Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 20.596
|
čitano: 2.150.174
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Najboljih 400W do 300kn je Fortron Hexa.

Oduševljen sam, napajanje je strava:

http://www.computerbase.de/forum/showthread.php?t=1016882

From all the things I lost, I miss my mind the most...
7 godina
neaktivan
Don Kihoty kaže...

1. To je okvirna vodilja - tko se drži toga, sigurno neće promašiti

2. Post nije usmjeren tebi - tebi da predložim Enermaxa, ti bi i dalje kupio nešto treće, tako da se više ne opterećuješ time

3. Post je upućen ljudima koji čitaju, ali nisu ni aktivni niti registrirani na BUG.HR/FORUM iz razloga što ti ljudi najčešće

kupuju MS i ostala smeća

Znači ti bi npr. meni i dalje predložio da kupim Corsair AX 1200W ili nekog platinum Seasonica 1000W za 1500kn jer kao što više love za komponente skuplje napajanje. Meni GTX 680 i i5 2500K nikad ne mogu dogurati Zt series 550W u high ioad(po testovima ima 86% eff.) 

Sve ok pošto ja ne bi uzeo ni neko 1000Wattno čudovište niti MSa od 220kn skupa sa kućištem, ali šta je sa ljudima koji nisu ni čuli ni za jedno od tih napajanja? 

ljudi koji se uopće ne razumiju u napajanja i njihovo kvalitetu(dakle oni za koje je ta tablica kao namijenjena) i koji bi kupili recimo i5 3570 i GTX 680 + neki SSD bi po tvojoj tablici trebali baciti u vjetar 1800kn i imati napajanje skuplje od CPUa.

Teška klaunarija.

dalje, da stvarno želiš pomoći, napravi listu napajanja koje treba izbjegavati, listu povoljnih a kvalitetnih napajanja za single GPU, te listu high end napajanja za quad SLI konfe. to se da složiti u dvije minute.

9 godina
protjeran

Pa eto Do It Yourself.

Osobno smatram da Enermax Triathlor 385W koji je rađen za 24/7 pojede tvog ZT 550W.

A za snažniji 450W model i da ne govorim (i skuplji je 30% od ZT 550W).

Ali eto, ja bi sebi radije uzeo 385W napajanje nego 550W - zbog kvalitete.

9 godina
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pošto se zadnjih par dana vode neslaganja oko nekih stvari kaj se tice napajanja , napravio sam malu listu best-buy napajanja od najjeftinijih do 500kn koja su trenutno dostupna kod nas!

Za dodatne informacije o napajanju koje mislite kupiti se uvijek mozete dodatno raspitati u ovoj temi , kolege koji su aktivni ce Vam rado pomoći !

Sastavio sam popis best-buy napajanja do 500KN pošto su u takvom cijenovnom rangu najtraženija !

Službena stranica                                                                                            Dostupnost u HR ( najniža cijena )

LC Power Office 500W V 2.2..........................................................................Nabava›201 kn

Xilence Redwing...............................................................................................Nabava›259 kn

Realpower ECO 500W......................................................................................Nabava ›269 kn

Fortron Hexa 400W..........................................................................................Nabava›293 kn

Realpower ECO 600W......................................................................................Nabava›323 kn

LC Power GP3 460W V2.3...............................................................................Nabava›333 kn

Silverstone Strider  ST40F 400W....................................................................Nabava ›334 kn

Corsair CX 430 80+ Bronze.............................................................................Nabava›360 kn

Silverstone Strider ST50F-230........................................................................Nabava›372 kn

XFX 450W..........................................................................................................Nabava›377 kn

Fortron Hexa 500W...........................................................................................Nabava›383 kn

LC Power GP3 560W V2.3...............................................................................Nabava›395 kn

LC Power GP3 650W V2.3...............................................................................Nabava›421 kn

Corsair CX 500 80+ Bronze..............................................................................Nabava›430kn

OCZ Silencer MK III 400W................................................................................Nabava›436 kn

Seasonic 360G...................................................................................................Nabava›452 kn

XFX 550W..........................................................................................................Nabava›490 kn

Corsair CX 600W 80+ Bronze...........................................................................Nabava›514 kn

Stavio sam malo vise modela jer mozda nekima nece biti bas sva dostupna  pa nek imaju vise izbora !

Naravno da mozete napisati jos koji model ako mislite da je best-buy !

Ako sam nesto krivo linkao unaprijed se ispricavam , napomenite mi !

Ako trebate napajanje vece snage , polumodularno ili modularno , pitajte u temi !

Dali se slazete da se ova poruka premjesti na prvu stranicu u prvu poruku ?

28 Da
2 Ne
Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 17:55 (Haf932).
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina

+

RedWing serija

i

- prvo napajanje :)

i to je onda za početnu stranicu!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:15 (FakeDeath).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina

Dodat cu Redwing !

LC Office 500W je cisto dobar za slabe / uredske konfe i za one koji su slabi s financijama !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:21 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan

Za one koji traže kvalitetu dodao bi i Seasonic G seriju.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
Haf932 kaže...

Dodat cu Redwing !

LC Office 500W je cisto dobar za slabe / uredske konfe i za one koji su slabi s financijama !

Da ovaj LC power od 500w je savršen za budget kompove a cijena je dobra.

7 godina
neaktivan
Don Kihoty kaže...

Pa eto Do It Yourself.

Osobno smatram da Enermax Triathlor 385W koji je rađen za 24/7 pojede tvog ZT 550W.

A za snažniji 450W model i da ne govorim (i skuplji je 30% od ZT 550W).

Ali eto, ja bi sebi radije uzeo 385W napajanje nego 550W - zbog kvalitete.

Nema problema što je skuplji 30%, ali kvalitetnog Enermax napajanja nema kod nas, ALI to je opet oko 700-800kn a ne 1500-1800kn kako stoji u tvojoj listi. Jer za tu cijenu postoje samo napajanja preko 1000W što ne samo da je overkill nego i glupost za single GPU. 

Moja konfa ne bi trebala povući više od 350W nikad. Niti većina single GPU konfi sa intel CPU i današnjim grafama GTX 600 i HD 7000/8000. 

Što da netko uzme ivy i7 i SSD od 3000 +HD 7770? Tu će lako nagurati na 10000 kn, a 1kW platinum cigla može 4 takve konfe napajati.

Evo Haf je složio finu listu za jeftina napajanja po kojoj se netko može i orijentirati-

Sad tu samo nedostaje mid klasa od 500-800kn te high end klasa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:29 (sharxtreme).
7 godina

Za uredske konfe meni je nekako bolji izbor Chicony HPD4302RWB2, cist jer mi se pokazao ok a i ima dobru garanciju a i cijena od cc 160kn je vise nego dobra 

A i dodao bi Chicony HPP400W-80PLUS kao ok napajanje sa čak i nekim grafama tipa 7770

Wolverine_pce kaže...

Za one koji traže kvalitetu dodao bi i Seasonic G seriju.

da potpis na to, SS-360G isto ulazi u rang do 500kn

@Haf -red wing ima 420-580 pa ga ne samo linkati kao jednoga...vec ih rasporediti

420w - 260kn

480W - 280kn

580W - 348kn

450w se ne isplati jer je ista cijena kao 480w

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:36 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Dodan Redwing i Seasonic !

S napajanjima preko 500kn i nemre bas fulat , samo nek se gledaju Corsair , Seasonic , OCZ Silencer , XFX , Silverstone ... i naravno nek se potraze dodatni savjeti i preporuke u temi !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 16:33 (Haf932).
6 godina

Dali ovo napajanje LC Power Office 500W v 2.2 može držati sljedeću konfu:

MBO: ASUSTek P5KPL-AM PCI-Express x16
PROCESOR: Intel Pentium Dual Core E5200 2.50 GHz
RAM: 4GB DDR2 800MHz
HDD: 250GB
GPU: AMD Radeon 6850HD 1GB DDR5 256bit

Ako da kako se to kupuje prkeo te str? Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 17:15 (ibme74).

0 0 hvala 0
7 godina

ljepo se gore pisalo da je to napajanje za office konfe, 6850 nikako nije office vec ogromni potrosac

xfx 450 je idealan za tu grafu... ali i 460 gp3 je cist ok kao i cx430 80+

p.s. ta grafa je prejaka za taj procesor sto imas i ne mozes je iskoristiti ni 50%

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 17:23 (FakeDeath).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
FakeDeath kaže...

ljepo se gore pisalo da je to napajanje za office konfe, 6850 nikako nije office vec ogromni potrosac

Aha, nisma vidio da je za office konfe -.-' ... koje je najeftinije polovno napajanje koje bi mogao uzeti za tu konfu?

7 godina

polovno :S kupi si novo neko koje sam gore napisao...

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
ibme74 kaže...

Aha, nisma vidio da je za office konfe -.-' ... koje je najeftinije polovno napajanje koje bi mogao uzeti za tu konfu?

Za 269kn imas u Feniks-u Realpower ECO 500W koje ce ti biti i vise nego dovoljo za tu konfu !

Music As A Weapon !!
7 godina
neaktivan
Moze li mi itko naci ili izracunati pravu efikasnost ovog napajanja i stvarnu snagu ??
EVC - ML 500W
My Config.
AMD 5400+ 64x2 2.8Ghz
HD 6670
DDR2 800Mhz 4Gb
BIOSTAR MCP6P M2+

I kad bih stavio Phenom x4 9600 od 95W ?' dali bih to podnijelo ovo napajanje ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran

150-200W

9 godina
L1nNk kaže...
I kad bih stavio Phenom x4 9600 od 95W ?' dali bih to podnijelo ovo napajanje ??

Podnijelo bi !

Music As A Weapon !!
6 godina
Haf932 kaže...
ibme74 kaže...

Za 269kn imas u Feniks-u Realpower ECO 500W koje ce ti biti i vise nego dovoljo za tu konfu !

http://www.njuskalo.hr/kucista/napaj...-oglas-6687251

http://www.njuskalo.hr/kucista/napaj...-oglas-6692658

ova 2 nula bodova? 

9 godina

Izbjegavaj oba , pogotovo Linkworld !

Probaj uzet Fortron Bluestorm II 400W !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 21:52 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

i to za 90kn...tu nesto ne štima...jer takvo napajanje nema sanse da se kupi ispod 150kn!

čovječe imas grafu koj cucla struju i ti kupujes neke polovne krševe :S kupi si novo napajanje i amen! ima ih cijelo čudo dobrih do 300kn...a ako si bas zapeo za polovno gledaj fortron fps 400w, chieftec gps 400-500w.... itd do je sve do 150kn

http://www.njuskalo.hr/kucista/chieftec-450w-oglas-6679696

http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-1-3-cijene-fortron-atx-400pnf-oglas-6677817

ali i to su vec stara napajanja, a kao sto sam rekao grafa moze povuci dosta struje...novo je ipak novo

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 11:46 (Quest).
9 godina

HD6850 ima tdp od cca. 130W sto i njie tako puno , a kaj se tice Bluestorma II za 90 kn isplati mu ga se provjerit !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
Kako izracunati stvarnu snagu napajanja ??
Sta se gleda i kako odabrati dobro napajanje ??
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
L1nNk kaže...
Kako izracunati stvarnu snagu napajanja ??
Sta se gleda i kako odabrati dobro napajanje ??

Gledas sta pise u tablici vrijednosti na napajanju ! Pise koliko max. isporucuje struje kombinirano na +12V ako se radi o vise +12V railova ( grana ) ! Ili zbrojis Ampere na svim +12V granama i pomnozis s 12 i dobis otprilike max. struju ( W ) !

E sad kod napajanja gledas da je provjeren proizvođac , koliko max. struje isporucuje , efikasnost , broj kablova , duzinu jamstva , dal ti treba modularno ... !

Music As A Weapon !!
7 godina
neaktivan
EVC ML 500W

Zbrojim 12V+ gdje god pise.
16+14 = 30A
30A * 12 = 360W
Dali je ovo dobar izracun 360W stvarne snage.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

To bi u pravilu bilo tako , no ispod ti pise max. kombinirana struja od 320W , tako da bi to trebalo gledat !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
FakeDeath kaže...

i to za 90kn...tu nesto ne štima...jer takvo napajanje nema sanse da se kupi ispod 150kn!

čovječe imas grafu koj cucla struju i ti kupujes neke polovne krševe :S kupi si novo napajanje i amen! ima ih cijelo čudo dobrih do 300kn...a ako si bas zapeo za polovno gledaj fortron fps 400w, chieftec gps 400-500w.... itd do je sve do 150kn

http://www.njuskalo.hr/kucista/chieftec-450w-oglas-6679696

http://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-1-3-cijene-fortron-atx-400pnf-oglas-6677817

ali i to su vec stara napajanja, a kao sto sam rekao grafa moze povuci dosta struje...novo je ipak novo

a nemam toliko love, šta da ti kažem, da imam love uzeo bi najbolje i najskuplje koje ima... ako uzmem skupo napajanje necu imati za grafu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2012 23:16 (ibme74).
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice