Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.388.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

1 3 god jamstva

2 3 god jamstva

3 5 god jamstva

 

Osobno bi uzeo opciju br. 3

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sto sad nakraju da piknem tog xfx pa da riskiram? Prime je unutra pa da vidm .ili prime gold koji je u 750 xtr2? Ili da se drzim brand namova? Makar Me i u ovom mojem bila bronze seasonic platforma a nije bila sisa..pa radi evo jos nnakon 6 godina skoro...isao bih sutsutra kupit .jer ji pc bez napajanja

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ima itko kakva iskustva sa KOLINK napajanjima? Isto neki srot s drugim imenom ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Radi se o napajanjima samog Casekinga, ako se dobro sjecam. Mozes provjeriti za svaki slucaj.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Na netu nista pametno o njima.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mariolla79

 

Stvarno sam mislio da je unutar XTR2 modela platforma iz Focus serije, ali izgleda da je stvarno iz Prime-a Ultra. Šteta što nema ozbiljnije recenziju sa slikama unutrašnjosti pa da možemo sa sigurnošću reći što je zapravo unutra.

Iako to tehnički baš i ne igra nešto pretjeranu ulogu jer Prime Ultra Gold 750Focus Plus Gold 750 imaju jednake platforme, tj. moguće da su jedino komponente nešto drugačije. Stariji Prime Gold 750 W je imao 'pravu' Prime platformu.

 

Ukoliko možeš pregrmiti kratko jamstvo, mislim da nema razloga ne uzeti XFX, a onda jedino ostaje pitanje koji. Za cca. 200 kn više kod XTi-a dobiješ vrlo vjerojatno tiše napajanje (fanless je u većem rasponu W), 100 W jače napajanje (ne igra ti pretjeranu ulogu osim što su komponente manje opterećenje), bolju učinkovitost, bolju platformu ('prava' Prime), kvalitetnije komponente.

 

 

Damir22

 

Osobno nemam dobro mišljenje za adaptere Molex>PCI-E tako da bih prije išao na jedan od prijedloga za nova napajanja što je kolega stavio. Uostalom, to napajanje ima dva 12 V rail-a i pitanje je koji kablovi su na kojem rail-u pa bi moglo doći do preopterećenja pojedinih rail-ova. Po recenziji nisu ni preloši rezultati tog napajanja, tj. to je platforma iz prvih revizija XFX XT modela na kojoj je navodno i Seasonic imao nekakve veze u razvoju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 20:11 (kiwi_91).
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tnx!

Je, sad sam malo gledao, nista od toga, to mozda i bi radilo, ali jako kratko...ne isplati se zezati s time...

Glavni problem je sto kod mene prakticki nema nekog izbora, sve ide po nekoj narudzbi, links drzi samo ovu kategoriju napajanja za neka uredska racunala, sve sto imalo vrijedi, ili je preskupo, ili nema u trgovini, vec po narudzbi.

Lc power,kolink, gamdias (nikad cuo) je jedino sto ima za odmah.... Ostalo je pretjerana cijena....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da kod nas ima za kupit sisa prime..uzeo bih kod nas ali ko zna koliko bih morao cekat...mislio sam ako uzmem xfx..onda bi uzeo xti definitivno...jedino me muci sto je 850 w..da nebu overkill...jel jace japajanje vuce vise struje iz zida i u idleu nego ovo koje sam sam imao od 600 w ili je isto samo sto ima ovo jace mmanje naprezanja nego moje bivse? I jel ce mi pasat moje ekstenzije bijele na novo nopajanje..pretpostavljam da su ekstenzije univerzalne...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ispravljam sam sebe, ispada da gamdias i nije toliko nepoznat.....

Misljenja?

https://www.links.hr/hr/napajanje-500w-gamdias-kratos-e1-500w-atx-v2-2-120mm-vent-80-052700239
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 21:06 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Misljenja ?

Odabrao si najjeftinije napajanje neke marke za koju nisam niti cuo do prije mjesec-dva-tri. Review tog napajanja je misaona imenica, pa samo mogu nagadjati sto je unutra. Garancija je dvije godine.

Ja stvarno ne znam u cemu je problem uzeti ono sto su ti savjetovali. Taman ti razlika do ovoga ostane i za troskove dostave, ako uzmes najjeftinije.

Je, nema RGB. Znam. Grdo je to...

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma ne, narucio sam vec ono sto je Ibme74 savjetovao, ali sam slucajno naletio na ovo kao "novi proizvod", pa me zanimalo dali je netko cuo sto o tome, navodno je ta firma jaka u proizvodnji "gaming" periferije, pa su sad eto poceli praviti i "gaming" napajanja....

 

A sto se rgb-a tice, kod mene je samo jedna boja osvjetljenja racunala - purple ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Damir22 kaže...
Ima itko kakva iskustva sa KOLINK napajanjima? Isto neki srot s drugim imenom ili?

 Koristia sam Kolink KL-600 2 godine u konfiguraciji pod moj pc na mom profilu bez problema. Napajanje je skroz nečujno i sve je radilo super ali sam ga isto zamjenia sa Seasonicom kad mu je istekla garancija nakon 2 godine ne želeći ništa riskirat.

najseksi
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ima li igdje u nasim nasim nasim trgovinama za uzeti sleeved cable extensions? Ono,klasican set, 24,8,8,6 pin?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

OVO? (scrollaj do dna)

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tnx!

Da, nesto tako samo u drugoj boji, trebam crno-bijelu ili full bijelu kombinaciju.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imas u mikronisu od phanteksa kit...250kn..ima full bijeli i sivo bijeli

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tnx.... Mislio sam na one "tvrde", vec savijene kablove
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

mariolla79

 

Napajanje je overkill samo u smislu cijene i toga što ne bi radilo najučinkovitije, tj. ako uzmemo da nešto troši cca. 250 W, na napajanju od 850 W je to oko 30% opterećenja, a za napajanje od 550 W je to oko 45%. S obzirom da su napajanja napravljena tako da uglavnom na 50% opterećenja imaju najučinkovitiji rad, napajanje od 550W bi u ovom slučaju radilo s većom učinkovitošću. Doduše kod XTi je po onoj Expreview recenziji najveća učinkovitost upravo na 250 W pa tebi to ni ne igra ulogu.

I tvoj postojeći Silencer MKIII 600W troši više od XTi-a na svim opterećenjima pa tako i na najnižim. Recenzija OCZ vs XTi. Ipak je to Bronze vs Titanium.

 

Što se tiče ekstenzija, ako su to one koje idu izravno na kablove, onda naravno odgovaraju, a ako se priključuju izravno na napajanje kao zamjena tvorničkim kablovima, onda postoji mogućnost da ne odgovaraju.

 

 

Damir22

 

Gamdias Astrape P1 Gold, kojeg ne vidim da ima kod nas, čak i nije loš (platforma unutra je Andyson-ova, vrlo slična, ali nešto inferiornija onoj iz Aerocool Project 7 napajanja), a specifično za Kratos E1 ne nađem recenziju ni sliku unutrašnjosti, ali po ovim slikama mislim da nije baš obećavajuće jer se samo kod najnižeg ranga napajanja (cca. 200 kn) još mogu pronaći oni prekidači za izbor ulaznog napona (110 V / 230 V). Astrape M1 Bronze (recenzija) je početna platforma isto od Andyson-a, ali kondenzatori na sekundarnom dijelu mi se čine kao nekvalitetni Jun Fu. Ta platforma je imala lošu regulaciju napona pri visokim i crossload opterećenjima pa moguće da je to slučaj i kod ovih. Znači bolje se držati provjerenih marki, jedino ako netko pati od dizajna, onda može proći i to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.5.2019 18:23 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema nigdje odmah xti ...moram cekat 3-7 dana...grrrr...hx od corsa je cwt ak se nevaram..dosao je i novi ax 850 sisa je kao unutra..ali je zato cijena 1.7 k malo 2 much ..nema vise ni anteca hcg u linksu...nakraju bum bez kompa cijeli tjedan....sorry ak ovo zvuci ko trollanje ali nije...ak.si vec kupujem napajanje ovaj puta ocu posteno...😉

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kaj velite na Seasonic Focus Plus 850 Gold za 450 kn, kupljeno kod nas u 9.mj 2017? 99% sam siguran da se rudarilo s tim, no ima još garancije u dućanu i dodatne kod proivođača.

 

Nabavio sam 1080Ti, pa bi i ovo svoje napajanje mogao zamijeniti ovo mi se čini kao dobar deal.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Nek je i rudarilo, nije uopće problem s obzirom na kvalitetu napajajna. Još kako imaš i garanciju, nemaš se što razmišljati. Ako se možeš samo još s vlasnikom dogovorit da malo testiraš prije kupnje, čisto samo da vidiš jel svrči nešto ili zuji i amen. Ako je sve ok onda je to bez razmišljanja odličan deal.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Nek je i rudarilo, nije uopće problem s obzirom na kvalitetu napajajna. Još kako imaš i garanciju, nemaš se što razmišljati. Ako se možeš samo još s vlasnikom dogovorit da malo testiraš prije kupnje, čisto samo da vidiš jel svrči nešto ili zuji i amen. Ako je sve ok onda je to bez razmišljanja odličan deal.

Ma sad sam dobio slike, oguljeno sa stražnje strane, izgleda ko da ga je neko za kablove vukel po asfaltu...

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

moze preporuka nekog tihog napajanja s mogucnoscu modularnosti (to nije previse bitno ali ako moze) za moje računalo.

 

Možda bih ga nadograđivao u buducnosti sa nekim ryzenom 2600 ali ništa više od toga, nekako mislim da bi tu i 500w bilo dovoljno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mišljenja o EVGA SuperNOVA 750W G3, oko 500-tinjak kuna za moju konfu. Bitno mi je da ne buči (previše) po load-om. Help.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Promster kaže...

Mišljenja o EVGA SuperNOVA 750W G3, oko 500-tinjak kuna za moju konfu. Bitno mi je da ne buči (previše) po load-om. Help.

 uh, taj g3 sam vratio baš zbog buke i uzeo sisu prime 

 

problem je kod hibridnog načina rada - bez obzira na opterećenje, odnosno čak i u situacijama kad ništa zahtjevnog ne radiš na kompu, napajanje svakih par minuta nafrlji vent u vrlo visoke okretaje i onda ih polako smanjuje, pa nakon par minuta opet i opet

vrlo iritantno, ne bih ga preporučio nikome tko drži kućište na stolu blizu glave

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Mišljenja o EVGA SuperNOVA 750W G3, oko 500-tinjak kuna za moju konfu. Bitno mi je da ne buči (previše) po load-om. Help.

 uh, taj g3 sam vratio baš zbog buke i uzeo sisu prime 

 

problem je kod hibridnog načina rada - bez obzira na opterećenje, odnosno čak i u situacijama kad ništa zahtjevnog ne radiš na kompu, napajanje svakih par minuta nafrlji vent u vrlo visoke okretaje i onda ih polako smanjuje, pa nakon par minuta opet i opet

vrlo iritantno, ne bih ga preporučio nikome tko drži kućište na stolu blizu glave

Da, zvuči iritantno...

 

A Corsairov TX850M? Iste pare su u pitanju.

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Promster kaže...

A Corsairov TX850M? Iste pare su u pitanju.

 to je ok napajanje, tiho i kvalitetno, ako je suditi po testovima - link

osobno ga nisam isprobao

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

A Corsairov TX850M? Iste pare su u pitanju.

 to je ok napajanje, tiho i kvalitetno, ako je suditi po testovima - link

osobno ga nisam isprobao

Čitao sam par reviewa, hvale ga, jedino što 24pin i 8pin EPS nisu modularni, no to nije previše bitno kad ih moraš koristiti ionako. Vent radi između 700 i 800rpm, znači nebi ga se trebalo ni čuti. Mislim da ga uzimam za 550kn.

5 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

evo zanimljivi video sto znaci imati dobro napajanje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, zanima me da li je navedeno napajanje iz računala dostatno za njega, naime računalo će se koristiti samo za Office, bez grafičke kartice, samo ću još dodati 2 hard diska i 2 ssd diska u njega. Hvala

 

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/i5-2400-4gb-ram-500gb-hdd-win10-office-2016-oglas-28280265

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice