Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 243.749
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
8 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Jasam davno pricao s nekim francuzem koji je radio pool ostalim ljudima, cijena je bila 100$. crypto.ba = smijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ima li netko iskustva s EtherDelta? Vidim da je to ujedno i wallet i market, pa me interesira sljedeće. Mogu li pri kupovini ETH navesti adresu novokreiranog EtherDelta walleta?

Pitam jer se inače pri kupovini BTC/ETH ne preporuča slati direktno na market, ali pošto je ovo ujedno i wallet, onda bi trebalo sve biti ok??

Kada to odradim, kupim altove koje sam naumio, mogu ih normalno poslati u svoj MEW, standardno kao s bilo kojeg marketa?

 

Pitam jer nisam 100% siguran pošto je ovo wallet/market u jednom.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

zanima me da li je na exchangeovima potrebno raditi verifikaciju putem službenih dokumenata? guglao sam i na dosta mjesta sam vidio da ljudi šalju slike svoje osobne iskaznice ili nekog drugog dokumenta. meni se ne sviđa baš ideja da svoje osobne osjetljive podatke samo tako šaljem na internet. mislio sam se registrirati na coinbase, pa me zanima da li je obavezno slati dokumente?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
ajdenekaa kaže...

Ima li netko iskustva s EtherDelta? Vidim da je to ujedno i wallet i market, pa me interesira sljedeće. Mogu li pri kupovini ETH navesti adresu novokreiranog EtherDelta walleta?

Pitam jer se inače pri kupovini BTC/ETH ne preporuča slati direktno na market, ali pošto je ovo ujedno i wallet, onda bi trebalo sve biti ok??

Kada to odradim, kupim altove koje sam naumio, mogu ih normalno poslati u svoj MEW, standardno kao s bilo kojeg marketa?

 

Pitam jer nisam 100% siguran pošto je ovo wallet/market u jednom.

 Hakirali su ih nedavno, ne kupuj tamo.

Youtube kanal: https://www.youtube.com/user/MyBalkanGaming
7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
hrci24 kaže...
ajdenekaa kaže...

Ima li netko iskustva s EtherDelta? Vidim da je to ujedno i wallet i market, pa me interesira sljedeće. Mogu li pri kupovini ETH navesti adresu novokreiranog EtherDelta walleta?

Pitam jer se inače pri kupovini BTC/ETH ne preporuča slati direktno na market, ali pošto je ovo ujedno i wallet, onda bi trebalo sve biti ok??

Kada to odradim, kupim altove koje sam naumio, mogu ih normalno poslati u svoj MEW, standardno kao s bilo kojeg marketa?

 

Pitam jer nisam 100% siguran pošto je ovo wallet/market u jednom.

 Hakirali su ih nedavno, ne kupuj tamo.

 Vidio sam ali sada su opet u pogonu. Veći mi je rizik kupiti negdje gdje JOŠ nisu hakirali.

13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Da li je bolje na npr. Binance-u trgovati sa BTC ili ETH?

Da li ima nek značajnije razlike u proviziji.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Xplicit kaže...

Da li je bolje na npr. Binance-u trgovati sa BTC ili ETH?

Da li ima nek značajnije razlike u proviziji.

 

 ETH ima dosta jefitnije i brze transakcije.

 

za neke manje svote novca pogotovo,ali i za vece ja preporucam ETH. meni je bilo otkrivenje kad sam presao sa btc-a na ETH (kupnja altcoinsa)

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
GrimReaperKC kaže...
Xplicit kaže...

Da li je bolje na npr. Binance-u trgovati sa BTC ili ETH?

Da li ima nek značajnije razlike u proviziji.

 

 ETH ima dosta jefitnije i brze transakcije.

 

za neke manje svote novca pogotovo,ali i za vece ja preporucam ETH. meni je bilo otkrivenje kad sam presao sa btc-a na ETH (kupnja altcoinsa)

 S walleta na burzu ili izmedju burzi je bolji izbor ETH..

 

A na burzi je svejedno cime trgujes s obzirom da su provizije jednake.

14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ripple danas divlja

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Ezio kaže...

Ripple danas divlja

 Preskocio ETH po market capu, ne vidim nikakav razlog za to..

 

Izgleda da je uvijek bolje imati nisku cijenu uz velik supply, jer noobovi radije kupe npr. 500 XRP nego 1 ETH..

 

EDIT: ipak je ETH pogurao prema gore i vratio 2. mjesto, vidjet cemo kako ce se kretati dalje..

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 13:05 (assassin.st).
10 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

pozdrav,

 

kupio bih ether, pa me zanima na koji način su najmanji fee-ovi. trenutno imam u planu otvoriti mist wallet, a kupnju razmišljam napraviti preko coinbase-a. za početak kupio bih ethera u vrijednosti 200-300kn, čisto da se malo upoznam s time.

proučavao sam ovaj link i ako sam dobro skužio, plaćanje s karticom ima fee 1.49% ili 3.99%, a sepa u pbz-u navodno dođe 30 kn. prebacivanje s coinbase-a na mist nisam našao koliko dođe (osim network fee za koji i dalje ne znam koliko bi iznosio). malo su mi zbunjujući svi ti cjenici, pa me zanima što vi preporučujete. da uzmem neki drugi exchange, možda onu hrvatsku bitcoin mjenjacnicu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Za tako male iznose najbolje koristi bitcoin-mjenjacnica.hr

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Planiram kupovinu nekog altcoina.

 

Koliko sam shvatio otprilike ide ovako, registrirao sam se na Binance (bittrex ima pauzirane registracije, a bitstamp cekam verifikaciju 10+ dana i ništa), poslao sam dokumente na verifikaciju i sad čekam.

 

Kad me verificiraju, nadam se da će ubrzo, onda mogu kupovati coinove? Skinuo sam i aplikaciju na mob, u aplikaciji pod "Funds" mogu odabrati "Deposit" i odabrat coin za deposit, recimo tu odaberem Bitcoin i aplikacija mi generira "BTC Deposit Address", da li je to kao neki wallet? Tu adresu upisem kada kupujem coinove na bitcoin mjenjacnici, a nakon uplate preko netbankinga bitcoin mjenjacnica mi uplati kupljeni iznos na onu adresu koju je aplikacija prije generirala, ako se ne varam? Tada bih trebao imati bitcoine na Binance računu te bih mogao započeti s kupovinom altcoina jednostavno zamjenom zeljene svote dostupnih bitcoina za neke od altcoina? Koliki fee ce mi naplatiti bitcoin mjenjacnica ili Binance?

 

Da li je ovo ispravan nacin za kupovinu altcoina? Da li postoji neki bolji nacin (brzi, jeftiniji)? Da li trebam raditi neki poseban wallet? S obzirom da bitcoin mjenjacnica ne radi par dan zbog nove godine, kako mogu jos do bitcoina? 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja sam kupio preko bitpanda ali najbolje da nekupujes bitcoin nego ether ili litecoin pa prebacis na binance jel ti fee od bitcoina ogroman. Da imas na binance za svaki coin wallet pa moras odgovarajucu valutu prebaciti na odgovarajuci wallet i onda mozes trgovati

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Zanima me jel na forumu ima neka tema da se ne ide u off topic sto se tice sastavljanja mining rig

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja sam se regao na Binance preko weba i mogao sam odmah trgovati iznosima do 2BTC dok sam čekao na verifikaciju.

BTC Deposit Address bi trebala biti adresa na koju šalješ Bitcoin, pa ti se onda taj iznos pojavi u tvom Binance saldu.

Međutim nisam 100% siguran da li je preporučljivo slati direktno ako kupuješ na mjenjačnici, iako mislim da ne bi trebalo biti problema.

 

Ja sam išao na malo sigurniju verziju, kupio sam ETH i poslao na svoj wallet (MEW), i tek onda sam slao na deposit adresu ETHa na Binance.

 

Za fee je teško reći točne brojke, jer kad kupuješ na bitcoin mjenjačnici nema taj podatak, već ti odmah preračunaju koliko ćeš dobiti coina nakon što upišeš za koliko kuna kupuješ.

Pa sad, preračunaj kune u dolare, pa podijeli s brojem coina koje ti mjenjačnica nudi, pa usporedi s trenutnom cijenom coina i sam izračunaj koliko % po coinu preplaćuješ trenutnu cijenu coina na tržištu. To ti je onda fee mjenjačnice. A za fee kod transfera bitcoina na market stvarno ne znam, ja sam uzimao ETH jer sam čitao kako ima puno manji fee od BTC. Probaj guglati za taj info.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
DommY kaže...

Planiram kupovinu nekog altcoina.

 

Koliko sam shvatio otprilike ide ovako, registrirao sam se na Binance (bittrex ima pauzirane registracije, a bitstamp cekam verifikaciju 10+ dana i ništa), poslao sam dokumente na verifikaciju i sad čekam.

 

Kad me verificiraju, nadam se da će ubrzo, onda mogu kupovati coinove? Skinuo sam i aplikaciju na mob, u aplikaciji pod "Funds" mogu odabrati "Deposit" i odabrat coin za deposit, recimo tu odaberem Bitcoin i aplikacija mi generira "BTC Deposit Address", da li je to kao neki wallet? Tu adresu upisem kada kupujem coinove na bitcoin mjenjacnici, a nakon uplate preko netbankinga bitcoin mjenjacnica mi uplati kupljeni iznos na onu adresu koju je aplikacija prije generirala, ako se ne varam? Tada bih trebao imati bitcoine na Binance računu te bih mogao započeti s kupovinom altcoina jednostavno zamjenom zeljene svote dostupnih bitcoina za neke od altcoina? Koliki fee ce mi naplatiti bitcoin mjenjacnica ili Binance?

 

Da li je ovo ispravan nacin za kupovinu altcoina? Da li postoji neki bolji nacin (brzi, jeftiniji)? Da li trebam raditi neki poseban wallet? S obzirom da bitcoin mjenjacnica ne radi par dan zbog nove godine, kako mogu jos do bitcoina? 

 

Hvala!

  Dobro si pohvatao.

 

Brzo kupovanje možeš obaviti ili uživo ili s Coinbase-om, a u prvom postu sam linkao na stranicu s provizijom na Coinbase-u. 

dreadmoore kaže...

Zanima me jel na forumu ima neka tema da se ne ide u off topic sto se tice sastavljanja mining rig

 

Ima, u podforumu Kriptovalute, zove se Rudarenje - može li biti isplativo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Sve je točno što si napisao za Binance, tako sam i ja čekao je par sati dok me verificiraju, uopće ne znajući da mogu bez verifikacije kupovati... Nakon par sati sam shvato i pokupovao što sam planirao... A verifikaciju još uvijek čekam, to je već skoro 20 dana... tako da znate tko čeka.

 

Fee je po meni u ovoj mjenjačnici nemoguće utvrditi. Jer ovo što si ti napisao bi imalo smisla kada bi ti znao s kojim tečajem oni barataju... S obzirom da to ne znaš, onda je fee nemoguće utvrditi. 

13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Krenuo u rudarenje alt coinsa, konkretno DGB (Digibyte)

Ali to nekako sporo ide, oko 5-6 Megaheša u sekundi imam, graficka radi na stocku uopce joj se ne povecava memory clock usage ni core clock usage sto je cudno (RX580 ide do 30MH), cijelu noc ostavio da rudari i pogledam ujutro 0.5 coina sam izmajno. Kad usporedim sa ljudima sa you tuba koji izmajnaju sa mojom grafickom oko 50 komada dnevno, tu nešto ne štima. 

Tako da sam ja nesto krivo u bat file-u napisao, pretpostavljam. dolje su i slike pa ako netko moze pomoci bilo bi super.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 19:39 (Zaba88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Probaj pitati u temi za rudarenje u ovom podforumu.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

gdje je najjednostavnija registracija za kupovat kriptovalute da se ne treba cekat danima?

švšvš
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kristijan-Kiko kaže...

gdje je najjednostavnija registracija za kupovat kriptovalute da se ne treba cekat danima?

 Svugdje moras cekat i slati sliku osobne a coinbase je naj user friendly stranica

13 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Ima li ovdje litecoin hodlera? Kakve predikcije imate za LTC ove godine, ja se nadam 1000$ do kraja godine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Zaba88 kaže...

Ima li ovdje litecoin hodlera? Kakve predikcije imate za LTC ove godine, ja se nadam 1000$ do kraja godine?

 Ja sam ga uzeo kad je bio 180$, nedavno je bio preko 300$, sad je 250$. Vjerujem kako će rasti 

7 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kristijan-Kiko kaže...

gdje je najjednostavnija registracija za kupovat kriptovalute da se ne treba cekat danima?

Binance, dnevni limit ti je 2 BTC-a bez vertifikacije

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 13:43 (bluBear).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Kada kupim preko bitcoin-mjenjacnica je li sigurno ostavit na binance ili da radim neki posebni account tzv. wallet ?

švšvš
13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Molim vas da čitate prve postove prije postavljanja ovakvih pitanja, pošto sam više puta naveo da držanje na exchange-u nije najsigurnija opcija. Napisat ću i ponešto o walletima i cold storage-u, no to ne stignem ovaj tjedan sigurno, idući možda. 

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kristijan-Kiko kaže...

Kada kupim preko bitcoin-mjenjacnica je li sigurno ostavit na binance ili da radim neki posebni account tzv. wallet ?

 Ako zelis u walletu drzati btc ili eth, onda si napravi wallet pa salji s mjenjacnice na njega..

 

Ako zeli neki alt uzeti, onda kupuj direkt na btc/eth adresu burze pa altcoin kupuj s btc/ethom.. njega potom mozes na wallet prebaciti ako postoji ili drzati na burzi ako se radi o nekom brzom flipu..

6 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Poz, sta mislite o reddcoin altcoinu ,uzeo sam 100 komada na yobitu. Taj yobit je nekako kompliciran jel netko tamo trguje? Jel moze netko objasnit sljedece; npr kupio rdd po cijeni od 0,10 $ tj mjenjao ga u vrijednosti eth, za 5 mj cijena je 2$ i zelim ga prodati , da li kad prodajem mogu prodat za dollare ili uvjek prebacuje nazad u eth. Malo mi bzveze prebacuje nazad u eth recimo imam plus u rdd a eth pao i onda kad prebaci u vrijednost eth a isti pao zaradio sam kiflu ? Jesam ovo dobro skuzio ili 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 23:59 (SamoIvan86).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
SamoIvan86 kaže...

Poz, sta mislite o reddcoin altcoinu ,uzeo sam 100 komada na yobitu. Taj yobit je nekako kompliciran jel netko tamo trguje? 

 Ja ne bi trgovao na yobitu pošto se pun k ljudi žali i govore da je scam site ,tak da pazi se

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice