Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 240.289
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
volegradele kaže...

Povecao sam memoriju na +400 i core na +120,nije lose

 ja sam na 1070 digao +300/100 i spustio power limit na 80%, ali nisam gledao prije koliki je rast i radi mi trenutno ovako (slika dolje)

 

malo me brine temperatura memorije ako je probam dići više, kurčeve sam sreće pa me dopala micron verzija umjesto samsunga

koliko je ocanje memorije potencijalno opasno, obzirom da nemam uvida u temperature iste? 

 Kod mene je postavljeno core +100, mem +400, power limit na 65% i dobivam 450-460 Sol/s.

Gigabyte 1070 WF2. Još jednom kažem...isprobajte DSTM miner...biti će veći hashrate.

Bit će!
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
unique83 kaže...
picajzla0707 kaže...
volegradele kaže...

Povecao sam memoriju na +400 i core na +120,nije lose

 ja sam na 1070 digao +300/100 i spustio power limit na 80%, ali nisam gledao prije koliki je rast i radi mi trenutno ovako (slika dolje)

 

malo me brine temperatura memorije ako je probam dići više, kurčeve sam sreće pa me dopala micron verzija umjesto samsunga

koliko je ocanje memorije potencijalno opasno, obzirom da nemam uvida u temperature iste? 

 Kod mene je postavljeno core +100, mem +400, power limit na 65% i dobivam 450-460 Sol/s.

Gigabyte 1070 WF2. Još jednom kažem...isprobajte DSTM miner...biti će veći hashrate.

 i ja sam equihash majnao preko toga DSTM majnao, daje malo više u odnosu na ostale minere

sa 1080ti na 90% tdp, 750+ sol/s, cca 3.4sol/w isplativost

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Dosta vas čitam već par dana, pa sam odlučio sam svojim kompjutorom probat rudarit, ako se s jednom grafičkom može zaradit 300-tinjak kuna kako se piše mjesečno kad se odbije struja, kupio bi možda i još jednu za sli, al bi prije volio isprobat.

 

Imam nekoliko pitanja, pa se nadam da ima netko voljan odgovoriti mi ih :) Rudario bih sa grafičkom karticom (Asus dual gtx 1070).

 

1. i osnovno pitanje, što rudariti? Razvila se dosta hajka oko ethereuma, sad vidim da je dosta popularan i Nicehash koji isplaćuje u bitcoinu. Nešto od toga ili neku kriptovalutu u isponu?

 

2. Grafička mi ima Micron memoriju, koliki je to hendikep?

 

3. Kako mogu znat koliko struje mi troši računalo za vrijeme mine-anja? Može li se vidjet softverski ili treba kupit uređaj za mjerenje?

 

4. Grafička mi je spojena preko adaptera  2x molex to 8 pin. Pošto je to jeftini adapter, predstavlja li on neku prijetnju da se ne rastali ili nešto slično?

 

5. Čitao sam da se grafičke za rudarenje overclockaju i da im se čak spušta trošenje energije. Gubi li se time (podešavanjem ILI samim rudarenjem) jamstvo? Koliko je to veliko opterećenje za grafičku? 

 

6. Jesu li prije mine-anja potrebna bilo kakva podešavanja računala i komponenti? Bios, bios od grafičke, ram, windowsi.....

 

7. Je li ovo dobar tutorial? Govori da treba napravit eatherwallet, skinuti claymore i onda se radi s claymore-om i statistike su na stranici ethermine.org 

 

To je to zasad, nadodat ću ako se još nešto sjetim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ekipa jel valjaju ovi mining rigovi ? I jel realna cijena ili se moze dobiti puno bolje za te pare? Ako se moze bolje, jel bi mogao netko sastaviti neki, a da se moze sve u hr trgovinama nabaviti?

I jel mineate sa awesome miner ili?

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1080-gaming-x-6x-gtx1080-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=493RIG

https://www.adm.hr/product.asp?product=adm-mining-kit-1070-gaming-x-6x-gtx1070-6x-riser-008-z270-a-pro-g4560-8gb-ddr4-120gb-ssd-2x-750w-mining-kuciste-bks-ii&code=492RIG

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 14:47 (blackeagle29).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Dosta vas čitam već par dana, pa sam odlučio sam svojim kompjutorom probat rudarit, ako se s jednom grafičkom može zaradit 300-tinjak kuna kako se piše mjesečno kad se odbije struja, kupio bi možda i još jednu za sli, al bi prije volio isprobat.

 

Imam nekoliko pitanja, pa se nadam da ima netko voljan odgovoriti mi ih :) Rudario bih sa grafičkom karticom (Asus dual gtx 1070).

 

1. i osnovno pitanje, što rudariti? Razvila se dosta hajka oko ethereuma, sad vidim da je dosta popularan i Nicehash koji isplaćuje u bitcoinu. Nešto od toga ili neku kriptovalutu u isponu?

 

2. Grafička mi ima Micron memoriju, koliki je to hendikep?

 

3. Kako mogu znat koliko struje mi troši računalo za vrijeme mine-anja? Može li se vidjet softverski ili treba kupit uređaj za mjerenje?

 

4. Grafička mi je spojena preko adaptera  2x molex to 8 pin. Pošto je to jeftini adapter, predstavlja li on neku prijetnju da se ne rastali ili nešto slično?

 

5. Čitao sam da se grafičke za rudarenje overclockaju i da im se čak spušta trošenje energije. Gubi li se time (podešavanjem ILI samim rudarenjem) jamstvo? Koliko je to veliko opterećenje za grafičku? 

 

6. Jesu li prije mine-anja potrebna bilo kakva podešavanja računala i komponenti? Bios, bios od grafičke, ram, windowsi.....

 

7. Je li ovo dobar tutorial? Govori da treba napravit eatherwallet, skinuti claymore i onda se radi s claymore-om i statistike su na stranici ethermine.org 

 

To je to zasad, nadodat ću ako se još nešto sjetim :)

 za rudarenje nije nužan SLI, možeš čak i spojiti različite kartice tipa 1070 i 1060 na istu ploču da je zajedno majnaju...

1. nicehash je izgleda najlakše započeti majning, ZEC je jako jednostavno postaviti, ostalo ne znam...

2.sa Nvidia karticama bar po mom iskustvu je malen gain sa overklokanom memorijom, dali je baš neki hendikep sa tim proizvođačem ne znam...

3.imaš programe za monitoring koji ti prikazuju potrošnju komponenti, dodaj na to 20% i sigurno si vrlo blizu točne potrošnje

4. mislim da neće biti ništa adapterima, ali po tom kako ti je gpu spojen bi rekao da je to neki poprilično stari model psu, sad u kakvom je stanju i koliko može izdržati je pitanje...

5. ne gubi se ništa što se tiče jamstva, bar ti na nvidia kartici ne moraš raditi nikakve radnje koje bi dovele do toga(moddati bios i sl, sumnjam da ti garu priznaju ako vratiš neispravnu karticu sa moddanim biosom)

obično se smanji power limit u MSI AB...

6. neka sitna, ja u biti nisam radio ništa i majnanje radi

7. nisam pogledao vjerujem da je ok guide

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hvala puno :) Iz znatiželje sam ga pratio i sad majnam Etherium, trenutni hasrate mi je 25.9mh/s i imam etherwallet. Jel ima neki bolji wallet? Vidim da Jaxx npr. podržava i ostale valute i da izgleda kao program, ne moram u browseru pregledavat. Kako sad recimo prebacim valute iz jednog walleta u drugi?

 

I da, Etherwallet sam otvorio preko extensiona u chrome-u - Metamask. Kad ga otvorim imam u njemu moguće transakcije, stanje itd. Jel mi to onda služi kao wallet, ili?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 15:08 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

https://mining.help/ je najbolji moguci guide koji trenutacno postoji na internetu, slozio par svojih rigova preko njega cak i ako zapnete autor guide-a brzo odgovara i pomaze oko problema ( za mali tip). Toplo preporucam da napravite korak po korak ako ste gdje zapeli.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hvala vam puno na savjetu, proučit ću navečer!

 

A sad, što se tiče dojmova. Prošlo je sat vremena, izrudario sam 0,00008 ETH što je vrijednost 10 centa, dakle 60 lipa u sat vremena. Zar se time tako malo dobiva? To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

 

Koliko često se update-a stanje na walletu? Nekako mi se ne čini ažurno ni na drugom accountu na Jaxxu. Ethermine.org kaže 0.00001, a Jaxx i dalje ništa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:30 (daniel2809).
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Hvala vam puno na savjetu, proučit ću navečer!

 

A sad, što se tiče dojmova. Prošlo je sat vremena, izrudario sam 0,00008 ETH što je vrijednost 10 centa, dakle 60 lipa u sat vremena. Zar se time tako malo dobiva? To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

 

Koliko često se update-a stanje na walletu? Nekako mi se ne čini ažurno ni na drugom accountu na Jaxxu. Ethermine.org kaže 0.00001, a Jaxx i dalje ništa.

 nekako je to malo....ne znam koliki bi ti hashrate trebao biti ali vjerujem da bi 1070 trebala davati više $

pomalo, postoji ti neki minimum kojeg pool prebacuje na wallet neće ti prebacivati svako malo, mic po mic....

isto tako ne znam točno iz kojeg razloga, jaxx i sl. walleti, dakle koji nisu online exchange se ne preporučuju za direkt majnanje na njih

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

pa prebaci se na nicehash, meni 1070 kopa u prosjeku šest dolara dnevno

danas mi je šesti dan i drugi put mi je prebacio na wallet oko 0,001 i nešto sitno btc

trenutno na walletu imam 0,00222btc ili cca 31usd i na majneru nešto sitno

 

sad je samo pitanje kuda to prebaciti, kolike su takse (na coinbase navodno free)

stvar je u tome što bi htio pretvarati btc u eth i staviti sa strane, pa ako netko ima savjet kako najjeftinije to prebaciti sa nicehash walleta u eth

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...
daniel2809 kaže...

Hvala vam puno na savjetu, proučit ću navečer!

 

A sad, što se tiče dojmova. Prošlo je sat vremena, izrudario sam 0,00008 ETH što je vrijednost 10 centa, dakle 60 lipa u sat vremena. Zar se time tako malo dobiva? To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

 

Koliko često se update-a stanje na walletu? Nekako mi se ne čini ažurno ni na drugom accountu na Jaxxu. Ethermine.org kaže 0.00001, a Jaxx i dalje ništa.

 nekako je to malo....ne znam koliki bi ti hashrate trebao biti ali vjerujem da bi 1070 trebala davati više $

pomalo, postoji ti neki minimum kojeg pool prebacuje na wallet neće ti prebacivati svako malo, mic po mic....

isto tako ne znam točno iz kojeg razloga, jaxx i sl. walleti, dakle koji nisu online exchange se ne preporučuju za direkt majnanje na njih

 Glupost. Upravo su online mjenjačnice te na koje ne treba majnati direktno.

 

daniel2809 Minimalna isplata na ethermineu je 0.05 Ethera.

picajzla0707 kaže...
daniel2809 kaže...

To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

pa prebaci se na nicehash, meni 1070 kopa u prosjeku šest dolara dnevno

danas mi je šesti dan i drugi put mi je prebacio na wallet oko 0,001 i nešto sitno btc

trenutno na walletu imam 0,00222btc ili cca 31usd i na majneru nešto sitno

 

sad je samo pitanje kuda to prebaciti, kolike su takse (na coinbase navodno free)

stvar je u tome što bi htio pretvarati btc u eth i staviti sa strane, pa ako netko ima savjet kako najjeftinije to prebaciti sa nicehash walleta u eth

 A zašto uopće na nicehashu majnaš? Ako već misliš čuvat eth onda majnaj njega direktno na wallet. Zadnji Claymore miner upogoni i rokaj!

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Can I point my mining rig payouts to Jaxx?

AndreiDecember 17, 2017 16:44

Jaxx is a lightweight wallet that is not ideal for receiving frequent and tiny transactions that mining efforts in general produce, therefore, we are recommending that you do not point your mining rewards to your Jaxx Wallet.

If you find that your Jaxx Wallet frequently freezes or will not initialize, it is possible that the sum total of your frequent micro-transactions have become heavier than our lightweight wallet can manage.

If you think this is the case, there are two things to consider:

1. Perhaps your pool or rig has the capacity to group your future rewards into larger, less frequent (even weekly) payments. If it does, please consider that.

2. If you're experiencing issues managing the wallet/address you were sending the rewards to, simply create a brand new instance of Jaxx and import the Private Key of that address. This article will take you through the steps, here

 

 

C/P sa jaxx supporta, ni oni sami to ne preporucuju... mudračino pobudi onda ti neku alternativu...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
volegradele kaže...
Pa zar nisu bolje 2 x 1060 nego jefna 1080ti?

 Nesto je bolja 1080ti. Otprilike 5x gtx 1060 = 2x 1080ti, al ovisi i koji coin hoces. Radi se i o ustedi prostora / ostalih komponenti... ako radis npr 6x 1080ti trebaju ti 2 velika ili 3 manja riga 1060ca da budu jednako efikasni. Takoder, 1080ti je vise futureproof.

 

1060 je dobra opcija ako se nade dovoljno jeftino i ako netko ima neogranicen prostor. 

14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

C/P sa jaxx supporta, ni oni sami to ne preporucuju... mudračino pobudi onda ti neku alternativu...

 Jaxx je sranje. Upravo si i ti sam sad to napisao. A to svatko može sam se uvjeriti da malo progugla.

Exodus je puno bolja opcija za desktop wallet.

 

Ako ne mislite trejdati ili odmah si isplatiti ono što izrudarute nemojte majnati na mjenjačnice.

14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hm,rabim jaxx za direktno minanje vec dugo i nikad problema...sad ste me malo zabrinuli s ovime...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Switch kaže...
picajzla0707 kaže... 

sad je samo pitanje kuda to prebaciti, kolike su takse (na coinbase navodno free)

stvar je u tome što bi htio pretvarati btc u eth i staviti sa strane, pa ako netko ima savjet kako najjeftinije to prebaciti sa nicehash walleta u eth

 A zašto uopće na nicehashu majnaš? Ako već misliš čuvat eth onda majnaj njega direktno na wallet. Zadnji Claymore miner upogoni i rokaj!

 majnam na nicehash jer mi se čini najisplativijim, vučem cca 6 usd bitcoina dnevno

----------------------------------------------------------------------------------------------

našao sam i rješenje povlačenja coina sa nicehash walleta, pa možda nekom pomogne

dakle u 6 dana nicehash miner mi je dvaput isplatio cca 0.0011... btc na nicehash wallet (cca 31,3 usd)

 

sa nicehash walleta besplatno se prebaci btc na coinbase, dakle bez ikakvih fees

sad slijedi zajebani dio koji mi je popio malo živaca - coinbase ima svoju stranicu za trgovanje - gdax.com, gdje te traži drugu verifikaciju s dokumentom (dodatno na onu prvu s osobnom koju se odradi na coinbase)

drugu verifikaciju sam probao napraviti sa vozačkom (stara, ona roza) i to ne prolazi preko kompa, jer te nakon dviju slika vozačke traži faking vlastitu fotku za koju MORAŠ imati web cam

međutim, može se instalirati na mobitel coinbase app i preko nje napraviti drugu verifikaciju, gdje te traži samo dvije slike vozačke bez dodatne vlastite fotke i nakon par minuta prođe verifikacija

kad refrešaš gdax na kompu, on povuče podatak iz coinbase da imaš dvostruku verifikaciju i možeš trgovati

 

zatim preko gdax promijenim btc u eth i nakon toga povučem eth na jaxx desktop wallet, koju minutu kasnije kompletni iznos etha je sjeo na jaxx, naizgled bez ikakvog fee jer je iznos prema aktualnoj vrijedosti eth isti kakav mi je bio iznos u btc na nicehash walletu kad sam startao cijelu proceduru

8 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jedno pitanje u vezi rx 570, inace rudarim stalno cryptonight, stavio sam modani bios sve super, ali moze jos bolje, testirao sam eth cisto da vidim koliko izvlacim i kaze 26mh, a znam da ljudi imaju 30+, pokusao uraditi oc nece, stalno steka za poludit vecinom se miner gasi (napajanje i temperatura nisu problem), pokusao sve i svasta sa MSI Afterburner uvijek isti problem. Inace mi nije to bio neki prioritet jer kazu da grafa za cryptonight radi jako dobar hashrate, medutim za eth nije toliko dobar, odnosno jest, ali moze bolje. I napokon izguglam nesto gdje nema nekih objasnjenja, a to je da ako rukom na grafi stavis silent mode ili van silent moda (zaboravio..) da ce hashrate biti veci, pa me zanima jeli netko zna nesto u vezi toga?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:04 (Kresimir4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

ja majnam većinom direkt coine ali me zanima ovo za nicehash kaj nisu oni imali minimalnu isplatu od 0.01 BTC?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Kresimir4 kaže...

Jedno pitanje u vezi rx 570, inace rudarim stalno cryptonight, stavio sam modani bios sve super, ali moze jos bolje, testirao sam eth cisto da vidim koliko izvlacim i kaze 26mh, a znam da ljudi imaju 30+, pokusao uraditi oc nece, stalno steka za poludit vecinom se miner gasi (napajanje i temperatura nisu problem), pokusao sve i svasta sa MSI Afterburner uvijek isti problem. Inace mi nije to bio neki prioritet jer kazu da grafa za cryptonight radi jako dobar hashrate, medutim za eth nije toliko dobar, odnosno jest, ali moze bolje. I napokon izguglam nesto gdje nema nekih objasnjenja, a to je da ako rukom na grafi stavis silent mode ili van silent moda (zaboravio..) da ce hashrate biti veci, pa me zanima jeli netko zna nesto u vezi toga?

 Da,ja sam nedavno tu o tome pisao,na silent imas manji hash nego na performance mode-u. Imas mali switch na kartici koji moras pomaknut prema utorima za monitor,to napravi dok je miner il komp zgasen. Nakon toga upali rig i deinstaliraj drivere s DDU i stavi nove blockchain i time imas bolji hash. ja sam tako dobio s 26 na skoro 30 s time da sam ja na rx 580. Vidi par postova iza...

 

EDIT-pardoncek,to sam u temi za isplativost pisao...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 22:41 (izvone).
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Kresimir4 kaže...

Jedno pitanje u vezi rx 570, inace rudarim stalno cryptonight, stavio sam modani bios sve super, ali moze jos bolje, testirao sam eth cisto da vidim koliko izvlacim i kaze 26mh, a znam da ljudi imaju 30+, pokusao uraditi oc nece, stalno steka za poludit vecinom se miner gasi (napajanje i temperatura nisu problem), pokusao sve i svasta sa MSI Afterburner uvijek isti problem. Inace mi nije to bio neki prioritet jer kazu da grafa za cryptonight radi jako dobar hashrate, medutim za eth nije toliko dobar, odnosno jest, ali moze bolje. I napokon izguglam nesto gdje nema nekih objasnjenja, a to je da ako rukom na grafi stavis silent mode ili van silent moda (zaboravio..) da ce hashrate biti veci, pa me zanima jeli netko zna nesto u vezi toga?

 Zašto cryptonight? Odi na whattomine i što je najprofitabilnije. A to je ethash!

 

Teško da ćeš izvući preko 30 sa 570. Mora biti stvarno odličan primjerak. Računaj si negdje oko 28-29 s bios modom i overclockom.

Prebaci se na ethereum a moš i probat dual mining (decred) pa vidi kako radi.

14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Evo jedno pitanje di bi htio znati što vi u dualu minate ,tj. sto mislite da je isplativo po vama ili zanimljiv coin za ubuduce. Meni nekako sia najprimamljivija.

 

Btw. izaso van claymore 10.4. 
- fixed issue with rejected shares in ETH+SIA mode for Vega cards.
- improved watchdog for temperature/fan management thread.

2 Siacoin
1 Decred
0 Lbry
0 Pascal
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Switch kaže...
Kresimir4 kaže...

Jedno pitanje u vezi rx 570, inace rudarim stalno cryptonight, stavio sam modani bios sve super, ali moze jos bolje, testirao sam eth cisto da vidim koliko izvlacim i kaze 26mh, a znam da ljudi imaju 30+, pokusao uraditi oc nece, stalno steka za poludit vecinom se miner gasi (napajanje i temperatura nisu problem), pokusao sve i svasta sa MSI Afterburner uvijek isti problem. Inace mi nije to bio neki prioritet jer kazu da grafa za cryptonight radi jako dobar hashrate, medutim za eth nije toliko dobar, odnosno jest, ali moze bolje. I napokon izguglam nesto gdje nema nekih objasnjenja, a to je da ako rukom na grafi stavis silent mode ili van silent moda (zaboravio..) da ce hashrate biti veci, pa me zanima jeli netko zna nesto u vezi toga?

 Zašto cryptonight? Odi na whattomine i što je najprofitabilnije. A to je ethash!

 

Teško da ćeš izvući preko 30 sa 570. Mora biti stvarno odličan primjerak. Računaj si negdje oko 28-29 s bios modom i overclockom.

Prebaci se na ethereum a moš i probat dual mining (decred) pa vidi kako radi.

 Znam, ali optimist sam pa mi je draze rudarit mali coin za kojeg se vec culo, pa tko zna... mozda naraste na 1$+ pa cu biti miljunas :)

 

Za silent odgovor, vidit cu sutra kad dodem doma. Hvala

7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
daniel2809 kaže...

To je 300 kuna mjesečno ako bi radilo 24/7 bez troška struje uračunatog u to. Jel ima nešto što se više isplati? Otprilike 26mh/s mi je hashrate.

pa prebaci se na nicehash, meni 1070 kopa u prosjeku šest dolara dnevno

danas mi je šesti dan i drugi put mi je prebacio na wallet oko 0,001 i nešto sitno btc

trenutno na walletu imam 0,00222btc ili cca 31usd i na majneru nešto sitno

 

sad je samo pitanje kuda to prebaciti, kolike su takse (na coinbase navodno free)

stvar je u tome što bi htio pretvarati btc u eth i staviti sa strane, pa ako netko ima savjet kako najjeftinije to prebaciti sa nicehash walleta u eth

 Imam zbilja dosta pitanja i nejasnoća, nadam se da vam neću bit dosadan i da ćete nać strpljenja objasnit mi većinu :) Hvala svima puno dosad!

Pokrenulo sam nicehash, vrti od 28-32kuna (estimated daily), dakle nekih 4,8-5 USD što je već fantastično! Mislim, ispada skoro 1000 kuna na mjesec sa jednom grafičkom? A moja je zamisao slična, čuvati ethereum. Ak će zatrebat lova onda prodat, al uglavnom, nadat se još jednom skoku cijena :)

 

Što se tiče pitanja:

1. što me zbilja već brine da nebi ova lijepa fantazija od 1000 kuna mjesečno s jednom grafom odmah pala u vodu - kako saznati koliko struje trošim? Po prijašnjem savjetu nisam našao nijedan monitor osim recimo GPU-Z koji veli TDP 98%, pa se može pretpostavit da je praktički cijelih 150w. Ali ukoliko je moguće, zanimala bi me potrošnja cijelog računala da točno znam izračunati.

Cijene struja su otprilike u visokoj tarifi 0,52kn/kwh i 0,25kn/kwh u niskoj tarifi okvirno, jel da? Ponder cijelog dana ispada 0,35kn/kwh. Ako mi komp troši 0,4kw (400w) struje, pomnožim sa 24 sata te sa cijenom struje (0,4x24x0,35)? Ako je tako, struja me ispada 3,36 kune dnevno, jel to moguće? Volio bih da mi neko provjeri postupak, a i ovih 400w sam bubnuo bzvz (150w gpu i dodao sam 250w "za svaki slučaj").

 

2. Ima li smisla majnati nicehash s procesorom? Kad pokrenem prvo mi 4 puta baci neki memory error (možda po jednu za svaki core) i onda radi, ali u statistici pod daily estimated vidim 0,00000. Dakle, cpu je preslab, vrti bez veze?

 

3. Moja gtx 1070 očito rudari slabije od korisnika picajzla0707. Koji model ti imaš? Jel overclockana, naknadno podešavana? U kojem algoritmu rudariš? Imaš sve označene ili kako to funkcionira?

 

4. Već sam rekao da majnam s računalom "hobistički", nemam mjesta, znanja ni ambicije uljetat u troškove da sastavljam rigove. Je li za kompjutor "strašno" ako rudarim s njim 16 sati dnevno? Mislim da ga ipak nebi cijedio 24/7, makar ako mi kažete da može to sve muški podnjet - možda i bi.

 

5. Što se tiče ethereuma, rudario sam preko claymore servisa, čitam da ima dosta različitih pool-eva. Koliko sam ja shvatio, na stranici ethermine.org mogu pratiti detaljnu statistiku kako rudarim i kolko je izrudareno, a na wallet se seli iznos koji je unaprijed određen u pool-u? Negdje sam pročitao da je za claymore 1ETH, jel to moguće? Inače, ugasio sam komp popodne kad sam izlazio, ethermine je kazao 0.00008 ETH, a kad sam došao kući je bilo 0.00013 ETH (valjda mu je trebalo još neko vrijeme da update-a informaciju), pa se ne čini strašno ni radit sa etheriumom makar mi se po nekoj računici u svojem slučaju čini nicehash profitabilniji za 5-7 kuna po danu (na 24h bazi) i dosta pregledniji i user friendly. Ima neki "bolji" pool od claymore-a? Onaj nanopool itd?

 

 

EDIT:

6. pa i još među bitnijim stvarima, koji wallet onda koristiti? Ovaj Jaxx me čak i malo plaši što me nikad ne pita za lozinku. Koliko su česte krađe? I koji podaci su nekome potrebno da me opljačka? 

 

7. ako bi imao dvije grafičke u kompu, različite... Onda rade stalno jedna i druga istovremeno na istom zadatku ili mogu npr jednu staviti na ethereum, jednu na nicehash? Ili npr na jednoj igrati, a druga da rudari?

 

Još jednom se zahvaljujem svima, ovo mi je danas prvi konkretan susret sa rudarenjem, pa se ispričavam ako su neka pitanja glupa, al masu odgovora ne mogu naći sam na internetu i draže mi je kad mi netko da frišku informaciju, pa se nadam da ne zamjerate 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 0:00 (daniel2809).
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ako zelis ista zaradit moras rudarit 24/7,ja dobivam oko 20 kn dnevno sa 1060,platio sam je 1700 kn,da ju isplatima za 3-4 miseca ekstra,jos ako coin poraste ludilo!A sad cu jos malo i kupit eth da se nađe u štednji!

 

Btw kako ti lupa 98% TDP,meni do 60% inikad preko,doduse i stavio sam tako u MSI afterburnu,ali i bez toga ne ide!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 0:42 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Što se tiče pitanja:

1. što me zbilja već brine da nebi ova lijepa fantazija od 1000 kuna mjesečno s jednom grafom odmah pala u vodu - kako saznati koliko struje trošim? Po prijašnjem savjetu nisam našao nijedan monitor osim recimo GPU-Z koji veli TDP 98%, pa se može pretpostavit da je praktički cijelih 150w. Ali ukoliko je moguće, zanimala bi me potrošnja cijelog računala da točno znam izračunati.

Cijene struja su otprilike u visokoj tarifi 0,52kn/kwh i 0,25kn/kwh u niskoj tarifi okvirno, jel da? Ponder cijelog dana ispada 0,35kn/kwh. Ako mi komp troši 0,4kw (400w) struje, pomnožim sa 24 sata te sa cijenom struje (0,4x24x0,35)? Ako je tako, struja me ispada 3,36 kune dnevno, jel to moguće? Volio bih da mi neko provjeri postupak, a i ovih 400w sam bubnuo bzvz (150w gpu i dodao sam 250w "za svaki slučaj").

 

2. Ima li smisla majnati nicehash s procesorom? Kad pokrenem prvo mi 4 puta baci neki memory error (možda po jednu za svaki core) i onda radi, ali u statistici pod daily estimated vidim 0,00000. Dakle, cpu je preslab, vrti bez veze?

 

3. Moja gtx 1070 očito rudari slabije od korisnika picajzla0707. Koji model ti imaš? Jel overclockana, naknadno podešavana? U kojem algoritmu rudariš? Imaš sve označene ili kako to funkcionira?

 

4. Već sam rekao da majnam s računalom "hobistički", nemam mjesta, znanja ni ambicije uljetat u troškove da sastavljam rigove. Je li za kompjutor "strašno" ako rudarim s njim 16 sati dnevno? Mislim da ga ipak nebi cijedio 24/7, makar ako mi kažete da može to sve muški podnjet - možda i bi.

 

5. Što se tiče ethereuma, rudario sam preko claymore servisa, čitam da ima dosta različitih pool-eva. Koliko sam ja shvatio, na stranici ethermine.org mogu pratiti detaljnu statistiku kako rudarim i kolko je izrudareno, a na wallet se seli iznos koji je unaprijed određen u pool-u? Negdje sam pročitao da je za claymore 1ETH, jel to moguće? Inače, ugasio sam komp popodne kad sam izlazio, ethermine je kazao 0.00008 ETH, a kad sam došao kući je bilo 0.00013 ETH (valjda mu je trebalo još neko vrijeme da update-a informaciju), pa se ne čini strašno ni radit sa etheriumom makar mi se po nekoj računici u svojem slučaju čini nicehash profitabilniji za 5-7 kuna po danu (na 24h bazi) i dosta pregledniji i user friendly. Ima neki "bolji" pool od claymore-a? Onaj nanopool itd?

 

 

EDIT:

6. pa i još među bitnijim stvarima, koji wallet onda koristiti? Ovaj Jaxx me čak i malo plaši što me nikad ne pita za lozinku. Koliko su česte krađe? I koji podaci su nekome potrebno da me opljačka? 

 

7. ako bi imao dvije grafičke u kompu, različite... Onda rade stalno jedna i druga istovremeno na istom zadatku ili mogu npr jednu staviti na ethereum, jednu na nicehash? Ili npr na jednoj igrati, a druga da rudari?

 

Još jednom se zahvaljujem svima, ovo mi je danas prvi konkretan susret sa rudarenjem, pa se ispričavam ako su neka pitanja glupa, al masu odgovora ne mogu naći sam na internetu i draže mi je kad mi netko da frišku informaciju, pa se nadam da ne zamjerate 

 1. Struju si skroz krivo. Ove cijene što si stavio su bez pdva, imaš skupe struje 14h i jeftine 10h, plus još tu imaš fiksni dio koji se plaća. Moš slobodno računati 0,90lipa po kwh. Što je za tvojih 0,4kw ispada 0,4x24x0,9=8,64kn/dan=nekih 260kn mjesečno. Da bi točno znao koliko ti sustav troši treba ti wattmeter, imaš na ebayu za 4-5 dolara.

 

2. Mislim da ništa nema smisla majnati s procesorom.

 

3. To nek ti picajzla odg.

 

4. To si opet izračunaj jel ti se isplati. Kad budeš znao koliko ti točno troši i koliko dobivaš nije teško si napravit računicu.

 

5. Claymore je alat s kojim rudariš a ethermine je pool, kao i nanopool. Koji ćeš odabrati je stvar tvoje preferencije. Oboje su dobri poolovi, isplate instantne kad se dosgne limit koji si zadao za isplatu. Za ethermine je minimalna isplata 0.05 Ethera a čini mi se da je i za nanopool.

 

6. Isprobaj Exodus wallet. Čitam hrpu iskustava na redditu o tom jaxxu i stalno neki problemi. Jaxx je mullticoin wallet, plus podržan je na desktopu, mobitelima, tabletima, android, apple, imaju i chrome ekstenziju i treba to znati sve sinkronizirati kako spada a ne ide im baš.

 

7. Može se sve namjestiti.

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

3. Moja gtx 1070 očito rudari slabije od korisnika picajzla0707. Koji model ti imaš? Jel overclockana, naknadno podešavana? U kojem algoritmu rudariš? Imaš sve označene ili kako to funkcionira?

ne mora biti, jučer je i meni palo na 3 usd, pa se diglo na 7,9 jutros (0,0005999btc)

dolje je fotka trenutno kako majna

model je msi 1070 gaming, na oc mod je dodano +100 na core i +300 na vram, sa power limit na 80%

meni je nicehash miner na defoltu, sve auto

7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Izvone, kolko bi se odprilike iz onih konfi dalo izvuc dnevno? I jel bi se moglo kaj pojacat? Znaci za 6 grafi 1080 gaming x ? Ili na onom jeftinijem sa 6 rx580 nitro + (4gb)
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

ja koliko vidim trenutne mogućnosti zarade na majnanju sa trenutnim cijenama kriptovaluta su:

1060 3-4$ dnevno

1070 4-5$ dnevno

1080 5-6$ dnevno

1080Ti 7-9$ dnevno

govorim naravno o prosjeku, mogući su  veći pikovi ako pojedinoj valuti u toku dana naraste vrijednost i sl.

 

eto ako ima tko što nadodati....

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
blackeagle29 kaže...
Izvone, kolko bi se odprilike iz onih konfi dalo izvuc dnevno? I jel bi se moglo kaj pojacat? Znaci za 6 grafi 1080 gaming x ? Ili na onom jeftinijem sa 6 rx580 nitro + (4gb)

 a mislim da bi ta sa 6x 1080 trebala tući 35-40$ dnevno... u svakom slucaju vise od 1000$ mjesecno

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.1.2018 8:55 (lav1000).
14 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
volegradele kaže...
Pa zar nisu bolje 2 x 1060 nego jefna 1080ti?

Nisu, 1080Ti je trenutno kao 2.5 1060-ke...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice