Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.334
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MarcoXX kaže...
Dudu kaže...

Momci, ima li tko, kojim slucajem..evga dg87

 Imam ja, zasto? :)

 To sinek, daj mi reci kakvo ej kuciste, ne mogu ocjenit preko ovih nedomacih jutubera. Ako mi mozes bacit par slika na PM da vidim kako izgleda to sve unutra itd. Pa se prebacimo na Pm da ne spamam ovdje da mi dodje opet neki klinjo pa mi sere neke spike

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
daniel2809 kaže...
The_Fichek kaže...

Ok, ali nisi odg na ono najbitnije, koji cijenovni rang ti odgovara?

 Hm, pa planirao sam ustedit za Fractal design define r5 ili thermaltake suplressor f51. Al sam slucajno naletio na Zalman R1 koji kosta 340 kuna i u mogucnosti sam kupiti ga, pa me zanima zato hocu li s njim biti zadovoljan posto nisam zahtjevan ili je to zbilja lose?

 

Tako da nemam odredenu cijenu, nisam uopce planirao kupit kuciste u ovom trenutku dok nisam nasao ovog Zalmana.

Najveća razlika je u kvaliteti izrade i to poprilična.. Za oko 400kn mi se bolja kupovina od R1 čini https://www.nabava.net/search.php?q=LC+983B

Kaj se tiče R5 vs F51 glasam za R5 koji ima kvalitetnije ventilatore i nešto bolju prozračnost, a F51 ima dust filter s gornje strane i veći je volumenom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 13:02 (The_Fichek).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pozdrav ljudi, zanima me na kojem od ovih se može GTA V na HIGH igrat preko 30 FPS-a??
Ak radi GTA mora raditi i EURO TRUCK 2
Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
 
0 4 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Puno ti hvala :) znam da kvaliteta ide prije izgleda, al ovo mi jednostavno nikako ne sjeda... Ima jos nesto u ponudi sto se vise isplati, acijenom izmedu R1 i R5?

 

EDIT: Jel se možda ovo više isplati? http://www.njuskalo.hr/kucista/fractal-design-define-r4-black-oglas-21753298

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.3.2017 20:34 (daniel2809).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, kupuj dok nije nestalo :) R5 je po meni najviše poboljšao protočnost zraka, naspram R4, ali to možeš rješit npr. boljim ventilatorima, ako ti uopće zasmetaju stock ventilatori.

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Zašto dislajkovi??
Zar ne piše pomoć pri odabiru kučišta, ja se ne razumijem u ovo pa tražim pomoć
Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Da kucista kao kucista, ne kao komplet opremljenog kucista 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Auuu, izvinjavam se, evo prebacit ću se na drugo mjesto 😉
Nije siromah onaj koji nema, nego onaj ko želi previše!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Zdravo ljudi !

 

Pošto se bliži trenutak odabira..

 

 

dvoumim se između ova dva:

 

Phanteks Enthoo Pro M Crno Acrylic

i

Fractal Design Define S

 

 

Nekako me više Vuče Fractal.. no možda sam neki detalj propustio zašto bi Phanteks bio bolji

 

Ne patim na window, a i ovaj PSU ''shroud'' ili kako ga već zovi mi samo smanjuje prostor za ugradnju pumpe i push pull prednjeg radijatora (Phanteks)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Razlike koje sam ja uspio naci su te da sa phanteksom acrylic dobijes 3 140mm fana, dva naprijed i jedan iza, a sa fractalom dva, phanteks ima i gornji dust filtar, a super kod tog kucista mi je kako se sa gornje strane moze izvuci ladica za fanove radi lakse montaze, sto se tice push-pull instalacije naprijed nebi trebao problema

.

 

Sto si tice air flowa obadva su kucista dosta velika i otvorena tako da bi po tom pitanju trebali biti podjednaki, ove razlike sto sam naveo nisu velike, ali mozda pomognu pri odabiru. lp

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Da, kupuj dok nije nestalo :) R5 je po meni najviše poboljšao protočnost zraka, naspram R4, ali to možeš rješit npr. boljim ventilatorima, ako ti uopće zasmetaju stock ventilatori.

 Hvala ti :) Al eto, čovjek ne odgovara na poruke zasad, a nema broja, tako da mislim da na to ne mogu računati... Imaš onda još nešto za preporučiti? Našao sam kupca za svije kućište, pa bi trebao naći nešto čim prije da mogu svoje prodati...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
planety kaže...

Planiram kupiti novo kućište ali nisam baš načisto koje.

Zasad imam Carbide series 300 u koji je nagurana E-ATX ploča ASRock X79 Fatal1ty Champion LGA 2011 (30.5 cm x 26.7 cm) sa vodenim hlađenjem (Corsair 110), 7 ventilatora (4x120+3x140), MSI GTX 980ti i napajanje normalnih gabarita. Na prednjoj strani imam dodatnu ladicu za 4 usb-a, CD čitač i dodatak za kontrolu ventilatora. Uz to ide još 7 diskova (2 SSD + 5 HDD)

Trebao bi mi savjet za novo kučište. Namjeravam prebaciti sve komponente iz starog i da imam dovoljno mjesta za bilo kakve preinake. To prvenstveno mislim na upgrade vodenog hlađenja. I da je jedna strana prozirna. I ako ima ručke na vrhu ne bi mi smetalo, naprotiv. Mislim imam mjesta gdje ga držati tako da nisam ograničen.

Nemam love za neka skupa sa kaljenim staklom tako ako netko ima koji prijedlog molio bih da ga napiše.

 hmm nesto sa ruckama na vrhu

https://www.links.hr/hr/kuciste-cougar-panzer-max-big-tower-e-atx-window-crno-bez-napajanja-052600125

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
@war3_tft Phanteks Enthoo Pro M Acrylic dolazi sa predinstalirana 2, a ne 3 venta.

@LOL123 Za ugradnju pumpe i push pulla, ako je ok s prednje strane mislim da je Define S bolji, a sa gornje strane mozda bolji Phanteks.

@daniel2809 Ako mi padne jos kaj napamet javim, ali mislim da imas dovoljno okej opcija, samo biraj budzet i odluci polovno ili novo..

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
@war3_tft Phanteks Enthoo Pro M Acrylic dolazi sa predinstalirana 2, a ne 3 venta.

@LOL123 Za ugradnju pumpe i push pulla, ako je ok s prednje strane mislim da je Define S bolji, a sa gornje strane mozda bolji Phanteks.

@daniel2809 Ako mi padne jos kaj napamet javim, ali mislim da imas dovoljno okej opcija, samo biraj budzet i odluci polovno ili novo..

 Nije mi bitno polovno ili novo, al trebutno nebi dao preko 400-500 kuna za kuciste. Kazem, nisam ga ni imao namjere kupovat sada inace dok me taj zalman nije privukao, sada sam pokrenuo prodaju svog i gledam ima li nesto isplativije od tog zalmana. Obzirom da se radi o investiciji od 150 kuna (kad prodam svoje) mozda cu cak i uzet zalmana. Kazem, nisam zhtjevan korisnik, bitno mi je da je tisi (od cooler master elite 430) i ljepsi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

@LOL123 Za ugradnju pumpe i push pulla, ako je ok s prednje strane mislim da je Define S bolji, a sa gornje strane mozda bolji Phanteks.

 

Slažem se da Phanteks ima jako dobro riješeno sa gornje strane, izvadi se radijator kao ladica praktički.. ali Define isto ima vrlo solidno, tj. jako su zamaknute rupe od matične ploče.

A i pošto ne mislim imati visokoprofilne rame pa ne bi smijelo biti problema

 

Potenciometar sam mislio postaviti negdje sa unutarnje strane, ostavim na normalnim brzinama i ne diram.

 

Ima koje rješenje za gornji nepostojeći filter (Define S) ?

 

 

7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

A kakav je Zalman Z9 NEO? Upravo sam njega našao, čini mi se predivan, a sad ne znam kakav je po kvaliteti i gdje se nalazi u odnosu na Zalman R1?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

u svakom slucaju bolji od R1, meni je R1 gadan najvise radi gornjeg poklopca i bolje si gledaj Z3+ u rangu cijene sa R1 jer je lijepši

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala puno :) Bas mi je puno ljepsi od Z3, razlika je na kraju 150 kuna, pa bi valjda njega uzeo. Izgleda po meni barem dosta elegantnije, kvalitetnije. Da se ne grizem sad neko vrijeme zbog 150 kuna razlike..

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

LOL123

Filter je najveći problem da. Postoji rješenje, ali je preskupo, a najjeftinije je ja mislim u Casekingu u Njemačkoj sa preskupom dostavom, ako se radi o tako malenoj kupovini. Zapravo ti treba 180mm filter na mjesto 1 moduventa, a takvih praktički nema za kupiti, ali možeš improvizirati.

 

daniel2809

Izgleda super i sigurno je vrlo funkcionalno za taj rang, ali mislim da se radi o hrpi plastike kao i kod svakog Zalmana. Mislim da ti je najbolje kupiti MS Black Widow za oko 500kn. Jeste da je pljunuta kopija Fractala R5, ali mi se čini da ima manje plastike od Z9 Neo i sigurno ima bolji dizajn za tišinu jer se radi o zatvorenom dizajnu sa okej prednjim usisom i svim stranama obloženim zvučnom izolacijom i to ne spužvom, nego još bolje, gustim polimernim materijalom. Jedino kaj meni fali u specs je masa kućišta da se otprilike odredi kvaliteta, što fali i u opisu Zalmanu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 21:42 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

LOL123

Filter je najveći problem da. Postoji rješenje, ali je preskupo, a najjeftinije je ja mislim u Casekingu u Njemačkoj sa preskupom dostavom, ako se radi o tako malenoj kupovini. Zapravo ti treba 180mm filter na mjesto 1 moduventa, a takvih praktički nema za kupiti, ali možeš improvizirati.

 

daniel2809

Izgleda super i sigurno je vrlo funkcionalno za taj rang, ali mislim da se radi o hrpi plastike kao i kod svakog Zalmana. Mislim da ti je najbolje kupiti MS Black Widow za oko 500kn. Jeste da je pljunuta kopija Fractala R5, ali mi se čini da ima manje plastike od Z9 Neo i sigurno ima bolji dizajn za tišinu jer se radi o zatvorenom dizajnu sa okej prednjim usisom i svim stranama obloženim zvučnom izolacijom i to ne spužvom, nego još bolje, gustim polimernim materijalom. Jedino kaj meni fali u specs je masa kućišta da se otprilike odredi kvaliteta, što fali i u opisu Zalmanu.

 Puno hvala! :)

 

Dakle, jel se može taj Black widow smatrati nekim Best Buyem iza Fractala R5/R4? Odnosno, ispod 800 kuna. Jer namjeravam imati kućište nekoliko godina i već sam rekao nekoliko puta da nisam zahtjevan, samo želim tišinu i ljepotu haha :D Tako da je s jedne strane glupo štedit dalje i dat 800-900 kuna za kućište, a i glupo je ne još tolko zaštedit ako je tolko velika razlika. Sorry na tolkoj gnjavaži i hvala ti na svemu.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma np. Mislim da je best buy, a gotovo sam siguran da nema ništ bolje, ako želiš ATX kućište i max. tišinu za te i nešt veće novce, makar nisam ziher koliko su glasni ventovi, ali, ako se sjećam nekih srpskih recenzija su ok.

 

Btw. imaš Fractal R5 na maloj akciji od jedno 90kn, znači verzija bez prozora za 790kn u više dućana pa ni to nije loše jer si s tim miran 10g i nemoraš mijenjati ventove, dok je kod MS mala mana što su 120mm ventovi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 22:32 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

najbolji mu je r4 sa njuskala, bas sam i ja poslao upit liku pa cu vidjet sta kaze

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Napisao je da mu se ne javlja covjek..

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nisam ni sam siguran u te veličine kućišta, al kolko sam pohvatao standard veličina mislim da je ATX odnosno, ona koju ja trebam.

A da, to mi je skoro 300 kuna razlika, a već se sad protežem sa onih 350 kuna od R1. Onaj Z9 Neo mi je predivan, žao mi je što je toliko plastičan kao što kažeš. Al eto, onaj MS izgleda dosta kvalitetnije (baš izgledom mislim) od R1 i ako je toliko dobar mislim da bi mogao njega onda uzet, samo da nađem sad gdje, odnosno, da mi je preslagivanje i kućište najjeftinije. 

 

EDIT: javio mi se čovječ za R4 nakon nekog vremena i kaže da ga nažalost nije u mogućnosti prodati, al čudno da oglas i dalje traje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2017 23:43 (daniel2809).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dns sam nakratko vidio i opipao onaj LC Silent Interceptor, solidno kućište sa zvučnom izolacijom i čak težinom bočnih stranica praktički isto kao kod Fractal Define S-a, ali je za tišinu dizajn preotvoren s gornje i prednje strane. Btw. LEDice na tom kućištu i Antecu GX1200 se jedva vide, ako koga interesira. MS Black Widow nisam imao prilike vidjeti ni opipat i sumnjam da hoću, ali takav dizajn je definitivno pogođen za max. tišinu, a kako i nebi kada je kopija Fractala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 21:20 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Danas mi frend donesao MS black widow za 370 kn (iz Srbije), za tu lovu kućište je vrh, samo sam ga malo proučio i vratio u kutiju pošto nemam komponente da složim pilu

Ako mi se bude dalo staviti ću bočnu stranu od kaljenog stakla, pa ćemo vidjeti na šta će to ličiti

Zna li tko imali gdje kod nas za kupiti one vijke što se rukom šerafe, kao što widow i mnogi drugi imaju iza, ako ću stavljati staklo da ga imam s čime zašerafiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
doktordoc kaže...

Danas mi frend donesao MS black widow za 370 kn (iz Srbije), za tu lovu kućište je vrh, samo sam ga malo proučio i vratio u kutiju pošto nemam komponente da složim pilu

Ako mi se bude dalo staviti ću bočnu stranu od kaljenog stakla, pa ćemo vidjeti na šta će to ličiti

Zna li tko imali gdje kod nas za kupiti one vijke što se rukom šerafe, kao što widow i mnogi drugi imaju iza, ako ću stavljati staklo da ga imam s čime zašerafiti

Slažem se kompletno !

Za te novce (370kn) nema mu ravnog

3 tvornička i solidna 120mm venta

Zvučna izolacija

Mogućnost kontrole 5 ventilatora.. Itd

 

 

No kod nas je skoro 600kn i to već udara jako blizu Define teritorija pa budem ipak išao na njega a i dopada mi se što ima ugrađeno 2 kvalitetna 140mm venta

Custom (ali jeftino heh) vodeno stavljam instant unutra

To je zapravo glavni razlog preslaska na drugo kućište, kao i tišina

Ne želim bušiti po Thermaltakeu BWS 8000 (skoro 10g. Me služi pa mi žao)... Radije poklonim nekoj rodbini ili prodam za siću 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Što je bolje od ovih jeftinijih silent kućišta,

 

taj MS Black widow ili ovo možda:

 

Coolermaster Silencio 452

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...
jendvatri kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

https://www.nabava.net/kucista__300/thermaltake-kuciste-f31-midi-bez-napajanja__17879011 

 

http://www.tweaktown.com/reviews/7375/thermaltake-suppressor-f31-mid-tower-chassis-review/index.html

 

Nema ga u Linksu nazalost, a od tamo slazem PC.

 

The_Fichek kaže...
jendvatri kaže...

Pozdrav ekipa, trebam pomoc i to cim prije. Uzimam racunalo u linksu i zanima me koje kuciste uzeti. Mora imati mogucnost instalacije optike.

 

Ova dva su mi favoriti, no na njihovim stranicama kao ni na stranicama sluzbenim od proizvodjaca) nista ne pise da li je ugradnja optike moguca:

 

https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-guardian-921-crno-led-plava-midi-bez-ps-052690003

https://www.links.hr/hr/kuciste-modecom-mag-c5-gaming-midi-atx-window-crno-052600096

 

Uglavnom treba mi neko ne preskupo kuciste, po mogucnosti da ima neko LED svijetlo ali nije uvjet.

Ne kupuj to kućište ni u ludilu. Slagao neki dan u njemu. 8kg teške plastike iz 2009. koje između ostaloga nema mjesto za SSD. Prednji usis zraka je 0, tj. hladi samo hard disk ispred njega i ništa više. Front panel kablovi su jedva dovoljno dugački za mATX matičnu tako da postoji šansa da se front HD audio kabel nebi provukao za ATX ploču. Ugl, smeće od kućišta koje uz još neka kućišta nebi smjela biti u ponudi u 2017.

 

Modecom izgleda bolje, ali mi ne obećava. Nemoj kupovat nešto na izgled ili radi LEDica, nego kupuj provjereno. Ako imaš 650kn za kućište kupi ovo što je kolega iznad mene linkao. Ako ti je to puno, za oko 500kn mislim da nema boljeg od MS Black Widow, a jedino je šteta što su ventovi 120, a ne 140mm kao kod npr. upravo Thermaltakea F31. Ako baš naginješ LED osvjetljenju, mislim da je skroz ok i Zalman Z9 Neo, ali ako imaš love bolje F31 sa ogromnim prozorom pa kasnije ugradiš neke LED kvalitetne ventilatore.

 

EDIT:ispravak, i F31 dolazi sa 120mm :/ Pogledaj si još https://www.nabava.net/search.php?q=enthoo+pro+m+Acrylic, vrlo dobro kućište sa mjestom za optiku i ne dobrim, nego vrhunskim 140mm ventilatorima, po meni najboljim ventilatorima koji dolaze sa kućištem.

 

Na kraju sam odustao od tog, kako velis smeca. Naime, graficka koju sam uzeo nije stala unutra. Modecom mi izgleda dosta dobro, no brine me sto ne mogu naci niti jedan review na internetu za njega. Radi se o nekom poljskom proizvodjacu i cini se da je dosta opskurna linija kucista u pitanju. Enthoo i Zalman Neo isto nisu u toj trgovini, a zelim sve uzeti odjendom da mi tamo sastave. Preporucili su mi i MS Titan Pro, sto mislis o tome?

 

Koje su zapravo glavne stvari na koje moram obratiti paznju pri kupovini kucista?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice