reci, pustite nas na miru mi se samo zelimo igrati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Ja znam jednog lika ide sa mnom u razred lik se voli tuci do bola jeb*te imamo mi matematiku on udara sakom od rame nekom liku i tako stalnooo a neigra igre a ja igram i nisam nasilan lol stvarno taj se lik nema na kome iskalit pa onda na nekim geekovima iz razreda pa mislim ono dodji ti kod mene pobji 100 likova u crysisu pa da se smiris hehe

Moja konfa: :AMD Phenom X3 8450 :2 gb ram :ATI HD4650 1024mb :ASUS M2N68 Motherboard
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Posljedice gluposti
mr_brooks kaže...

jednak je broj novinara koji znaju sto pisu i sredozemnih medvjedica.

moderno drustvo kod nas je donijelo nekoliko fenomena, a to prvenstveno senzacionalističke vijesti u kojima je vijest predstavljena na nacin kako bi se tisak bolje prodavao ili tv emisija imala bolju gledanost. ne tako davno poslije priloga na novoj tv cuo sam jednog roditelja kako se glasno hvali da je djeci zabranio "igrice" jer ne zeli da dobiju epilepticni napad. kao, to se dobije kao gripa. naravno ostale tv glupparije tipa big brothera i farme smiju gledati jer ,   hvala bogu; te emisije pokazuju nesto pametno, kako do kruha bez motike. na zalost u lijepoj nasoj na povrsinu su isplivale neke kreature (a svi znamo sto osim brodova moze plivati na povrsini) koje sustavno zele nametnuti klonovski nacin zivota.

po meni je vece nasilje pod svaku cijenu postati popularan i nametati ostalima sto da rade, nego igrati najnasilnije igre, ja cu vvirtualno srediti nekog a oni me u stvarnosti zivciraju. mozda su zbog nas igraca, a slusajuci o nasilju u igrama, poceli unajmljivati tjelohranitelje. sad kad bolje razmislim to bi bila dobra tema za slijedecu "senzacionalnu" vijest." Povampireni igraci zeljni nasilja izasli na ulice", "Hrvatska pod opsadom "smajsera" i "garanda" i sl.

  sramotno je da olegov clanak nece objaviti nijedna tiskovina  jer se ne zeli čuti nas glas. politicki je nekorektno i medijski opasno prozivati narkomane, prostitutke homoseksualce i ostale ..... a igraci su opasna populacija, ma dajte ljudi.

na kraju zelim reci, pustite nas na miru mi se samo zelimo igrati.

 Thumbs up. Ni sam to ne bih rekao bolje Namigiva
Doć će Zoka da vas roka
16 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Ma mr. Oleg, vi ste carina...lijepo je da netko brani ugled nas lega gamera, bilo perom ili s FG-42

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Posljedice gluposti

Ako je čovik lud citiram iz PCPlay-a prije 4 godine: "Ako je neko poremečena osoba tada će mu bit dovoljan i slogan sa tetrapaka mlijeka."

Dokazano je da nakon što se odigraju igrice da su ljudi mirniji i neagresivniji. Jedanput sam se stvarno uživio u NFS:Carbon da sam se zaletio sa 300 Km/h. Nisam uspio skrenit nikako i zabio sam se u zid. Vjerujte mi tako me to priplašilo da više nikad neću divljat.

Igrice uglavnom služe ljudima kao odušak. Nema ničeg bolje nakon svađe sa poslodavcem odigrati jednu partiju UT-a ili Doom-a 3....

Osim toga ne treba se brinit. Niko normalan taj članak nije čitao. Pokraj recesije, ratova, kriminala i korupcije ZAR JE ZAISTA KOGA BRIGA ZA SVE TO!? Je briga je, briga neke lazilade koji čitaju i komentiraju međusobno u birtiji, ali oni to neće primjenjivat vanka već će se samo nasmijat ako i to. Znači svrha tog teksta je zabavljanje lezilada. (Ispričavan se gospodine Oleg ali tako ispada da ste i vi lezilad.)

Ako se to čita naime čini se da je važnije od politike (naši političari isto vjerojatno čitaju ove tekstove sa visokim egoizmom i samo hvaljenjem na izgubljenom vremenu u korist educiranja, je da je vanka tj izvan sabora kriza ali ipak su igrice važniji problem društva zar ne?)

Tako da ovaj tekst točno izdvaja lezilade. To su naši političari i/ili pijanci u birtiji, naime katkad su to dva pojma sa zajedničkim opsegom i dosegom. (Te da ne zaboravim našeg "kolegu" gospodin Olega hahahah).

 

Ja zaista mislim da bi gospodin Oleg zaista trebao razgovarati o malo drukčijim sferama IT-industrije, pošto pokazuje visoku razinu edukacije i naravno znanja. Ne bi trebao gubit vrijeme na ove stvari. Naravno kako ćete tada naučit nekoga da igrice nisu "demonske".

Pa nećete ih naućit. Ne možete! Hrvatsko društvo treba nanovo izgradit. Društvo treba modernizirat i naučit toleranciji (hrvati su jako ne tolerantna nacija). Buduče hrvatsko društvo će bit upravo mi. A za educirat nas trebat će se živit dobro. Prvo osnovne motive treba zadovoljit pa tek tada se možemo kreativno izricat.

 

PS: Osim toga današnji intelektulaci su uključeni u zbivanja gamerske populacije, (preko svoje djece) tako da i sami znaju da se taj članak ne može odnositi na večinu nego na neke izolirane slučajeve.

 

 

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posljedice gluposti

Slažem se kolega, uglavnom dovoljno neiformirani ljudi nam pokušavaju prodavati svoju pamet ali im uglavnom na našu sreću to nikako ne uspijeva. Iskustva čine čovjeka, kroz neki događaj u našim životima, kroz igru, kroz film i poneku knjigu. Iskustvo nemožete kupiti, ono se stječe. Jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
16 godina
neaktivan
offline
RE: Posljedice gluposti
mr_brooks kaže...

jednak je broj novinara koji znaju sto pisu i sredozemnih medvjedica.

moderno drustvo kod nas je donijelo nekoliko fenomena, a to prvenstveno senzacionalističke vijesti u kojima je vijest predstavljena na nacin kako bi se tisak bolje prodavao ili tv emisija imala bolju gledanost. ne tako davno poslije priloga na novoj tv cuo sam jednog roditelja kako se glasno hvali da je djeci zabranio "igrice" jer ne zeli da dobiju epilepticni napad. kao, to se dobije kao gripa. naravno ostale tv glupparije tipa big brothera i farme smiju gledati jer ,   hvala bogu; te emisije pokazuju nesto pametno, kako do kruha bez motike. na zalost u lijepoj nasoj na povrsinu su isplivale neke kreature (a svi znamo sto osim brodova moze plivati na povrsini) koje sustavno zele nametnuti klonovski nacin zivota.

po meni je vece nasilje pod svaku cijenu postati popularan i nametati ostalima sto da rade, nego igrati najnasilnije igre, ja cu vvirtualno srediti nekog a oni me u stvarnosti zivciraju. mozda su zbog nas igraca, a slusajuci o nasilju u igrama, poceli unajmljivati tjelohranitelje. sad kad bolje razmislim to bi bila dobra tema za slijedecu "senzacionalnu" vijest." Povampireni igraci zeljni nasilja izasli na ulice", "Hrvatska pod opsadom "smajsera" i "garanda" i sl.

  sramotno je da olegov clanak nece objaviti nijedna tiskovina  jer se ne zeli čuti nas glas. politicki je nekorektno i medijski opasno prozivati narkomane, prostitutke homoseksualce i ostale ..... a igraci su opasna populacija, ma dajte ljudi.

na kraju zelim reci, pustite nas na miru mi se samo zelimo igrati.

dobro receno.

najveci je problem sto danasnje drustvo je potpuno bez morala. licemjerno, egocentricno i nehumano. filmovi, mediji i igre. na normalnoga covjeka, stabilnu i izgradjenu osobnost nemaju nikakvoga utjecaja. ako cemo praviti razliku izmedju filmova i igara.. to je pogresno, tj. da filmovi mogu utjecati a igre ne... jer onda bi to znacilo da i igre mogu utjecati na nekoga posto izmedju filma i nekakve igre nema neke velike razlike, sve je stvoreno radi zadovoljavanja nase gladi za zabavom... osim sto u igrama uglavnom sam "JA" sam u centru radnje dok u filmovima sa puno suosjecanja ili paznje pratimo dogadjaje oko glavnoga lika. cak bi se moglo reci da igre daju vecu dozu "realnosti" i "uzivljavanja" u glavnoga lika posto sam "JA" taj lik. sad.. problem nije da li filmovi, igre etc utjecu na nekoga.. vjerojatno utjecu. ali koji je razlog tome? to izbjegavamo reci. koliko shita je bilo po americi i posebice po velikoj britaniji nakon sto su razni filmovi s vampirima postali "IN"? poprilicno.. sjecam se posebice jednoga slucaja kad je skupina klinaca ubila jednu staricu i pila joj krv zamisljajuci da su vampiri. a bilo je takvih slucajeva podosta.
davno prije je marilyn manson bio glavni zrtveni jarac u americi. prije njega je bio komunizam (nesto sto se danas radi ovdje.. svi koji su drugaciji ili krivi za nesto su srbocetnici, komunisti, jugonostalgicari itd.) a prije njega.. valjda crnci, britanci i onda indijanci.
sa svim tim nebuloznim izjavama skrivamo cinjenicu da je danasnje drustvo isprazno, bolesno i za sve probleme ocajnicki trazimo nekoga, nesto na cega cemo svaliti krivicu. odgajamo mlade ljude koji ne posjeduju niti trunku suosjecanja i sto je nagore - vlastitoga ja. individualizam polako ali sigurno izumire a oni koji uspiju se iskobeljati iz vrtloga raznog smeca koje mu lansiraju mediji, politicari i teolozi su marginalizirani i oznaceni kao nepozeljni. dajemo im razne "idole" koji su .. idioti.. neljudska bica.. bez trunka morala, pameti ili suosjecanja... moral je "drzavni", "crkveni" ili neki treci, iskrivljeni (poput skinhead "kulture"), ali nikako ljudski. zapravo.. kloniramo ljude koji su cijeli svoj zivot spuzva koja upija.. ali samo "ciste" i "provjerene"informacije dopustene za objavu od moralnog pokrovitelja. to nazalost ima i nuspojava jer ponekad i "krive" informacije dodju do tih ljudi.
eh.. skrecem s teme. novinari kao novinari.. ne znam sto ih uce u skolama novinarstva ali definitivno ih ne uce istrazivanju, proucavanju i na kraju poznavanju cinjenica o kojima pisu. koliko samo clanaka danas se moze procitati koji nemaju veze sa zdravim razumom? .. velika vecina je takva. za zvanje novinara koji se bavi vijestima iz drustva potrebno je donekle poznavati psihologiju, sociologiju, ekonomiju. a nitko od njih ta znanja ne posjeduje.
uglavnom.. pocinjem pisati van konteksta.. posto sve ovo zadire u samo drustvo, sociologiju i odgoj.
sto se tice tih skinheada.. njih definitivno nisu odgojile igre ili filmovi vec jedna zadrta, "zla" filozofija i kultura. a tog novinara koji je pisao clanak... treba poslati natrag u skolu.
Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought peace? Reg: Oh, pea-- Shut up!
16 godina
offline
RE: Posljedice gluposti

Ako nisu krive igre, tko je onda kriv? Zar mislite da se ljudi radjaju kao kriminalci? Vjerujete li da je problem u genima? Trebamo li zabraniti ljudima koje imaju "lose" gene da imaju djecu?

Ili je mozda problem u roditeljima i njihovom odgoju? Ili obrazovnim ustanovama: vrticima, skolama? A sta ako roditelji ili odgajatelji previse igraju WoW i tako zanemaruju djecu? Belji se

Think locally, act globally...
16 godina
offline
Posljedice gluposti

Prijedlog:

 

Osnovati HGS - Hrvatsku gamersku stranku

 

Kandidirati se na slijedecim izborima,nakon pobjede formirajte vladu. Drago nek bude premijer, a Oleg nek se kandiduje za predsjednika. Naxeem nek bude glavni u Saboru, da ostale infidele urikta (mozda ako bude imao vremena, da obnasa i funkciju glasnogovornika stranke).

Nastojati agresivnim (i ilegalnim, ako treba) metodama progurati Zakon o izgovaranju IT termina, forsirati primjenu i najstrozije sankcionisati neposlusnike.

U sklopu provedbe zakona, po cijeloj drzavi postaviti mikrofone na javnim mjestima, koji ce putem wifi mreze i kompleksnog programa za voice analizu utvrditi identitet govornika i kaznjavati ako izgovori ''igrice''.

 

 

I'm fat, you're ugly! I can diet.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Posljedice gluposti
SupremeCommander kaže...

Ako nisu krive igre, tko je onda kriv? Zar mislite da se ljudi radjaju kao kriminalci? Vjerujete li da je problem u genima? Trebamo li zabraniti ljudima koje imaju "lose" gene da imaju djecu?

Ili je mozda problem u roditeljima i njihovom odgoju? Ili obrazovnim ustanovama: vrticima, skolama? A sta ako roditelji ili odgajatelji previse igraju WoW i tako zanemaruju djecu? Belji se

 Svi koji razmišljaju na jedan takav način kao ti daju meni i istomišljenicima do znanja da podržavaš ovaj sistem. Evo ti između ostaloga i odgovor na tvoje pitanje. Jawohl!
s.t.a.l.k.e.r. aka automaton aka yamijima
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice