Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.396.045
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel ima itko iskustva s ovim kucistem ?

 

SilverStone Kublai KL07

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pretpostavljam da si pogledao Hardwarecanucks kaj se tog tice. Izgleda kao solidno tiho kuciste, iako su za tisinu najbitniji kvalitetni ventilatori i debljina stranica kucista, tj. po mogucnosti debelo kaljeno staklo (ali kucista s kaljenim staklom obicno gore imaju samo filter za prasinu pa nisu neka silent kucista). Sumnjam da ce ikad doci u HR, ali vjerujem da Uzi moze nabaviti. Meni samo nije jasno zasto kod tog i jos puno kucista prednji prorezi za front intake ne idu skroz do vrha kucista nego do jedno 3/4 visine prednjeg dijela. EDIT: Cijena u Njemackoj mu je oko 100 eura, po meni neisplativo pored Fractal R5, Thermaltake F51, Phanteks Enthoo itd.

 

alexspalato

Sta fali, ako narucis i platis dostavu 35-50kn? Links ima preslabu ponudu kucista, pogotovo za to kaj trazis po toj cijeni. Moja preporuka ti je Fractal Define S ili se malo protegnuti za Thermaltake View 31 TG RGB ili pak 150kn jeftinija verzija bez RGB sa 1 ventom manje. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 15:38 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Koja je razlika izmedu ova dva i koji da kupim za kučiste i koliko komada? sa time da uzimam isto dva komada da zamjene stock ventove od vodenog corsair! helppppppp

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Onaj koji ima vise rpm, ti su najbolji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 23:37 (The_Fichek).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Onaj koji ima vise rpm, ti su najbolji.

 Pise PWM valjda je to to

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Onaj koji ima vise rpm, ti su najbolji.

I najglasniji, iako su i jedni i drugi glasni već na cca. 800 okretaja.

Nvidia GTX 680 kaže...

Koja je razlika izmedu ova dva i koji da kupim za kučiste i koliko komada? sa time da uzimam isto dva komada da zamjene stock ventove od vodenog corsair! helppppppp

Bome tebi budu ti ventilatori bili ružni kroz staklo, a budi i jako oprezan jer im buka nije zanemariva, to su ventilatori za one koji žele najbolje performanse i buka im nije bitna,

ja imam tri kom. ovih koji se vrte do 2000 okretaja, dva na vodenom i jedan otraga na kućištu, kad upalim igru i zavrte se na 800 okretaja, bome ih čujem i kroz slušalice

SpeedLink Medusa NX "5.1", a imam Fractal R5 koji ima zvučnu izolaciju posvuda, čak je i vrh kućišta zatvoren skroz, ali čuju se dosta za moj ukus.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 7:25 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zašto bi bili ružni, ovo smeđe se može skinuti ako mu se ne sviđa. 

 

Znači čuješ ventilatore na 800 okretaja kroz slušalice? Zanimljivo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...

Zašto bi bili ružni, ovo smeđe se može skinuti ako mu se ne sviđa. 

 

Znači čuješ ventilatore na 800 okretaja kroz slušalice? Zanimljivo.

Skinuti će zvučnu izolaciju sa ventilatora koji se tako i tako čuje kao turbina, ventilatora koji nije niti namjenjen za tihi rad,

ventilatora koji je namjenjen za kontinuirani rad na velikim okretajima i u teškim uvijetima, krasno.

Kad stavim sa tri komada na 800 okretaja i na udaljenosti kućišta manjoj od jednoga metra od glave, s time da ne odvijam zvuk

jer nisam idiot jer i dalje jako dobro čujem, odogovor je da, čuju se dosta.

To su ventilatori za dobar mining stroj, a ne ove smiješne stvarčice što ljudi i djeca tu koriste.

 

Nadogradnja ide, želim ih imati čim prije, čim frend odradi recenziju, idu kod mene na radijator.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 12:34 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

Zašto bi bili ružni, ovo smeđe se može skinuti ako mu se ne sviđa. 

 

Znači čuješ ventilatore na 800 okretaja kroz slušalice? Zanimljivo.

Skinuti će zvučnu izolaciju sa ventilatora koji se tako i tako čuje kao turbina, ventilatora koji nije niti namjenjen za tihi rad,

ventilatora koji je namjenjen za kontinuirani rad na velikim okretajima i u teškim uvijetima, krasno.

Kad stavim sa tri komada na 800 okretaja i na udaljenosti kućišta manjoj od jednoga metra od glave, s time da ne odvijam zvuk

jer nisam idiot jer i dalje jako dobro čujem, odogovor je da, čuju se dosta.

To su ventilatori za dobar mining stroj, a ne ove smiješne stvarčice što ljudi i djeca tu koriste.

 

Nadogradnja ide, želim ih imati čim prije, čim frend odradi recenziju, idu kod mene na radijator.

 Ta slika je od novih ventova kaj nisu jos izasli ili? ja sam bio uvijeren cijelo vrijeme da je noctua i bequiet medu najtišim ventovima i ti sad kazes da nije RIP

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 Ta slika je od novih ventova kaj nisu jos izasli ili? ja sam bio uvijeren cijelo vrijeme da je noctua i bequiet medu najtišim ventovima i ti sad kazes da nije RIP

 Ma pusti ga, on živi u nekom svom svijetu. Pitaj tončija kakvi su mu ti ventilatori.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 Nisam znao da je taj vent za teške uvijete rada

Sam naziv industrijski ti govori to.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
 
1 0 hvala 2
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 Nisam znao da je taj vent za teške uvijete rada itd,ja sam htio taj samo radi boje da bolje pašu u kucistu tako da nemoram gledat one krem-smeđe

 pa i radit ce ti bolje :) ... inace njega tako cujes zato sta radi na pjacanim okretajima 2000  ... stavi ga na 50% (sta je prakticki 80% svih ostalih normalnih noctua ventilatora) i dobit ces iste performanse i nece bit glasni

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Giopriest kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

 Nisam znao da je taj vent za teške uvijete rada itd,ja sam htio taj samo radi boje da bolje pašu u kucistu tako da nemoram gledat one krem-smeđe

 pa i radit ce ti bolje :) ... inace njega tako cujes zato sta radi na pjacanim okretajima 2000  ... stavi ga na 50% (sta je prakticki 80% svih ostalih normalnih noctua ventilatora) i dobit ces iste performanse i nece bit glasni

 Onda 4 komada normalne nokute krem boje uzimam sve 120mm?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

koliko znam u kuciste mogu ic 140mm pa zasto ne njih   nesto poput ovog http://prntscr.com/fntanm iako bim osobno uzeo http://prntscr.com/fntcor

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 2:47 (Giopriest).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Giopriest kaže...

 pa i radit ce ti bolje :) ... inace njega tako cujes zato sta radi na pjacanim okretajima 2000  ... stavi ga na 50%

Čuju se i na 800 okretaja što je manje od tvojih predloženih 1000 okretaja.

Koristim ih osobno, meni je tišina bitna kad mašina nije opterećena, kad se upali igra, ventilatori se pale, paizvode zvuk kao turbina,

ali hlade odlično.

 

https://www.dropbox.com/s/a1pp2y4bdzv1my0/Glas%20001.m4a?dl=0

 

Zvuk snimljen sa S7 Edge na udaljenosti 1 metar otprilike od kućišta,

postavke ventilatora na kućištu kao i na Corsair vodenom na slikama ispod.

ps. u računalu nemam mehaničkoga diska, već samo dva SSDa.

ps. ventilatori od GTX 1070 G1 su na 17%k i nisam primjetio razliku ako ih ugasim do kraja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 6:30 (Valentin17).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 Onda 4 komada normalne nokute krem boje uzimam sve 120mm?

 uzmi ovako nešto, pa si miran 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

 Onda 4 komada normalne nokute krem boje uzimam sve 120mm?

 uzmi ovako nešto, pa si miran 

 Zadnje pitanje kolko komada haha znam da sam dosadan al nemam pojima stvarno 

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 Zadnje pitanje kolko komada haha znam da sam dosadan al nemam pojima stvarno 

 ja sam uzeo tri komada, dva idu sprijeda za usis iza filtera, jedan ide odozada na ispuh

zasad ću probati tako, pa ako bude trebalo idu još dva ista takva od 140mm gore, no obzirom na relativno nezahtjevne komponente i dobre hladnjake na njima, sumnjam da će mi išta više trebati

 

jedino što sam lijen ubaciti ih, nisam se odlučio niti hoću li mijenjati cijelo napajanje ili samo vent na njemu, a i još mi stoje neugrađenih 8gb rama jer moram skidati hladnjak od proca

a tako mi se ništa ne da drkenjati po kanti

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

 Zadnje pitanje kolko komada haha znam da sam dosadan al nemam pojima stvarno 

 ja sam uzeo tri komada, dva idu sprijeda za usis iza filtera, jedan ide odozada na ispuh

zasad ću probati tako, pa ako bude trebalo idu još dva ista takva od 140mm gore, no obzirom na relativno nezahtjevne komponente i dobre hladnjake na njima, sumnjam da će mi išta više trebati

 

jedino što sam lijen ubaciti ih, nisam se odlučio niti hoću li mijenjati cijelo napajanje ili samo vent na njemu, a i još mi stoje neugrađenih 8gb rama jer moram skidati hladnjak od proca

a tako mi se ništa ne da drkenjati po kanti

 To je taj? 

 

https://www.amazon.de/Be-Quiet-BL071-Geh%C3%A4usel%C3%BCfter-schwarz/dp/B01JME13SW/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1498413930&sr=8-1&keywords=silent+wings+3

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ja bih na tvome mjestu stavio vodeno hlađenje naprijed, na njega dva ventilatora u pull, jedan otraga i jedan na vrh da izvlače vrući zrak van i njih bih držao

ugašenima dok god ne radim ništa tako zahtjevno, a ove na vodenom na min. okretaja.

 

Ako ideš sa vodenim na vrh, onda trebaš dva kom. naprijed za upuh, jedan otraga isto upuh i dva na vodeno opet u poll i za ispuh.

 

ps. da to je ventilator koji je kolega bio predložio.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 20:13 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ok sad cu objasniti sve znaci vodeno mi ja naprijed odmah iza 2 prednja usisna venta i tamo ce ostati ja sad zelim staviti NOVE VENTOVE 2 naprijed 2 gore i jedan iza za ispuh jel to valja ili ne?

 

I drugo pitanje da zamjenim ventove od vodenog mogu uzet iste BE QUIET ventove ko za "case fans" ili moraju biti neki posebni ?

 

I jel da kupim sve 120mm ili tipa za naprijed 2 140mm?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

Po meni nemaš potrebe za tako nečime, stavi onda kako sam rekao u prvoj varijanti.

Gledaj 140 mm modele jer ih kućište podržava i moći ćeš ih držati na manjim okretajima, što znači tiši rad.

Predloženi model se može koristiti na kućištu, kao i na radijatoru vodenoga hlađenja.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 20:26 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ok onda cu uzet 2 140mm za naprijed i 3 120mm za gore i iza plus jos 2 za vodeno 120mm valjda

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok onda cu uzet 2 140mm za naprijed i 3 120mm za gore i iza plus jos 2 za vodeno 120mm valjda

Sve uzmi od 140 mm, kakvih 120 mm u kućište koje podržava veće modele.

Osim ako imaš 240 ili 360 mm vodeno, onda trebaš 120 mm modele.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 20:45 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Ok onda cu uzet 2 140mm za naprijed i 3 120mm za gore i iza plus jos 2 za vodeno 120mm valjda

Sve uzmi od 140 mm, kakvih 120 mm u kućište koje podržava veće modele.

Osim ako imaš 240 ili 360 mm vodeno, onda trebaš 120 mm modele.

 http://www.corsair.com/en-us/hydro-series-h80i-v2-high-performance-liquid-cpu-cooler ovo imam

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Što nisi ti tražio preporuku novoga vodenoga?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Što nisi ti tražio preporuku novoga vodenoga?

 Jesam al nisam jos kupio NZXT x62,predomišljam se da ne kupim ako mogu stišati stock ventove od corsaira sa novim bequiet posto su mi temp super od cpu samo zvuk nije nekada

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Nvidia GTX 680 kaže...

 samo zvuk nije nekada

Ovisi što se čuje, ako je pumpa problem, ništa nećeš dobiti, iako istina je da su ti stock ventilatori smeće.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

 samo zvuk nije nekada

Ovisi što se čuje, ako je pumpa problem, ništa nećeš dobiti, iako istina je da su ti stock ventilatori smeće.

 Ma ventovi se čuju cim odu vise od 1200rpm ko blesavi uzas su.

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Čim uzmes slabije ventove (sa manje okretaja) odma ces imat i slabije hlađenje na tom Corsairu, dobit ces na tisini a izgubit nekih 5 stupnjeva u hlađenju... Neznam zasto uopce ulagat 50 eura u dva venta za to djecje hlađenje, kada ga mozes prodat za 300kn, nadodat to sta si mislio potrosit na ventove i kupit daleko bolje i tise hlađenje out of the box tipa Arctic liquid freezer 240 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice