Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.626
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
om-prat kaže...

 U mene je bija scythe scythe samurai zz na nekom athlonu(davno je to bilo 754 socket mislim 3600+) Asusica je i išla isto zbog hdmi-a, ali to njeno krepavanje uzmi sa zadrškom jer je općenito topla bila i s Asusom imam općenito najviše problema. Recimo na military grade ploči(navodno) puknu mi na ram utorima "osigurači" pri prvom vađenju, a to mi se nikad nije dogodilo.

 a jbga, pasivna grafa još ako je u malom kućištu bez ventova nije neka sreća

a što se tiče asusa, ne treba se slijepo držati jedne firme - evo i na grafama su podbacili u zadnje vrijeme

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Dobio sam Sapphire R9 290 i ne stane mi u kućište, a ne bih sada da lomim kavez jer je pričvršćen nitnama i bilo bi sigurno oštećenja. 

 

Šta preporučujete kao neki best buy, volio bih neki jednostavan dizajn, glossy plastika ne dolazi u obzir jer sam alergičan kako privlači prašinu, razni svjetleće pisdarije isto tako me ne zanimaju. 

 

Vidim da preporučujete MS BLACK WIDOW i poprilično mi se sviđa, no u dilemi sam i za jeftiniji MS WINSTON. Imaju dosta prostora, može se fino odraditi cable menagement, filteri za prašinu i sl. 

Pa evo ako ima koji savjet što uzeti ili preporučiti možda i nešto bolje. 

 

Zaboravih reći da imam Scythe Mugen 2 Rev B pa pretpostavljam da može stati. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 11:18 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
boxer kaže...

Dobio sam Sapphire R9 290 i ne stane mi u kućište, a ne bih sada da lomim kavez jer je pričvršćen nitnama i bilo bi sigurno oštećenja. 

 

Šta preporučujete kao neki best buy, volio bih neki jednostavan dizajn, glossy plastika ne dolazi u obzir jer sam alergičan kako privlači prašinu, razni svjetleće pisdarije isto tako me ne zanimaju. 

 

Vidim da preporučujete MS BLACK WIDOW i poprilično mi se sviđa, no u dilemi sam i za jeftiniji MS WINSTON. Imaju dosta prostora, može se fino odraditi cable menagement, filteri za prašinu i sl. 

Pa evo ako ima koji savjet što uzeti ili preporučiti možda i nešto bolje. 

 

Zaboravih reći da imam Scythe Mugen 2 Rev B pa pretpostavljam da može stati. 

 

 

Ja bih zalmana Z3+ radije od ijednog MS-a.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
softwaremaniac kaže...

Ja bih zalmana Z3+ radije od ijednog MS-a.

 Zašto, zbog imena ili je bolje kvalitete. Na prvu mi taj zalman i ne izgleda nešto privlačno, više sam za neki elegantniji dizajn, a kod ovih MS mogu skriti kablove od napajanja jer nije modularno, kao i hard diskove. 

MS mi djeluje da ima više manevarskog mjesta općenito od Z3. 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Recite mi neki dobar pc case s windowom max 450 kn.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

MS Falcon ili Titan pro gaming mozda..

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imam zalman z1 neo a ploča samo jedan fan 4pin konektor, ova dva prednja venta su direkt na napajanje spojena, problem je taj što rade na max a baš i nema neki razlog i čuju se dosta, zamolio bih nekog da linka neki fan splitter koji bi poslužio svrsi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 10:28 (Silent horror1992).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Obriši me.

mrtvi  dupli postovi !!!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 10:27 (Silent horror1992).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ako fanovi idu direktno na napajanje znaci da idu preko molexa, u tom slucaju jedino sto mi pada na pamet je nekakav molex kabel sa otpotnikom koji bi smanjio napon pa bi se ventilator sporije vrtio. E sad gdje se to moze nabaviti nemam pojma...

 

EDIT: Evo nasao klik, narucis jedan za cca 15kn pa probas.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 12:14 (war3_tft).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

MS Black Widow ;) a do 400kn npr. LC POWER 983B Silent Interceptor. Evo ti jedno i za 560kn, Phanteks P400 :)

 Može još samo jedno pitanje. Uz ove dolje i u cjenovnom rangu do nekih  600 kn da li je MS Black Widow i dalje najbolji izbor? Ili možda nešto drugo?

Hvala

https://www.hgshop.hr/proizvod/kuciste-fractal-design-core-3300-crno-bez-napajanja/197364

https://www.centro.hr/phanteks-kuciste-eclipse-p400-midi-tower-gun-metal-window-bez-napajanja-p-n-ph-ec416p-ag.aspx

https://www.centro.hr/nzxt-kuciste-source-s340-black-blue-window-midi-tower-bez-napajanja-p-n-genz-118.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Zavisi kakvo te tocno kuciste zanima??? Npr. bolja zvucna izolacija ili bolja estetika?

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Najviše zaštita od prašine i dobar airflow, bez dodatnih ulaganja.

10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Onda nemas kaj gledat nzxt s340 jer nema filter gore. Ok su i MS Black Widow i P400 ili P400S, tesko je rec koje ima bolji airflow. Mozes si razmisliti i o Fractal Define S za 660kn ili isto s prozorom za 700kn. Inace, ako nemas neke bijesne komponente mozes i ustedjeti. Ovo je neki rang gdje placas i prestiz, bolje materijale i tako to. Ta tisina ili malo manja buka ima cijenu, a realno najvazniji faktor tisine su kvalitetni ventilatori, a kvalitetni i tihi ventilatori imaju cijenu. Tako da si za kraj checkiraj i phanteks enthoo pro m ili bez m pa mozes ganjati verziju s temper staklom, ak imas love. Velim, jer po meni imaju najbolje stock ventove (razina Noctue, makar Noctua vise nije vrh po meni, ali je i dalje super).

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2017 22:47 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jel ima netko mozda taj phanteks enthoo pro m? Taj ima taj kao akrylic? Koliko je tempered glass bolje od njega? Posto biram izmedu njega i eclipse p400 koji ima tempered glass? Vise mi se svida ovak enthoo pro m, al ne znam dali ima mozda kakvih nedostataka na koje nisam naisao na netu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

To je razlika kao otprilike plastika vs metal. P400 ima 120mm, a ne 140mm te iza stane 120, a ne 140mm, sto je normalno jer je kompaktnije kuciste. Phanteks Pro je tezi, veci i ima vece, kvalitetnije ventove. Za Pro M je moguce da prasina moze uci s bocne prednje strane kroz te male otvore na slici, ali nisam ziher.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 12:47 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma ak je samo to najveci nedostatak na pro m, to za prasinu, nije bed mi cesce to cistit.. A ak mi je obicni plexi bio super na kucistu, bit ce onda i to "staklo" na pro m...
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Temper glass je super jer je osjetno deblje i samim time bolje izolira zvuk, mozda bolje i od stock zvucne izolacije. Mali problem je kaj kosta skoro 800kn, tj. 10kn manje od Fractal R5 bez prozora. Doduse, airflow u Phanteksu ce biti bolji i prozor ga cini atraktivnijim. 

 

Samo jedna napomena koje sam se sad sjetio. Ti Phanteksovi ventovi bi se mogli vrtiti na max., ako nemas plocu koja moze kolko tolko kontrolirat 3pin ventove. Phanteks P400S ima kontrolu za 2 ili 3 venta, a P400 ne.

 

Gle, koje komponente uopce mislis bacit u kuciste????? Neka pila koja se kuri na 80 stupnjeva ili vec same od sebe fino ohladjene komp.?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.5.2017 13:35 (The_Fichek).
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

MS Black Widow ako je netko u dilemi evo par slika.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
7 0 hvala 3
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja pikiram ove godine uzeti neko silent kučište i ovo mi se čini dobro.

Boxeru, daj reci koje su dimenzije, visina i širina jer kučište držim u posebnom prostoru u stolu pa me zato interesira a na netu ne nailazim na podatke o tome.

Napiši dojmove u vezi buke i ostalih stvari nakon nekog vremena korištenja. Čitam na netu da se podižu temperature HDD-a jer je u ovom posebnom zatvorenom prostoru s napajanjem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
vrinho kaže...

Ja pikiram ove godine uzeti neko silent kučište i ovo mi se čini dobro.

Boxeru, daj reci koje su dimenzije, visina i širina jer kučište držim u posebnom prostoru u stolu pa me zato interesira a na netu ne nailazim na podatke o tome.

Napiši dojmove u vezi buke i ostalih stvari nakon nekog vremena korištenja. Čitam na netu da se podižu temperature HDD-a jer je u ovom posebnom zatvorenom prostoru s napajanjem.

 Visina i dužina po 47 cm, a širina 23 cm.

Bočne stranice su obložene materijalom za sprečavanje buke, također na vrhu kućišta se mogu postaviti 2 plastična pokrova koji isto tako imaju materijal za sprečavanje buke, mada se mogu i skinuti i staviti magnetizirana mrežica u slučaju da netko želi staviti radijator vodenog hlađenja ili ventilatore. Subjektivni dojam da je sveukupno tiše od mojeg starog no na Black Widow ima kontroler ventilatora i 3 ventilatora držim na LOW, dok na starom sam imao 3 ventilatora spojena na matičnu i molexe pa ih nisam mogao kontrolirati pa je bilo bučnije.

Što se tiče temperature HDD-ova ja ih imam 2 WD Blue i Green, Green je hladan kao špricer, a WD Blue je nešto topliji par stepeni, ali zasada ništa zabrinjavajuće. Samsungov SSD je inače hladan.

 

Vidit ćemo kada dođe ljeto i visoke temperature kako će biti, zasada sam zadovoljan, ima dobar airflow, 2 ventilatora ubacuju a 1 izbacuje.

 

Dojadile su mi razne ligtning džidže na pločama i ventilatorima, sad je sve crno i elegantno, gledanje kroz pleksiglas u komponente me ne zanima, valjda sam ostario za te stvari.

 

Eh da nema niti jedan dio sa glossy plastikom što mi je prava stvar, sve je matirano i za one koje bi to moglo biti problem NEMA RESET dugme, ali to mi ne predstavlja problem. Ako se PC zbrejka svejedno mu kako ću ga ugasiti.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Moze li preporuka za kuciste do 500kn. Da ima fin cable menagment i da mi moze stati rx 480 fino. Hvala :)
10 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Vidio netko uživo kak izgleda MS SPECTRUM gaming?? 4 LED venta i kaljeno staklo za 350kn???? Izgleda kao 3x skuplji Corsair 460X.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 13:44 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Koliko vidim pise mogucnost ugradnje do 4 LED venta a ne da dolazi sa njima...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
YusteR kaže...
Moze li preporuka za kuciste do 500kn. Da ima fin cable menagment i da mi moze stati rx 480 fino. Hvala :)

 LC POWER 983B Silent Interceptor

 

MS Black Widow

 

Zalman Z3+

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ili neka se protegne jedno 60 kn na 500 i moze uzet recimo phanteks eclipse 400 ili na njusci frend prodaje ethnoo primo za 550..mislim da 1000 kosta novo...da ja mogu svoje carbide 500r prodat za 550 uzeo bi ja njeegovo...li nikako da se netko javi pa cu najvjerojatnije samo mash zamjenit s plexijem

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 20:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ovaj primo je bas grdosija, sta ce mu to :)

 

Eclipse P400 na njega sam zaboravio, 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

P 400 mi je bas lijepo kuciste i nije primo nego enthoo pro...sorry

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2017 22:16 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

koje je iduce najbolje kuciste startajuci od Zalmana Z3+ ..po pitanju cable managementa  buci i  hlađenju  do npr 100 eura ?

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
sseennoonn kaže...

koje je iduce najbolje kuciste startajuci od Zalmana Z3+ ..po pitanju cable managementa  buci i  hlađenju  do npr 100 eura ?

Nisam osobno probao, ali koliko sam čuo Fractal Define C bi trebao biti dobar. Znam da im kućišta dolaze sa zvučnom izolacijom.

9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebam preporuku novog kučišta do 300-400kn

S ovim kučištem imam problem da grafička mora biti malo nagnuta da mogu uštekat HDMI kabel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice