Corsair TX650 V2 ko avion

poruka: 32
|
čitano: 10.028
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Corsair TX650 V2 ko avion

Evo napokon dobio novo napajanje nakon što je moje staro TX650(prva verzija) imalo problema sa cvrkutanjem zavojnica pa sam ga poslao na servis gdje sam ga i kupio i nakon 10 dana čekanja sam dobio novo. Da napomenem da sam staro odnio na reklamaciju jer mi je to cvrkutanje prebučno bilo... Fino ja sad ugradio novo i upalim i sve 5 kad ono...čuje se ko mlažnjak   {#}  da napomenem da je moj prvi TX bio tolko tih da sam morao prisloniti uho uz njeg da bi nešto čuo(s tim da je imao 120mm vent a novi ima 140mm od LY). Sad jel to normalno ili nije? Vidim da ima dosta ekipe koja se žali na buku i to većinom u SAD-u pa oni lijepo pošalju napajanje natrag i dobiju novo(to kod nad ne funkcionira jer nismo od tam tj. support za nas je u banani). A neugodno bi mi bilo otić opet u servis i tužit se na buku   {#}. Jel ima tko od forumaša ikakvih iskustava sa tom novom linijom napajanja? Volio bi čuti bilokakav feedback čisto da se bolje osjećam{#}. Jedino što mi se više sviđa na V2 je 80+ bronze certifikat, a sve ostalo... I want my old TX back {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2011 3:58 (Master Z).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Master Z kaže...

Evo napokon dobio novo napajanje nakon što je moje staro TX650(prva verzija) imalo problema sa cvrkutanjem zavojnica pa sam ga poslao na servis gdje sam ga i kupio i nakon 10 dana čekanja sam dobio novo. Da napomenem da sam staro odnio na reklamaciju jer mi je to cvrkutanje prebučno bilo... Fino ja sad ugradio novo i upalim i sve 5 kad ono...čuje se ko mlažnjak  {#}  da napomenem da je moj prvi TX bio tolko tih da sam morao prisloniti uho uz njeg da bi nešto čuo(s tim da je imao 120mm vent a novi ima 140mm od LY). Sad jel to normalno ili nije? Vidim da ima dosta ekipe koja se žali na buku i to većinom u SAD-u pa oni lijepo pošalju napajanje natrag i dobiju novo(to kod nad ne funkcionira jer nismo od tam tj. support za nas je u banani). A neugodno bi mi bilo otić opet u servis i tužit se na buku  {#}. Jel ima tko od forumaša ikakvih iskustava sa tom novom linijom napajanja? Volio bi čuti bilokakav feedback čisto da se bolje osjećam{#}. Jedino što mi se više sviđa na V2 je 80+ bronze certifikat, a sve ostalo... I want my old TX back {#}

 Imam TX850, nikakvo cvrkutanje, i fkt se ne cuje (a to osjetim kad pricepim prst na hladnjak procesora i kucista xD, znam da nije dobro ali sekunda valjda nebu nis), no moje je vjerojatno neko v1, jesi siguran da buku ne stvara neka druga komponenta (ne preporucam svoju metodu)

Justin Bieber - God created me to sing ! Rise Against - No, i don't
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

ne, siguran sam da napajanje proizvodi buku ! čini se da im je ova V2 verzija zaheb što se tiče tišine -.-'

15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

a da nije možda senzor za temperaturu neispravan pa možda zato vrti na velikim okretajima ?

14 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

I ja sam jucer isto kao i ti dobio isto to napajanje u zamjenu za staro TX650 (pokvarilo se). I moram reci da nisam primjetio da je posebno bučno. Budem veceras pogasio sve ostale ventove i u miru jos pogledao tj poslusao pa ti javim.

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
14 godina
offline
Corsair TX650 V2 ko avion

Evo pogasio sam sve ventilatore. Napajanje se cuje ali ne jako, ne kako ti kazes ''kao avion''. Po mojoj procjeni cuje se ok, malo glasnije da ali ne puno. Neznam kako zvuci kod tebe ali meni je cisto ok.

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Evo skužio sam kako je kod mene, kad upalim komp onda se prve 3 sekunde vrti normalnom brzinom te onda ubrza i vrti se po mišljenju na max broju okretaja...da možda nije nešto sa biosom povezano?

14 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Zbilja nebi znao....

pwn too much... http://bfbcs.com/stats_pc/agent_00klc
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Stavi ga na stol, na 24pin konektoru sa žičicom spoji zelenu žicu i bilo koju crnu žicu (imaš dvije kraj zelene).

 

Spoji napajanje na kabel od struje. Uključi ga na prekidač.

 

Dali zuji/glasno se vrti?

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Don Kihoty kaže...

Stavi ga na stol, na 24pin konektoru sa žičicom spoji zelenu žicu i bilo koju crnu žicu (imaš dvije kraj zelene).

 

Spoji napajanje na kabel od struje. Uključi ga na prekidač.

 

Dali zuji/glasno se vrti?

  Evo napravio sam po ovoj metodi http://www.corsair.com/blog/Testing-your-corsair-power-supply (ista tvoja samo sam spajao i vent i nisam vadio napajanje iz kućišta...). Napajanje je i dalje isto bučno, dakle V2 serija ima problema s bukom -.-'

15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Master Z kaže...

  Evo napravio sam po ovoj metodi http://www.corsair.com/blog/Testing-your-corsair-power-supply (ista tvoja samo sam spajao i vent i nisam vadio napajanje iz kućišta...). Napajanje je i dalje isto bučno, dakle V2 serija ima problema s bukom -.-'

Ja sam tako peltiera testirao...

 

Ako ništa prodaj ga ili izgubi garanciju mijenjanjem ventilatora unutar napajanja. Te nove radi CWT, a stare Seasonic. Moj TX650 me još super služi.

MKV - H.264
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Ne želim gubiti garanciju tako da ništa od mijenjanja venta :P Samo da te malo ispravim: Ove nove TX650 V2 i dalje radi Seasonic samo nema ADDA vent od 120 mm već 140mm od Yate Loon-a te ima drugačiju unutrašnjost od stare serije(novi dizajn). Izgleda da ću prodat napajanje i uzet Seasonica modularnog od 620W(ima isti vent ko stari TX) ili neko drugo modularno ako ima tko ideju koje bi još mogao uzet a da se dobro pokazalo i da je dobavljivo kod nas?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2011 17:48 (Master Z).
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Master Z kaže...

Ne želim gubiti garanciju tako da ništa od mijenjanja venta :P Samo da te malo ispravim: Ove nove TX650 V2 i dalje radi Seasonic samo nema ADDA vent od 120 mm već 140mm od Yate Loon-a te ima drugačiju unutrašnjost od stare serije(novi dizajn). Izgleda da ću prodat napajanje i uzet Seasonica modularnog od 620W(ima isti vent ko stari TX) ili neko drugo modularno ako ima tko ideju koje bi još mogao uzet a da se dobro pokazalo i da je dobavljivo kod nas?

TX650 = SeaSonic S12
TX750 = CWT PSH
TX850 = CWT PSH
TX950 = CWT DSG

TX650-C = CWT PSHII
TX750-C = CWT PSHII
TX850-C = CWT PSHII

TX650v2 = SeaSonic (unnamed platform)
TX750v2 = SeaSonic (unnamed platform)
TX850v2 = SeaSonic (unnamed platform)


Da, mislio sam da su svi novi corsairi na cwt-u.

MKV - H.264
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Moj VX550 ima smeće od ADDA coolera.. Nakon 4 mjeseca je počeo lagao zvučati kao da "grebucka" po nečemu...

 

Rastavio napajanje, stavio YateLoon unutra, tiho, nečuje se..

(industrijski YateLoon dvopinski PWM za napajanja)

 

CWT je neuništiv... Jebe mi se za jamstvo, neće kihnuti.. Držao 3x 5850HD,

samo za vas forumaše BUG-a...

 

Kad kupujem Corsair, onda samo CWT platformu, jer je bolja od SeaSonic platforme...

(bilo bi zgodno kad bi upregnuli malo i FSP platformu)

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Ovaj moj V2 ima Yate Loon D14BH-12(140mm,2800rpm). Neznam točno koji ti točno model koristiš, ali po meni je sramota prodavati "novu i poboljšanu" verziju nekog napajanja sa tako bučnim ventom ko što je ovo navedeno. u starom TX-u je ADDA fan bio puno tiši od sadašnjeg YL  {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Ajde baš snimi sound recorderom na mobu, da čujem kako radi napajanje..

 

Baš me zanima.. Možda uvjek daje MAX 12V, a ne PWM..

 

S druge strane, nikad se neće pregrijati... {#}

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Evo danas poslo mail u dućan gdje sam ga dobio. Napiso sam im da sam nezadovoljan jer sam dobio zamjenski proizvod kojim nisam zadovoljan jer stvara previse buke... Rekli su mi da ga donesem i da cu dobit novo. Sve 5. Odem ja do tamo u servis i kazu meni oni da ce ga stavit na tester da vide kolko je glasno, i pozovu oni mene da ja to cujem. Pita me lik: jel se tako cuje stalno? Reko DA! pa tako se cuju sva ta nova V2 napajanja i da dosta su bucnija od prve verzije... I tako ja opet nezadovoljan otiso :(
15 godina
odjavljen
offline
Corsair TX650 V2 ko avion

Smatraj se sretnikom što si uopće dobio zamjenu.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Don Kihoty kaže...

Moj VX550 ima smeće od ADDA coolera.. Nakon 4 mjeseca je počeo lagao zvučati kao da "grebucka" po nečemu...

Ja se nebih složio da je smeće. Moj već 2 godine radi bez problema i nečujan je kao i prvog dana, ja sam prezadovoljan s njim kao i sa seasonicom koji je radio TX650.

MKV - H.264
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Ma glasni su ti ADDA hladnjaci...

 

Evo Vexxx-ov XFX meni na uho zvuči veoma glasan, jer nisam naviknut na takav vent...

 

Dok moj VX je nečujan sa YateLoonom...

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Don Kihoty kaže...

Ma glasni su ti ADDA hladnjaci...

 

Evo Vexxx-ov XFX meni na uho zvuči veoma glasan, jer nisam naviknut na takav vent...

 

Dok moj VX je nečujan sa YateLoonom...

Donesem ti ga u servis zajedno sa karticom na ispuhavanje pa ćemo vidjet tko je glasan? Nečujan je, tek kada prisloniš uho uz sam ventilator tek ga tada čuješ.


XFX kao XFX...

MKV - H.264
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2011 4:46 (Hyperion).
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Ovisi o kojoj seriji ADDA ventova se radi... Ova serija od 120mm sto se ugradivala u prve TX serije i u Seasonic serije( ove od 2010. pa nadalje) je dosta tiha! Danas bas idem po Sisu 620gm ;) pa vam javim kolko je bucno( po raznim testovima je jako tiho). Btw. Done koju seriju YL točno koristiš? U novom V2 TXu je onaj od 140mm na 2800 rpm a vrti se odma na 1200 sto je previse za necujan rad...
13 godina
neaktivan
offline
Corsair TX650 V2 ko avion

Na Corsair-ovim str. imaš jasne grafikone koji pokazuju razinu buke pod raznim opterećenjima, TX V2 je bučnija verzija, stoga moraš se naviknut, ali dobio si V2

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion

Evo napokon dobio Seasonica 620GM. ADDA fan(jako tih tako da sam jako zadovoljan)  {#}

14 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
ja imam to isto napajanje i nemogu se požaliti na glasnoću.
Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
15 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
sinister_axe kaže...
ja imam to isto napajanje i nemogu se požaliti na glasnoću.

  očito nemamo iste kriterije

15 godina
odjavljen
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Don Kihoty kaže...

 

 

Evo Vexxx-ov XFX meni na uho zvuči veoma glasan, jer nisam naviknut na takav vent...

 

 

 Ne seri, nisi ga ni vadio iz kutije.

Moj broj mobitela- 091 172 6697 Moja web stranica- http://mobiservis.webs.com/
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
550w model koristi isti vent i isti setup, tako da moraju zvucati isto.
Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Don Kihoty kaže...
550w model koristi isti vent i isti setup, tako da moraju zvucati isto.

Isto nikako, slično da

14 godina
offline
Re: Corsair TX650 V2 ko avion
Master Z kaže...
sinister_axe kaže...
ja imam to isto napajanje i nemogu se požaliti na glasnoću.

  očito nemamo iste kriterije

moj jedini kriterij je da ga ja jedva čujem. Upravo sjedim do kompa (udaljenost cca. 30 cm od moje glave) i ja mogu mirne savjesti reći da ja to napajanje ne čujem.

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice