Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovo moje pcpandcooling koje koje imam neznam koji ima vent ali ja ga necujem skoro nista ....tak da i ako uzmem corsa nece mi smetat..znam da je focus bolji ali ga vise nema...bilo gga je u hg spotu prije par dana za 799kn ali nula bodova od niega vise...😒

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Izvrtio testove i taj aida stability test i uglavnom niti jedan od tih programa mi ne freeza pc, ali igre, čim malo taknem u clock grafičke redovito restartaju PC..
Sad se pitam, teoretski da mi je napajanje na granici po wattima, koliko je potrebno za moj PC, dali overclock grafičke još malo optereti napajanje, pa to onda izazove freeze/restart PC-a?
Bezveze mi uzimati novo napajanje, ako overclock grafičke nije povezan sa trošenjem više watta? Ili možda nešto neznam??
Luc
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...
Izvrtio testove i taj aida stability test i uglavnom niti jedan od tih programa mi ne freeza pc, ali igre, čim malo taknem u clock grafičke redovito restartaju PC..
Sad se pitam, teoretski da mi je napajanje na granici po wattima, koliko je potrebno za moj PC, dali overclock grafičke još malo optereti napajanje, pa to onda izazove freeze/restart PC-a?
Bezveze mi uzimati novo napajanje, ako overclock grafičke nije povezan sa trošenjem više watta? Ili možda nešto neznam??

 Naravno da svaki overclock traži više snage(W)/struje.

Kod tebe je problem što to napajanje ima dva slaba raila, jedan daje 17A(204W), a drugi 16A(192W).

Tvoja grafa troši oko 190W, zato ti se komp freeza/restarta kad ideš overclockat.

Drugim riječima, treba ti novo/jače napajanje.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
E hvala ti na konkretnom odgovoru...može preporuka napajanja još? :-)
Luc
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nisi naveo budžet, no evo nekoliko osrednjih poredanih po kvaliteti.

1.FORTRON 550W Raider II Silver, jamstvo 5g.

2.Fortron 550W Hexa 85+ Bronzejamstvo 5g.

3.SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W, jamstvo 5g.

3.SilentiumPC Vero L2 500W Bronze, jamstvo 3g.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Napajanje da ne bude naknap, kao ovo koje imam od 500W i da mogu overclocknuti GPU..Ova koja si naveo su isto 500 W i 550 W. Po tebi je to onda ok, stvar je u jačim railovima, ne treba od 600 W neko?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Vec drugi puta trazis savjet i podtavljas pitanje a nisi naveo budzet.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nije stvar budžeta..što znači navesti budžet? Pa ne kupujem napajanje prema budžetu, nego prema stvarnoj potrebi koju sam opisao u gornjem postu...znači da mogu dignuti taktove na grafičkoj, a da mi to ne izazove freeze/restart, cijena naravno, ne najveća, nego najmanja a da zadovoljava gore navedeno. Lp.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Luc989 kaže...
Napajanje da ne bude naknap, kao ovo koje imam od 500W i da mogu overclocknuti GPU..Ova koja si naveo su isto 500 W i 550 W. Po tebi je to onda ok, stvar je u jačim railovima, ne treba od 600 W neko?

 Da, stvar je u jačem railu.

Sva navedena imaju jedan jaki rail i bit će više nego dosta za tvoj komp.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa bitno je, nijenisto ako imas 500kn ili 1000kn za potrositi.

Uvijek je bolje uzeti vise nego sto "trebas".

Kada je napajanje pod manjim opterecenjem tu je automatskini manja buku te zagrijavanje i samim tim i vijek trajanja + sto u vecem budzetu imas efikasnija napajanja sa garancijom od 10 godina.

Tu tvoju konfu moze drzati i kvalitetnije napajanje od 500w ako ces vec o tome "koliko je dosta".

Zato se treba navest budzet pa dobijes preporuke za best buy za lovu koju mozes/zelis potrositi.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, zanima me kakvo napajanje bi bilo dobro za RTX 2070 i Ryzen 7 2700X

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kvalitetnije napajanje od 550w to vuče bez problema, e sad o tome koje točno uzeti ovisi o tome koliko si spreman potrošiti.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nije li to malo?

mislio sam dati 800 kn +/- 100

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Rononi2 kaže...

Nije li to malo?

mislio sam dati 800 kn +/- 100

 

Kako malo?

RTX2070 185w
Ryzen 2700x 105w
da ti ostatak konfe sa svime troši i 100w to je 390w, dakle imaš još lufta i za OC.

Ali s obzirom da imaš velik budžet možeš uzeti i nešto jače tipa Corsair RM650x 80+ Gold 120mj garancije

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 13:56 (ibme74).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ipak sam odlucio da bi piknuo ovog corsa iznad iz posta...mislim ma ce to biti dovoljno i future prof ...za svoje iz mog pc sam uspio izvuc 350 kn...sto mi se cini da nije lose..postoje staro 5 godina i ima jos ddvije godine po racunu i deklaraciji gare....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jedino neznam jel bu mi pasale nzxt ekstenzije koje imam na ovom napajanju..jer jje ovo nova verzija rmx iz 2018 sa typ 4 kablovima a ne typ 3 ko verzija iz 2015 ...i kao ova nova ima fdb vent...i dal se isplati uzet rm650 i za 150kn vise s 84 mj gare ili je to bacanje para?

Ili ovo isao bi veceras kupit...1

https://www.hgshop.hr/testing/napajanje-seasonic-focus-plus-750-platinum-750w-modularno-80-platinum/proizvod/241097

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 18:46 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nitko nema za savjet ili? Znam da sam boring ali hebi ga...😁😁😁😁

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitao si više puta i dobio sve odgovore.

Ekstenzije ako ne pašu, kupi ih, koliko vidim lova ti nije problem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.11.2018 19:21 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ipak nema ni novi rmx fdb fan, nego i dalje onu svoju verziju sleeve, jbga, corsair štedi.
A štedi i na kvaliteti, jer mudro uzimaju drugorazredne komponente japanskih proizvođača, tek toliko da mogu imati značku '100% japanese capacitors'.
To je tako kad na tom napajanju mora zaraditi i corsair i cwt koji ga proizvodi.
Zato je sisa kvalitetnija i jeftinija, s boljim ventom.
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kaj da onda piknem ovu platinum sisu u hg spotu ili ce mi onaj rmx bit taman...nije ni do love neg zelim imat kvalitetno napajanje..ovo moje staro je bilo bronz pa sam prezivjeo.... Jer na jonny guru je recenzirao 850x 2018 i rekao da ima fdb vent...

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo sad bio u hg spotu...i eto srece...imaju u spanskom jedan kokomad focus 750 gold.na webu ga nemaju....860 kn...i sutra bu u zaprudju...mislim da za te pare netrebam razmisljat vise o corsairu...

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Kaj da onda piknem ovu platinum sisu u hg spotu ili ce mi onaj rmx bit taman...nije ni do love neg zelim imat kvalitetno napajanje..ovo moje staro je bilo bronz pa sam prezivjeo.... Jer na jonny guru je recenzirao 850x 2018 i rekao da ima fdb vent...

 radi se o malim razlikama, nije to ništa krucijalno, no ako možeš uzeti bolje za svoje pare, zašto ne

mariolla79 kaže...

Evo sad bio u hg spotu...i eto srece...imaju u spanskom jedan kokomad focus 750 gold.na webu ga nemaju....860 kn...i sutra bu u zaprudju...mislim da za te pare netrebam razmisljat vise o corsairu...

 eto, uzmeš to i miran si 10 godina najmanje

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 lc power je sasvim solidna švapska firma, no čemu riskirati sa samo dvije godine garancije, tim više jer baš i nema nekih pouzdanih recenzija

ako ti baš ne treba 850w, a teško da će ti trebati za bilo koju gaming konfu i s najjačom grafom, radije uzmi tog corsaira sa 10g garancije

 

ili ako nađeš izvana seasonic focusa još bolje, obično je jeftiniji od corsaira i usput kvalitetniji, također s 10g gare

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

kak to da nigdje kod nas nema seasonic focus golda?

 

jel se ceka nova posiljka?

 

znam da vani ima, al uzeo bih primarno kod nas zbog garancije, pogotovo jer je na duzi rok (10god)

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bio u hg spotu .imaju jednog u spanskom pa cekam da me zovu....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GrimReaperKC kaže...

kak to da nigdje kod nas nema seasonic focus golda?

 

jel se ceka nova posiljka?

 

znam da vani ima, al uzeo bih primarno kod nas zbog garancije, pogotovo jer je na duzi rok (10god)

Imas Antec psu sa 10god jamstva u Linksu, znači OEM je seasonic focus plus platforma

 

 https://www.links.hr/hr/napajanje-650w-antec-hcg650-gold-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-80-gold-052700200?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.links.hr/hr/napajanje-750w-antec-hcg750-gold-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-80-gold-052700201?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

https://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/antec-hcg-gold-750w-80-plus-gold-modular-power-supply/

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 17:28 (roby27).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Ipak nema ni novi rmx fdb fan, nego i dalje onu svoju verziju sleeve, jbga, corsair štedi.
A štedi i na kvaliteti, jer mudro uzimaju drugorazredne komponente japanskih proizvođača, tek toliko da mogu imati značku '100% japanese capacitors'.
To je tako kad na tom napajanju mora zaraditi i corsair i cwt koji ga proizvodi.
Zato je sisa kvalitetnija i jeftinija, s boljim ventom.

 Moze link da vidimo koje su to drugorazredne komponente? Novijeg datuma review...

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Frend traži upgrade napajanja s obzirom da je trenutno već poprilično staro. U kompu je i5 6600 sa GTX 970, ali želi napajanje koje bi po potrebi podnijelo GTX 1080 ili čak 1080 Ti. Ima li koja best buy opcija tu kod nas za traženo? Znači ne najbolje i najskuplje, ali ne nit zadnji škart za minimalnu cijenu. 

Preporuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice