Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.387.847
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mi mišljenje vas koji se bolje razumijete u elektroniku napajanja. Spajanje molex na 6+2 konektor, je li to ok za normalan rad grafičke u miningu ? Pričamo o GTX 1060 koja troši manje od 100W.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li bi bilo CX 430 bronze dosta za AMD 750k x4 3.4 ghz i MSI RX560? Zadnja grafa hd7850 mi je pregorila navodno jer je to napajanje bilo preslabo

Koje napajnje bi preporucili.. Kad sam trazio napajanja imaju neka xilence 700W za 300kn nova,  a neka su od 400W pa 500kn. Nerazumijem zasto, koja je bitna razlika itd.

 

Crypto nova poljoprivreda
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije ti grafa pregorila zbog tog napajanja. Jedino kako bi to napajanje moglo dpalit grafu je da je krepalo samo i sa sobom povuklo grafu.

Ne moras mjenjati napajanje, CX430 je dodta za tu grafu.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

Niti slučajno to spajati tako, uzmi si kvalitetno napajanje za tako nešto.

Molex ne daje onu snagu koju daje PCI-E konekor, može ti se stopiti nešto ili zapaliti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 14:32 (Valentin17).
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
NeroX kaže...

Da li bi bilo CX 430 bronze dosta za AMD 750k x4 3.4 ghz i MSI RX560? Zadnja grafa hd7850 mi je pregorila navodno jer je to napajanje bilo preslabo

Koje napajnje bi preporucili.. Kad sam trazio napajanja imaju neka xilence 700W za 300kn nova,  a neka su od 400W pa 500kn. Nerazumijem zasto, koja je bitna razlika itd.

 

 

Ako napajanje ima certifikat, tipa bronze pa do platinum, to je koliko u biti iskoristava navedenu wattazu...dakle ako iskoristava 85% od 1000W napajanja, to je 850W iskoristenih. Moze on vjerojatno isporuciti i vise od 1000W u nekim uvjetima, ali to te ne zanima....tebe zanima stabilna struja...i napajanje sa i bez certifikata i jeftino i skupo moze sprzit grafu ili bilo sto spojeno na njega ako ne daje stabilnu struju...nadalje moze bit problem u nekom od kabela na napajanju...ja sam imao napajanje koje je radilo 100% savrseno, ali na jednom od 4 sata konektora bi sprzilo bilo koji disk koji bi spojio na taj konektor...tako da ono, gledaj uzet nesto sto kosta vise nego daje watti, jer tebe zanima kvaliteta i stabilan napon...grafu ti je vjerojatno sprzio nestabilan napon, makar samo napajanje moze i dalje bit "funkcionalno"...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Gorstak79 kaže...
NeroX kaže...

Da li bi bilo CX 430 bronze dosta za AMD 750k x4 3.4 ghz i MSI RX560? Zadnja grafa hd7850 mi je pregorila navodno jer je to napajanje bilo preslabo

Koje napajnje bi preporucili.. Kad sam trazio napajanja imaju neka xilence 700W za 300kn nova,  a neka su od 400W pa 500kn. Nerazumijem zasto, koja je bitna razlika itd.

 

 

Ako napajanje ima certifikat, tipa bronze pa do platinum, to je koliko u biti iskoristava navedenu wattazu...dakle ako iskoristava 85% od 1000W napajanja, to je 850W iskoristenih. Moze on vjerojatno isporuciti i vise od 1000W u nekim uvjetima, ali to te ne zanima....tebe zanima stabilna struja...i napajanje sa i bez certifikata i jeftino i skupo moze sprzit grafu ili bilo sto spojeno na njega ako ne daje stabilnu struju...nadalje moze bit problem u nekom od kabela na napajanju...ja sam imao napajanje koje je radilo 100% savrseno, ali na jednom od 4 sata konektora bi sprzilo bilo koji disk koji bi spojio na taj konektor...tako da ono, gledaj uzet nesto sto kosta vise nego daje watti, jer tebe zanima kvaliteta i stabilan napon...grafu ti je vjerojatno sprzio nestabilan napon, makar samo napajanje moze i dalje bit "funkcionalno"...

Znaci opet isto pravilo, skuplje bolje.. Hvala na eseju. Ovo je napajanje bilo i dosta skupo gledajuci da je to bilo prije 5 godina i sve radi dobro samo sto je grafa pocela prikaziati artifakte, mozda je i grafa dosla do svoga kraja jednostavno.

Crypto nova poljoprivreda
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Nije ti grafa pregorila zbog tog napajanja. Jedino kako bi to napajanje moglo dpalit grafu je da je krepalo samo i sa sobom povuklo grafu.

Ne moras mjenjati napajanje, CX430 je dodta za tu grafu.

 Napajanje radi sasvim dobro, mislim nista drugo nije otislo i sve je radilo 4 godine.. Grafa je pocela prikazivati artifakte i nakon 3 uspješna pečenja (dva u pečnici, treće iznad grijalice) sam rekao da cu kupit novu. Sa njuskala mi je lik rekao da je najvjerojatnije napajanje slabo i da ce mi rado prodati grafu i napajanje u kompletu, mislim, trebao sam znati koji mu je plan.. Thanks, usparao si mi 500kn

Crypto nova poljoprivreda
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja sam na CX430 drzao HD6850 u kombinaciji sa nekoliko razlicitih procesora i nikada nije bilo problema.

 

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam Corsair TX550m trenutno bez modularnih kablova. Imam jednu granu sa 3x molex i jednu sa 3x sata.

 

2x sata su mi u dva diska, a treći mi napaja ventilatore i led traku u kućištu (došlo tako složeno s kućištem). Dakle sata 0 slobodan.

Od 3 molexa, na 2 komada imam adapter 2xmolex to 8 pin koji napaja 1070. Jedan molex je slobodan.

 

Kako sam kupio danas 1060, a modularni kablovi mi stižu za 10 dana (nadam se) mislio sam spojiti ovako:

Kako nebi sa jedne grane kabla spojio dvije grafičke sam mislio sa onog jednog slobodnog molexa staviti adapter na sata i spojiti u njega disk, a na onaj jedan sata koji bi oslobodio iz diska bi stavio adapter na 6 pina i stavio drugu grafičku.

 

Dakle prva grana (molex): GTX 1070 i HDD/SSD

Druga grana (sata): GTX 1060, HDD/SSD i ventilatori s led trakom.

 

Znam da je kao i sve previše adaptera i totalni kaos, al tražim kratkoročno riješenje.

 

 

 

 

Oko snage napajanje nebi trebalo biti problema, bez 1060 trošim max 200w, a 1060 može dat max 120w, tako da bi uz još neku toleranciju bio na maksimalno 350w.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 18:28 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jos nije izasao, ali vase misljenje... 

Pro Series 450W PSU - 450W Full Wired Edition V2 Full Wired (Bronze) - P1-450S-X2B9

 

da li ce moci pokretati i5 8500 + kasnije i 1060? za pocetak uzimam bez grafe kad proc dojde kod nas...

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Svako normalno napajanje od 450W može pokretati i5 + GTX 1060. Takav komp može trošiti oko 200W pod gasom, da se na glavu nasadiš ne više od 250W.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

vjerujem da druge kompnente ne trose neku znacajnu brojku.

to znaci da ovo bez problema drzi, jedino sto ima vec 7g ali radi i dalje ko urica :)

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 A koji je to brand ?? Pa ono, 7 godina je već dosta radnog staža. Ako nije neko od top napajanja s kraja prošlog desetljeća onda je definitivno preporuka da ga mjenjaš.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

XFX ima Seasonic-ovu platformu s japanskim kondenzatorima tako da nije prestrašno još ga ostaviti, ali čisto radi zaštite investicije ( > 3500-4000 kn?) bi možda bilo poželjno ga zamijeniti kada dođe kartica. Ako imaš solidno kućište, vjerujem da bi neki modularni model upotpunio priču.

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima,planiram kupiti novo napajanje jer je staro crklo prije par dana.Trebam pomoc jer ne mogu da se odlucim koje da kupim.Moje staro jr bilo Lc Power 600W,a mislio sam uzeti ATX 500W E12 Spire.Ima li neko iskustva sa ATX napajanjima,hoce li biti dovoljno za ovu konfiguraciju,ako ne onda vi ponudite neko?

AMD Phenom X4 9600 Black Edition 2,3GHz Quad Core

8GB DDR2 RAM

Nvidia GeForce GTX480 1,5GB 384bit ddr5

Maticna Asus M2N MX SE PLUS

HDD 360GB

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Uzmi thermaltake litepower tr2 akomdi kratak s lovom, ispod toga se ne isplati.
https://www.nabava.net/search.php?q=Thermaltake+TR2+450W+
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

GTX480 je popriličan potrošač (~225-250 W), a i procesor je za današnje standarde u rastrošnijem segmentu (TDP 95 W) tako da bi poželjno gledati nešto kvalitetnije od 500-550 W. Spire nije kvalitetan, nema dovoljno W na 12 V, kao niti PCI-E kablova koji bi se uopće priključili na karticu, a adapteri za takva napajanja nisu nikako poželjni. 

 

Spire ne vidim da je dostupan kod nas, ali pretp. da mu je cijena niža od 250 kn. S obzirom na taj budžet, kao minimum za takvu konfiguraciju bih gledao LC Power LC-600H (od 250 kn; 2 god. jamstva), Thermaltake LitePower 650 (od 297 kn; 2 god. jamstva) i Inter-Tech Argus 620 W (270 kn; 2 god. jamstva). Kada bi se gledao neki optimalni minimum za takvu konfiguraciju, to bi bila napajanja iz cjenovnog ranga negdje oko 400-500 kn.

 

Ta matična mi ne izgleda baš nešto poželjna za taj procesor. Koliko vidim u specifikacijama i ne podržava tvoj procesor, odnosno ništa preko 65 W, a razlog bi mogla biti naponska regulacija sa samo tri faze.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ta matična mi ne izgleda baš nešto poželjna za taj procesor. Koliko vidim u specifikacijama i ne podržava tvoj procesor, odnosno ništa preko 65 W, a razlog bi mogla biti naponska regulacija sa samo tri faze.

 Ne znam,koristim ga mozda nekih 6 mjeseci i radi sve ok.

A sta mislite o Zeus-ovim napajanjima,konkretno Zeus 600W,jer ta napajanja trenutno imam u ponudi za kupovinu?

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kolika je razlika između:

SeaSonic SS-1050XP3 1050W i

Seasonic PRIME Ultra 1000W Titanium

Osim 50w na prvom, boljeg certifikata na drugom i vizualne razlike?   

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mega17

 

Zeus je potencijalno još lošiji od Spire modela jer je Spire globalni brend koji već dulje vrijeme nudi napajanja, kućišta i ostale komponente, a Zeus je pretp. regionalni uvoz i rebrand kineskog generičkog dizajna pa je poprilično upitno što se nalazi unutra. Možeš li dati link trgovine ili oglasnik (OLX?) na kojem gledaš? Možda postoji nešto malo skuplje, a puno provjerenije i/ili bolje.

 

 

axos

 

Iako su komponente (tranzistori, upravljači, kondenzatori...) uglavnom jednake u oba modela, u Prime-u je novija platforma na kojoj su dodatno unaprijedili regulaciju napona i još poneke značajke. Nešto veća razlika je jedino u 5VSB sklopu i ventilator je sada FDB (XP3 ima DBB). Po dolje navedenim testovima je Prime malo bučniji, ali ako ti to nije toliko bitno, kod njega ipak dobiješ 12 god. jamstva, podršku za PWDIS (značajka kod novijih HDD-ova) i manje dimenzije.

Na Cybenetics-ovoj stranici (TechPowerUp ekipa radi testiranja) su oba modela certificirana pa možeš usporediti rezultate. XP3PRIME

7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dobio sam na posudbu zamjensko napajanje - Antec TP750C. Ne znam koliko je staro. Uglavnom, napajanje cvrći povremeno. Mislio sam da je fan na jednom grafičkoj otišao, al kad su stavi, čulo se i dalje, pa pretpostavljam da je napajanje. Jel to opasno? Vrti mi 0-24 dvije grafičke za rudarenje, pa nebi baš htio da se nešto zapali.

 

EDIT: ovako zvuči: 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.1.2018 23:30 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CPU: AMD FX X6 6300

MBO: ASRock 970 Extreme3

RAM: Kingston DDR3 HyperX Fury 1866MHz 4GB x2

GPU: gtx 1050ti 4gb 

HDD: Caviar Blue 1TB 64MB

PSU: Fortron Hyper 500w

cooler- lc-cc-120 i jedan case cooler lc-80mm

je li moze preporuka jaceg napajanja? (recimo da uskoro planiram upgrade na i5 8600k i mbo na neku z370) imam osjecaj da je ovo slabo vec sada jer sam mijenjao graficku , dodao ram i coolere

btw jel valja napajanje thermaltake 600w litepower ili bolje ne štedit na tome pa uzet neko cca 500,600kn?

švšvš
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 0:48 (Kristijan-Kiko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kristijan-Kiko kaže...

CPU: AMD FX X6 6300

MBO: ASRock 970 Extreme3

RAM: Kingston DDR3 HyperX Fury 1866MHz 4GB x2

GPU: gtx 1050ti 4gb 

HDD: Caviar Blue 1TB 64MB

PSU: Fortron Hyper 500w

cooler- lc-cc-120 i jedan case cooler lc-80mm

je li moze preporuka jaceg napajanja? (recimo da uskoro planiram upgrade na i5 8600k i mbo na neku z370) imam osjecaj da je ovo slabo vec sada jer sam mijenjao graficku , dodao ram i coolere

 

CORSAIR HX1000 Series... Taj nema da omasi...

Sada salu na stranu. Odakle tebi da je 500W slabo za tamo jednu 1050 ti i ostalu skalameriju ?

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

od tu da mi se zadnja 2 puta nakon od prilike 3h gejmanja restarta pc a nije do drivera i do temperature ili ce trebat prisilno minjat cpu i mbo

švšvš
15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kristijan-Kiko kaže...

od tu da mi se zadnja 2 puta nakon od prilike 3h gejmanja restarta pc a nije do drivera i do temperature ili ce trebat prisilno minjat cpu i mbo

 Nema tu kod tebe sto povuci tih 500W. Preporuceno napajanje za tu grafu je 300W. Slabo ona vuce...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kristijan-Kiko kaže...

od tu da mi se zadnja 2 puta nakon od prilike 3h gejmanja restarta pc a nije do drivera i do temperature ili ce trebat prisilno minjat cpu i mbo

Ta grafa vuce svega 75w, ta konfa radi bez problema na solidnom napajanju od 400w.

To sto ti se komp gasi moze biti 100 stvari, zbog same snage napajanje sigurno nije, jedino ako je neispravno pa pravi probleme. Ja bi na tvom mjestu za pocetak instalirao friske windowse, ako i dalje problem ostane onda se tek baci na hardver.

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A sta mislite o Be Quiet napajanjima?

Be Quiet BQT E6 500W

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Be quiet bi bio dobar, ali da je nov. Koliko vidim, negdje oko 2010. se pojavio tako da je 7-8 godina već dosta dugo za napajanje. Ako gledaš OLX, Thermaltake Toughpower 600 W (nije gold kao što je navedeno...) bi također bio dobar, ali je isto moguće da je stariji od 7 godina. Najpoželjniji mi se čini nešto skuplji Sharkoon SHP550/650 W V2(?). Sharkoon pripada nižem segmentu i osobno nisam ljubitelj te CWT platforme, ali ta V2 serija je predstavljena ove, tj. prošle godine, tako da možeš biti siguran da imaš gotovo pa novo napajanje. Naravno, uz preduvjet da je ispravno.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

XFX ima Seasonic-ovu platformu s japanskim kondenzatorima tako da nije prestrašno još ga ostaviti, ali čisto radi zaštite investicije ( > 3500-4000 kn?) bi možda bilo poželjno ga zamijeniti kada dođe kartica. Ako imaš solidno kućište, vjerujem da bi neki modularni model upotpunio priču.

 

za novu konfu bi uzeo zalman r1 kuciste pa gledam ako trebam investirati i u novo napajanje ili ce ovo XFX-ovo izdrzati jos koju godinu... 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kućište sam spomenuo čisto zbog izgleda jer evo pr. taj Zalman ima prozirni dio na stranici pa bi dizajnerski ljepše izgledalo kada bi unutra stavio modularno napajanje, tj. ne bi bilo šume kablova unutra.

 

Što se tiče XFX-a. Kao što sam rekao, ima kvalitetnu platformu s dobrim komponentama unutra pa vjerujem da neće biti neželjenih događaja. Jedino što ćeš možda morati napraviti kod tih novih procesora je isključiti neke od C power stanja u BIOS-u jer službeno Seasonic-ova platforma ne podržava C6/C7 stanja koja su se pojavila s Haswellom, a vjerojatno bi i s C8 moglo biti neočekivanih gašenja i pokretanja računala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.1.2018 19:20 (kiwi_91).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice