Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

poruka: 124
|
čitano: 10.556
|
moderatori: pirat, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Nudi mi se ovaj model,da probam na 7 dana bez garancije za 290 eura.

Koršitena je za majning/kopanje.

Također imam varijantu da uzmem za 340 eur ali sa 1 god garancije isto polovnu ali nemam baš toliko novca.

Zanima me koliko je isplativo,da li se kopanjem oštećuju tj habaju neki dijelovi sem što se troše ventilatori,jer od prodavača dobijam informaciju da pri kopanju rade sa 40-50 % snage.

Ne zanimaju me ostali modeli niti MSI Gaming X niti gigabyte gaming G1 jer imaju lošije izvedeno hlađenje,nego isključivo ovaj model.

Znam da je kod vas u Hrvatskoj niža cijena ali eto ja nisam tamo nego u Bosni pa me zanima je li ovo isplativo,tj preciznije da li se za ovaj novac isplati uzeti karticu koja je korištena za majning a da budem miran par mjeseci barem za gejming?

Naime,svjestan sam i da je ovo lutrija,ali eto prodavač mi reče da najmanje ima reklamacija na ovaj model.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:07 (Zelja).
14 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
ja sam kupio ASUS iz MojPc za 2k kuna, sa 2 god garancije. Možda ti bude orijentir ta cijena. Isto korištena u mining rig nešto manje od godinu dana, zasad nemam nikakvih problema.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:26 (markez_cro).
15 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
markez_cro kaže...
ja sam kupio ASUS iz MojPc za 2k kuna, sa 2 god garancije. Možda ti bude orijentir ta cijena. Isto korištena u mining rig nešto manje od godinu dana, zasad nemam nikakvih problema.

 Koji model asus-a,nema šanse da si mogao uzeti model koji sam ja naveo?

14 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
ASUS GTX 1070 Expedition, OC edition, 8GB
15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

a sad tek vidim da je i to korištena grafička,pa dobro strix i ovaj model se ne mogu porediti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2019 20:58 (Zelja).
11 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

Ne zanimaju me ostali modeli niti MSI Gaming X niti gigabyte gaming G1 jer imaju lošije izvedeno hlađenje,nego isključivo ovaj model.

msi gaming loše hlađenje??? 

grafa koja u gejmanju ne prelazi 65 stupnjeva i 1.200 okretaja loša?

 

em što je tiša od asusice i vrti se na manje rpm, em barem ima hladnjak koji hladi sve memorijske čipove, a ne samo pola njih kao asusica

8 godina
odjavljen
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

Ne zanimaju me ostali modeli niti MSI Gaming X niti gigabyte gaming G1 jer imaju lošije izvedeno hlađenje,nego isključivo ovaj model.

 Taj model je sranje, Gigabyte G1, Msi Gaming X, Gainward Phoenix imaju bolje hlađenje.

9 godina
neaktivan
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Ne mogu se porediti nemojte zezati covjeka ccc

15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

ovde imate testirana sva 3 modela,i prestani sr..ti.lik je detaljno testirao sve 3 modela, i koliko ja poznajem engleski,strix ima najbolje izvedeno hlađenje:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-graphics-card-roundup,4751-4.html

Strix ima i najviše toplovodnih cijevi,više od G1,a MSI ima niklovane ako to šta znači.

eh sad ne sječam se sad ali opet ću pogledati koja od ova 3 modela i da li ijedna ima hlađenje na VRM-ovima!!

I baš ću da provjerim ovo što lik tvrdi da asus-ica hladi samo dio memorijskih čipova.

Odakle ti taj zaključak?

15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

picajlza0707 prema tvojoj slici ja zaključujem da uopšte nema hlađenje na memorijskim čipovima nego na VRM-ovima (ovaj pravougaoni metal),i čisto sumnjam da i jedan od ovih modela hladi memorijske čipove sem što imaju thermal pads.

ali evo možda ja grešim,pa neka me demantuju.

15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Zanimljivo.MSI model ima bolje izvedeno hlađenje kartice, ali ipak se više grije na čak 78 C za razliku od ASUS-ice:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-graphics-card-roundup,4751-7.html

9 godina
online
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

ovde imate testirana sva 3 modela,i prestani sr..ti.lik je detaljno testirao sve 3 modela, i koliko ja poznajem engleski,strix ima najbolje izvedeno hlađenje:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-graphics-card-roundup,4751-4.html

Strix ima i najviše toplovodnih cijevi,više od G1,a MSI ima niklovane ako to šta znači.

eh sad ne sječam se sad ali opet ću pogledati koja od ova 3 modela i da li ijedna ima hlađenje na VRM-ovima!!

I baš ću da provjerim ovo što lik tvrdi da asus-ica hladi samo dio memorijskih čipova.

Odakle ti taj zaključak?

Spusti loptu na zemlju, zemo. Šta se pjeniš?

Došao si ovdje po savjet i ljudi ti pokušavaju objasniti - ako nitko ne zna rješenje za tvoju dilemu, to je samo zato jer nemaju konkretno iskustvo sa konkretnom grafičkom karticom. To zapravo i ne čudi, obzirom koliko je varijanti na tržištu. Ako se netko malo našalio, to je jer si lupio da su varijante kartica zasnovanih na istom čipu neusporedive... što je imho glupost žešća.

EDIT: zapravo i ne vidim da imaš dilemu - došao si samo po potvrdu da je ona opcija koja ti (jedina) odgovara ispravna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 9:20 (miki_the_pirat).
11 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

picajlza0707 prema tvojoj slici ja zaključujem da uopšte nema hlađenje na memorijskim čipovima nego na VRM-ovima (ovaj pravougaoni metal),i čisto sumnjam da i jedan od ovih modela hladi memorijske čipove sem što imaju thermal pads.

ali evo možda ja grešim,pa neka me demantuju.

 evi ti onda slike s tvojeg testa - asus ima krnji lim koji pokriva tek djelomično i tek dio memorijskih modula, msi ima ploču koja pokriva sve memorijske module i kompletnu njihovu površinu

ali ono bitnije - asus po tom testu hladi grafu na 62-63 stupnja sa 1.600rpm, dok msi ide do 65 stupnjeva, ali s manje od 1000 rpm

 

sad smanji asusu ventove na 1000rpm ili digni msi na 1.600 pa ćeš vidjet kakve su razlike u potencijalu hlađenja

jedna i druga grafa imaju poprilično različito ponašanje i potencijal ventilatora, oba su jako dobra i teško je reći da je jedan lošiji od drugog

no, ako msi ima samo 2-3 stupnja veću temperaturu sa čak 60% manjim broje okretaja ventilatora, onda je valjda jasno koji je hladnjak bolje napravljen

 

evo ti dolje još testova, a kako su oba od istog recenzenta u kratkom razmaku, za pretpostaviti je da su i uvjeti testiranja isti

msi max fan 1.239, temp max 70

asus max fan 1.768, temp max 69

 

razlike u temperaturi minimalne, u okretajima poprilične

u konačnici su jedan i drugi hladnjak vrlo slični i sasvim se dobro nose sa tim čipom, ponajprije zato jer su masivni hladnjaci i zato jer čip nije 1080ti ili vega64 da hlađenje ima problema s obuzdavanjem temperatura

 

EDIT: hebem ti uploader kad sjebe slike, dodajem malo zoomirane da se vide brojke

msi msi
asus asus
asus+oc asus+oc
msi+oc msi+oc
asus oc2 asus oc2
msi oc2 msi oc2
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 9:23 (picajzla0707).
15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

picajzla,da dobro.

Jel vidiš da se MSI grije na čak 78 °C (hot spot)?

To je područje koliko ja vidim oko GPU-a.

Sad meni nije jasno,jer nemam karticu na licu mjesta,ali jebo joj ja mater,ako je kupim rastavit ću je,jel ovaj kompletan hladnjak tj ova rebra na njemu hlade sve memorijske čipove ili ne?

Jer meni nije jasno po čemu si ti zaključio da hladi dio memorijskih čipova pa mi to objasni,molim te!

Ja koliko vidim po nekoj logici ovaj hladnjak kad se nabaci legne na sve memorijske čipove ako je uopšte to ujedno i njegova uloga.

Tačno je da MSI ima neku kao ploču,oko GPU-a pitanje je šta je to,koji je materijal itd itd.

Ali opet piše ti da čip kod MSI thortla zbog visoke temperature a to ne želimo.

tako da ne znam moram se odlučiti između MSI ali koju cijeni skuplje i Strix pa mi pomozite.

Za ovo ostalo se slažem,uvijek je bolje da se ventolatori vrte sporije,radi dužeg trajanja.

Ali opet po nekoj logici 3 ventilatora će bolje hladiti od 2 što nije uvijek slučaj,ali uglavnom,opet ovisno od izvedbe ventilatora.

Eh sad MSI ima dual ball bearing fan-ove.,nisam baš siguran šta to znači (vjerovatno nešto povezano sa ležajevima na istom), ali znam da to poboljšava dugotrajnost ventilatora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 9:32 (Zelja).
11 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

Zanimljivo.MSI model ima bolje izvedeno hlađenje kartice, ali ipak se više grije na čak 78 C za razliku od ASUS-ice:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1070-graphics-card-roundup,4751-7.html

 ti gledaš toplinsku kameru, gledaš radije temperaturu čipa koja pokazuje najveći izvor zagrijavanja i kako se hladnjak nosi s tim

temperature pcb-a i vrm-a jesu bitne, no niti jedna grafa ne prelazi neke drastične temperature - uz drastičnu razliku, a to je broj okretaja ventova

spusti asusu rpm na 1000, pa ćeš vidjeti kolike su onda temperature i može li se nositi hlađenje s tim

 

još uvijek imam fermicu gtx 570, kojoj se čip grijao na preko 85-90 stupnjeva uz 3.000rpm ventova - još je živa i fercera, usprkos tih 85-90 stupnjeva koji su je pržili od jutra do sutra

tako da tih 70 stupnjeva na čipu i 78 na pcb-u je daleko od zabrinjavajućeg, a ono bitno je da je nečujna, barem meni je to bitno - tko želi hladniju, može bez problema sam namjestiti fan krivulju

 

EDIT:

gdje ti vidiš da throtla???

slika ti je ocane grafe i drži maksimalni klok cijelo vrijeme, pogledaj crtu koja pokazuje core clock i koju sam zaokružio u zeleno

 

EDIT2:

evo ti slika asusice, jasno se vidi da ovaj krnji lim pokriva samo dio memorijskih čipova se desne strane

s lijeve strane ne pokriva čitava dva čipa, donji lijevi ima malo pritisnuće na thermal padu gdje ga vjerojatno dodiruje glavni hladnjak, onaj gornji lijevi nema ničega, thermal pad ne nedirnut i svira kurcu

jedino dobro hlađenji su ovi gornji memorijski čipovi

asus asus
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 9:42 (picajzla0707).
15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

evo ti sa linka koju sam poslao za MSI karticu:

"Temperatures actually dropped during our stress test, since the card throttled back its clock rate, lowering power consumption"

Ja zaista nisam projektant grafičkih kartica,tako da ne znam koja je uopšte uloga ovog lima,ali asus nije budala,ako je ovo rješenje da hladi memorijske čipove pa ovo ne bi uradio ni da odneseš karticu ovde u Bosnu da je hlade :) Meni ovo samo liči na neki estetski element ili totalni promašaj od strane ASUS-a.

Tako da se postavlja pitanje koja je uloga ovog lima a drugo koliko je uopšte bitno hlađenje memorijskih čipova i šta ako se ne hlade.

Današnje gluposti su i stavljanje hladnjaka na RAM memoriju s obzirom da sam ja odrastao sa računarima i to se nikad nije ni postavljalo.

Ali dobro ovaj RAM radi na čak 8GHZ.

Šteta što nisu mjerili temperaturu RAM modula na obe kartice.

Ne razumijem prvu sliku pa mi molim te malo pojasni šta mi pokušavaš reći,da održava takt konstaktno?

Dobro koliko sam razumio ti si za MSI model jelda?Ali on je i skuplji.

 

8 godina
odjavljen
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Nemoj zamarat, koju god kupiš nećeš pogriješit, ljudi ti samo vele da Strix nije ''naj bolji'' model

15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

ja sam nešto pobrkao,on cijeni 375 eur gaming Z bez garancije.

Eh sad ima za istu tu cijenu gaming X ali sa 1 god garancije.

Ja ne znam koja je razlika između ta 2 modela?

15 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Glavas_ZG kaže...

Nemoj zamarat, koju god kupiš nećeš pogriješit, ljudi ti samo vele da Strix nije ''naj bolji'' model

 A po čemu nije najbolji,konkretno mi reci?

On kaže da ima najmanje reklamacija na Strix doduše poredeći sa Gaming G1 ne sa MSI ali MSI cijeni previše (375 eur).

I to neka Z serija,za koju prvi put čujem.I opet bez garancije.

8 godina
odjavljen
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Prvo i naj bitnije, Nemoj kupovat grafičku karticu bez garancije od naj manje godinu dana.

Drugo, biraj između Strix, Gigabyte G1, Aorus, Msi Gaming (nebitno koji Gaming model) ili Gainward Phoenix ... koju god kupiš dobro si kupio, samo nek ima garanciju, i to je to

8 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Nedavno sam kupio G1gaming koja je majnala. I dojmovi su i vise nego dobri bez obzira sto je majnala.

 

Kartica samo po sebi dobro radi, ventilatori nisu u *urcu. Nije glasna, temperature normalne, ide na 2GHz. Skoro dvije godine garancije jos, a cijena skoro upola od nove u dućanu. Prst u uvo i vozi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 12:02 (Vader).
12 godina
protjeran
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Nije istina da strixica hladi samo pola memorijskioh cipova. Taj lim kod strixice prekriva dio memorijskih cipova i izmedu njih je termal pad, dio direktno dodiruje hladnjak i izmedu njih su takoder termal padovi kao sto se vidi na slici koju si stavio, a jedini problem je zapravo u ovom jednom memorijskom cipu koji na sebi ima samo polovicno termal pad tj na dijelu gdje ga limic prekriva.

 

Znaci kod strixice imas direktni dodir memorijskih cipova sa rebrima hladnjaka (jedan dio je otvoren, a drugi ispod tog limica), a jezgra pak ima svoju zasebnu dodirnu tocku, takoder ovdje imamo cetiri 8mm toplovodne cijevi i jednu od 6mm.

 

Sa druge MSI ima padove na memorijskim cipovima i preko njih ide lim koji skupa sa jezgrom dijeli jednu dodirnu tocku sa hladnjakom tj ovu sredisnju plocu hladnjaka, ovdje imamo cetiri 6mm toplovodne cijevi i jednu od 8mm.

 

Ocito je taj dizajn kod strixica sa hladnjakom od dva dijela i nacinom kako odvojeno dodiruje razlicite komponente dobro osmisljen jer kod jedne gtx 1080 ti daje najbolje rezultate u hladenju kad se sve kartice stave na iste dB klik. Naravno da se ovdje radi o 1080 ti modelu, a ne o 1070, ali princip kako hladnjak dodiruje pojedine dijelove kartice je isti, takoder i ventilatori, razlika je zapravo u debljini samog hladnjaka, ali razlika u debljini hladnjaka je i kod msi 1080 ti i 1070.

 

Covjek nece fulati ako kupi ijednu od tih kartica, ali da je MSI tisa i da bolje hladi jednostavno nije istina.

11 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Zelja kaže...

Dobro koliko sam razumio ti si za MSI model jelda?Ali on je i skuplji.

 ma samo sam ti htio reći da velike razlike između tih grafa nema i da je hlađenje adekvatno podjednako na asusu i msi

osobno sam birao msi zbog najniže buke, to je sve

 

war3_tft kaže... 

Covjek nece fulati ako kupi ijednu od tih kartica, ali da je MSI tisa i da bolje hladi jednostavno nije istina.

kako nije istina?

na sve i jednom testu msi radi s nižim okretajima i tiša je

kod mene osobno nikad nije prešla 1.300 rpm, asusica na brojnim testovima prelazi i 1.700rpm kad je se klokne i nagazi

 

također, pogledaj onu sliku gore koju sam stavio od asusice - jasno je vidljivo da je gornji lijevi thermal pad nedirnut - dakle ništa ga ne dodiruje i ne hladi, jer da je drukčije na njemu bi se vidjeli tragovi 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 12:15 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
picajzla0707 kaže...

kako nije istina?

na sve i jednom testu msi radi s nižim okretajima i tiša je

kod mene osobno nikad nije prešla 1.300 rpm, asusica na brojnim testovima prelazi i 1.700rpm kad je se klokne i nagazi

 

također, pogledaj onu sliku gore koju sam stavio od asusice - jasno je vidljivo da je gornji lijevi thermal pad nedirnut - dakle ništa ga ne dodiruje i ne hladi, jer da je drukčije na njemu bi se vidjeli tragovi 

 Ne mozes dva razlicita ventilatora usporedivati po RPM-u, nego gledas dB i kakve temperature daju pri toj buci. Evo temperature sa iste stranice i istim uvjetima msi 69 stupnjevaasus 65 stupnjeva, pri takvim postavkama msi je na 38 dB, a asus na 39 dB. Nit je tisa nit je hladnija.

 

Sto se termal padova tice ne znam di si nasao tu sliku, ali gdje god sam uspio naci nekakav teardown one dolaze sa plavim padovima i ovaj sa lijeve strane je u jednom komadu, ovo su najvjerovatnije zaljepili nove jer se oni znaju poderati kad se skidaju. Osim toga nema logike da taj koji ti pokazujes ne dodiruje hladnjak kad su svi na istoj visini i kad bolje pogledam ta dva su taman po sredini tj dodiruju toplovodne cijevi.

11 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

A dobro, nemam asusicu pa tesko mogu dalje tvrditi nesto sa sigurnoscu, no rast u decibelima nije ravnomjeran i 38 na 39 nije 2,6% veca buka koliko je rast u cistim brojkama, nego puno više. Koliko veca je subjektivno, ali je dosta veca. Takodjer, imam dosta iskustva s ventovima i niti najbolji medju njima, poput be quiet silent wings, nisu na 1.600-1.700 rpm tihi, a kamo li da su to asusovi ventovi na grafi. Kod mojih silent wings 3 do 1.000 rpm je necujno, 1.200 je cujno, a sve preko toga je jako cujno - s asusom sigurno nije drukcije.
Za thermal padove jednostavno mi to izgleda sumnjivo, makar je lako moguce da sam u krivu.

 

EDIT:

koristim ovu posljednju sliku za kilavo ocrtavanje jedinim glupim toolom koji imam na poslu, pa sorry za nevještu crtariju

probaj uočiti gdje sjeda šaraf hladnjaka na rupu na pcb-u, vidjet ćeš da toplovodne cijevi liježu ispod tog gornjeg memorijskog modula i da na njega sjedaju, ako uopće sjedaju na njega, tek listići hladnjaka - zato je na onoj slici thermal pad netaknut

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 13:39 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Glavas_ZG kaže...

Prvo i naj bitnije, Nemoj kupovat grafičku karticu bez garancije od naj manje godinu dana.

Drugo, biraj između Strix, Gigabyte G1, Aorus, Msi Gaming (nebitno koji Gaming model) ili Gainward Phoenix ... koju god kupiš dobro si kupio, samo nek ima garanciju, i to je to

 A ko to daje na polovnu grafičku garanciju godinu dana?

Koliko ja znam samo na novu daju garanciju godinu dana barem ovde.

Možda tamo daju garanciju 2 god ne znam.

12 godina
protjeran
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
Da, rast u decibelima nije ravomjeran, al razlike u 38 i 39 i nije bas velika kako ti naglasujes. Ne znam na kolko se msi vrtila jer taj dio grafa fali, ali racunica kaze da uz 1db vise dobijes 5 stupnjeva manje na asusici.

Za fanove na asusici samo mogu reci da je 1500 rpm na ovoj kojoj sad imam neusporedivo tise nego na rx 470 nitro, jedini fan koji sam tisi imao je bio jedan silwent wings koji sam prije imao na ispuhu. Budem bas kasnije testirao do kolko rpm ide u loadu i na koju tocno temp, jest da ova moja ima deblji hladnjak, ali cisto da vidimo.

Ove grafove gore sto si stavljao isto moras uzeti u obzir da je asus radila na vecem naponu.

EDIT: Gledam sliku sto si stavio i u odnosu na saraf rebra sa hladnjaka nasjedaju na taj memorijski cip. Ovo za termal pad koji si ti stavio provjeri da svugdje dolaze ovakvi plavi u jednom komadu kao na slici sto sam stavio.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 13:46 (war3_tft).
15 godina
offline
Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Meni su ove 2 slike što ste postavili sasvim različite.Ili je ovaj lik skidao ovaj lim pa nije postavio kako treba,ili je ovo fabrička greška.

Zato sam i napisao nemoguče da je asus lud da hladi samo 2 mem.čipa.

Treba naći video na youtube gde je ova kartica rastavljana da vidimo jel stvarno ovaj lim pokriva sve memorijske čipove.

Meni buka apsolutno nije bitna,tako da nemojte se oko toga raspravljati.

Postoji opcija i da uzmem strix sa garancijom polovnu za 375 eur a MSI  gaming Z za 385 eur,ali to mi je skupo.

15 godina
offline
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?
picajzla0707 kaže...

A dobro, nemam asusicu pa tesko mogu dalje tvrditi nesto sa sigurnoscu, no rast u decibelima nije ravnomjeran i 38 na 39 nije 2,6% veca buka koliko je rast u cistim brojkama, nego puno više. Koliko veca je subjektivno, ali je dosta veca. Takodjer, imam dosta iskustva s ventovima i niti najbolji medju njima, poput be quiet silent wings, nisu na 1.600-1.700 rpm tihi, a kamo li da su to asusovi ventovi na grafi. Kod mojih silent wings 3 do 1.000 rpm je necujno, 1.200 je cujno, a sve preko toga je jako cujno - s asusom sigurno nije drukcije.
Za thermal padove jednostavno mi to izgleda sumnjivo, makar je lako moguce da sam u krivu.

 

EDIT:

koristim ovu posljednju sliku za kilavo ocrtavanje jedinim glupim toolom koji imam na poslu, pa sorry za nevještu crtariju

probaj uočiti gdje sjeda šaraf hladnjaka na rupu na pcb-u, vidjet ćeš da toplovodne cijevi liježu ispod tog gornjeg memorijskog modula i da na njega sjedaju, ako uopće sjedaju na njega, tek listići hladnjaka - zato je na onoj slici thermal pad netaknut

 Toplovodne cijevi i nisu namjenjene da hlade memorijske čipove nego GPU,ja ne znam o čemu ti pričaš stvarno,meni nije jasno i o kakvom šarafu.

Šaraf koji je neko označio od vas krugom je koliko ja vidim šaraf za skidanje gpu procesora.

I šta ste se ukapirali,jel se hlade memorijski čipovi na strix kartici sa hladnjakom (rebrima) ili ne?

13 godina
online
Re: Procjena ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING polovna?

Ja sam samo ukapirao da si ti najnaporniji član ovog foruma. Samo praznu slamu mlatiš...

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice