Što želi Microsoft?

poruka: 52
|
čitano: 27.055
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što želi Microsoft?".
16 godina
moderator
offline
Što želi Microsoft?

Kaj sorkač?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Što želi Microsoft?

sta reci?   Koji pomentar kostaviti? pomentar je kostavljen onima sto u MS-u ne cuju i nevide...ili ne zele cuti...a ne vide..

 

btw respekt...ona plasticna govna ne vrijede preko 200$ {#}

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
18 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
Što želi Microsoft?

Ako nas je išta naučila ova recesija kojoj se ne vidi kraja, onda je to da cijena na tržištu itekako igra ulogu i da jedini koji može računati na publiku kod koje to nije slučaj je opet ranije spomenuti Apple koji je svoje mušterije navikao da dobiju, pa čak i traže da ih se „lupi po džepu“. (O čemu se tu točno radi, ne bi sada željeli analizirati. Smatramo da je to privatna stvar između Appleovih korisnika i njihovih psihijatara.)

 

Epic!

Moj PC  
30 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?

Ne bih ja baš u kategoriju igračaka svrstao nešto za što software pišu Oracle i SAP

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Što želi Microsoft?

Vista, Sedmica i verzije Officea, iako bitno poboljšani, ipak su samo recikliranje i recikliranje. Prvi stvarno originalni (premda se meni ne sviđa) „odmak od paradigme“ su Windowsi 8 za čiji je uspjeh nužno da se rasprostru i na računalima, mobitelima i tabletima. Ako je tako, a s obzirom da su sučeljem prilagođeni baš tabletima i mobitelima, onda nije li logično davati ih za ove dvije platforme skoro pa besplatno, a za računala naplaćivati kako smo i navikli (k'o magare na batine)? Za sada, pak, recenzije bete Windowsa 8 na računalima, da budemo iskreni, nisu bile baš previše entuzijastične i od otvorenog pljuvanja po Microsoftu recenzente samo sprječava ideja o sinergiji, odnosno općoj prevlasti ovoga OS-a i na drugim dvjema platformama: tabletima i smartphoneima. Ako toga ne bude –što nam ostaje?

 

Bravo majstore. Ovim si upravo pogodio poantu. Ako se ne probiju na području tableta i mobitela, ne samo na nivo par postotaka već s ovelikim udjelom (desetci postotaka) onda su samo shebali korisnike PC-a. Ne kužim poantu cijele te priče, ako će otići u tom smjeru. OK da su bili prvi koji su odlomili veliki dio kolača (poput Apple-a s iPadom) ond abi imalo osnove držati nivo cijene. Ovako se doslovno probijaš na tržištu i tražiš veliku lovu samo zato što si u nekom drugom segmentu najjači . Meni se to doima ko da Kramarića žele uzeti u Real Madrid (ili bilo koji veliki klub) na probu a on kaža može za 10 milja eurića.

 

Dođe mi da kažem bem ti onog tko izmisli smartphone i tablete.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Što želi Microsoft?
Sumnjam da je vec definirana cijena Windowsa. Preostaje nam vidjeti.

Btw., mogli bi se malo cesce uhvatiti osobnog stava. Stvarno gust za procitati.
www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
9 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
DamageHigh kaže...
Sumnjam da je vec definirana cijena Windowsa. Preostaje nam vidjeti.


 

Pa je. Smatraj čitav ovaj tekst dijelom IF petlje. IF !1 0... :-)

 

 

This space for rent!
13 godina
neaktivan
offline
Što želi Microsoft?

Potpisujem! Kolko sam god sam razmišljao o kupovini tableta jednostavno dugoročno ne vidim isplativost kupovine istog uz kombinaciju odličnog smartphona i PC/laptopa koje imam doma. Prošli su mi kroz ruke iPad 1 & 2 i samsung tab 7 i 10,1 (par dana korištenja) i nakon euforije,čačkanja,instaliranja surfanja itd jednostavno su mi dosadili jako brzo. Ak hoću nešto brzo pogledat na netu imam mobitel. Ak trebam nešto konkretnije radit imam PC/laptop. Dati 4000-5000 kn za igračku mi se ipak čini previše.

MS će očito napraviti grešku i na području tableta kao što je i radi na području smartphone OS ako planira žestoko naplaćivati licence,jer Ipad je renomirani proizvod na tom tržištu a ICS je besplatan za proizvođače pa ne vidim načina na koji planiraju osvojiti značajan komad tablet kolača. Koga briga za skydrive i office na tabletima kad već imaš milijun takvih besplatnih i komercijalnih alata?

Ako sam ti pomogao stisni HVALA.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Što želi Microsoft?

Konačno da se netko usudio napisati ono što većina misli!

Sad bi autor mogao napisati i pokoju o fejsu.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
7 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
roseman kaže...

Konačno da se netko usudio napisati ono što većina misli!

Sad bi autor mogao napisati i pokoju o fejsu.

 

Na žalost sam se navukao na Fejs kojega i dalje mrzim, pa bih morao serkati po sebi, a nekako mi nije sućstveno....

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 0:32 (Drago).
13 godina
protjeran
offline
Što želi Microsoft?

Da nisu možda igre u pitanju?

Dok sam bio fazi fejsanja bio sam zaluđen pokerom,po cjele dane sam tlačio ekipu da mi daju cipove.

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?

Ne, samo laprdam i lajkam.

 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Što želi Microsoft?

Isto sam i ja razmisljao nakon onih objavljenih cijena za tablete sa W8. Ukoliko pretpostavimo da u MS-u ne rade totalne budale, moguce je zakljuciti da u MS-u znaju nesto sto svi drugi ne znaju, ili su novinski izvori pogrijesili sa cijenama ili izasli sa neprovjerenim informacijama.

 

Ako stvari ostanu na sadasnjim, MS ce duboko zaglibit sa tim windowsima, u rangu Zune-a. Uz sve to ja nisam ni uvjeren da ce se tableti snaznije ukorijenit. Za sada su malo vise od igracke.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?
Drago kaže...
.. a nekako mi nije sućstveno....

 

- (utjecaj proze, mahera pretvorbe, je vidljiv)

 

pa topic, MS želi još dollara, to nije neprorodno ili iznenađujuće. Pa ćak ni zabranjeno. Ipak (što se također nazire u textu), može (jer ima dovoljno novca) investirati u budućnost, tj. dati skoro džabe OS, ... kao DOS. Ako bi posto masovan tad je opet nezaobilazan i opet bi priča bila jednaka sadašnoj (MS=M$). Tj. MS zarađuje, bez obzira dali skupo ili jefitno prodavao OS, paradox, što ga jeftinije sad daje (potencialno) može sutra više zarađivati.

 

It's good to be the king MS. (king Luis XVI, HotW-Part-1, M.Brooks)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 0:48 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što želi Microsoft?
Rain Man kaže...

Isto sam i ja razmisljao nakon onih objavljenih cijena za tablete sa W8. Ukoliko pretpostavimo da u MS-u ne rade totalne budale, moguce je zakljuciti da u MS-u znaju nesto sto svi drugi ne znaju, ili su novinski izvori pogrijesili sa cijenama ili izasli sa neprovjerenim informacijama.

 

Ako stvari ostanu na sadasnjim, MS ce duboko zaglibit sa tim windowsima, u rangu Zune-a. Uz sve to ja nisam ni uvjeren da ce se tableti snaznije ukorijenit. Za sada su malo vise od igracke.

 Ništa se ti nebrini za budućnost W8...zacrtano je u zvijezdama.{#}


Skoro smo tamo, još 2-3 verzije da se ubace višebojne pločice i interaktivne slike između njih.

 

 

Trenutna verzija Trenutna verzija
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 0:56 (blackjobmamba).
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
ihush kaže...
Drago kaže...
.. a nekako mi nije sućstveno....

 

- (utjecaj proze, mahera pretvorbe, je vidljiv)

 

Sućstvo je okej - mislim da je to Despotov prijevod grčkog termina. 

 

Ali, razumljivo je da si mislio da sam i ja jedan "u vidozorju duhovnih muževa"...

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 0:54 (Drago).
15 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?
Drago kaže...
...

 

Ali, razumljivo je da si mislio da sam i ja jedan "u vidozorju duhovnih muževa"...

- eto, sad si razbih ćelo junaćko.. (o stol, od smijeha i lovljenja miša u polumraku..).

 

- još sam samo neodlućan, stisnuti 'prijavi' button... prijavio bi za neku nagradu-počasni titulu (ili doktorat, da bude sukladno prozi), npr BUGov mjesečni provalnik.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Što želi Microsoft?

Zaboravljamo da je Win 8, za razliku od Androida i iOS-a, punokrvni OS koji bi mogao tablete učiniti produktivnijim alatima, nego što jesu.

Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
Tonči kaže...

Zaboravljamo da je Win 8, za razliku od Androida i iOS-a, punokrvni OS koji bi mogao tablete učiniti produktivnijim alatima, nego što jesu.

 

Pitanje je to veliko - format je takav da te ograničava i to vrlo surovo.

 

This space for rent!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Što želi Microsoft?
Drago kaže...
Tonči kaže...

Zaboravljamo da je Win 8, za razliku od Androida i iOS-a, punokrvni OS koji bi mogao tablete učiniti produktivnijim alatima, nego što jesu.

Pitanje je to veliko - format je takav da te ograničava i to vrlo surovo.

 

Pitanje je, važno je kako će to sve ispasti, jer ograničava te i Metro koji nije baš što i desktop. Tablet od 10" bi mogao biti ono što su netbuci trebali biti. Ja već neko vrijeme radim na 1366x768 i strašnih 12" bez problema. Nije idealna ergonomija, ali nudi mnogo. 

16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
M_dipl. kaže...

Kao vlasnik tableta (baš tog HP TP-a sa WebOS-om i Androidom) mogu reći da su to stvarno beskorisne ili vrlo-malo-korisne stvarčice. Najkorisniji su mi za čitanje u krevetu (tu su 0.5% praktičniji od klasične knjige), za što ću ionako uskoro uzeti Kindle, te eventualno za surfanje na kavi, što ne volim raditi jer imam dojam da ispada snobovski. Mimo toga, zapravo samo stoji na stolu i tu i tamo dođe u ruke na par minuta. Jedino je koristan kad sam na putu, pa pogledam dva-tri filma dok putujem, lol.

 

Tableti, ovakvi kakvi su sada, mogu tek poslužiti za čitanje knjiga, ali nisu uopće konkurencija Kindleu - s njim ćeš biti neusporedivo zadovoljniji.

 

S ostalim dojmovima se uopće ne slažem - moje iskustvo korištenja iPada je vrlo pozitivno. Takav uređaj meni idealno popunjava "prazninu" između smartphonea i notebooka. A kao zabavna i praktična nadopuna čitanju novina na kavi mi je - nezamjenjiv (putovanju još i više)! Strah da bi zbog toga izgledao snobovski mi je besmislen. U mom kvartovskom kafiću (ima free wi-fi), nije nikakva egzotika vidjeti nekoga s tabletom, a gotovo uvijek se nađe netko s prijenosnikom... Sasvim uobičajen prizor, nema tu nikakvog pozerstva...

 

Ono što doista ima smisla prigovoriti tabletima odnosi se na cijenu. Ali eto, barem si ti jeftino prošao. :)

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 2:41 (Miro).
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što želi Microsoft?
Smatram da je touch tipkovnica glavni nedostatak i krivac za neproduktivnost.

Android smartphone ili tablet moze imat 253 korisne aplikacije no ako imas povece prste koji su navikli na QWERTY, nema ti pomoci, barem meni :)
16 godina
moderator
offline
Re: Što želi Microsoft?
redline kaže...
Smatram da je touch tipkovnica glavni nedostatak i krivac za neproduktivnost.

Android smartphone ili tablet moze imat 253 korisne aplikacije no ako imas povece prste koji su navikli na QWERTY, nema ti pomoci, barem meni :)

Točnije bi bilo reći "ograničenu produktivnost". U biti se slažem s tobom, ali imam poznanike koji me uvjeravaju da s touch tipkovnicom rade kao i s normalnom.

 

No, za sve ostale postoji i kompromisno rješenje: http://www.bug.hr/bugtv/asus-eee-pad-transformer/714.aspx

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 2:00 (Miro).
16 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?
mozda je jednostavno konkurencija platila huskanje o wintelu kako bi neodlucne (cekati ili ne) usmjerila na svoj kolosjek.
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
odjavljen
offline
Što želi Microsoft?

al bit ce zanimljivo onom tko bude imao wp8, tablet8 i PC8... ne znam kako vama, al meni se ovo svidja (osim cijene?). isti/slicni OS na 3 razlicita uredjaja za razlicitu namjenu.

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Što želi Microsoft?

Takodjer posjedujem iPad i kao m_dipl, koristim ga kao reader (90% slucajeva) ili za surfanje po netu doma prije spavanja ili ujutro uz kavu. Za sve drugo mi je nepraktican. Input na touch tipkovnici je jednostavno neprirodan i neergonomican.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 8:05 (tnakir).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?
blackjobmamba kaže...

 Ništa se ti nebrini za budućnost W8...zacrtano je u zvijezdama.{#}


Skoro smo tamo, još 2-3 verzije da se ubace višebojne pločice i interaktivne slike između njih.

 

 

Windows 9_Star Trek_Edition {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2012 8:27 (Virty).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što želi Microsoft?
Tonči kaže...

Zaboravljamo da je Win 8, za razliku od Androida i iOS-a, punokrvni OS koji bi mogao tablete učiniti produktivnijim alatima, nego što jesu.

 

Jel to smatraš u smislu prebacivanja aplikacija ( uglavnom postojećih ) sa desktop na mobilne i tablet platforme ?

16 godina
offline
Što želi Microsoft?

Moram priznati da me je Drago pogodio kao korisnika tableta, pogotovo ovaj dio za IMDB i listanje newsa uz kavu. Dodao bih i da je tablet vrhunski WC gadget - više ne nosim novine u WC. Slažem se i da mu još nisam našao praktičnu primjenu (čitaj ozbiljnu), ali moram dodati i to da je najkorišteniji uređaj u obitelji (uz TV), da se i moja IT challenged žena navukla na korištenje istog, a klinci odavno rasturaju touch igre. Žrtva nabavke tableta u mojoj kući je netbook koji leži nekorišten godinu dana.

Postoje ljudi koji koriste tablete za ozbiljne stvari (u mojoj firmi za remote nadzor raznih uređaja) i ti će platiti i ozbiljnu cijenu, dok je svima ostalima, koji tablet kao i ja koriste za online drkarenje, cijena iznimno bitna.

 

Drago - u sridu glede osobnog stava.

Moj PC  
13 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Što želi Microsoft?
M_dipl. kaže...
..Izgleda da su tableti stvarno svodivi na pitanja ukusa, više nego ijedan gadget prije njih. ..

 -dodaj tim motivima i klasični PR team, koji brije na CSI (matrix), direktora koji mora imati gadgete jer je 'netko'... tako da ne sumnjam da će u poslovnom svijetu biti (veći) dovoljan broj prodanih primjeraka. Jednako kao jahti, (nešto)Phonea, Rolexa... i to se naziva 'produktivan rad' jer je posznato da su direktori (manageri i PR) najzaslužniji za svaki boljitak, profit i sl, dok su ostali djelatnici (nedajBože radnici) samo nužno zlo, nametnici i sl. kojima netreba dati ni plaću, kamoli neki koristan gadget. Dobit će ga kad se diša zasiti i pređe na drugu igračku, naravno, uz očekivanje da se (sad) investicija vrati produktivnošću, tipkanjem stranica u wordu, bar malo brže nego prije uz zaštitu (eko-green norme) prirode, potrošnje i sveg što uz to ide, ... i opet razlog za veselje mudrog (i pre dragog nam) vodstva = birokracije.

 

Uf, moram izbaciti tu negaivnu vibru, manje crvenog mesa, više zelene trave i riže... brojm do deset.. (ili ko Sevka do tri.. i BradPit!).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice