Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 725.074
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Stjepanj kaže...
Isplaceno sve u 3mjeseca kupljeno, 70+ Vegi cisto ako ste se pitali tko ih je kupio sve😎 inace koriste se iskljucivo za alternativne kripto valute kojima se predvida rast u buducnosti i pokazalo se kao pun pogodak..lp

Cek, iako im se tek predvidja rast u buducnosti, one su vec isplacene? Daj ne sramoti se jer ocito nemas pojma sta pises...

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
ansha kaže...
Stjepanj kaže...
Isplaceno sve u 3mjeseca kupljeno, 70+ Vegi cisto ako ste se pitali tko ih je kupio sve😎 inace koriste se iskljucivo za alternativne kripto valute kojima se predvida rast u buducnosti i pokazalo se kao pun pogodak..lp

Cek, iako im se tek predvidja rast u buducnosti, one su vec isplacene? Daj ne sramoti se jer ocito nemas pojma sta pises...

radi pripremu terena za uvaljivanje ovih izraubanih drloga.... ajmo biti realni i reći da laže ko pas... 

doduše bio je jedan period gdje se moglo uhvatiti taj ROI oko 3 mjeseca tko je počeo sa ETH miningom pred kraj ljeta, pa uhvatio ovo ludilo se sredine 12 mjeseca sa već izrudarenih 1-2 ETH... ali sa karticama tipa 1060/470 po normalnim cijenama 250-300$/kom... 

12 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Haha, pripremu terena! Kartice se nebudu prodavale sljedecih godinu dana, nove generacije nebute vidjeli mozda ni do kraja 2018g tako da nema smisla..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Stjepanj kaže...
Isplaceno sve u 3mjeseca kupljeno, 70+ Vegi cisto ako ste se pitali tko ih je kupio sve😎 inace koriste se iskljucivo za alternativne kripto valute kojima se predvida rast u buducnosti i pokazalo se kao pun pogodak..lp

Kad si ih kupio? I u kojem periodu se to rudarilo? Pretpostavljam da je to bilo treći ili četvrti kvartal prošle godine?

12 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Rudare od 9 mjeseca 2017g, taman uhvatile "zadnji vlak"...kupljeno je sve polovno i dio dobiven u kompenzaciji, uglavnom izaslo jako povoljno firma koja ih se rijesavala je od poznanika tako da se isplatilo sve u svega 3mj, kao sto rekoh grafe majnaju do kraja ove godine sigurno sve je pod garom a cijene doticnih kartica nebu padale jer na vidiku nema zamjene, otisle su samo gtx-ice ostala jos jedna 980 i 1080 za rijesiti vege sve ostaju do novih..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Stjepanj kaže...
Rudare od 9 mjeseca 2017g, taman uhvatile "zadnji vlak"...kupljeno je sve polovno i dio dobiven u kompenzaciji, uglavnom izaslo jako povoljno firma koja ih se rijesavala je od poznanika tako da se isplatilo sve u svega 3mj, kao sto rekoh grafe majnaju do kraja ove godine sigurno sve je pod garom a cijene doticnih kartica nebu padale jer na vidiku nema zamjene, otisle su samo gtx-ice ostala jos jedna 980 i 1080 za rijesiti vege sve ostaju do novih..lp

Da poznanik je ih je dao tebi za 200 eura/kom a idu ko vruće kifle da ih staviš po 700 eura... 

Daj ne trolaj više Stjepane  

 

11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sata kabel spajas na “glavno” napajanje a sa drugog napajanja spajas ovaj 24pinski na ovaj adapter. Ovaj mali prekidac ti teeba biti na on all zelis da se drugo napajanje pali/gasi kad i prvo.
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Dupli post
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 13:03 (markonezg).
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sata kabel spajas na “glavno” napajanje a sa drugog napajanja spajas ovaj 24pinski na ovaj adapter. Ovaj mali prekidac ti teeba biti na on all zelis da se drugo napajanje pali/gasi kad i prvo.
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
lav1000 kaže...
Stjepanj kaže...
Rudare od 9 mjeseca 2017g, taman uhvatile "zadnji vlak"...kupljeno je sve polovno i dio dobiven u kompenzaciji, uglavnom izaslo jako povoljno firma koja ih se rijesavala je od poznanika tako da se isplatilo sve u svega 3mj, kao sto rekoh grafe majnaju do kraja ove godine sigurno sve je pod garom a cijene doticnih kartica nebu padale jer na vidiku nema zamjene, otisle su samo gtx-ice ostala jos jedna 980 i 1080 za rijesiti vege sve ostaju do novih..lp

Da poznanik je ih je dao tebi za 200 eura/kom a idu ko vruće kifle da ih staviš po 700 eura... 

Daj ne trolaj više Stjepane  

 

 Teski trol moram priznat,uvik se volio kitit sa tuđim perjem!

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zanima me da li se može izvesti da se umjesto klasičnog HDDa ili SSD Windowsi stave na USB 3.0 32gb? Imam USB viška pa da ne kupujem SSD. Pokušao sam al mi prilikom instalacije Windowsa ne želi prikazati USB kao hard. Trebao bih instalirati drivere, ali ih nikako ne mogu naći za tu matičnu i Win10. A prepostavljam i da je 32gb premalo?

Radi se o matičnoj Gigabyte H110-D3A i USB SanDisk 32gb.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
sinka3 kaže...

Zanima me da li se može izvesti da se umjesto klasičnog HDDa ili SSD Windowsi stave na USB 3.0 32gb? Imam USB viška pa da ne kupujem SSD. Pokušao sam al mi prilikom instalacije Windowsa ne želi prikazati USB kao hard. Trebao bih instalirati drivere, ali ih nikako ne mogu naći za tu matičnu i Win10. A prepostavljam i da je 32gb premalo?

Radi se o matičnoj Gigabyte H110-D3A i USB SanDisk 32gb.

 Nemozes instalirati win na usb stick ili disk, moraš preko cmd DISM utility napraviti apply image komadu na stick koja u biti raspakira windowse na stick i zatim napraviti boot fajlove preko druge komande, malo proguglaj, uglavnom može se.

 

Samo znaj bit će ti jako sporo ako nije stick sa ssd kontrolerom ili stick sa velikim random read/write, isto tako uglavnom mineri koriste page file, nezanm baš kak će ti to raditi. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 10:14 (ivicask).
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Može se složiti i raditi će. Problem je samo ako ide više grafa što moraš imati minimalno 16gb za virtualnu memoriju a win10 ti je 15-20gb ovisno sto ide uz njih od programa. Imao sam win10 na rigu sa 2 kartice i radilo je sporo, ali je radilo. 

Samu instalaciju prouci putem programa aomei part assistant. Imas nesto sto se zove portable win.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Ili ako moze neki drugi "OS" googlaj SMOS (simplemining) :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - je li trenutno isplativo

Poštovanje,

 

Evo trenutno sam student u Rijeci i kao svim studentima dobro bi mi doslo nesto novca od mininga ako se naravno trenutno isplati.U to se još nisam upuštao i ne mislim prije nego što napravim potrebnu "istragu".Znam da ovdje ima puno iskusnih minera pa bih bio poprilično zahvalan za neki savjet :D.Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ako netko ima trenutno rudnike  isplati se. 

 

Medjutim, po sadašnjim cijenama grafickih ulaganje je upitno

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - je li trenutno isplativo
Eriks kaže...

Poštovanje,

 

Evo trenutno sam student u Rijeci i kao svim studentima dobro bi mi doslo nesto novca od mininga ako se naravno trenutno isplati.U to se još nisam upuštao i ne mislim prije nego što napravim potrebnu "istragu".Znam da ovdje ima puno iskusnih minera pa bih bio poprilično zahvalan za neki savjet :D.Hvala

 

 

 Kani se toga.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - je li trenutno isplativo

Mogu li znati zašto to mislite? Hvala

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Ako mislis u startu da ces zarditi gadno se varas moras dosta novaca uloziti ali zarade nema na vidiku bar 3-4 mjeseca dok ne odplatis opremu.Recimo da ides preko Nicehasha ili da farmas odredjenu valutu. Pod uvjetom da je zadrzavas ili kako kazu holdas za bolje sutra.Imas mobitel evo ovo ti je najbolje nemas troska trenutna cijena je mizerija potrosnja minimalna zarada pa moguca ali na duzi period svasta se moze dogoditi kroz par mjeseci 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 18:59 (dreadmoore).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - je li trenutno isplativo
Eriks kaže...

Mogu li znati zašto to mislite? Hvala

 Malo njih zaradi rudarenjem kad se na kraju sve zbroji i oduzme.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - je li trenutno isplativo
Eriks kaže...

Mogu li znati zašto to mislite? Hvala

 Ukratko cijena opreme je otišla gore, težina također, a cijene kriptovaluta dolje. Uz sve vidljive tropškove konfiguracije imaš i brdo onih nevidljivih tipa koliko rada ti treba da sve to proradi, koliko ti treba za održavanje, koliki ti je downtime, itd. Ako želiš ulaziti u kripto valute bolja opcija je kupiti i čekati rast/oporavak. Ili ako već imaš opremu koja eto stoji i ništa ne radi, slobodno je upregni

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dreadmoore kaže...

Ako mislis u startu da ces zarditi gadno se varas moras dosta novaca uloziti ali zarade nema na vidiku bar 3-4 mjeseca dok ne odplatis opremu.Recimo da ides preko Nicehasha ili da farmas odredjenu valutu. Pod uvjetom da je zadrzavas ili kako kazu holdas za bolje sutra.Imas mobitel evo ovo ti je najbolje nemas troska trenutna cijena je mizerija potrosnja minimalna zarada pa moguca ali na duzi period svasta se moze dogoditi kroz par mjeseci 

 Naziv app?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Franklstain kaže...
dreadmoore kaže...

Ako mislis u startu da ces zarditi gadno se varas moras dosta novaca uloziti ali zarade nema na vidiku bar 3-4 mjeseca dok ne odplatis opremu.Recimo da ides preko Nicehasha ili da farmas odredjenu valutu. Pod uvjetom da je zadrzavas ili kako kazu holdas za bolje sutra.Imas mobitel evo ovo ti je najbolje nemas troska trenutna cijena je mizerija potrosnja minimalna zarada pa moguca ali na duzi period svasta se moze dogoditi kroz par mjeseci 

 Naziv app?

 Electroneum

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Trenutno jedna gtx 1060 koja kosta oko 2500kn daje oko 3-4kn dnevno, dakle da bi si vratio ulozeno ti treba oko 2 i pol godine kad platis struju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
dreadmoore kaže...
Franklstain kaže...
dreadmoore kaže...

Ako mislis u startu da ces zarditi gadno se varas moras dosta novaca uloziti ali zarade nema na vidiku bar 3-4 mjeseca dok ne odplatis opremu.Recimo da ides preko Nicehasha ili da farmas odredjenu valutu. Pod uvjetom da je zadrzavas ili kako kazu holdas za bolje sutra.Imas mobitel evo ovo ti je najbolje nemas troska trenutna cijena je mizerija potrosnja minimalna zarada pa moguca ali na duzi period svasta se moze dogoditi kroz par mjeseci 

 Naziv app?

 Electroneum

 Da li radi u pozadini znači da je aktivna u  pozdini, a ja radim nest drugo na mobu?

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Trenutno jedna gtx 1060 koja kosta oko 2500kn daje oko 3-4kn dnevno, dakle da bi si vratio ulozeno ti treba oko 2 i pol godine kad platis struju.

 ovo je ono na što svi iz nekog razloga žmire

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ne rudarim i mislim da ne budem u budućnosti, ali vidim da su neki voljni platit 10k kn i više. Pa ako imate viška novca odaberite si coine/tokene pročitajte whitepaper, pogledajte github, twitter, medium i dal imaju proizvod koji radi i u uložite. Po mojem cijene su trenutno za kupovanje s obzirom da je sve palo i možda još pada, al jbg rizik. Svugdje je. Sretno s rudarenjem. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Radi odrzava vezu sa serverom nista vise
AMD AntiBoy
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav društvo, da se uključim u diskusiju. Čitam, edukujem se vezano za rudarenje već neko vrijeme, pa me zanima mišljenje o trenutnoj situaciji i o budućim predviđanima cijena i ostalog. Imam ponudu 6x RX 580 4gb rig za 18500kn i besplatnu struju. Da li se isplati ulazit u tu pricu, i predvidjana kad bi se oplatilo? Imam osjećaj da je sve više rudara i da cijene padaju Da je rizik sigurno jest, al sve u životu je rizik.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Cijena jedne takve grafe u 1. Mjesecu je bila cca 2200kn (kupovao sam u dva navrata po toj cijeni). Cijena ostale opreme trenutno je cca 3000 pa racunaj.

Po trenutnom stanju trzista, cijena za taj rig je ok. Neki traze po 30k za isto.

 

Sto se tice isplativosti nemoj je trenutno ni racunati jer je smijesna. Zaraditi ce onaj koji rudari određeni coin i cuva ga dok ne poraste. Kada ce porasti i da li uopce hoce, pitanje je.

 

Osobno, drzim se eth i etc jer sam sa svim rigovima na rx-icama i cekam peak kao u 12. Mjesecu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice