Pušiona

poruka: 700
|
čitano: 319.889
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pušiona".
15 godina
odjavljen
offline
Pušiona

Et, i zbog takvog nacina donosenja zakona, vjerojatno da necemo jos uskoro u EU, nije mi nikako jasno, kad su prije mogli pokleknut i "popustit" zakon

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pušiona

Odličan tekst, bravo Miro! Slažem se sa svime što si napisao.

 

@ M_dipl, malo si krivo skužio stvar. Nitko nije od pušača stvarao građane drugog reda, ali pušači već godinama od nepušača stvaraju građane drugog reda. Nitko tebi ne brani da pušiš, kako je često interpretiran sporan zakon, samo te se spriječava da dok pušiš naštetiš drugima. Ne znam da li si konkretno ti pušač ali ovo što sam napisao vrijedi za sve pušače općenito.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 23:15 (jastreb).
Moj PC  
18 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Citiram:

˝Na žalost ima puno hlebinaca koji misle da će u Hrvatskoj biti bolje čim se pojave izvještaji o porastu indeksnih vrijednosti američkih i europskih burzi, odnosno kada u zapadnim zemljama stopa BDP-a pređe u pozitivu. Neće. Naša kriza je naša i puno je dublja nego što to želimo vjerovati.

Isto tako – neće nikoga spasiti ovaj tužni, regresivni povratak cigaretama, koje su čak i Turci nedavno odbacili!¨.

 

Ovaj boldani bio je prava istina. Drzava ima puno veci problem od pusenja. Mi uvijek gledamo kako je negdje drugdje i sami sebe zavaravamo u mnogim stvarima. Ovaj zakon o pusenju je po meni samo obmanjivanje mase i skretanje pozornosti od prave stvari a to je da je velika kriza u drzavi. Nisu nas problem cigarete i pusaci. Problem lezi mnogo dublje.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
F1-IVO kaže...

Citiram:

˝Na žalost ima puno hlebinaca koji misle da će u Hrvatskoj biti bolje čim se pojave izvještaji o porastu indeksnih vrijednosti američkih i europskih burzi, odnosno kada u zapadnim zemljama stopa BDP-a pređe u pozitivu. Neće. Naša kriza je naša i puno je dublja nego što to želimo vjerovati.

Isto tako – neće nikoga spasiti ovaj tužni, regresivni povratak cigaretama, koje su čak i Turci nedavno odbacili!¨.

 

Ovaj boldani bio je prava istina. Drzava ima puno veci problem od pusenja. Mi uvijek gledamo kako je negdje drugdje i sami sebe zavaravamo u mnogim stvarima. Ovaj zakon o pusenju je po meni samo obmanjivanje mase i skretanje pozornosti od prave stvari a to je da je velika kriza u drzavi. Nisu nas problem cigarete i pusaci. Problem lezi mnogo dublje.

Istina,država je u krizi,a vlada se bavi zakonima o pušenju,umjetnoj oplodnji i tko zna čim sve ne.Da oni stvarno žele provoditi zakone o pušenju,oni bi to i učinili.

oko za oko,pasta za zube
16 godina
offline
Pušiona

odličan članak...potpuno se slažem s Mirom

Kad joysticka nema, miševi kolo vode!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
F1-IVO kaže...

Citiram:

˝Na žalost ima puno hlebinaca koji misle da će u Hrvatskoj biti bolje čim se pojave izvještaji o porastu indeksnih vrijednosti američkih i europskih burzi, odnosno kada u zapadnim zemljama stopa BDP-a pređe u pozitivu. Neće. Naša kriza je naša i puno je dublja nego što to želimo vjerovati.

Isto tako – neće nikoga spasiti ovaj tužni, regresivni povratak cigaretama, koje su čak i Turci nedavno odbacili!¨.

 

Ovaj boldani bio je prava istina. Drzava ima puno veci problem od pusenja. Mi uvijek gledamo kako je negdje drugdje i sami sebe zavaravamo u mnogim stvarima. Ovaj zakon o pusenju je po meni samo obmanjivanje mase i skretanje pozornosti od prave stvari a to je da je velika kriza u drzavi. Nisu nas problem cigarete i pusaci. Problem lezi mnogo dublje.

Problem je u nasim glavama i nasoj pasivnosti prema odlukama politike, a narocito prema korupciji i gospodarskom kriminalu, koji naprosto cvijeta u nasoj silnoj drzavi Hrvatskoj. Usto fali nam i proste europejske, civilizirane promisljatosti. Jednostavno nedostaje nam potrebne kulture ophodjenja prema drzavi, u sto spadaju legitimni prosvjedi i skupovi kao alatke kojima mozemo doista promjeniti svoju sudbinu, kao i cvrsto upozoravati na cinjenicna stanja u drzavi koja se moraju promptno mjenjati. Pasivnost, poljuljane moralne vrijednosti, kriminalitet, brza zarada na ledjima drugih ( gospodarski kriminal ), politika koja nije u stanju boriti se sa gorucim problemima, nistavna ili nikakva inovativnost u poduzetnistvu, izrazito nizak standard zivljenja, nerealna zaduzivanja gradjana i drzave, niska stopa obrazovanja i ulaganja u obrazovanje ( nema pravih strucnjaka na pozicijama, timskog rada, think-tanka i sl. ), nepoticajna financijska, drustvena ili ina okolina, ne iskoristavanje resursa, nikakva zastita nacionalnih interesa i jos mnogo toga dovelo nas je dovde gdje se trenutno nalazimo!

Xero: ...Ti nemaš brige. Tebi se tako rečeno proc zmrzava ...
14 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Naša država ponovno pokazuje da nema moralnu, ćudorednu, a ni pravnu odgovornost.

Ništa zato, bit će bolje kada nas prime u EU...

 

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pušiona

Je slažem se sa svime napisanim, ako nas onih 200 bogatih obitelji ne izvuku...nagrabusili smo

 

 

Btw, ima li negdje popis tih 200, ili je to onako općenito rečeno

15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

potpuno se slažem s postom. evo, ja sam prvi za zabranu pušenja a pušač sam. nekako mi je taj zakon baš kao što je napisano- civilizacijska vrijednost. narod zaslužuje ovakvu vlast i to je sve šta ja imam reć na tu temu. imam sreću da sam u glavi davno raskrstio s politikom. ima poštenijeg načina da zarađujem kruh, makar ne bio bijeli. kak sam ovo lijepo rekao. Smijeh

There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
MacGuffin kaže...

Naša država ponovno pokazuje da nema moralnu, ćudorednu, a ni pravnu odgovornost.

Ništa zato, bit će bolje kada nas prime u EU...

 

Misljenja sam da ce biti jos gore...kroz jedan duzi period..

Eto nekako smatram da cemo postati robovi u vlastitoj drzavi.

npr: Francuz kupi, sagradi velebno zdanje, Hotel sa *****(zvijezdica), recimo u Primostenu, zaposli svoje (strane) ljude na celnim menadjerskim i inim glavnim pozicijama, dok hrvatima prepusti konobarska i sobarska zanimanja ( koje je naravno podplaceno ). Uz to zaradu zasluzenu u Hrvatskoj ulozi u Hotel sa ***(zvijezdica) u Tunisu.

Xero: ...Ti nemaš brige. Tebi se tako rečeno proc zmrzava ...
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Nek se ugledaju na Austrijance. Jadna nam je drzava Hrvatska. Jadni su ljudi koji ju vode.

 

Eh,ne bi do ovog doslo da je...

http://www.youtube.com/watch?v=eVU9YWliLzs&feature=related
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pušiona
Kaiserex kaže...
MacGuffin kaže...

Naša država ponovno pokazuje da nema moralnu, ćudorednu, a ni pravnu odgovornost.

Ništa zato, bit će bolje kada nas prime u EU...

 

Misljenja sam da ce biti jos gore...kroz jedan duzi period..

Eto nekako smatram da cemo postati robovi u vlastitoj drzavi.

npr: Francuz kupi, sagradi velebno zdanje, Hotel sa *****(zvijezdica), recimo u Primostenu, zaposli svoje (strane) ljude na celnim menadjerskim i inim glavnim pozicijama, dok hrvatima prepusti konobarska i sobarska zanimanja ( koje je naravno podplaceno ). Uz to zaradu zasluzenu u Hrvatskoj ulozi u Hotel sa ***(zvijezdica) u Tunisu.

 

Kad sam ja početkom 90-ih govorio da nam treba netko za naslikat "Odlazak hrvata s mora" dobro da me nisu ubili, toliki je nacionalni zanos bio, čekalo se onih 600 Đodanovih milijardi dolara koje će dijaspora donijet :)

A predvidio sam da ćemo živjeti u Lici, a konobariti i prostituirati se u Dalmaciji...isto ko što meksikanci žive u Novom Meksiku i putuju satima na posao u Kaliforniju

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
Kaiserex kaže...
MacGuffin kaže...

Naša država ponovno pokazuje da nema moralnu, ćudorednu, a ni pravnu odgovornost.

Ništa zato, bit će bolje kada nas prime u EU...

 

Misljenja sam da ce biti jos gore...kroz jedan duzi period..

Eto nekako smatram da cemo postati robovi u vlastitoj drzavi.

npr: Francuz kupi, sagradi velebno zdanje, Hotel sa *****(zvijezdica), recimo u Primostenu, zaposli svoje (strane) ljude na celnim menadjerskim i inim glavnim pozicijama, dok hrvatima prepusti konobarska i sobarska zanimanja ( koje je naravno podplaceno ). Uz to zaradu zasluzenu u Hrvatskoj ulozi u Hotel sa ***(zvijezdica) u Tunisu.

Bio sam sarkastičan.

Što se tiče "članstva" u EU, ja osobno više ne vidim razlog zašto bismo željeli pod svaku cijenu i u vrlo kratkom roku postati njezinom članicom, sada kad su njezine članice države poput Bugarske, Mađarske, Rumunjske, Poljske. To više nije cool i elitno društvo država u kojima teče samo med i mlijeko (a i kvalitetno pivo xD).

16 godina
moderator
online
RE: Pušiona
M_dipl. kaže...

Svakako sam za to da se od pušača ne stvore građani drugog reda

Pusaci kod nas nikad nisu bili gradjani drugog reda - to su uvijek bili nepusaci. Pusaci ni u protekla dva mjeseca nisu bili gradjani drugog reda - samo su se pokusavali tako predstaviti, kao jadne zrtve drzave i njezinih zakona.

 

M_dipl. kaže...

ali ovaj povratak starom zakonu (jer on to zapravo i jest)

Izmjene bi ipak trebale biti bolje od starog zakona, ako nigdje drugdje, onda bi nepusaci i konobari trebali biti zasticeni u kaficina iznad 50 m2 i u restoranima. Medjutim, u clanku 12. navodi se prijelazni rok od 6 mjeseci, tijekom kojeg ce pusenje biti dozvoljeno u svim kaficima i nocnim klubovima! To je prestrasno! To je gore od starog zakona koji je, barem na papiru, dozvoljavao pusenje u 30% prostora. Znaci, sljedecih 6 mjeseci pusenje je dozvoljeno. To je prestrasno, to je gnjusno, to je protuustavno (clanak 69.), to je totalna nebriga za zdravlje ljudi i to je dokaz ministrove lazi da ce nepusaci biti zasticeni. Mozda kasnije, ali prvih sest mjeseci ocito ne. A onda ce vec biti proljece pa ni nece toliko biti bitno.

 

 

Za koji vrag ne naprave referendum?! Mislim da je sad i vise nego ocito da su se ljudi prilagodili novim okolnostima i da vecina ljudi ne zeli povratak na staro i smrdljivo.

 
11 1 hvala 2
16 godina
offline
Pušiona

Vidim da svima smetaju navrat-nanos zakoni koje donosi vlada, a koju je odredilo upravo biračko tijelo naroda. Bumerang, koji im se vratio i opalio ih po tintari, ostavivši ih zbunjene i u čudu dok im se kvrga na glavi stvara. No šalu na stranu, izbor je ionako oduvijek bio pretežak, jer kod nas jednostavno ne postoji dovoljno dobar izbor koji će obnašati dužnosti vođenja države i donošenja zakona. Sve su to oportunisti, sitne duše, te u krajnjem slučaju - mafijaši, koji ne prezaju ni pred čim da se domognu vlastitog boljitka, pa i po cijenu tuđe patnje (prisjetimo se Milinovićevog zakona o potpomognutoj oplodnji, ili harača, povećanja poreza, uvođenje OIBa, itd. da ne duljim).

 

Iskreno sam mišljenja da bi prerani ulazak Hrvatske u članstvo EU imao više neželjenih posljedica od onih pozitivnih. Činjenica je da je Hrvatska u velikim financijskim problemima, dugovima, te da je i pored toga tek sitna ribica u moru krupnih ribetina. To za poslijedicu ima da bi nas EU, odnosno stranci, vrlo lako asimilirali, upravo kao što to Borg čini u gledanim Zvjezdanim Stazama. Ubrizga svoje nanobote u krvotok domaćina, a ovi ga polako i sustavno preobrazuju i podređuju višim slojevim kolektiva. A domaćin postaje radilica.

Sličan scenarij bi se mogao dogoditi sa Hrvatskom, gdje bi strani kapital iz bogatijih zemalja (Njemačka, Francuska, ...) vrlo lako pokupovao Hrvatsku imovinu i infrastruktiru, ubacio svoje ljude na vodeće pozicije, a Hrvatima ostavilo jedva dovoljno prostora da vode tvrtke kooperante. Uostalom, takve bolne scenarije već smo imali i prosvjedočili: prodaja INAe, HTa, a budimo realni, velika većina banaka je u stranom vlasništvu. a svi koji kontroliraju banke, kontroliraju i protok novca.

 

Idealno bi bilo, zapravo, da ne uđemo prerano u EU, već da se pokušamo sami oporaviti od recesije, stati na vlastite noge, te izgraditi sustav i državu koja ća biti uzor ostalima. Da si ne dozvolimo da moramo pred drugima skidati gaće i naguziti se za, uopće, razmatranje o ulasku u EU, već da budemo toliko čvrsti, stabilni i jaki, da nas EU sama poziva u članstvo i da mi budemo ti koji će diktirati pravila i uvjete. Ok, malo sam odlebdio u oblake sa ovim utopijskim sanjarenjem, ali hoću reći da dok god mi na visokim upravljačkim pozicijama držimo tipove poput Bandića, Keruma, Mamića, kompletne nam vlade, i njima sličnih bisera, nikad Hrvatska neće ugledati toliko željeno svijetlo na kraju tunela. Hrvatskoj je potrebno društvo znanja, pravednosti i morala, a ne šljama kakvog imamo danas.

 

Što se pak zakona o (ne)pušenju tiče, za mene ovaj Milinovićev uzmak predstavlja zapravo civilizacijski korak unatrag. Nije istina da je upravo taj zakon jedini kriv za pad poslovanja ugostitelja. Recesija vlada i ljudi si sve teže mogu priuštiti kavu ili kakvo piće. To nema veze sa pušenjem. Cijene svakim danom skaču gore, val poskupljenja prazni svačiji džep, te smo dovedeni u situaciju gdje rađe izaberemo šetnju gradom, klupicu u parku, od kave ili pića u kafiću. Uostalom, ljeto je bilo zadnjih mjeseci, vrijeme u kojem se inače manje boravi u zatvorenim prostorima, što može dati dojam praznih stolova po ugostiteljskim objektima.

Argument da su pušači građani drugog reda jednostavno ne stoji, jer im nitko nije branio ulazak u kafiće, samo se htjelo ostaviti te njihove navike van zatvorenih prostora. Ako ćemo baš o građanima drugog reda, tu bi mogli spomenuti konzumente marihuane, kojima je ova zabranjena ne samo za konzumaciju, već i za posjedovanje i uzgajanje. A nigdje nije medicinski dokazano da je korištenje marihuane išta više ili manje štetne od korištenja duhana. No, hoće li sve stati samo na ovome? Hoće li se dozvoliti pušenje i u kino dvoranama? Školskim ustanovama? Bolnicama? Ti prostori nisu ništa više posebniji od ugostiteljskih objekata. Niti su ljudi koji borave u njima drugačiji od onih koji ispijaju kave po raznim kafićima.

 

Trenutno živimo u društvu nelogičnosti, sebičnosti i kriminala, a ne žalost, iz toga se nećemo desetljećima izvući, sa ili bez članstva EU.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 3:53 (Pupi).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
Kaiserex kaže...
F1-IVO kaže...

Citiram:

˝Na žalost ima puno hlebinaca koji misle da će u Hrvatskoj biti bolje čim se pojave izvještaji o porastu indeksnih vrijednosti američkih i europskih burzi, odnosno kada u zapadnim zemljama stopa BDP-a pređe u pozitivu. Neće. Naša kriza je naša i puno je dublja nego što to želimo vjerovati.

Isto tako – neće nikoga spasiti ovaj tužni, regresivni povratak cigaretama, koje su čak i Turci nedavno odbacili!¨.

 

Ovaj boldani bio je prava istina. Drzava ima puno veci problem od pusenja. Mi uvijek gledamo kako je negdje drugdje i sami sebe zavaravamo u mnogim stvarima. Ovaj zakon o pusenju je po meni samo obmanjivanje mase i skretanje pozornosti od prave stvari a to je da je velika kriza u drzavi. Nisu nas problem cigarete i pusaci. Problem lezi mnogo dublje.

Problem je u nasim glavama i nasoj pasivnosti prema odlukama politike, a narocito prema korupciji i gospodarskom kriminalu, koji naprosto cvijeta u nasoj silnoj drzavi Hrvatskoj. Usto fali nam i proste europejske, civilizirane promisljatosti. Jednostavno nedostaje nam potrebne kulture ophodjenja prema drzavi, u sto spadaju legitimni prosvjedi i skupovi kao alatke kojima mozemo doista promjeniti svoju sudbinu, kao i cvrsto upozoravati na cinjenicna stanja u drzavi koja se moraju promptno mjenjati. Pasivnost, poljuljane moralne vrijednosti, kriminalitet, brza zarada na ledjima drugih ( gospodarski kriminal ), politika koja nije u stanju boriti se sa gorucim problemima, nistavna ili nikakva inovativnost u poduzetnistvu, izrazito nizak standard zivljenja, nerealna zaduzivanja gradjana i drzave, niska stopa obrazovanja i ulaganja u obrazovanje ( nema pravih strucnjaka na pozicijama, timskog rada, think-tanka i sl. ), nepoticajna financijska, drustvena ili ina okolina, ne iskoristavanje resursa, nikakva zastita nacionalnih interesa i jos mnogo toga dovelo nas je dovde gdje se trenutno nalazimo!

Ja mislim da je nas problem to sto nemamo opozicije. Opozicijana svaki potez vladajucih govori da je to lose, pokusavaju se svidjeti svima isto kao i vladajuci. Da opozicija na neke dobre poteze kaze ovo je dobro, a na neke lose kaze ovo nije, mi bi to ovako onda bi ih ljudi vise slusali, a samim time bi vladajuci vise pazili sta rade. Ovako znaju da imaju papke za konkurenciju i rade sto hoce.

 

mbaksa kaže...
To je prestrasno, to je gnjusno, to je protuustavno (clanak 69.), to je totalna nebriga za zdravlje ljudi i to je dokaz ministrove lazi da ce nepusaci biti zasticeni. Mozda kasnije, ali prvih sest mjeseci ocito ne. A onda ce vec biti proljece pa ni nece toliko biti bitno.

Ova promjena zakona je samo jos jedan primjer oportunizma politicara. Ako je ministar Milinovic do prije nekoliko mjeseci govorio da mu je draze da mu je dijete nezaposleno nego da ima rak, a sad popusta pritiscima, sta je on onda? Ministar? Ne, on je lutka na spagama. Osoba bez svoje volje i razmisljanja kojemu je jedino vazno sacuvati svoj posao. A to isto rade i svi ostali i to je taj razlog zasto se ovakve stvari desavaju.

 

Pupi kaže...
Uostalom, takve bolne scenarije već smo imali i prosvjedočili: prodaja INAe, HTa, a budimo realni, velika većina banaka je u stranom vlasništvu. a svi koji kontroliraju banke, kontroliraju i protok novca.

 

Idealno bi bilo, zapravo, da ne uđemo prerano u EU, već da se pokušamo sami oporaviti od recesije, stati na vlastite noge, te izgraditi sustav i državu koja ća biti uzor ostalima. Da si ne dozvolimo da moramo pred drugima skidati gaće i naguziti se za, uopće, razmatranje o ulasku u EU, već da budemo toliko čvrsti, stabilni i jaki, da nas EU sama poziva u članstvo i da mi budemo ti koji će diktirati pravila i uvjete.

Budimo realni, firme koje su u stranom vlasnistvu jedine funkcioniraju danas u Hrvatskoj. Pocnimo nabrajati firme koje su u hrvatskom vlasnistvu: HŽ, HPB, brodogradilista, HEP... Da idem dalje? U 4 rijeci sam nabrojao oko 15 milijardi kuna godisnje koje ove firme uniste, a trebale bi ne unistavati vec stvarati novac.

 

Da li cemo biti robovi ili ne, ja mislim da necemo. A sto se tice meksikanaca, oni su robovi u tudjoj drzavi, a ne u svojoj.

 

I btw, Miro, odlican clanak!

14 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Ništa me ne čudi. Problem ove države je izgubljen kredibilitet zbog silnih afera, nekonzistentnosti i jedinog ulaganja u vlastitu prezentaciju kroz medije, a bez konkretnih djela... Nevezano uz konkretni zakon, drugo niti ne zaslužuju.

 

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Pušiona

Hrvatska je odlucila sebe ostaviti na Balkanu. Medijska hajka na pobornike nepusenja, ugostiteljsko lobiranje podmazano masnom svinjetinom i opca ravnodusnost napravili su svoje.

 

Ali ne treba posustati. Pozivam sve nepusace ali i pusace koji zele zastititi zdravlje svojih obitelji na legalnu borbu za zastitu zdravlja peticijama, pismima, komentarima..

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Pušiona

Ja sam pusac i slazem se da se ne pusi u zatvorenim prostorijama. Posle svih ti velikih kampanji, zakona i kazni, bas me interesira dali ima neki statisticki podatak dali u Americi ili Europi je opao broj zabolenih od opasnih bolesti (kancer, beli drobovi, srce). Koliko za utehu, ni nasa Makedonska vlada nije nisto bolja od vase, kao da su klonirani.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:00 (Kuzo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Nažalost, pušaći će sada trovati svih po kafićima. Odlična kolumna. Tako je kod nas sa svime: vlast se ponaša kao zaklana kokoš, bezglavo se zalijeće po dvorištu na sve strane.

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka. G.H.Hardy || Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:05 (naxeem).
Moj PC  
7 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Pušiona

Napisali ste:

(iako glup – jer samo naivci misle da je zbog ovog zakona pala potrošnja u ugostiteljskim lokalima).

 

Dobro nije opao zbog ljeta, ali izgleda da se pod ovom izjavom misli da ovaj zakon uopće nebi smanjio promet u kafićima.

 

To nije uopće istina da promet nebi opao. Sigurno ceh ugostitelja iz neke perverzne zabave radi toliku buku oko tog zakona.

 

Inače, sa svim ostalim napisanim se u potpunosti slažem. Ja sam također nepušać i pristaša prošle verzije ovog zakona.

Adio )))

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pušiona

Nije to ništa. Dno provalije u koju padamo je još daleko.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pušiona
Pupi kaže...

Iskreno sam mišljenja da bi prerani ulazak Hrvatske u članstvo EU imao više neželjenih posljedica od onih pozitivnih. Činjenica je da je Hrvatska u velikim financijskim problemima, dugovima, te da je i pored toga tek sitna ribica u moru krupnih ribetina. To za poslijedicu ima da bi nas EU, odnosno stranci, vrlo lako asimilirali, upravo kao što to Borg čini u gledanim Zvjezdanim Stazama. Ubrizga svoje nanobote u krvotok domaćina, a ovi ga polako i sustavno preobrazuju i podređuju višim slojevim kolektiva. A domaćin postaje radilica.

Sličan scenarij bi se mogao dogoditi sa Hrvatskom, gdje bi strani kapital iz bogatijih zemalja (Njemačka, Francuska, ...) vrlo lako pokupovao Hrvatsku imovinu i infrastruktiru, ubacio svoje ljude na vodeće pozicije, a Hrvatima ostavilo jedva dovoljno prostora da vode tvrtke kooperante. Uostalom, takve bolne scenarije već smo imali i prosvjedočili: prodaja INAe, HTa, a budimo realni, velika većina banaka je u stranom vlasništvu. a svi koji kontroliraju banke, kontroliraju i protok novca.

 

Što se pak zakona o (ne)pušenju tiče, za mene ovaj Milinovićev uzmak predstavlja zapravo civilizacijski korak unatrag. Nije istina da je upravo taj zakon jedini kriv za pad poslovanja ugostitelja. Recesija vlada i ljudi si sve teže mogu priuštiti kavu ili kakvo piće. To nema veze sa pušenjem. Cijene svakim danom skaču gore, val poskupljenja prazni svačiji džep, te smo dovedeni u situaciju gdje rađe izaberemo šetnju gradom, klupicu u parku, od kave ili pića u kafiću. Uostalom, ljeto je bilo zadnjih mjeseci, vrijeme u kojem se inače manje boravi u zatvorenim prostorima, što može dati dojam praznih stolova po ugostiteljskim objektima.

Argument da su pušači građani drugog reda jednostavno ne stoji, jer im nitko nije branio ulazak u kafiće, samo se htjelo ostaviti te njihove navike van zatvorenih prostora. Ako ćemo baš o građanima drugog reda, tu bi mogli spomenuti konzumente marihuane, kojima je ova zabranjena ne samo za konzumaciju, već i za posjedovanje i uzgajanje. A nigdje nije medicinski dokazano da je korištenje marihuane išta više ili manje štetne od korištenja duhana. No, hoće li sve stati samo na ovome? Hoće li se dozvoliti pušenje i u kino dvoranama? Školskim ustanovama? Bolnicama? Ti prostori nisu ništa više posebniji od ugostiteljskih objekata. Niti su ljudi koji borave u njima drugačiji od onih koji ispijaju kave po raznim kafićima.

 

Trenutno živimo u društvu nelogičnosti, sebičnosti i kriminala, a ne žalost, iz toga se nećemo desetljećima izvući, sa ili bez članstva EU.

Mislim da si u dobrom dijelu neobaviješten. Ulazak u EU prisilio bi nas na zakone koji tamo vrijede, a koji su drastično bolji za nas od naših i u takvom okruženju u kojem moramo poštovati pravila, stvar bi bila bolja.

Ne znam odakle ti ta smiješna konstatacija o asimilaciji i kupnji svega i svačega, kada se ja ne mogu sjetiti ničeg važnijeg što još nije prodano. Ti možeš? Ima neka velika firma u rukama domaćih ljudi? Neka infrastruktura? Malo sutra. Hrvatska više nema imovine. Dakle, budimo realni, ulazak u EU ništa nebi promijenio - OSIM - što bismo tada, kao građani imali otvorenije tržište, gospodarstvo bi nam živnulo, zaposlenja se otvorila i ovdje i vani. Međutim, ulazak u EU baš i ne odgovara svima i to najviše onima kojima odgovara trenutna situacija.

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka. G.H.Hardy || Hrvatska je oligarhijska partitokracija s primjesama patokracije.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:14 (naxeem).
Moj PC  
5 2 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Pušiona

Neš' ti tog problema, nek pusi ko oce da pusi. Samo napomena: Moj stari je pusio 20 godina, al sad je morao prestati jer ima rak grla i imao je operaciju.

4 tjedna i već 1 i pol zvjezdica :D
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pušiona

Jedna jako dobra lekcija o pusenju:

4 tjedna i već 1 i pol zvjezdica :D
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pušiona
naxeem kaže...

vlast se ponaša kao zaklana kokoš, bezglavo se zalijeće po dvorištu na sve strane.

 

Heh, kad moja punica zakolje kokoš to se tijelo kreće inercijom samo u lonac s kipućom vodom, a da joj po dvorištu trči zaklana kokoš ja bih je ganjao punčevom puškom da nabijem fragove na zombie-chicken Osmijeh (što još nisam imao sreće doživjeti)

 

Našu je vlast najbolje opisao onaj bosanski:

 

Pita narod hodžu: "Efendija, što je to demokracija?"

Hodža: "To vam je kada se ja popnem na minaret i imam pravo pišati po vama... a i vi imate pravo pišati po meni."

 

Kriza je mnogo dublja, veli Miro, istina, i osim sluganskom mentaliteta još smo i mlada demokracija, daleko smo od pariških i atenskih izlazaka na ulicu, paljenja i razbijanja u svrhu prigovora vladi. Pušiona.

 

 

Me a skeptic? I hope you have a proof!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:42 (Faerdhur).
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Samo nije fer jer svatko tko spomene to prokletstvo na jednom ovakvom svetom inf. mjestu o kojoj ovisi svaka država na planetu riskira da si na svoj account prilijepi predvođen voljom drugih - orden kartona 'žutog orla' ako ne i crvenog kvadratnog baruna 'Von Schmiesela'.

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:47 (stalker).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Dosada sam bio manje vise ravnodusan u vezi toga zakona - imao sam argumente za i argumente protiv zakona o nepusenju (prevladavali su ovi za). Mislio sam da je to dobro, iako nije nista presudno i generalno za HR narod. Dok se pusilo ako mi je smetao dim nisam isao u lokale, ako mi nije smetao isao sam, to je to. 

 

No, sada kad se vratio zakon, osjecam neki...pa jad, da ne kazem primitivnost, ma, neki cudan osjecaj..odvratno.

 

No hard feelings, ali kao sto su neki rekli, nasa kriza je daleko dublja no sto se misli, i financije su nam najmanji problem u tome. Ljudi ovdje nisu spremni za napredak, previse je iskrivljenih vrijednosti i niskog morala, previse primitivizma. A sta reci za drzavu u kojoj se slusaj turbo folk, ante i simona su glavni na tv-u, pljujemo jedni po drugima gdje stignemo, skolstvo nam je uzasno, ministri voze zene u shopping na racun putnih troskova koje mi placamo, a dijete sa fizickim poremecajima se ne moze skolovati jer mu drzava ne moze placati 1000 kuna mjesecno, dijeca od 15 godina nose nozeve, korumpirani su gotovo svi i svugdje, gotovo svi gledaju samo sebe i svoje kljuse, a ostale gaze- jadni su ovdje ljudi, velika vecina.

 

Ne bi nama pomogla ni najbolja i najpostenija vlada na svijetu!! Kako ce.. 

 

Gadi mi se sve. 

 

Edit:: Kad bolje razmislim, nije zakon o pusenju bas toliko los, pa da sad radi njega odmah pisem o katastrofi cijelog naroda. To sve stoji u nama, treba nam samo okidac da sve izbacimo..zakon sam po sebi nije toliko strasan.

 

Ima jedna dobra poslovica: Nijedna pahulja se ne osjeca krivom za lavinu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 8:58 (!mpact35).
 
2 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Pušiona

Jednostavno i u svakom pogledu s ovim zakonom o pusenju svi smo mi nakraju popusili. Oni sto puse zdravljem a oni sto nepuse troskovima javne zdravstvene skrbi koja ce biti potrebna onima sto puse. Ovakvi zakoni postoje svugdje u svjetu s valjanim razlogom....

Zlo i Naopako
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Pušiona

Stvar je u tome da svatko takve stvari može tumačiti i tumači onako kako njemu to i odgovara! I jedni i drugi a sve u srži vlastitih interesa, jawohl!

s.t.a.l.k.e.r. semi-pro
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice