Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650?

poruka: 45
|
čitano: 7.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
da li je dovoljno 350W za slijedeće komponente?

Da li će napajanje od 350W Silverstone sa 80 % iskorištenjem energije biti dovoljno za AMD Phenom II X4 965, matičnu ploču sa AM3 socketom,Kingstone HyperX RAM modulima 2x2GB na 1600 MHz,grafička ATI Radeon HD 4650 512 MB DDR 3 i 2 HDD-a od WD-a jedan 640 GB a drugi 500GB,ili ipak moram kupovati i jače napajanje??

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2011 16:58 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: da li je dovoljno 350W za slijedeće komponente

nisam baš upoznat sa silverstone napajanjima...ovisno je i koja serija njihovog napajanja...može neki link ili točan model..

 

no ja bi ti preporučio da uzmeš recimo 450w radit će besprijekorno a imaš lufta ako nešto nadogradiš...konkretno u linksu je xfx 450w 365kn i to je dobra kupnja

samo krupno, ništa sitniš
14 godina
odjavljen
offline
Re: da li je dovoljno 350W za slijedeće komponente
oly570 kaže...

nisam baš upoznat sa silverstone napajanjima...ovisno je i koja serija njihovog napajanja...može neki link ili točan model..

 

no ja bi ti preporučio da uzmeš recimo 450w radit će besprijekorno a imaš lufta ako nešto nadogradiš...konkretno u linksu je xfx 450w 365kn i to je dobra kupnja

Nema potrebe, za njegovu konfiguraciju je ovo i previše.

14 godina
offline
Jačina najapjanja??

Jačina najapjanja??
hahahhaha 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2009556]
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Jačina najapjanja??
Svrzic kaže...

Jačina najapjanja??
hahahhaha 

Da, snaga bi bilo ispravno, no ljudi dosta to izjednačavaju, a neki čak govore wataža...

14 godina
offline
Re: Jačina najapjanja??
Jakovp kaže...
Svrzic kaže...

Jačina najapjanja??
hahahhaha 

Da, snaga bi bilo ispravno, no ljudi dosta to izjednačavaju, a neki čak govore wataža...

cekaj, ti nekuzis ili?

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2009556]
14 godina
odjavljen
offline
Re: Jačina najapjanja??
Svrzic kaže...
Jakovp kaže...
Svrzic kaže...

Jačina najapjanja??
hahahhaha 

Da, snaga bi bilo ispravno, no ljudi dosta to izjednačavaju, a neki čak govore wataža...

cekaj, ti nekuzis ili?

Haha, da evo sad tek vidim {#}

15 godina
offline
Jačina najapjanja??
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: da li je dovoljno 350W za slijedeće komponente

Evo modela napajanja Silverstone SST-ST35F. Išao sam u obližnji servis ali nisu sigurni da li je to napajanje dovoljno.Na netu sam čitao da taj procesor vuče oko 125 W energije odnosno 200 W pod punim opterećenjem sve 4 jezgre.

15 godina
offline
Jačina najapjanja??

Da vidim da sam pogrešio,bio sam u žurbi pa zato.Nisam nepismen {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jačina napajanja??

Pa niko mi jos nije konkretno odgovorio jel dovoljno 350W ili ne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Jačina najapjanja??

Ako još nisi kupio..

 

Ja imam ovo za 329 kn http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=052.740.030.

 

A imam amd phenom II x4 955, HD6870, ASRock 870 Extreme itd.. Pogledaj u "Moj PC"..

 

I (za sada) sve radi bez problema.. Naravno, nisam pretjerano isprobavao overclocking..

 

(sori, nije konkretan odgovor)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2011 15:43 (Hrvojeee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Jačina napajanja??
Zelja kaže...

Pa niko mi jos nije konkretno odgovorio jel dovoljno 350W ili ne?

Si ćorav ili koji vrag?

 

Ajde kreni čitati iz početka...

13 godina
offline
Re: da li je dovoljno 350W za slijedeće komponente
Zelja kaže...

Da li će napajanje od 350W Silverstone sa 80 % iskorištenjem energije biti dovoljno za AMD Phenom II X4 965, matičnu ploču sa AM3 socketom,Kingstone HyperX RAM modulima 2x2GB na 1600 MHz,grafička ATI Radeon HD 4650 512 MB DDR 3 i 2 HDD-a od WD-a jedan 640 GB a drugi 500GB,ili ipak moram kupovati i jače napajanje??

Dovoljno je..

Steve Jobs..Hvala ti!!...Bez tebe nebi imali ono što sad imamo...
15 godina
offline
Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650?

Evo da vam kažem da očito neće biti dovoljno.Na netu sam našao da ovaj procesor pod punim opterećenjem povuče cijelih 220W a grafička oko 180 W u igrama.Znači nema šanse.Ne znam koliko je ovo realno za grafučku ali zaista sam tako našao na jednom sajtu.Evo linka vezano za grafičku:

http://www.elitebastards.com/index.php?option=com_content&task=view&id=647&Itemid=27&limitstart=8

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 21:34 (Zelja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Evo da vam kažem da očito neće biti dovoljno.Na netu sam našao da ovaj procesor pod punim opterećenjem povuče cijelih 220W a grafička oko 180 W u igrama.Znači nema šanse.Ne znam koliko je ovo realno za grafučku ali zaista sam tako našao na jednom sajtu.

Krivo si našao, to su potrošnje cijelog kompjutera, a ne procesora i grafičke.

 

 

Procesor troši max 110w, a grafička oko 60w. I to je maximalno, inače troše i manje.

13 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Evo da vam kažem da očito neće biti dovoljno.Na netu sam našao da ovaj procesor pod punim opterećenjem povuče cijelih 220W a grafička oko 180 W u igrama.Znači nema šanse.Ne znam koliko je ovo realno za grafučku ali zaista sam tako našao na jednom sajtu.

Aj ne pricaj gluposti.Napajanje je i vise nego dovoljno za citavu konfu a sama graficka je mizerni potrosac.Ukratko ostavi se neta kad nemas pojma,slusaj iskusne.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Evo da vam kažem da očito neće biti dovoljno.Na netu sam našao da ovaj procesor pod punim opterećenjem povuče cijelih 220W a grafička oko 180 W u igrama.Znači nema šanse.Ne znam koliko je ovo realno za grafučku ali zaista sam tako našao na jednom sajtu.

ajde molim te mi pošali taj link... tvoj cijeli sistem neće vuči 200W pri max opterećenju.

 

edit:

- Intel Core i7 940 (2.93GHz, HyperThreading enabled, Turbo mode disabled)

- 6GB (3x 2GB) G-Skill 1333MHz DDR3 memory
- Gigabyte GA-EX58-UD5 (Socket LGA 775, PCI Express 2.0)
- 250GB Western Digital Caviar SE16 hard drive
- Pioneer Blu-Ray drive
- Sapphire Radeon HD 4650 HDMI 512MB
- 1000W Thermaltake Toughpower power supply
- Cooler Master 690 ATX system chassis

- Windows Vista Home Premium (64-bit Edition) 

 

to što piše 178W to ti je potrošnja cijele ove navedene konfiguracije.

citirano:
"At idle, the Sapphire Radeon HD 4650 HDMI drops its clock speeds substantially to reduce both heat output and power consumption, and that sees our system require just 126 Watts when idling at the Windows Vista desktop.  This rises to a little over 150 Watts during Blu-Ray video playback, with a maximum Wattage of under 180 Watts during 3D rendering.  In other words, you won't need to worry about hefty power supplies with this graphics board." 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 21:40 (Balvan8).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Evo da vam kažem da očito neće biti dovoljno.Na netu sam našao da ovaj procesor pod punim opterećenjem povuče cijelih 220W a grafička oko 180 W u igrama.Znači nema šanse.Ne znam koliko je ovo realno za grafučku ali zaista sam tako našao na jednom sajtu.Evo linka vezano za grafičku:

http://www.elitebastards.com/index.php?option=com_content&task=view&id=647&Itemid=27&limitstart=8

cijela konfa povuče toliko u testovima, pročitaj malo bolje!

 

napajanje će držati.

15 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650

Kakkvog cijelog kompjutera.Grrr.Ovdje lijepo piše potrošnja grafičkog procesora od 178,1 W u 3d aplikacijama odnosno igrama.Sad ću da nađem i potrošnju procesora odnosno link.

15 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650

Gdje vidiš to da konfa povuče toliko,ja ne vidim da tako piše.Test se odnosi na GPU.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Kakkvog cijelog kompjutera.Grrr.Ovdje lijepo piše potrošnja grafičkog procesora od 178,1 W u 3d aplikacijama odnosno igrama.Sad ću da nađem i potrošnju procesora odnosno link.

 

Ne moraš ništa tražiti, imam taj procesor i mjerio sam potrošnju sa puno jačom grafičkom, ne brini.

 

I ne trollaj, to je bitnije.

15 godina
offline
Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650?

pa piše ti "System power consumption"

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650?

Joj,lipo ti kazem da ti je taj silverstone i vise nego dovoljan.Drzi on i jacu karticu uz toga Phenoma II.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2011 21:46 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
zoharbizo kaže...

Joj,lipo ti kazem da ti je taj fortron i vise nego dovoljan.Drzi on i jacu karticu uz toga Phenoma II.

Silverstone. {#}

14 godina
odjavljen
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650

 

Our system however idles merely at 135 Watts (dedicated graphics processor used, not an integrated one).

 

Kao što vidiš, potrošnja cijelog sustava, ne procesora.

 

Balvan8 kaže...
zoharbizo kaže...

Joj,lipo ti kazem da ti je taj fortron i vise nego dovoljan.Drzi on i jacu karticu uz toga Phenoma II.

Silverstone. {#}

 

Silverstone je fortron unutra.

15 godina
offline
Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650?

Dobro onda kad mi svi kažete,baš sam se zabrinuo.Da vidim da piše sistem al nisam obraćao pažnju.Ajde da zajedno izračunamo svi,koliko će cijela moja konfiguracija povuči pri igranju recimo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Zelja kaže...

Dobro onda kad mi svi kažete,baš sam se zabrinuo.Da vidim da piše sistem al nisam obraćao pažnju.Ajde da zajedno izračunamo svi,koliko će cijela moja konfiguracija povuči pri igranju recimo?

Oko 190w najviše, iz utičnice, na napajanju oko 175w.

13 godina
offline
Re: Silverstone 350W za Phenom II X4 965 i HD 4650
Balvan8 kaže...
zoharbizo kaže...

Joj,lipo ti kazem da ti je taj fortron i vise nego dovoljan.Drzi on i jacu karticu uz toga Phenoma II.

Silverstone. {#}

Lapsus calami.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice