Vizni režim

poruka: 181
|
čitano: 77.595
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vizni režim".
16 godina
offline
Vizni režim

toni kaže...

Ljudi su spominjali preglede na aerodromima, no ne treba ići tako daleko - pregled kod ulaza u zagrebačku gruntovnicu je
jednako ponižavajući. Samo što to Oleg do sad nije imao priliku raditi pa još nismo u prilici čitati kolumnu o tome.



Konformizam je vrlo zeznuta stvar. Svakodnevno prihvacamo svakakve oblike pritiska, izbjegavamo konflikte itd...
Sta bi trebao napraviti kada mi neko kaze:"band over". Umjesto "fuck you" reci "yes master" i na putu kuci razmisljati pa ovo i nije bilo tako lose. Naime u africi je losije


jesti i spavati
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
branimir kaže...

toni kaže...

Ljudi su spominjali preglede na aerodromima, no ne treba ići tako daleko - pregled kod ulaza u zagrebačku gruntovnicu je
jednako ponižavajući. Samo što to Oleg do sad nije imao priliku raditi pa još nismo u prilici čitati kolumnu o tome.



Konformizam je vrlo zeznuta stvar. Svakodnevno prihvacamo svakakve oblike pritiska, izbjegavamo konflikte itd...
Sta bi trebao napraviti kada mi neko kaze:"band over".


Pitati koji je band u igri i zašto su prestali svirati/postojati/štoveć.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 13:19 (toni).
16 godina
moderator
online
RE: Vizni režim
Lumen_Štrumpf kaže...

- po međunarodnom pravu, područje ambasade je njihov teritorij, znači ako nešto rade, to oni izvršavaju na svojoj zemlji!



Nebitno za cijelu priču, ali - NETOČNO.

Ambasade uživaju ekstrateritorijalnost u nekoj zemlji, što znači da ne spadaju pod jurisdikciju te zemlje, ali NISU dio ozemlja matične zemlje.

Kaže američi stručnjak za međunarodno pravo, Barry Carter: "Contrary to popular belief, however, diplomatic mission and consular post properties are not extensions of the sending state's territory. Both in fact and in law, diplomatic premises are within the territory of the receiving state."

Tek toliko.

This space for rent!
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

BTW obožavam show od Alex Jonesa i njegove prisonplanet.com stranice. Amerika je vjerojetno jedina zemlja koju neću posjetiti osim ako ne dođem jednog dana do diplomatskog imuniteta jer mi se čini da tamo nastaje fašistička država koju su neki ljudi i planirali prije stotinjak godina: http://rexcurry.net/

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Umjesto da se zgražaš što se ulica zove po Thomasu Jeffersonu trebao si poslušati njegove mudre savjete... Cool

God forbid we should ever be twenty years without such a rebellion. The people cannot be all, and always, well informed. The part which is wrong will be discontented, in proportion to the importance of the facts they misconceive. If they remain quiet under such misconceptions, it is lethargy, the forerunner of death to the public liberty. ... What country before ever existed a century and half without a rebellion? And what country can preserve its liberties if their rulers are not warned from time to time that their people preserve the spirit of resistance? Let them take arms. The remedy is to set them right as to facts, pardon and pacify them. What signify a few lives lost in a century or two? The tree of liberty must be refreshed from time to time with the blood of patriots and tyrants. It is its natural manure.

Dobro da je nisu nazvali po Benjaminu Franklinu Namigiva

Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 14:27 (Ivan Bajlo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

@Toni, ja ne sumnjam u tvoja pozitivna iskustva i pitanje kad si to vadio vize nije bilo retoričko. Ono što me u stvari zasmetalo kod tvog posta je tvoj komentar da je možda problem u Olegu, odnosno u zjankovicu. U redu, imaš relativno svježa pozitivna iskustva, ali bojim se da su pozitivna iskustva sve rjeđa. Ispričavam se zbog komentara o inteligenciji. Radi se o tome da sam generalno iziritiran time da bi trebali ući u NATO bez referenduma, iako je očito da je nacija u najboljem slučaju podijeljena oko tog pitanja. Busheva Amerika i sve u vezi nje mi ozbiljno ide na zivce.

Nego, pretpostavimo da je zaista problem u Olegu i zjankovicu. Mozda u njihovom izgledu? Imaju zadah iz usta? Prdnuli su u čekaonici? Što bi po tvom mišljenju moglo biti pravdanje za nešto što se može nazvati šikaniranjem?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Buš, NATO i referendum (ja bi isto da mogu zaokružit "ne") nemaju nikakve veze s ovim.

Nije problem u njihovom izgledu, nego u stavu - njih dvojica proceduru kod izdavanja vize doživljavaju "šikaniranjem", iako se ta procedura ne razlikuje od mnogih sličnih (aerodrom, gruntovnica itd.). Većina ljudi koji su išli tamo, a s kojima sam razgovarao o tome, kažu da su zapravo očekivali mnogo gore (ne u smislu fizičkog šikaniranja, nego pitanja koja će im se postavljat).

Procedura je sljedeća:

* dođeš tamo u vrijeme koje si odabrao preko Interneta, poneseš sve dokumente koje ti kažu

* puste te u stražarnicu jednog po jednog, pogledaju imaš li sve dokumente, ako nemaš, vrate te

* pretresu te (aerodromska procedura, ništa strašno) i uzmu sve metalno i elektroničko iz džepova - za razliku od aerodroma, vrate ti poslije

* uđeš u zgradu ambasade, predaš dokumente na šalteru, čekaš dok te prozovu

* razgovaraš dvije minute s konzulom, on ti kaže jesi dobio vizu ili nisi i ako jesi, da dođeš po nju u tri popodne

Gotovo. Sorry, ali ako je to nekome šikaniranje samo zato što a) osjeća da ga svatko treba tretirati onako kako ga Sandra Vujčić tretira na Microsoftovim pressicama (Maštruko) ili b) je paranoik koji očekuje da će ga izrešetati mitraljezi iz trave (Janković), onda je problem u njemu.

Uostalom, svatko od nas ima granice "šikaniranja" koje će tolerirati. Viza za Ameriku nikom nije neophodna i tko ne želi proći tih pola sata, ne mora.

Mene puno više smeta procedura u gruntovnici, u državi kojoj plaćam porez, i u koju moram ući kada sređujem papire za stan nego ono što rade Ameri.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 14:49 (toni).
16 godina
protjeran
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja".

Kakva šteta.... a ti si se toliko nadao da će te barem skidati i pipati.... Poljubac

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
protjeran
offline
U.S. police
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:18 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
toni kaže..
Puno stvari u životu je ponižavajuće i besmisleno. Postupak dobivanja američke vize puno manje nego neki drugi.
Navedi tri stvari koje nalaziš više ponižavajućim od dobijanja Američke vize.
Molim, preskoči spiku s gruntovnicom koju si već iskoristio, te copy/pastanje s weba Iskoraka jer se to ne odnosi na većinu stanovnika HR Poljubac

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
toni kaže..
Puno stvari u životu je ponižavajuće i besmisleno. Postupak dobivanja američke vize puno manje nego neki drugi.
Navedi tri stvari koje nalaziš više ponižavajućim od dobijanja Američke vize.
Molim, preskoči spiku s gruntovnicom koju si već iskoristio, te copy/pastanje s weba Iskoraka jer se to ne odnosi na većinu stanovnika HR Poljubac

Prve tri koje su mi pale na pamet ne smijem napisati jer će mi Rosandić obrisati post. :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:13 (toni).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
toni kaže...

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja".

Kakva šteta.... a ti si se toliko nadao da će te barem skidati i pipati.... Poljubac

Ne, ta dvojica šljakera bili su mnogo ružni, debeli i ispod mojih standarda.
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...

Nije problem u njihovom izgledu, nego u stavu - njih dvojica proceduru kod izdavanja vize doživljavaju "šikaniranjem", iako se ta procedura ne razlikuje od mnogih sličnih (aerodrom, gruntovnica itd.). Većina ljudi koji su išli tamo, a s kojima sam razgovarao o tome, kažu da su zapravo očekivali mnogo gore (ne u smislu fizičkog šikaniranja, nego pitanja koja će im se postavljat).

* dođeš tamo u vrijeme koje si odabrao preko Interneta, poneseš sve dokumente koje ti kažu

* puste te u stražarnicu jednog po jednog, pogledaju imaš li sve dokumente, ako nemaš, vrate te

* pretresu te (aerodromska procedura, ništa strašno) i uzmu sve metalno i elektroničko iz džepova - za razliku od aerodroma, vrate ti poslije

* uđeš u zgradu ambasade, predaš dokumente na šalteru, čekaš dok te prozovu

* razgovaraš dvije minute s konzulom, on ti kaže jesi dobio vizu ili nisi i ako jesi, da dođeš po nju u tri popodne

Uostalom, svatko od nas ima granice "šikaniranja" koje će tolerirati. Viza za Ameriku nikom nije neophodna i tko ne želi proći tih pola sata, ne mora.

Mene puno više smeta procedura u gruntovnici, u državi kojoj plaćam porez, i u koju moram ući kada sređujem papire za stan nego ono što rade Ameri.

Ne kužim koje veze ima gruntovnica s ovim? Ako te nešto oko gruntovnice smeta - napiši osobni stav o tome i objavi na svom blogu ili web portalu svoje firme. Glupost A ničim ne umanjuje Glupost B.

Drugo, ne bi rekao da je u pitanju "aerodromska procedura", već nešto osjetno gore, a i sama aerodromska procedura nije ista na svim aerodromima, i na svim letovima (najgora je, i opet, kod leta za Ameriku). Kad sam ovog ljeta letio za Koreju, zemlju koja ima luđaka Kim Jong Ila i njegovu vojsku na 40 km od glavnog grada, i ozbiljne prijetnje terorizmom, nisam prošao ni pola onoga na ulazu u običan konzularni odjel SAD ambasade.

Za nekoga sa strane bitno je shvatiti koliko su konzularni poslovi rutinska glupost i nisko rangirani na ljestvici svemira. Riječ je o postupku koji je zaista na razini odlaska na kiosk. Ne postoji baš nikakvo opravdanje da maltreriraš ljude koji su došli predati formular čovjeku iza neprobojnog stakla. NIJE riječ o ulasku u avion, jer u avionu neki luđak može ugroziti živote nekoliko desetaka ili stotina ljudi, a u konzularnom odjelu ambasade ne može (mislim, može, koliko i na kiosku Tiska).

I u pravu si da svatko ima granice šikaniranja koje će podnijeti. Tvoje očito nisu bile ugrožene kod odlaska u SAD, moje jesu. Glavna poanta je da sam ja tamo trebao ići poslom, da popratim MS-ov launch proizvoda. Fin motiv, ni velik ni malen, ali ipak definitivno premalen da bi nekome dao da me toliko maltretira. Osobno mislim da bi više ljudi trebalo reagirati na moj način, ali to je svačija osobna stvar i odluka.

Bivši ćovijek, sada žena!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:34 (Zli Luđak).
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Zatražio sam da mi vrate putovnicu i otišao sam, ostavivši im 131 dolar nepovratnog pologa koji je u moje ime uplatio Microsoft. (Očekujem mailove podrške od strane open source zajednice za ovakvo nanošenje izravne financijske štete softverskom divu.)

ahahahahaha.... prajsles lajn :)

Silence! I Kill You...
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 15:37 (no name).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
Ne kužim koje veze ima gruntovnica s ovim? Ako te nešto oko gruntovnice smeta - napiši osobni stav o tome i objavi na svom blogu ili web portalu svoje firme. Glupost A ničim ne umanjuje Glupost B.

Ne smatram to vrijednim teksta. Plus, zabavnije je srati po forumima.
16 godina
offline
Vizni režim

A jel nije puno lakše (humanije) dobiti Kanadsku vizu...pa je puno lakše iz Kanade za SAD.

Glupo zvuči al mislim da bi upalilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
kujn kaže...

A jel nije puno lakše (humanije) dobiti Kanadsku vizu...pa je puno lakše iz Kanade za SAD.

Glupo zvuči al mislim da bi upalilo.

Ne znam je li kanadsku vizu lakše dobiti, ali naravno da ne bi. Kao državljanin HR moraš imati vizu odakle god ulazio. I nije stvar u posebnom odnosu prema Hrvatskoj - nijedna zemlja nije posve oslobođena potrebe za vizama kod ulaska u SAD, neke mogu ući u tzv "Visa Vaiwer program" koji NEKE građane NEKIH zemalja oslobađa potrebe za vizom kod ulaska (jedan od uvjeta je npr "digitalizirana putovnica"). Ipak, općenito uzevši, može se kazati da su svi podjednako maltretirani i ponižavani.
Nije problem "dobiti vizu" - ja sam siguran da bi dobio da sam htio. Problem je što je postupak takvo ponižavanje i maltretiranje da u tome jednostavno ne vidim smisao, i zgadila mi se i zemlja i viza i putovanje, kao da odeš u restoran a neko ti se popiša u juhu. Vidjevši sve to, nekako bi očekivao da sličnu reakciju gađenja dobiju i mnogi drugi, ali očito se oko toga varam.

 

Bivši ćovijek, sada žena!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 16:44 (Zli Luđak).
16 godina
offline
RE: Vizni režim

Ma shvatio sam ja poantu svega i potpuno si u pravu u svemu. Naime na ljeto se spremam u Toronto i gotovo sam siguran da Kanađani ne vrše torturu nad turistima koji žele dobiti vizu. Tada sam namjeravao postjetiti i SAD no sada ne znam jel ću moći iz CAD u SAD bez još jedne vize. No budem se raspitao.

16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
Problem je što je postupak takvo ponižavanje i maltretiranje da u tome jednostavno ne vidim smisao, i zgadila mi se i zemlja i viza i putovanje, kao da odeš u restoran a neko ti se popiša u juhu. Vidjevši sve to, nekako bi očekivao da sličnu reakciju gađenja dobiju i mnogi drugi, ali očito se oko toga varam.

 

 

Ahh zemlja meda i mlijeka... moš si mislit...

Nisam baš niti ljubitelj Velike Britanije ili drugih Commonwealth zemalja ali barem imam osjećaj da su nekako "normalniji" od Amera. Amerikanci su postali stoka sitnog zuba i sada se boje da ih "Boogie Man" ne pojede za dorucak, uvijek su bili opsjednuti razno raznim babarogama ali sada su stvarno postali ne smiješni nego patetični. Po njima jedino što ih može spasiti od babaroga je absolutno zatvarnje i objava rata svakome tko nije "demokratski" nastrojen.
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
kujn kaže...

Ma shvatio sam ja poantu svega i potpuno si u pravu u svemu. Naime na ljeto se spremam u Toronto i gotovo sam siguran da Kanađani ne vrše torturu nad turistima koji žele dobiti vizu. Tada sam namjeravao postjetiti i SAD no sada ne znam jel ću moći iz CAD u SAD bez još jedne vize. No budem se raspitao.

 
Nećeš moći, trebaju ti dvije vize. Ne znam kakva je i kolika kanadska tortura, ali znam da odnedavno za kanadsku vizu više ne treba nekakav dodatni formular s posebnim (čitaj: vojnim) pitanjima.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Autor je u svom komičnom bijesu zaboravio na dvije stvari – u haustoru pokraj američke ambasade na Zrinjevcu svojedobno je eksplodirala bomba i još važnije, počinitelji nikad
nisu otkriveni. Meni se to čini kao sasvim dovoljan razlog za selidbu u bunker i  rigoroznu kontrolu. Btw, 1998. godine u američkim ambasadama u Dar es Salaamu i Najrobiju u eksplozijama auto bombi ubijeno je nekoliko stotina ljudi.  Dio poginulih vrlo je vjerojatno čekao vizu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Oleže, hvala ti na ovom tekstu.

 

Konačno dijelimo mišljenje sa kojim me ujedno podsjećaš na 'torturu' koju sam osobno prošao prije dvije godine.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 17:56 (Karabaja).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Ovo je stvarno odličan komentar jednog otužnog dijela naše stvarnosti.

Ako netko smatra da ovakvim odnosom osoblja u dotičnom veleposlanstvu dobiva poruku

"Dobar Vam dan, dobro došli u našu zemlju!" onda stvarno ne znam što mu treba

napraviti kako bi shvatio da je nepoželjan.

 

Kad bi službenici dotičnog veleposlanstva željeli dopuniti gornji pozdrav koji bi MORAO biti

obavezan prilikom civiliziranog ponašanja, siguronosnim temama onda bi to mogli učiniti

opet sa smiješkom i sa jasnim ciljem svog ponašanja; nešto tipa "Dobar Vam dan, dobro

došli, moramo Vam se unaprijed ispričati zbog nekoliko stvari koje smo dužni provoditi zbog

sigurnosnih razloga".

Otprilike kao što se stjuardese u avionu ne deru na putnike i ne vrijeđaju ih prije i za vrijeme

prezentacije sigurnosnih aspekata nužnih za ugodan let aviona.

 

Eh da, stotine bezobraznih postupaka drugih službi, institucija i sl. uopće ne opravdavaju

ovu konkretno o kojoj je Maštruko pisao.

 

Nije normalno prolaziti takav tretman kako bi netko otišao u posjet rodbini, prijatelju,

poslovnom pratneru ili u krajnoj liniji iz najobičnijih turističkih poriva.

 

Pozdrav svima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
pop merrill kaže...

 

Autor je u svom komičnom bijesu zaboravio na dvije stvari – u haustoru pokraj američke ambasade na Zrinjevcu svojedobno je eksplodirala bomba i još važnije, počinitelji nikad
nisu otkriveni. Meni se to čini kao sasvim dovoljan razlog za selidbu u bunker i  rigoroznu kontrolu. Btw, 1998. godine u američkim ambasadama u Dar es Salaamu i Najrobiju u eksplozijama auto bombi ubijeno je nekoliko stotina ljudi.  Dio poginulih vrlo je vjerojatno čekao vizu

 

 To uopće nije upitno. Stvar je koliko ćemo se mi dati ponižavati. Osim toga, tu je i pitanje reciprociteta. Što i mi njima ne bi 'piz*eknuli' vize koje će se izdavati u nekoj vukoje*ini US-a unutar strogo čuvanog bunkera? ;)
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 17:55 (Karabaja).
16 godina
neaktivan
offline
Ma nije to tako strašno

Nedavno sam bio na službenom putu preko bare i išao sam u sjedište Microsofta (iako se navodi da je u Redmondu, zapravo se nalazi na pola puta između gradova Redmonda i Bellevuea, dvadeset minuta autobusnom linijom od Seattlea). U neku ruku slažem se da je postupak dobivanja vize dosadan i naporan kao i svaki drugi postupak koji ima veze sa administracijom. No, smatram da to nije razlog da se odustane od puta.  U hrvatskoj se administraciji mogu pronaći i puno gore po čovjeka više ponižavajuće situacije. Što se tiče putovanja u SAD tiče, mislim da je čak i jetlag gora stvar od vađenja vize. Pri svakom presjedanju sa jednog zrakoplova na drugi, proći ćete još puno detaljnije premteačine uključujući skidanje cipela, remena (!), odjeće, vađenja laptopa na rengen i tako dalje i to ne samo ako idete u SAD, ista priča vrijedi i za EU. Recimo, meni je u cjelom putu najgora stvar bio kaotičan pariški aerodrom Charles De Gaul na kojem su mi let pomaknuli za punih 9 sati, a na terminalu nema niti jedne klupe, čak niti drvene! Ne moram reći da to može teško pasti nakon 11 sati prekooceanskog leta. No, iako je Olegov tekst zanimljiv, zdravo ciničan i pomalo humorističan, a zbog toga ga i cjenim kao autora, kada na sve to ne bi gledali kroz takvu prizmu, cijela procedura i nije tako strašna, bolje je sačuvati energiju za samo putovanje.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
pop merrill kaže...

 

Autor je u svom komičnom bijesu zaboravio na dvije stvari – u haustoru pokraj američke ambasade na Zrinjevcu svojedobno je eksplodirala bomba i još važnije, počinitelji nikad nisu otkriveni. Meni se to čini kao sasvim dovoljan razlog za selidbu u bunker i  rigoroznu kontrolu. Btw, 1998. godine u američkim ambasadama u Dar es Salaamu i Najrobiju u eksplozijama auto bombi ubijeno je nekoliko stotina ljudi.  Dio poginulih vrlo je vjerojatno čekao vizu

 

 
Maltretiranje kod predaje papira je namijenjeno samo nevinima i dobronamjernima, takozvanim "običnim građanima" i ne može zaustaviti auto bombu s luđakom koji je spreman izgubiti život. Frajer s auto bombom se bez problema može zaletjeti u stražarsku kućicu i ubiti i one koji čekaju u redu zajedno sa zaštitarima. Dok su me drkali našao sam barem pet načina na koje se sva ta njihova paranoja može zaobići i nanijeti im se šteta ako netko zaista želi i ima motiv. Kad bi bio bio terorist moj omiljeni đir - mada traži veliku hrabrost i organizaciju - bio bi napad minobacačima, a la IRA vs Heathrow cca 1994. Ako u obzir uzmemo samoubilačke napade još i lakše. Kao da dva-tri zaštitara s pištoljima mogu zaustaviti Dajca ili FAP-a nakrcanog eksplozivom koji bi im se zaletio u kućicu i sravnao je još prije nego bi eksploziv bio aktiviran (koji bi, aktiviran, onda sravnao još sve u krugu par desetaka metara). Mislim, bezveze sve skupa....

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
protjeran
offline
RE: Ma nije to tako strašno

Lako za putovanje nego je stvar u tome što oni sumnjaju na svakoga.

 

"In one harrowing case, the wife of film producer Nicholas Monahan was forced to expose

herself and have screeners touch her breasts in full public view at Portland International Airport.

Upon seeing his wife crying her eyes out, Monahan complained and was subsequently arrested

and thrown in the airport jail. Monahan likened his experience to something out of The Gulag

Archipelago. The trauma of the experience contributed to his wife having to have a caesarean

section"

 

http://www.prisonplanet.com/articles/february2008/021208_pregnant_women.htm

 

 

Mislim da je svaki moj daljnji komentar suvišan...

16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Ma ajde Olegic priznaj, nisi ti odustao zbog vize nego te je bilo malo strah otic daleko od mame i tate...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

...pokushaj dochi do vize sa nekim ''opfor'' imenom pa cesh vidjeti sta je kontrola :D...


Zyn-FDS.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice