Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Boki_Acad kaže...
Tražim best buy konfiguraciju do 5k kuna, obavezno da ima ssd. Služit će za CAD alate i surfanje internetom"

 http://www.bug.hr/forum/topic/slaganje-pc-konfiguracija/sklapanje-pc-konfiguracija-5000-do-7000-kn/170221.aspx?page=355&jumpto=5349281&sort=asc&view=flat

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Boki_Acad kaže...
Tražim best buy konfiguraciju do 5k kuna, obavezno da ima ssd. Služit će za CAD alate i surfanje internetom"

Prva poruka eeej, koji ulet, želim to sve odmah!

 

U koje to kučište želiš smjestiti?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala na odgovoru, kontaktirao sam ih prije 2 dana i jos uvijek nisam dobio nikakav odgovor.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Dali netko ima carbide air 740 kućište, zanimaju me dimenzije onih rupa u za kablove, naručio bih rubber grommet kit sa njihove stranice ali mi treba za ms widow

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.4.2017 12:51 (The_Fichek).
14 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Je li tko koristio/radio na novom Corsairu Crystal 460X/570X? Izgledaju brutalno, ali pitanje koliko su dobri. Mada, sumnjam da Corsair može bit loš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

To su ti kaljenim staklom poboljsani Corsair 400Q i 400C pa sve skupa imas hrpetinu recenzija. Znam da Davor iz Bug redakcije ima 400Q pa mozes njega pitati za nekakve osobne dojmove. Meni je samo steta sto su RGB ventovi na 460X i 570X SP, a ne ML serija, ali onda bi i cijena bila jos veca. Isto je steta sto su ventovi 120mm, a ne 140, ali bome je danas tesko naci RGB 140mm, a top klasa takvih ventova ni ne postoji. 570X je jos nesto veci i ima ne samo 2, nego sve 4 stranice sa kaljenim staklom, ali zato je skoro 50% skuplji sto po meni nije isplativo.

14 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

To su ti kaljenim staklom poboljsani Corsair 400Q i 400C pa sve skupa imas hrpetinu recenzija. Znam da Davor iz Bug redakcije ima 400Q pa mozes njega pitati za nekakve osobne dojmove. Meni je samo steta sto su RGB ventovi na 460X i 570X SP, a ne ML serija, ali onda bi i cijena bila jos veca. Isto je steta sto su ventovi 120mm, a ne 140, ali bome je danas tesko naci RGB 140mm, a top klasa takvih ventova ni ne postoji. 570X je jos nesto veci i ima ne samo 2, nego sve 4 stranice sa kaljenim staklom, ali zato je skoro 50% skuplji sto po meni nije isplativo.

Hvala, ma čisto informativno me zanimalo, jer mi je kućište prekrasno. Ne planiram mijenjati svoj Silverstone.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

slažem neku konfiguraciju u kojoj bi bila RX 470/570 i i5 7500 pa molim za prijedlog best buy kućišta do 400 kn i do 500 kn.

Hvala

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Malo izmijenjeno ms black widow

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 17:56 (doktordoc).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

MS Black Widow ;) a do 400kn npr. LC POWER 983B Silent Interceptor. Evo ti jedno i za 560kn, Phanteks P400 :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 17:37 (The_Fichek).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Poz, ima li neka razlika između zalman z1 i z1 neo, osim što na neo svijetle ventilatori? Jel to utječe značajno na potrošnju struje? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ne utjece.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Planiram uzet novi case za cca. 800-900kn. Vidim da su neki ovdje preporucili Fractal Define r4-5 pa mi se svidjelo OVO zbog bijele boje koja odgovara boji stola i komponentama unutra. Ako ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu molio bih preporuke. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Mislim da nema nista bolje, ako zelis vrata, zvucnu izolaciju i optiku. Konkurencija je malo veci Thermaltake F51, eventualno bolji, ako bi stavio radijator s gornje strane jer ima filter s gornje strane, a Fractal ne.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
The_Fichek kaže...

 

 

  Ne znam jesam zakasnija odgovorit te, ali ne valja ti to , ja sam ga još skupija za manje love prije par godina bolji mi je sad pico psu i eksterno nego to govno(2 g. nije ugašen radi bez jebenti, taj je ciknija nakon 6 miseci) . Kućište sam na kraju sam napravija, doduše LC je donira par djelova. I koliko mi je poznato sve tamo do silent gianta prije par godina LC je radija poprilično usrana napajanja.

Na tvom mistu komad pleksija ili drva na prednju s britvelama, s starog kučišta kavez za diskove i dio za matičnu i pci montirat na jednu dasku s vodilicama za skafete da moš lakše minjat ili jednostavno škafet za tu rupu i u njega sve. Čak možda zadržiš mogućnost punog formata kartica iako je u knap.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 13:19 (om-prat).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Ima li tko na forumu da radi s plexijem? Imam carbide 500 r i umjeato onog njegovog masha na kojem je vent stavio bi plexi...znaci nebih nista rezao stranicu nego samo utaknuo plexi s trakom ili silikonom....mesh se da vadit van i pomocu njega se moze napravit mjera za plexi...lp

 A ono imaš kupit mali komad po ovim centrima tipa bauhaus, ja sam to riza nožem za staklo bez problema, iako ima naručit navodno za plexi na Aliju, Banggood-u...itd

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

 E jbg, iako on bar nema problema ka ja tada dok su još optika i hdd bili aktualni jer im ni taj kavez nije neka srića....

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
om-prat kaže...

  Ne znam jesam zakasnija odgovorit te, ali ne valja ti to , ja sam ga još skupija za manje love prije par godina bolji mi je sad pico psu i eksterno nego to govno(2 g. nije ugašen radi bez jebenti, taj je ciknija nakon 6 miseci) . Kućište sam na kraju sam napravija, doduše LC je donira par djelova. I koliko mi je poznato sve tamo do silent gianta prije par godina LC je radija poprilično usrana napajanja.

 ma zakasnio si, kućište je kupljeno, sastavljeno i fino stoji u polici dječjeg stola sa 3-4 cm lufta sa svih strana

kućište je izvrsno za te namjene, pentiumčić se ne grije, napajanje radi bez problema, a i sa lc power napajanjima imam samo dobra iskustva

 

ona najnižeg ranga office serija pogoni doslovce hrpetinu računala koja znam, osobno sam imao modele od 450-600w i radila su godinama i još rade koliko znam u kompovima kojima sam ih donirao

ovo od 600w staro je dobrih 5-6 godina i dan danas goni neki dual core i gtx 570 (koja je itekako zahtjevna) bez jebemti - osobno sam uvijek za kvalitetno napajanje, sebi sam uzeo gold napajanje od super flowera, ali ovaj tvoj rant na lc power je malo pretjeran, jer im napajanja nisu prva liga, ali bogme nisu niti usrana

 

ne mogu reći za ovo od 200w koliko je dobro, ali obzirom na dosadašnja iskustva, mislim da ne bi trebao biti problem

osim toga to napajanje od 200w može tjerati i low profile 1005ti koju mislim staviti klincima u komp, dok ova eksterna od 60-90w to ne mogu

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Odlican video usporedbe 4 vrlo dobra kompaktna mid tower kucista oko 750kn:

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 13:39 (The_Fichek).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
om-prat kaže...

  Ne znam jesam zakasnija odgovorit te, ali ne valja ti to , ja sam ga još skupija za manje love prije par godina bolji mi je sad pico psu i eksterno nego to govno(2 g. nije ugašen radi bez jebenti, taj je ciknija nakon 6 miseci) . Kućište sam na kraju sam napravija, doduše LC je donira par djelova. I koliko mi je poznato sve tamo do silent gianta prije par godina LC je radija poprilično usrana napajanja.

 ma zakasnio si, kućište je kupljeno, sastavljeno i fino stoji u polici dječjeg stola sa 3-4 cm lufta sa svih strana

kućište je izvrsno za te namjene, pentiumčić se ne grije, napajanje radi bez problema, a i sa lc power napajanjima imam samo dobra iskustva

 

ona najnižeg ranga office serija pogoni doslovce hrpetinu računala koja znam, osobno sam imao modele od 450-600w i radila su godinama i još rade koliko znam u kompovima kojima sam ih donirao

ovo od 600w staro je dobrih 5-6 godina i dan danas goni neki dual core i gtx 570 (koja je itekako zahtjevna) bez jebemti - osobno sam uvijek za kvalitetno napajanje, sebi sam uzeo gold napajanje od super flowera, ali ovaj tvoj rant na lc power je malo pretjeran, jer im napajanja nisu prva liga, ali bogme nisu niti usrana

 

ne mogu reći za ovo od 200w koliko je dobro, ali obzirom na dosadašnja iskustva, mislim da ne bi trebao biti problem

osim toga to napajanje od 200w može tjerati i low profile 1005ti koju mislim staviti klincima u komp, dok ova eksterna od 60-90w to ne mogu

 Pa ono radi i većina ms napajanja s kojim se svaki dan susrećem pa se redovito sere po njima. Pico psu radi na 12 v ima poprilično standardan priključak 5.5(2.1) rade ih i priko 200 w adapter staviš koji god oćeš jer 12v 5.5(2.1) imaš kupit u samoposluzi. I ja ti uopće nisam savjetova pico psu(ja to koristim za NAS/HTPC  tj. za APU s manjim tdp-om nego kod tog pentiuma) nego da jednostavno iskoristiš tu rupu i ne bacaš novce,a tu bi stalo i normalno atx.  

 

Moguće da je malo drugačije danas, vidim da je prednja maska z drugačija, montaža za ssd, dodan usb na 3.0 pa moguće da je napajanje drugačije, ali na istom je mistu(moje se jako grijalo). 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2017 14:09 (om-prat).
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Onda cu vidjet izmedu Fractal Define R5 ili Thermaltake F51 koji mi odgovara s obzirom da svi kazu da su isti skoro. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako neces stavljati ventove gore, Fractal R5 je bolji po meni, a i original je original.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma cuj, zasad je ok i ne grije se jer ovaj pentium trosi ko upaljac, a napajanje ima i ventilator pa ne bi trebalo biti problema

A sto se tice lc powera kao firme, daleko je to od ms platinuma
Jesu budget napajanja, ali su solidno napravljena, cak i ta najlosija office serija
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

imam pitanjce..promjenio bih i kuciste...e sad dal se isplati...svidjeo mi se phanteks eclipse 400 s tglass...imam corsair carbide 500r white...dal da mijenjam ili ? brijem da za njega mogu dobit jedno 500kn ili ?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Ma cuj, zasad je ok i ne grije se jer ovaj pentium trosi ko upaljac, a napajanje ima i ventilator pa ne bi trebalo biti problema

A sto se tice lc powera kao firme, daleko je to od ms platinuma
Jesu budget napajanja, ali su solidno napravljena, cak i ta najlosija office serija

 Ma davno je silent giant izaša(5 g. sigurno već u punca radi) otad su o.k bar s napajanjima pari mi se. To je prije bilo ka masu današnjih "njemačkih fimi" samo su pripakiravali kineski bolf.  Ja stvarno nisam ima sriće s tim njihovim kucistem prvo je ciknila asusica s pasivnim hlađenjem, a potom i to napajanje (doduše ja sam unutra ima 5.25 optiku i hdd 3.5'). 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
om-prat kaže...

 Ma davno je silent giant izaša(5 g. sigurno već u punca radi) otad su o.k bar s napajanjima pari mi se. To je prije bilo ka masu današnjih "njemačkih fimi" samo su pripakiravali kineski bolf.  Ja stvarno nisam ima sriće s tim njihovim kucistem prvo je ciknila asusica s pasivnim hlađenjem, a potom i to napajanje (doduše ja sam unutra ima 5.25 optiku i hdd 3.5'). 

 vidjet ćemo, složio sam to kućište da može biti dječji komp i za ispod televizora, zato mini itx ploča s wifi i dodatnim hdmi izlazom

ovih dana ćemo ubaciti 1050ti low profile, pa ako bude zajebavalo idem na neko pouzdanije sfx napajanje od silverstonea ili slično

 

EDIT: inače ne volim riskirati s napajanjima, ovih dana sam i za nećakov komp uzeo antec vpf450

pa makar je i to budget napajanje, mislim da je u klasi među najkvalitetnijim, pravi ga delta i stavljaju unutra uglavnom japanske kondenzatore

 

same komponente se ne bi trebale zagrijavati previše, jer je g4560 prdac od procesora i još sam mu stavio jači hladnjak od i5, a ova msi 1050ti lp ne prelazi 65 stupnjeva u kućištu, koliko sam vidio po testovima

no, bude li i tu problema ubacit ćemo i jedan case fan da pomogne 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 9:06 (picajzla0707).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
om-prat kaže...

 Ma davno je silent giant izaša(5 g. sigurno već u punca radi) otad su o.k bar s napajanjima pari mi se. To je prije bilo ka masu današnjih "njemačkih fimi" samo su pripakiravali kineski bolf.  Ja stvarno nisam ima sriće s tim njihovim kucistem prvo je ciknila asusica s pasivnim hlađenjem, a potom i to napajanje (doduše ja sam unutra ima 5.25 optiku i hdd 3.5'). 

 vidjet ćemo, složio sam to kućište da može biti dječji komp i za ispod televizora, zato mini itx ploča s wifi i dodatnim hdmi izlazom

ovih dana ćemo ubaciti 1050ti low profile, pa ako bude zajebavalo idem na neko pouzdanije sfx napajanje od silverstonea ili slično

 

same komponente se ne bi trebale zagrijavati previše, jer je g4560 prdac od procesora i još sam mu stavio jači hladnjak od i5, a ova msi 1050ti lp ne prelazi 65 stupnjeva u kućištu, koliko sam vidio po testovima

no, bude li i tu problema ubacit ćemo i jedan case fan da pomogne 

 U mene je bija scythe scythe samurai zz na nekom athlonu(davno je to bilo 754 socket mislim 3600+) Asusica je i išla isto zbog hdmi-a, ali to njeno krepavanje uzmi sa zadrškom jer je općenito topla bila i s Asusom imam općenito najviše problema. Recimo na military grade ploči(navodno) puknu mi na ram utorima "osigurači" pri prvom vađenju, a to mi se nikad nije dogodilo.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice