Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 726.080
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...

 pa spajaš grafu na napajanje normalno kao i inače , ne kužim 

 Isprike kolega, totalno sam zazujao.

7 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Veće je netko spomenuo, dok platiš grafičke i sve što ide uz to nakon što prođe neko vrijeme te iste grafičke su zastarjele..i u biti stalno kaskaš za onima koji dižu letvicu, sa tendencijom da ćeš završiti u debelom minusu.

Ono što meni pada na pamet je iskoristiti "postojeće serverske mogućnosti" sustava u koje ne treba ulagati već ih samo iskoristiti za rudarenje..e sad je pitanje to ima jako velike serverske mogućnosti bez da ih koristi dovoljno .

[url=https://www.vecernji.hr/lifestyle/najam-jahti-u-hrvatskoj-s-miomare-yachting-1211295]večernji[/url]
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

razmisljam za start sto se tice mining riga kupiti 3x gtx 1070 a farmao bih preko nicehasha koje mi preporucavate modele da kupujem 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Lovelace kaže...

Veće je netko spomenuo, dok platiš grafičke i sve što ide uz to nakon što prođe neko vrijeme te iste grafičke su zastarjele..i u biti stalno kaskaš za onima koji dižu letvicu, sa tendencijom da ćeš završiti u debelom minusu.

Ono što meni pada na pamet je iskoristiti "postojeće serverske mogućnosti" sustava u koje ne treba ulagati već ih samo iskoristiti za rudarenje..e sad je pitanje to ima jako velike serverske mogućnosti bez da ih koristi dovoljno .

 Da, ali ne moras i ti dizati letvicu. Dodjes do mjesecne cifre s kojom si zadovoljan i ostanes na tome.

13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Krenuo u rudarenje alt coinsa, konkretno DGB (Digibyte)

Ali to nekako sporo ide, oko 5-6 Megaheša u sekundi imam (RX580 ide do 30MH), cijelu noc ostavio da rudari i pogledam ujutro 0.5 coina sam izmajno. Kad usporedim sa ljudima sa you tuba koji izmajnaju sa mojom grafickom oko 50 komada dnevno, tu nešto ne štima. 

Tako da sam ja nesto krivo u bat file-u napisao, pretpostavljam. dolje su i slike pa ako netko moze pomoci bilo bi super.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 19:28 (Zaba88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Zašto ja dobivam 700,000 H/s ( to bi bilo 0,7 MH/s) tj 0,000289 BTC/day na Nicehashu? Graficka je također RX580 4GB . Po netu vidim isto ra neki imaju 25-30 MH/s, ali neznam kako. Na koji način vi ostali majnate?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Osa kaže...

Zašto ja dobivam 700,000 H/s ( to bi bilo 0,7 MH/s) tj 0,000289 BTC/day na Nicehashu? Graficka je također RX580 4GB . Po netu vidim isto ra neki imaju 25-30 MH/s, ali neznam kako. Na koji način vi ostali majnate?

 koji coin rudariš ? 25-30 je za eth/etc uostalom i najisplativije za rudarenje s tim da možeš rudariti i dva coina odjednom (Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry/Pascal ) https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 20:56 (loky4i4).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
Osa kaže...

Zašto ja dobivam 700,000 H/s ( to bi bilo 0,7 MH/s) tj 0,000289 BTC/day na Nicehashu? Graficka je također RX580 4GB . Po netu vidim isto ra neki imaju 25-30 MH/s, ali neznam kako. Na koji način vi ostali majnate?

 koji coin rudariš ? 25-30 je za eth/etc uostalom i najisplativije za rudarenje s tim da možeš rudariti i dva coina odjednom (Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry/Pascal ) https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

 Počeo sam u dummy programu NiceHash miner. Rudari Monero preko CryptoNight. Tako je sam program odabrao. I u MinerGate programu također mi odabere Monero i brzina je od prilike slična. Znam da vi napredniji rudarite ručnim upisivanjem naredbi u CMD, ali nisam našao na netu gdje bi to bilo detaljnije pojašnjeno.

 

https://s13.postimg.org/45y3b827b/nicehash.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 21:19 (Osa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
Osa kaže...

Zašto ja dobivam 700,000 H/s ( to bi bilo 0,7 MH/s) tj 0,000289 BTC/day na Nicehashu? Graficka je također RX580 4GB . Po netu vidim isto ra neki imaju 25-30 MH/s, ali neznam kako. Na koji način vi ostali majnate?

 koji coin rudariš ? 25-30 je za eth/etc uostalom i najisplativije za rudarenje s tim da možeš rudariti i dva coina odjednom (Ethereum + Decred/Siacoin/Lbry/Pascal ) https://bitcointalk.org/index.php?topic=1433925.0

 Probao sam majnat i etherium ali 95% shareova mi je rejected, pa sam odustao.

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Zaba88 kaže...

 Probao sam majnat i etherium ali 95% shareova mi je rejected, pa sam odustao.

 nešto si krivo radio skini si claymore miner i napravi .bat file sa ovim podacima to ti je za etc ,a ako želiš eth imaš ovdje https://ethermine.org/ , ovdje si napraviš wallet https://www.myetherwallet.com/ spremiš si private key na sigurno i to ti je uglavnom to sad nez ja sa svojom RX480 dobijem max 19MH/s jer je narasla težina ali vjerujem da bi sa rx 580 trebalo biti više 

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100
EthDcrMiner64.exe -epool eu1-etc.ethermine.org:4444 -ewal tvoja_adresa.rig_name -epsw x 

12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

nakon flashanja biosa i stavljanja drivera za mining jer zadnji adrenaline driveri za amd mi nisu radili dobro rx580 8gb mi drži 30,3 mh/s na ethu stabilno kako ih imam 7 komada stalna brzina mi je 211 mh/s.....tu sam tražio par savjeta ali nisam našao odgovore i pomoć koja mi je trebala pa sam se poslužio i pc expert forumom gdje je tema oko majnanja puno opširnija

 

ali imao sam nvidije koje su kopale monacoin(lyra2rev2) cc miner i amd koji je kopao ethereum direktno sa clymore 10.2(nisam majnao dual jer nesvesno imam na amdu preslaba napajanja pa mi se na dual ruši jer vuče više struje dok samo eth majna stabilno)

 

i opet sam se vratio sa oba riga na nicehash....jednostavno zato što mi uzimaju 2 posto za prebacivanje na internal wallet i sa internala na coinbase je besplatno i bez fee

 

sa claymore v10.2 i 211 mh/s sam dobivao svaka 42.5 sati 0.05 etha na coinbase kad se to izračuna po cijeni cca 650 eur po ethu to je nekih 18.5 eur na dan tj 24h

 

na nicehashu mi dok smiksa i dagger i cryptonight i sve bude isplaćeno oko 20 eur na dan tako da mi je nicehash ipak isplativiji ista stvar je i na nvidiama gdje mixa lyra2rev2,skunk i equihash i isto mi za 1-2 eura na nicehashu izbacuje na dan više

 

jer dok monacoin prebacim na bittrex iz poola pa pretvorim u bitcoin jer nemozes ni u jednu drugu valutu pa je onda fee za prebacivanje dalje previsok u7 bitcoinu pa prebacim iz bitcoina u eth pa onda na coinbase puno se izgubi na provizijama i naknadama i više dobijem na nicehashu

 

ja sam zbog amexa i struje prisiljen prodavati coine i vraćati rate i plaćati struju tako da mi nije u interesu čekati i čuvati valutu da poraste nego moram mjenjati u eure i tu mi se definitivno nicehash najvise isplati

 

bili su hakirani ostao sam bez cca 80 eura 0.005 bitcoina al šta je tu je za sad svaki dan prebacujem na coinbase i ne zadržavam ništa na njihovom internal walletu a isplata je svaki dan

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Mislio sam da miner sam odabire najpovoljniju skriptu/valutu. Sad sam išao ručno uključivati jednu po jednu valutu i dobio neke bolje rezultate.

On je sam uvjek odabirao Cryptonight (Monero) što je bilo oko 700 kH/s tj ~17kn/dan.

 

Dok sam sad vidio da npr: +Lbry (ETH)         - 22 MH/s tj ~ 20kn/dan. Kod ove skripte ne kužim što znači sekundarna brzina, koja je 64MH/s

                                          +Decred                - 21 MH/s tj ~ 19kn/dan

                                           Skunk Prospector - 22 MH/s tj ~ 23kn/dan

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
loky4i4 kaže...
Zaba88 kaže...

 Probao sam majnat i etherium ali 95% shareova mi je rejected, pa sam odustao.

 nešto si krivo radio skini si claymore miner i napravi .bat file sa ovim podacima to ti je za etc ,a ako želiš eth imaš ovdje https://ethermine.org/ , ovdje si napraviš wallet https://www.myetherwallet.com/ spremiš si private key na sigurno i to ti je uglavnom to sad nez ja sa svojom RX480 dobijem max 19MH/s jer je narasla težina ali vjerujem da bi sa rx 580 trebalo biti više 

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1-etc.ethermine.org:4444 -ewal tvoja_adresa.rig_name -

 

Opet sve rejected sa novim bat file-om

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 10:47 (Zaba88).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Osa kaže...

Mislio sam da miner sam odabire najpovoljniju skriptu/valutu. Sad sam išao ručno uključivati jednu po jednu valutu i dobio neke bolje rezultate.

On je sam uvjek odabirao Cryptonight (Monero) što je bilo oko 700 kH/s tj ~17kn/dan.

 

Dok sam sad vidio da npr: +Lbry (ETH)         - 22 MH/s tj ~ 20kn/dan. Kod ove skripte ne kužim što znači sekundarna brzina, koja je 64MH/s

                                          +Decred                - 21 MH/s tj ~ 19kn/dan

                                           Skunk Prospector - 22 MH/s tj ~ 23kn/dan

 Ti majnaš s RX580? Onda ti daje cca 29-30 Mh/s za ETH a u dual miningu možeš još izvuči 800-900 Mh/s za Decred. Ovo se odnosi na grafu s modanim biosom, overclockanu i undervoltanu.

 

LINK! Ovdje imaš odličan tutorial kako modificirati grafu, kako ju overclockati, kako podesiti minere itd...Sve je jednostavno objašnjeno i nemoš ništa fulat.

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav,

 

želio bih početi sa rudarenjem, ali je moje iskustvo oskudno. Poznajem neke osnove stečene putem raznih You Tube klipova, tutoriala itd ali bih želio popričati sa nekim ko stvarno ima iskustva u ovome. Mislio sam rudariti etherium, početnu mašinu za rudarenje bih kupio gotovu (ili bih sastavljao, zavisi od vaših prijedloga). Ako neko ima vremena i želi da proćaskamo koju, neka piše u nastavku teme ili neka mi se javi p.m. pa da prebacimo koju. 

 

Hvala vam puno i veliki pozdrav!

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja zasad rudarim Equihash sa 2x 1080ti dobivam oko 790-800 sols po kartici, zanima me dali itko ima problem da mu u malom pcie portu hash power smanji za nekih 20ak%. Dali je to možda do lošeg risera, ili nekih postavki na matičnoj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav drugari, evo da se i ja ukljucim u diskusiju jer se bavim rudarenjem etheriuma nekih 4 i po meseca. Naime imam masinu 6 x PALIT nvidia gtx 1060 6 gb koja trosi struju veoma malo to jest oko 40 $ mesecno i do sada sam zaradio za tih 4.5 meseca oko 2000 dolara, kada bi prodao to mu dodje oko 1800 cisto da mi ostane (4% uzima firma kojoj prodajem etherium). Trenutno vise se isplate masine sa rx graficikim (zbog svakodnevnog skoka cene eteriuma i Lybra koina koju ona moze da kopa u pozadini) ali i ova moja kao sto vidite sasvim dobro vrsi posao. Sledeca masina koju cu da kupim je rx x 6 komada. Ja sam prezadovoljan. Jos jedno mesec dana i isplatio sam celu masinu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Tecaizbeca kaže...

Pozdrav drugari, evo da se i ja ukljucim u diskusiju jer se bavim rudarenjem etheriuma nekih 4 i po meseca. Naime imam masinu 6 x PALIT nvidia gtx 1060 6 gb koja trosi struju veoma malo to jest oko 40 $ mesecno i do sada sam zaradio za tih 4.5 meseca oko 2000 dolara, kada bi prodao to mu dodje oko 1800 cisto da mi ostane (4% uzima firma kojoj prodajem etherium). Trenutno vise se isplate masine sa rx graficikim (zbog svakodnevnog skoka cene eteriuma i Lybra koina koju ona moze da kopa u pozadini) ali i ova moja kao sto vidite sasvim dobro vrsi posao. Sledeca masina koju cu da kupim je rx x 6 komada. Ja sam prezadovoljan. Jos jedno mesec dana i isplatio sam celu masinu.

 

Pozz, poceo sam rudarit etherium sa claymore softwerom sa eth-eu1.nanopool.org:9999 poola , koristim Sapphire nitro+ RX 580 8 GB i imam problem sa ogromnim reject share postotkom, rekao bi 95%. E sad posto si ti u etherium majnanju zanima me dali znas koj bi razlog bio za toliki postotak rejected shares?

 

6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ej ekipa, ne znam dal je do sada bilo stavljeno, citam vas razgovor, 99% svega je objasnjeno u ovom guideu. Guide je besplatan i ja sam preko njega složio sve svoje rigove (10 njih ), samo pratite korak po korak i bit ce ok, ako zapnete javite se autoru guida, brzo odgovara. https://mining.help/contact/

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

I na kraju da li se isplati rudariti? :) Čujem da neka ekipa ulaže masnu lovu u rigove i svi su sad na ETH, sad da li se to isplati ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
crash11 kaže...

I na kraju da li se isplati rudariti? :) Čujem da neka ekipa ulaže masnu lovu u rigove i svi su sad na ETH, sad da li se to isplati ili ne?

 evo ja isprobavam jel se isplati, s jednom gtx 1070 preko nicehash mi ide oko pešest dolara dnevno

ako nastavi tako za mjesec dana će biti 150-180 dolara, kad odbijem struju bit će 130-160

znači za četiri mjeseca trebao bi otplatiti grafu, nek bude pešest radi lošeg proračuna i poreza, ja zadovoljan

ako bude tako

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

A sta rudaris i preko cega?

11 godina
online
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
crash11 kaže...

A sta rudaris i preko cega?

 pa preko nicehash auto-minera, on bira najisplativije i meni isplaćuje u btc, sad bi trebali uvesti i druge valute za isplatu (možda eth)

16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Koji Wallet preporucate?
7 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ekipa najshesaši

dedaeywa pica

 

jel ovo ovako ok, hashrate?

 

 

 

ostavio sam samo ovaj algoritam uključen, koji su još ok?

vidim onaj excavator se neće pokrene... ajmo dajte neki hint da vidim koliko se može izvući kod kekeca

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo
zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
15 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
NEW_MAN kaže...

 fake komentari fejsa, cim stisnes load more comments, vuce te na njihovu tu desetu stranicu, koja je dizajnirana kao i svi scamovi....Zaobici sirokim lukom

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
online
Rudarenje - može li biti isplativo

fejkana stranica koja nema veze sa cnn money, a isto tako i fejkani novinar koji ne postoji

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li postoji neka kriptovaluta gdje je bitna količina memorije i procesor?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice