Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.394.652
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Za koje kuciste govoris?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala momci na savjetima, pogledat ću sve! Pa kad odlučim... :)

11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Za ono što ja tražim, ovaj case mi je way to go. Tražim fan controler, hdd/ssd sve od pozadi, psu cover, window... Jedino me bode u oči malo prenabrijan stil kućišta, a i ovi 5.25'' bayevi mi smetaju.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Baci oko na Antec GX 1200, on odgovara tvojim zahtjevima po manjoj cijeni.

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ranije je napisao da misli uzeti neko manje kuciste, ovo su sve gromade i full toweri. Onaj panzer je ok kuciste, jedino mi je gadan zbog onih drški na vrhu, da se one daju skinut skroz ok, i jos jedna mana mi je kaj se nemre na ispuh stavit 140mm vent i nigdje ne pise tezina, al vjerujem da nema ispod 13kg. Cijena od iznad 1000kn, ha ono tu je sad opasna konkurencija ali ima potencijala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.2.2017 12:58 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Zdravo !

 

Može nekakva preporuka kućišta do 600kn ?

 

Tražim da bude tiho

Window stranica nije uvjet

Po mogućnosti mid tower

Mogućnost ugradnje 2x240mm radijatora

 

Koliko sam čitao zadnjih par stranica... Ovom opisu paše black widow

 

Svaka preporuka dobro došla !

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Bok, ljudi :)

 

Već dugo mi je želja kupit Fractal Design Define R5 ili Thermaltak Suppressor F51, al mi je puno izdvojit oko 800 kuna za njih. Slučajno sam jučer naišao na Zalman R1 koji košta 350 kuna i izgleda mi čisto solidno. Jel mi može netko reć možda koji su njegovi nedostaci u odnosu na ova prva dva navedena? Na internetu ne mogu naći direktnu usporedbu... Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
LOL123 kaže...

Zdravo !

 

Može nekakva preporuka kućišta do 600kn ?

 

Tražim da bude tiho

Window stranica nije uvjet

Po mogućnosti mid tower

Mogućnost ugradnje 2x240mm radijatora

 

Koliko sam čitao zadnjih par stranica... Ovom opisu paše black widow

 

Svaka preporuka dobro došla !

 Dobro si gledao, uzmi MS Black Widow

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
daniel2809 kaže...

Bok, ljudi :)

 

Već dugo mi je želja kupit Fractal Design Define R5 ili Thermaltak Suppressor F51, al mi je puno izdvojit oko 800 kuna za njih. Slučajno sam jučer naišao na Zalman R1 koji košta 350 kuna i izgleda mi čisto solidno. Jel mi može netko reć možda koji su njegovi nedostaci u odnosu na ova prva dva navedena? Na internetu ne mogu naći direktnu usporedbu... Hvala :)

 Previse je neodstataka da bi se uopce nabrajalo, a ako vec uzimas kuciste u rasponu od 350-400kn onda je svakako daleko najbolji odabir MS TITAN PRO

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
LOL123 kaže...

Svaka preporuka dobro došla !

Ja bih gledao i Fractal Define S.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledao sam malo mid tower kucista i trenutno mi je Phanteks Enthoo Pro M tiha patnja. Ventilatore (radijatore) mozes slagati na sve moguce nacine, izvlaciva ladica s gornje strane je mrak, dust filteri na sve strane, djeluje jako kvalitetno, ima decentan dizajn i cini mi se da omogucuje jako dobar air flow.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako ćeš kupovati, kupi Tempered verziju. 120kn skuplja, a dobiš vent koji košta tolko, tj. kaljeno staklo za džabe u odnosu na prvu verziju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 22:07 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
daniel2809 kaže...

Bok, ljudi :)

 

Već dugo mi je želja kupit Fractal Design Define R5 ili Thermaltak Suppressor F51, al mi je puno izdvojit oko 800 kuna za njih. Slučajno sam jučer naišao na Zalman R1 koji košta 350 kuna i izgleda mi čisto solidno. Jel mi može netko reć možda koji su njegovi nedostaci u odnosu na ova prva dva navedena? Na internetu ne mogu naći direktnu usporedbu... Hvala :)

 Previse je neodstataka da bi se uopce nabrajalo, a ako vec uzimas kuciste u rasponu od 350-400kn onda je svakako daleko najbolji odabir MS TITAN PRO

 Hm, znam da će zvučat glupo, al nije mi jednostavno lijepo. Nisam zahtjevan korisnik, kompjutor jedva da otvorim koji puta, ne mijenjam komponente i imam klasičnu klasična nikakvu posebno konfiguraciju (FX 6300, 8GB DDR3, GTX 960, SSD, HDD, LC CC 120...). Bitno mi je jedino da se daju iza njega lijepo provuć kablovi od modularnog napajanja. Misliš da mogu pogriješit s tim kućištem?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ako ćeš kupovati, kupi Tempered verziju. 120kn skuplja, a dobiš vent koji košta tolko, tj. kaljeno staklo za džabe u odnosu na prvu verziju.

Puno hvala na preporukama.. no i dalje neznam koje uzeti hehe

 

svaki od ta 3 zadnje navedena ima ponekih negativa....

 

1. Fractal - nema filter sa gornje strane, nema mjesto za ugradnje potenciometra kojeg želim prebaciti sa postojećeg kućišta

2. Phanteks - ova verzija sa tempered staklom izgleda bomba slažem se.. no cijena oko 800kn... malo mi je već to puno

3. MS - Očito manja kvaliteta nego gore navedena kućišta, sa nemalom cijenom od 550kn... a razlog tome je marža, u susjednoj Srbiji ono košta nekvih 370kn, skoro 200kn više nego kod nas

 

 

Mislim da budem išao u smjeru Phanteksa, no pričekat ću još 1 mj. jer mi nije sila

 

hvala na pomoći !

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Prešao sam na Z3+ kućište, kul je. 330kn u adm-u. Ne znam što sam drugo dobio naspram MS-ovog osim što moram imati kurtone za hard disk al ajd... Bar fino svijetli plavi led

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Momci, ima li tko, kojim slucajem..evga dg87

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ne piše ili ne čitaš?

 

3 EXTERNAL 5.25" DRIVE BAYS

 

external 5.25 '' x 2

 

A sve i da ne piše sigurno je jasno napisano na stranicama proizvođača.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
jendvatri kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

https://www.nabava.net/kucista__300/thermaltake-kuciste-f31-midi-bez-napajanja__17879011 

 

http://www.tweaktown.com/reviews/7375/thermaltake-suppressor-f31-mid-tower-chassis-review/index.html

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 22:44 (roby27).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
jendvatri kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

Ne kupuj to kućište ni u ludilu. Slagao neki dan u njemu. 8kg teške plastike iz 2009. koje između ostaloga nema mjesto za SSD. Prednji usis zraka je 0, tj. hladi samo hard disk ispred njega i ništa više. Front panel kablovi su jedva dovoljno dugački za mATX matičnu tako da postoji šansa da se front HD audio kabel nebi provukao za ATX ploču. Ugl, smeće od kućišta koje uz još neka kućišta nebi smjela biti u ponudi u 2017.

 

Modecom izgleda bolje, ali mi ne obećava. Nemoj kupovat nešto na izgled ili radi LEDica, nego kupuj provjereno. Ako imaš 650kn za kućište kupi ovo što je kolega iznad mene linkao. Ako ti je to puno, za oko 500kn mislim da nema boljeg od MS Black Widow, a jedino je šteta što su ventovi 120, a ne 140mm kao kod npr. upravo Thermaltakea F31. Ako baš naginješ LED osvjetljenju, mislim da je skroz ok i Zalman Z9 Neo, ali ako imaš love bolje F31 sa ogromnim prozorom pa kasnije ugradiš neke LED kvalitetne ventilatore.

 

EDIT:ispravak, i F31 dolazi sa 120mm :/ Pogledaj si još https://www.nabava.net/search.php?q=enthoo+pro+m+Acrylic, vrlo dobro kućište sa mjestom za optiku i ne dobrim, nego vrhunskim 140mm ventilatorima, po meni najboljim ventilatorima koji dolaze sa kućištem.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 0:14 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
jendvatri kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

Ne kupuj to kućište ni u ludilu. Slagao neki dan u njemu. 8kg teške plastike iz 2009. koje između ostaloga nema mjesto za SSD. Prednji usis zraka je 0, tj. hladi samo hard disk ispred njega i ništa više. Front panel kablovi su jedva dovoljno dugački za mATX matičnu tako da postoji šansa da se front HD audio kabel nebi provukao za ATX ploču. Ugl, smeće od kućišta koje uz još neka kućišta nebi smjela biti u ponudi u 2017.

 

Modecom izgleda bolje, ali mi ne obećava. Nemoj kupovat nešto na izgled ili radi LEDica, nego kupuj provjereno. Ako imaš 650kn za kućište kupi ovo što je kolega iznad mene linkao. Ako ti je to puno, za oko 500kn mislim da nema boljeg od MS Black Widow, a jedino je šteta što su ventovi 120, a ne 140mm kao kod npr. upravo Thermaltakea F31. Ako baš naginješ LED osvjetljenju, mislim da je skroz ok i Zalman Z9 Neo, ali ako imaš love bolje F31 sa ogromnim prozorom pa kasnije ugradiš neke LED kvalitetne ventilatore.

 Fichek mislim da sam citao na rs forumu da black widow prima 140mm...prek moba sam pa nisam siguran...ako mozes provjeri...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kad vidim službenu stranicu MSa mi se plače. Opis kućišta im je wall of tekst, a lijepo ispisane specifikacije ne pokrivaju pol toga što pokriva taj tekst. Uglavnom, podržava 140mm, ali se dobiju predinstalirani samo 120mm.

 

Ispravio sam prošli post, uvijek zaboravim praktični razlog zbog kojeg je Define S ustvari isplativiji od F31, baš radi ventova koji su 3x skuplji kod Fractala. Znači F31 ima 120, a ne 140mm. Ugl, vjerojatno mu je najbolji Phanteks Pro M Acrylic..

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 22:41 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Kad vidim službenu stranicu MSa mi se plače. Opis kućišta im je wall of tekst, a lijepo ispisane specifikacije ne pokrivaju pol toga što pokriva taj tekst. Uglavnom, podržava 140mm, ali se dobiju predinstalirani samo 120mm.

 

Ispravo sam prošli post, uvijek zaboravim praktični razlog zbog kojeg je Define S ustvari isplativiji od F31, baš radi ventova koji su 3x skuplji kod Fractala. Znači F31 ima 120, a ne 140mm. Ugl, vjerojatno mu je najbolji Phanteks Pro M Acrylic..

 Nemoj se pouzdat ni slučajno u ms-ove podatke,za ms cyclops III je rečeno(tak je pisalo na ms-ovoj stranici) da s prijeda idu 2x120 i na krov 2x120/140 fanovi,kad gle čuda s prijeda idu 3x120mm i na krov samo 120mm 

 

EDIT
Baš sad čitam kaže gornji i donji filter prašine,a dolje nema ni f od filtera neg s prijeda spužvasti filter i na krovu najobičnija mrežica s magnetom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 3:48 (kruskar).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
daniel2809 kaže...
Lucidius kaže...
daniel2809 kaže...

Bok, ljudi :)

 

Već dugo mi je želja kupit Fractal Design Define R5 ili Thermaltak Suppressor F51, al mi je puno izdvojit oko 800 kuna za njih. Slučajno sam jučer naišao na Zalman R1 koji košta 350 kuna i izgleda mi čisto solidno. Jel mi može netko reć možda koji su njegovi nedostaci u odnosu na ova prva dva navedena? Na internetu ne mogu naći direktnu usporedbu... Hvala :)

 Previse je neodstataka da bi se uopce nabrajalo, a ako vec uzimas kuciste u rasponu od 350-400kn onda je svakako daleko najbolji odabir MS TITAN PRO

 Hm, znam da će zvučat glupo, al nije mi jednostavno lijepo. Nisam zahtjevan korisnik, kompjutor jedva da otvorim koji puta, ne mijenjam komponente i imam klasičnu klasična nikakvu posebno konfiguraciju (FX 6300, 8GB DDR3, GTX 960, SSD, HDD, LC CC 120...). Bitno mi je jedino da se daju iza njega lijepo provuć kablovi od modularnog napajanja. Misliš da mogu pogriješit s tim kućištem?

 

 

Ipričavam se što spuštam poruku, al ako netko ima odgovor, bio bih jako zahvalan :)

13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Planiram kupiti novo kućište ali nisam baš načisto koje.

Zasad imam Carbide series 300 u koji je nagurana E-ATX ploča ASRock X79 Fatal1ty Champion LGA 2011 (30.5 cm x 26.7 cm) sa vodenim hlađenjem (Corsair 110), 7 ventilatora (4x120+3x140), MSI GTX 980ti i napajanje normalnih gabarita. Na prednjoj strani imam dodatnu ladicu za 4 usb-a, CD čitač i dodatak za kontrolu ventilatora. Uz to ide još 7 diskova (2 SSD + 5 HDD)

Trebao bi mi savjet za novo kučište. Namjeravam prebaciti sve komponente iz starog i da imam dovoljno mjesta za bilo kakve preinake. To prvenstveno mislim na upgrade vodenog hlađenja. I da je jedna strana prozirna. I ako ima ručke na vrhu ne bi mi smetalo, naprotiv. Mislim imam mjesta gdje ga držati tako da nisam ograničen.

Nemam love za neka skupa sa kaljenim staklom tako ako netko ima koji prijedlog molio bih da ga napiše.

I have a clon
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Koliko imaš love za kućište? Treba li ti 5,25" mjesto/slot i ako da treba li ti ih više ili samo 1 za optiku(dvd)? Preferiraš li izolacijsku spužvu za malo smanjenje buke ili prozor za pokazivanje komponenti?
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 22:47 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala ti na odgovoru :)

Treba mi samo jedan slot, odnosno, samo za dvd. Pa sad, ne znam kolko točno ta spužva utječe? Realno, volim ak je jedan ili dva ventilatora u boji, pa da se to vidi, al ak je puno tiši model bez toga, vjerojatno bi onda uzeo tiši (sa izolacijskom spužvom).

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ok, ali nisi odg na ono najbitnije, koji cijenovni rang ti odgovara?

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Dudu kaže...

Momci, ima li tko, kojim slucajem..evga dg87

 Imam ja, zasto? :)

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ok, ali nisi odg na ono najbitnije, koji cijenovni rang ti odgovara?

 Hm, pa planirao sam ustedit za Fractal design define r5 ili thermaltake suplressor f51. Al sam slucajno naletio na Zalman R1 koji kosta 340 kuna i u mogucnosti sam kupiti ga, pa me zanima zato hocu li s njim biti zadovoljan posto nisam zahtjevan ili je to zbilja lose?

 

Tako da nemam odredenu cijenu, nisam uopce planirao kupit kuciste u ovom trenutku dok nisam nasao ovog Zalmana.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice