Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.387.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

I buka isto bolja i to osjetno sa strane.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 1:00 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Tko si traži bijelo mid-tower kućište, ima sada za kupiti "be quiet! Dark Base 700 White Edition". Proizvedeno je samo 3 tisuće komada (Limited edition), došli u prodaju ovaj tjedan, te će im tržišna cijena s vremenom skočiti, kao što je slučaj bio i s "be quiet! Dark Base Pro 900 White Edition". A što se kvalitete kućišta tiče, mogu svima preporučiti :)

 

Na computeruniversu je 178€ (plus poštarina 24.25€, isplati se ako se uzima više komponenata) ili u linksu za 1.456kn.

Rast+cijene+kod+Dark+Base+Pro+900+modela Rast+cijene+kod+Dark+Base+Pro+900+modela
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 13:10 (Rasho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Posto me zena zeza zakaj si kupujem novo kuciste danas sam kupio plexi na mjeru bocne stranice i magnetnu traku..jel taj magneta traka moze davat neke smetnje za nesto u kompu?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Posto me zena zeza zakaj si kupujem novo kuciste danas sam kupio plexi na mjeru bocne stranice i magnetnu traku..jel taj magneta traka moze davat neke smetnje za nesto u kompu?

 Ni blizu :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Dečki, može li pomoći netko tko zna više, ne bih htio kupovati novo kučište :) i sry ako sam fulao temu.

 

Trenutno imam Fractal Define Mini C TG. Na službenoj stranici piše da ima 315mm limit za duljinu kartice. Htio bi novu grafičku i zapela mi je za oko Asus Strix RTX 2060 koja je dosta dugačka, prema službenoj specki točno 30cm. Htio bi potvrdu od nekoga da je to u redu i da onaj bump koji dođe kada počne otvor za sprovesti kablove u glavnu komoru neće smetati.

 

Hvala unaprijed na pomoći!

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Neće ti ništa smetat...
Lp
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Koje mini kuciste uzeti za matx sa i5 9400 a da je dovoljno prozracno sa dobrom zvucnom izolacijom?

 

Fractal define mini c sam vidio da otprilike odgovara tome, ima li jos koje?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Zna li netko gdje bi uopće mogao uzeti gumene okvire kroz koje se provlače kablovi za Thermaltake Supressor F51 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

Koje mini kuciste uzeti za matx sa i5 9400 a da je dovoljno prozracno sa dobrom zvucnom izolacijom?

 

Fractal define mini c sam vidio da otprilike odgovara tome, ima li jos koje?

Bas i nema. Mozda Phanteks Evolv ITX ili MATX jer debljina materijala i otvori kucista prvenstveno utjecu na tisinu pa tek onda zvucna izolacija + Evolv ima puno bolje stock ventilatore, makar sa i5-9400 ni ne trebaju ventovi od kucista, zavisno o grafi. Koju grafu si mislio stavit i koji ti je budzet za kuciste?

 

big smoke kaže...

Zna li netko gdje bi uopće mogao uzeti gumene okvire kroz koje se provlače kablovi za Thermaltake Supressor F51 ?

Pukli? Mislim da nema pomoci.. ne vidim nista na ebayu ili aliexpressu, eventualno neka improvizacija, ak ti sta padne na pamet.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 12:36 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
Striko2009 kaže...

Koje mini kuciste uzeti za matx sa i5 9400 a da je dovoljno prozracno sa dobrom zvucnom izolacijom?

 

Fractal define mini c sam vidio da otprilike odgovara tome, ima li jos koje?

Bas i nema. Mozda Phanteks Evolv ITX ili MATX jer debljina materijala i otvori kucista prvenstveno utjecu na tisinu pa tek onda zvucna izolacija + Evolv ima puno bolje stock ventilatore, makar sa i5-9400 ni ne trebaju ventovi od kucista, zavisno o grafi. Koju grafu si mislio stavit i koji ti je budzet za kuciste?

 

 plan je bio staviti i5 9400, grafa koja stane, nisam bas zagrizeni gamer tako da 1660 ce biti sasvim ok za vrtit sve nove igre na normalnim postavkama bez velikog rezanja. 

sto se tice budzeta za kuciste oko 600-700kn.

gledao sam i ja malo koja su dobra sto se tice zvucne izolacije pa uglavnom ih kod nas nema ili su vise od budgeta i ovaj define mini c mi se nekako cini najbolji izbor... 

I believe Wi can Fi...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, idi na Define C, verziju koju oces. Za gtx 1660 naprijed ni netrebaju ventovi, a iza za max. tisinu mozes staviti Noctua NF-F12 ili NF-A12x25, Be Quiet Silent Wings 3 ili Corsair ML120 (znam da su skupi, ali isplati se imat vrhunski straznji vent za 150-170kn pozadi koji ce trajat ~5g naspram npr. nekog za 110kn). Ako ces slucajno ici na polovnu RX 580 sto je po meni pametnije, onda naprijed obavezno ventovi pa mozda neki kvalitetniji 140mm pa je odabir puno veci od 120mm.. Naravno prvo slozi sve sa Define C, ak ti slucajno smeta buka ventova mijenjaj, ako ne ostavi. I naravno za buku gledaj malo bolji model grafe, za koju got se odlucio, tj. da nije zujalica.. Ak ti treba i CPU cooler best buy je Arctic Freezer 34 eSports Duo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 14:31 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Da, idi na Define C, verziju koju oces. Za gtx 1660 naprijed ni netrebaju ventovi, a iza za max. tisinu mozes staviti Noctua NF-F12 ili NF-A12x25, Be Quiet Silent Wings 3 ili Corsair ML120 (znam da su skupi, ali isplati se imat vrhunski straznji vent za 150-170kn pozadi koji ce trajat ~5g naspram npr. nekog za 110kn). Ako ces slucajno ici na polovnu RX 580 sto je po meni pametnije, onda naprijed obavezno ventovi pa mozda neki kvalitetniji 140mm pa je odabir puno veci od 120mm.. Naravno prvo slozi sve sa Define C, ak ti slucajno smeta buka ventova mijenjaj, ako ne ostavi. I naravno za buku gledaj malo bolji model grafe, za koju got se odlucio, tj. da nije zujalica.. Ak ti treba i CPU cooler best buy je Arctic Freezer 34 eSports Duo.

 

hvala ti. onda ce vjerojatno ici define mini c + b360 + 9400 + 34esports 

za grafu mozda bolje uzeti 1660 (eventualno TI) od 580 zbog manje grijanja i buke a i 315mm duzine?

jer sad ako kupujem, uzet cu sve novo (mislim na noviju tehnologiju, a ne 580 koja je vec lagano pri kraju) i da sam opet miran neko duze vrijeme, eventualno kasnija promjena graficke... 

I believe Wi can Fi...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma nije to nista posebno nova tehnologija, a i sam velis da nisi zagrizeni gamer pa pretpostavljam da ti je dosta 60fps relativno max postavke na 1080p, a i za 75Hz monitor kakvih ima dosta je 580 oke. Ja sam jedno vrijeme imao Nitro 580 4GB i buka je bila oke, ali treba namjestiti fan krivulju. Doduse kad sam promjenio na 1060 6GB MSI Gaming ta je bila necujna. Eh sad, ne vidim neki posebno dobar gtx 1660 ni 1660 Ti model (ni slucajno mijesati MSI Ventus sa Gaming btw) i buka pri jednakim rpm lako moguce da bi bila tu negdje kao Nitro 580, no Nvidije su nesto hladnije (iako mozes malo undervolt 580..) pa ce se ventovi sporije okretat i naravno da je 1660 Ti osjetno brza. Po meni je to pitanje isplativosti, tj. kolko cesto mijenjas. Npr. za godinu dana izadje Navi, prodas 580 i izgubio si npr. 300kn, ako si ju kupio za 1000kn dok ces sa novom 1660 gubit vise love u prodaji. Imas opciju i vani kupovat, tamo neki dovoljno dobri rtx 2060 modeli kostaju koliko 1660 Ti kod nas, a neke 1660 Ti koliko 1660 kod nas (npr. Caseking, ali placas dostavu..).

 

Kaj se duzine tice bitno da grafa stane u kuciste, nebitno ako je prednji ventilator vrlo blizu grafe, dapace to je prednost manjih kucista.

 

Sta got uzeo imat ces ogroman napredak naspram konfe koja je u potpisu, ako je i dalje aktualna.

 

Btw. razmisli i o Ryzen 1700 ili 2600, radi moguceg upgradea na 3. gen Ryzen. Za igranje na 60 ili 75Hz s grafama srednjeg ranga (do 2060) je tak svejedno koji od tih ili Intel i5-9400F, nema razlike.

 

EDIT: naravno mozes lovit i gtx 1070 / 1070 Ti / 1080 grafe, skoro zaboravio :) Sretno s buildom na sta got se odlucio, ak treba pomoc pitaj na PM jer smo presli na offtopic.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 15:25 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...
Pukli? Mislim da nema pomoci.. ne vidim nista na ebayu ili aliexpressu, eventualno neka improvizacija, ak ti sta padne na pamet.

 Ma da, već sam gledao i prije na ebayu, amazonu i aliexpressu ali ništa. Nigdje nisam vidio da se mogu nekako naručit.

A ništa, pogledat ću neki tutorijal na yt pa ću već nekako iskemijati.

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Preporuka midi tower kućišta do max. 100 eura? Uvjeti da nije gaymersko (bez RGBa i agresivnog dizajna), da ima barem 2 ugrađena venta.

 
0 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Paolo Maldini kaže...

Preporuka midi tower kućišta do max. 100 eura? Uvjeti da nije gaymersko (bez RGBa i agresivnog dizajna), da ima barem 2 ugrađena venta.

 https://www.links.hr/hr/kuciste-nzxt-h500-midi-midi-window-crno-bez-napajanja-052600230?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ima samo stražnj ventilator koliko vidin?
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Paolo Maldini kaže...
Ima samo stražnj ventilator koliko vidin?

 Stražnji i gornji bi trebali biti.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ima 2 stock venta, ali bas nije isplativo za 700kn jer su stock ventovi preglasni, a temperature oke, makar ima par zgodnih featura. Ako se palis na taj dizajn, onda okej. Imas li neke posebne uvjete za kuciste (mozda tisina?) ili ces ga samo siknut pod stol, ako je ovo drugo onda ne vidim cemu probijat 300kn (npr. SilentiumPC Armis AR3) pa sa viskom novca ici na kvalitetnije ventilatore.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ima 2 stock venta, ali bas nije isplativo za 700kn jer su stock ventovi preglasni, a temperature oke, makar ima par zgodnih featura. Ako se palis na taj dizajn, onda okej. Imas li neke posebne uvjete za kuciste (mozda tisina?) ili ces ga samo siknut pod stol, ako je ovo drugo onda ne vidim cemu probijat 300kn (npr. SilentiumPC Armis AR3) pa sa viskom novca ici na kvalitetnije ventilatore.

Vidio sam bijelog NZXT H500 i sad nema natrag . Da stoji mi na stolu. Ako ima još neko ovako diskretno i bijelo kućište uzet ću ga u obzir.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Uf, estetika znaci. Jedina konkurencija mu je, ako zelis bijelo kuciste u HR u tom rangu: https://www.nabava.net/search.php?q=p400+phanteks P400S ima zvucnu izolaciju i na zalost ne vidim da ga prodaju s kaljenim staklom u HR, dok P400 ima kaljeno staklo i direktna je konkurencija NZXT S340 i H500. Tu su negdje po temperaturama i po funkcionlanosti, a P400S je bolji od oba po funkcionalnosti radi zvucne izolacije koja se vrlo lako makne s gornje strane za veci protok zraka. Prednja strana P400/S se isto vrlo lako makne jer je pricvrscena magnetima, no kad ju maknes nemas fiter.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala kolege na detaljnim odgovorima. Ipak estitka mi je ispred svega a H500 je tu ipak moj prvi izbor. Naručeno bijelo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 16:44 (Paolo Maldini).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Paolo Maldini kaže...
Hvala kolega na detaljnim odgovorima. Ipak estitka mi je ispred svega a H500 je tu ipak moj prvi izbor. Naručeno bijelo.

kako ti se sviđa onaj otvor za vent na vrhu kućišta?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Louis Pluto kaže...
Paolo Maldini kaže...
Hvala kolega na detaljnim odgovorima. Ipak estitka mi je ispred svega a H500 je tu ipak moj prvi izbor. Naručeno bijelo.

kako ti se sviđa onaj otvor za vent na vrhu kućišta?

 Iskreno, nebitan mi je. Komp je na stolu visokom 90cm.

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Paolo Maldini kaže...

 Iskreno, nebitan mi je. Komp je na stolu visokom 90cm.

 zar nisi napisao da ti je estetika ispred svega, svaki put kad sjedaš za stol ugledat ćeš jadno odrađeno rupičasto rješenje za hlađenje koje narušava izgled i dojam...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 14:25 (Louis Pluto).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, osobni estetiki dojam mi je ispred svega. Ravni i oštri kutevi su me kupili naspram Phanteksa. A ako insinuiraš da me ta rupa na vrhu smeta, ne smeta me. Bilo bi bolje da je nema, ali ne smeta jer je neću vidjeti u 98% slučajeva. Rupičasto rješenje mi uopće nije odbojno, naprotiv....

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 14:31 (Paolo Maldini).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rasho kaže...

Tko si traži bijelo mid-tower kućište, ima sada za kupiti "be quiet! Dark Base 700 White Edition". Proizvedeno je samo 3 tisuće komada (Limited edition), došli u prodaju ovaj tjedan, te će im tržišna cijena s vremenom skočiti, kao što je slučaj bio i s "be quiet! Dark Base Pro 900 White Edition". A što se kvalitete kućišta tiče, mogu svima preporučiti :)

 

Na computeruniversu je 178€ (plus poštarina 24.25€, isplati se ako se uzima više komponenata) ili u linksu za 1.456kn.

 Kvalitetno je ali isto tako i pecnica zbog ocajnog airflowa, tako da bez određenih modifikacija definitivno nije opravdana kupnja za toliku sumu novaca 

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 14:49 (Master enthusisast).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Master enthusisast kaže...

 Kvalitetno je ali isto tako i pecnica zbog ocajnog airflowa, tako da bez određenih modifikacija definitivno nije opravdana kupnja za toliku sumu novaca 

Sto ti to rece djecko? Kakve crne modifikacije? Sto bi ti to, molim te, modificirao na tom kucistu? Los airflow? Pa 3 be quiet silent wings 2jke rade jako dobar aiflow, a da ne pricam o 3jkama i ako ih je minimalno 4...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...

Sto ti to rece djecko? Kakve crne modifikacije? Sto bi ti to, molim te, modificirao na tom kucistu? Los airflow? Pa 3 be quiet silent wings 2jke rade jako dobar aiflow, a da ne pricam o 3jkama i ako ih je minimalno 4...

 

 A kakve ti veze imaju ti ventovi kada nemaju odakle potezat zrak jer su stranice zatvorene a rubovi su toliko zacepljeni i zagrađeni da zraka jedva da ista mozes dovesti u kuciste cak i na 2000rpm, pogledaj malo recenzije i strane forume sta sve ljudi rade i koliko se zale na bequiet kucista po tom pitanju pa se javi

6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

za svaku stvari na koju se ljudi zale ima visestruko onih koji su zadovoljni i ne zale se 

 

zasto bih gledao tamo neke, kad imas tu na forumu covjeka koji ima to kuciste i vidljivo je da nema problema sa temperaturama

 

pogotovo kada pogledas koliko je kuciste tiho, a to je i ovoj seriji prvenstvena namjena, a ne airflow

 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=361&jumpto=5873792&sort=asc&view=flat

 

temperature su vise nego optimalne, dizajn, modularnost i naravno tisina vrhunski

 

u cijenu ne ulazim jer je to nebitno, ima bolji jeftinijih i ima gorih skupljih sigurno

Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice