Ventilator na kucistu

poruka: 25
|
čitano: 5.874
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Imam jedan problemcic.Na kucistu silverstone sst-ps01 iam dva ventilatora,jedan naprijed usisni i jedan nazad izduvni,problem je taj sto na maticnu mogu prikopcat samo jedan(drugi nemam gdje) i prikopcao sam prvi ovaj,sad se pitam smijem li ovaj izduvni prikopcat na napojnu direktno?kada bi smio onda bi mi trebao neki prespojnik,posto je na ventilatoru 3pin a na napojnoj molex,da li to uopste postoji,kako se zove i gdje se ima kupit????Neodlučan

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ventilator na kucistu

smijes na napajanje

ja imam tri ventilatora na napajanju

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

kako da ga onda prikopcam

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ventilator na kucistu
Quilombo23 kaže...

kako da ga onda prikopcam

 

a gle ja sam radio ovako.....ima sam jedan ventilator sa prikljuckom za napajanje i on mi se potrgao i imao sam jos 2 3pin venta i njima porezao zice i spojio na ovaj za napajanje

nista tesko

:D be happy
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

al je stvar sto ja nemam ni jedan ventilator sa prikljuckom na napajnje,imali kakav konektor,spojnica..nesto da ide sa 3pin na molex

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Ventilator na kucistu
Quilombo23 kaže...

al je stvar sto ja nemam ni jedan ventilator sa prikljuckom na napajnje,imali kakav konektor,spojnica..nesto da ide sa 3pin na molex

ima to sam ja bio dobio sa jednim starim kucistem ali nigdje nisam vidio za kupit

:D be happy i da treba delat
15 godina
offline
RE: Ventilator na kucistu

Takvi adapteri se cesto dobijaju kada se kupi ventilator.

Imas i u Linksu ovo:

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.912.089

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.912.033

 

Mozes pogledati i u Chipoteci, oni imaju hrpe raznoraznih kabela

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ventilator na kucistu
Mauro kaže...

Takvi adapteri se cesto dobijaju kada se kupi ventilator.

Imas i u Linksu ovo:

 

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.912.089

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_artikl=050.912.033

 

Mozes pogledati i u Chipoteci, oni imaju hrpe raznoraznih kabela

Osobno bi rađe uzeo ovaj gornji...preporučam

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Cro+Warrior
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

ja to cak nisam kupio, nego sam ih pitao jel imaju nesto slicno i dali su mi besplatno

rekli su mi kao da ih imaju dosta u servisu, pa su mi dali....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

mora bit i za kupit,ja sam jucer kupio vent EDNET i dobio 4pin-3pin/MOLEX produzetak..

Tko rano rani,dvije lopte ragbi..
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Jos nisam naso nigdje,kazu nema trenutno,ili neki nisu ni culi za to..danas cu ja ili sutra kljesta u ruke i na poso,sklepat cu nesto da radiOsmijehKoliko utice nerad izduvnog ventilatora,npr. na temperaturu graficke?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ventilator na kucistu

Ispušni ti obično ima svrhu izvlačit tomplinu generiranu od cijelog kompa a ponajviše od procesora(zato se i nalazi vent na vrhu)dok za grafu ne vjerujem da će ti previše past temperature.Najbolji način za ohladit grafu ti je bočni usisni vent koji puše u nju i hladi ju.Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Ako stavim i bocni,a razmisljo sam i o tome,uz ovaj prednji,kako ce stic izduvni izvuc to sveOsmijeh?Da nece doc do kovitlanja zraka...?

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2009 15:59 (Quilombo23).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ventilator na kucistu

Po meni bi bočni trebao više pomoć nego odmoć.Moj haf ima prednji i bočni od 230mm dok su ispušni od 230 i 140mm.Znači po tome onda ni meni ne bi mogli izvuč sav zrak,tak da mislim da ti ne bi trebalo to bit problem.Ili si možeš samo prednji vent stavit na bok i vidjet kakve su temperature,pa poslije staviš još jedan vent od ispred ponovo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ventilator na kucistu

Potrebniji je stražnji ispušni nego prednji upuhivać.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Znaci imam problem sa ispusnim ventilatorom, onim na poledjini racunara, dok ovaj na procesoru radi odlicno. Ali ispusni ovaj na poledjini mi trokira odnosno slabo vrti, cistio sam mislim da nije od prasine jer je cist znaci radi mi kao stari propeler i zvuk mu pomalo bruji znaci na sekunde na primjer ovako: br....br brrr .....br, nikako da normalno vrti i zbog toga temperature su mi ogromne, zna li iko kako da rijesim problem. Molim pomoc pregrejava mi se racunar jos po ovim ljetnim danima kako da resim ovo s vent., evo trenutne temperature.

slika: http://postimg.org/image/rmo5rr1sp/  znaci ljudi prevelike su temp, molim pomozite.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ventilator na kucistu
Replicant kaže...

Znaci imam problem sa ispusnim ventilatorom, onim na poledjini racunara, dok ovaj na procesoru radi odlicno. Ali ispusni ovaj na poledjini mi trokira odnosno slabo vrti, cistio sam mislim da nije od prasine jer je cist znaci radi mi kao stari propeler i zvuk mu pomalo bruji znaci na sekunde na primjer ovako: br....br brrr .....br, nikako da normalno vrti i zbog toga temperature su mi ogromne, zna li iko kako da rijesim problem. Molim pomoc pregrejava mi se racunar jos po ovim ljetnim danima kako da resim ovo s vent., evo trenutne temperature.

slika: http://postimg.org/image/rmo5rr1sp/  znaci ljudi prevelike su temp, molim pomozite.

 Da smanjiš buku ventilatora mogao bi probati podmazati ležaj na ventilatoru 

 

 

Ako ne pomaže, onda kupi novi ventilator.

 

Za prvu ruku pomoći će ti skidanje bočne stranice kućišta kako bi dopusti slobodno cirkuliranje zraka u kućištu.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Aha, samo nisam nikad skidao ovaj drugi ventilator, ovaj na procesoru jesam, pokusacu nekako podmazati, na procesoru radi odlicno znaci a ispusni nekad dobro nekad trokira, bocna strana racunara mi je skinuta, to praktikujem vec nekoliko godina kada je ljeto, jer dosta smanji temperaturu, za one koji ne znaju nek probaju. Ako vam se racunar grije skinite mu jednu ili obje bocne strane , dosta se spusti temperatura pa skoro kao da stavite novi ventilator, a pritom racunar radi normalno. Znaci jos da dodam nije problem buka on je samo malo glasan ali to ne smeta, samo slabije vrti nego prije, znaci zastajkuje pa vrti pa sve tako.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ventilator na kucistu
Replicant kaže...

Aha, samo nisam nikad skidao ovaj drugi ventilator, ovaj na procesoru jesam, pokusacu nekako podmazati, na procesoru radi odlicno znaci a ispusni nekad dobro nekad trokira, bocna strana racunara mi je skinuta, to praktikujem vec nekoliko godina kada je ljeto, jer dosta smanji temperaturu, za one koji ne znaju nek probaju. Ako vam se racunar grije skinite mu jednu ili obje bocne strane , dosta se spusti temperatura pa skoro kao da stavite novi ventilator, a pritom racunar radi normalno. Znaci jos da dodam nije problem buka on je samo malo glasan ali to ne smeta, samo slabije vrti nego prije, znaci zastajkuje pa vrti pa sve tako.

 Pa gledaj ako ventilator bruji to znači da više nije kvalitetan, probaj ga podmazati možda se smanji buka, ako ništa onda je vrijeme za novi ventilator.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Ventilator je sada prestao skroz raditi, zna li neko zasto? Pomalo je brujao , znaci nekada nece nekada hoce, moze pomoc, hvala unaprijed. Znaci radi se o ispusnom ventilatoru, ne onome na procesoru.  Ako neko zna pomoc pls, jos jednom hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ventilator na kucistu
Replicant kaže...

Ventilator je sada prestao skroz raditi, zna li neko zasto? Pomalo je brujao , znaci nekada nece nekada hoce, moze pomoc, hvala unaprijed. Znaci radi se o ispusnom ventilatoru, ne onome na procesoru.  Ako neko zna pomoc pls, jos jednom hvala unaprijed!

 Star je, i krepao je. Kupi novi krecu se cijene po 50kn

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
15 godina
offline
Re: Ventilator na kucistu
Replicant kaže...

Ventilator je sada prestao skroz raditi, zna li neko zasto? Pomalo je brujao , znaci nekada nece nekada hoce, moze pomoc, hvala unaprijed. Znaci radi se o ispusnom ventilatoru, ne onome na procesoru.  Ako neko zna pomoc pls, jos jednom hvala unaprijed!

 Za jeftinu soluciju preporučam ovaj PWM vent, ima gomenu "košuljicu" na sebi, tako da je makimalno tih. Imam dva komada u svom kompu, i super su tihi.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
neaktivan
offline
Ventilator na kucistu

Znaci nema mu vise pomoci :D da ga probam podmazati ili nesto? ,ako ne proradi uzeti cu novi samo me interesuje jel ga lako zamjenit posto nisam ranije, ili moram nositi u servisda oni zamjene? hvala jos jednom. , ponavljam radi se o ispusnom ventilatoru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2015 21:19 (Replicant).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ventilator na kucistu
Replicant kaže...

Znaci nema mu vise pomoci :D da ga probam podmazati ili nesto? ,ako ne proradi uzeti cu novi samo me interesuje jel ga lako zamjenit posto nisam ranije, ili moram nositi u servisda oni zamjene? hvala jos jednom.

 Odsarafis 4 šarafa, i izvuces konektor s maticne, stavis drugi i upiknes konektor. Nece mazanje pomoc, jer ono pomaze kad je glasan i cvili, ovaj je mrtav

 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ventilator na kucistu

Aha znaci nije tesko promjeniti, uredu hvala vam na pomoci.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice