Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.395.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Meni je ovo vrh kuciste od TT-a, brutalno izgleda i da ga se slozit i na jednu i na drugu stranu. Za vodeno dusu dalo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

 Ma daj kakav F51 nasprem onog CM-a. F51 mu ni kopacke ne moze cistit.

 I dalje stetski CM ne odgovara prema tvom profilu jer zaklanja treci 140mm vent onaj DVD ulaz.

 

Na F51 treci 140mm vent ide bez brige jer i dobijes u pakiranju sa kucistem mali bracket koji zasarafis na vrh za mogucnost usarafljivanja zadnjeg treceg 140mm venta, tj gornje dve rupe KLIK, a po podrskama ima i vise nego dovoljno mjesta za sta god hoces, onaj CM je supertower i gromada koja treba nekome tko ugraduje 4+ grafe, nekoliko rezervara pumpi i radijatora, da ne pricam kako u njemu komponenta ne izgledaju dominanatno jer je ogroman i jako ih "dwarf-uje"

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 Ma daj kakav F51 nasprem onog CM-a. F51 mu ni kopacke ne moze cistit.

 I dalje stetski CM ne odgovara prema tvom profilu jer zaklanja treci 140mm vent onaj DVD ulaz.

 

Na F51 treci 140mm vent ide bez brige jer i dobijes u pakiranju sa kucistem mali bracket koji zasarafis na vrh za mogucnost usarafljivanja zadnjeg treceg 140mm venta, tj gornje dve rupe KLIK, a po podrskama ima i vise nego dovoljno mjesta za sta god hoces, onaj CM je supertower i gromada koja treba nekome tko ugraduje 4+ grafe, nekoliko rezervara pumpi i radijatora, da ne pricam kako u njemu komponenta ne izgledaju dominanatno jer je ogroman i jako ih "dwarf-uje"

 Pa on i sada ima "supertower"

Dakle razlika je ovog CM-a jer ima ravne povrsine kod DVD Traya onaj ima udubljenja..vizualno sasvim jasno.

 

CM ima hrpuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. (mislim da je ovo dosta u) mogucnosti, jesi pogledao kako sve plocu mozes montirati ? dolazi s rgb kontrolama, vizualno predivan.

Super kvalitetan materijal a to znam jer sam nekada davno imao Cosmosa.

 

Mozes svakih pol godine kad ti dosadi promjenit raspored komponenti :

 

http://www.coolermaster.com/case/full-tower/cosmos-c700p/

 

Eto imas dizajn kak izgleda u kojem slucaju. Nesto predivno. OVO JE PREMIUM KLASA def..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 14:55 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

Vidi dizajn ovog ljepotana. Dodaj ostale stvarčice koje oću i to je moj dream case. Može biti i akril, ne tangira me. Funkcionalno, uredno, otvoreno, ne glomazno. Tt ima mana, svi ti odd i hdd bayevi su mi bacanje željeza i čelika. Rupe koje ostanu kad sve to maknes su užas, vezice i fanovi sa dva šarafa na mrcini tolikoj su mi smijurija. Ne dramim nego tražim adekvatnu zamjenu za već odličnog Arca. Ovaj to nije. I izgled mi je meh, a imam pravo valjda i to stavit kao uvjet za kupnju...

 Pa F51 ima sve kaj trebas, eto kako je bilo svojevrmeno dok sam ga ja imao KLIK, naravno psu cover ovdje ni netreba jer iza ima mjesta za sve kablove, a i s apsu coverom je i temperatura grafe besto veca, to je i gamer nexus testirao i pricao 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

 Pa on i sada ima "supertower" 

Nema, ARC XL je osjtno manji, a u tim gromadama konfe izgledaju nedominatno, kuciste ih doslovno pojede, a okretanje ploce mi je uzas vizualno, sve osim standardnog postavljanja je koma po estetiku.

 

Ovo za RGB kontrolu je ok ali i 6 x 140mm RGB ventova koliko je on zamislio stavit gore i naprijed kosta sicusnih 1600kn  samo jedan je preko 200kn

 

EDIT:

 

Evo naprijed 3x 140mm kvare estetiku jer idu preko onog DVD utora, ne izgleda lijepo KLIK (tako si sam rekao)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 15:06 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
toxic kaže...

 Pa on i sada ima "supertower" 

Nema, ARC XL je osjtno manji, a u tim gromadama konfe izgledaju nedominatno, kuciste ih doslovno pojede, a okretanje ploce mi je uzas vizualno, sve osim standardnog postavljanja je koma po estetiku.

 

Ovo za RGB kontrolu je ok ali i 6 x 140mm RGB ventova koliko je on zamislio stavit gore i naprijed kosta sicusnih 1600kn  samo jedan je preko 200kn

 

 

1600 kn za vrhunsko kuciste ?

 

U svoje vrijeme ja sam davao preko 2000 kn za Cosmosa (i 1800kn za Xasera VI kada je tek izasao), ako nekom treba zaista boljeg nema od ovog CM-a...

U tom CM-u itekako sve izgleda kako treba izgledati te sve dolazi do izrazaja : https://eteknix-eteknixltd.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/09/regular.jpg

 

Ovo kuciste opcinalno nudi mesh opciju, stavis default cover kako je i zamisljeno i bok... 

A kako god okrenes 100 puta bolje nego onaj poluproizvod nasprem ovog CM-a

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 15:11 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Za prednji panel sam ti vec objasnio da nema problema ako usrafis samo donje dvije rupe jer se vent odma nabije na kuciste i jos kad stavis masku sve se dodatno stisne.

 

 A sta je sa vibracijama ako se to tako "stisne" dok je pricvrscen samo s donje strane? 

Lucidius kaže...

I dolazimo do toga kada ga maknes i imas 3 x 140mm naprijed oper ce ventovi ici iznad DVD utora i po tvome ukusu ogaditi estetiku KLIK (120ke na slici taman ispod tog DVD prostora)

 

 U taj CM stanu naprijed 3 140 bez problema (5:06)

.

 

Ugradena su dva 140 fana i vidi se da bez problema gore stane treci kako je covjek i prikazao na videu, a kasnije na (6:12) objasnjava kako postoji zapravo samo jedan 5.25'' bay na vrhu koji se moze maknuti da bi gore stao kako je on rekao 360 rad, al cini mi se da je mislio da onda stane 420 radijator posto u videu pokazuje kako su prednji i gornji nosac ventilatora jednaki. 

 

Taj CM je nekako najblize onome sto kolega eywa33 trazi.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže... 

1600 kn za vrhunsko kuciste ?

 

U svoje vrijeme ja sam davao preko 2000 kn za Cosmosa (i 1800kn za Xasera VI kada je tek izasao), ako nekom treba zaista boljeg nema od ovog CM-a...

U tom CM-u itekako sve izgleda kako treba izgledati te sve dolazi do izrazaja : https://eteknix-eteknixltd.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/09/regular.jpg

 

Ovo kuciste opcinalno nudi mesh opciju, stavis default cover kako je i zamisljeno i bok... 

A kako god okrenes 100 puta bolje nego onaj poluproizvod nasprem ovog CM-a

 Jel ti ciras uopce? napoisao sam da je 6 komada 140mm RGB ventova oko 1600kn minimum koje bi on ugradio i kontrolirao preko tog RGB kontrolera koji si spomenuo, kakva cijena kucista te sposala...

 

A kuciste samo po sebi slozeno kad pogledam, vidim malu tocku gjde su komponente i ogoman dio crnila i praznog prostora.

 

I on trazi mesh, a sa njime izgled kako izgleda kada stavis 3 x 140mm naprijed, to sve sta treba ima u F51 i po potrebi također otvara vrata kao sta ovdje skida masku.

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima nešto ovakvog još : http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=669

 

out of the box s 3 x 140mm front mozes birati boje i ima psu shroud.

 

3 x 140mm front venta ukljucena.

 

Jedino sto su out of the box gore max 2 x 140mm.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
U taj CM stanu naprijed 3 140 bez problema (5:06)
.

 A tko je rekao da ne stanu? mi pricamo o tome kako izgleda kada stavis 3 x 140mm naprijed koji prelaze na meshu urezan dio gdje je pozicija za DVD KLIK, kada svijetle ne izgleda bajno kako kaze toxic

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 15:30 (Lucidius).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
war3_tft kaže...
U taj CM stanu naprijed 3 140 bez problema (5:06)
.

 A tko je rekao da ne stanu? mi pricamo o tome kako izgleda kada stavis 3 x 140mm naprijed koji prelaze na meshu urezan dio gdje je pozicija za DVD KLIK, kada svijetle ne izgleda bajno kako kaze toxic

 izgleda puno bolje nego na onom TT-u to je cinjenica.

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Tema o kučištima je ponovo oživila, sviđa mi se to!

 

Nevezano uz raspravu od ranije, što mislite o Enthoo-Pro-M. ?

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Ima nešto ovakvog još : http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=669

 

out of the box s 3 x 140mm front mozes birati boje i ima psu shroud.

 

3 x 140mm front venta ukljucena.

 

Jedino sto su out of the box gore max 2 x 140mm.

 Vec sam mu predlozio prije 3 strane to kuciste ali verziju sa kaljenim staklom i RGB ventovima SilverStone Primera PM01-RGB , ne sviđa mu se kako je rijesen krov...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
toxic kaže...

Ima nešto ovakvog još : http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=669

 

out of the box s 3 x 140mm front mozes birati boje i ima psu shroud.

 

3 x 140mm front venta ukljucena.

 

Jedino sto su out of the box gore max 2 x 140mm.

 Vec sam mu predlozio prije 3 strane to kuciste ali verziju sa kaljenim staklom i RGB ventovima SilverStone Primera PM01-RGB , ne sviđa mu se kako je rijesen krov...

 Da, tvoja verzija mi se vise svida.

 

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
metallic kaže...

Tema o kučištima je ponovo oživila, sviđa mi se to!

 

Nevezano uz raspravu od ranije, što mislite o Enthoo-Pro-M. ?

 meni je to super kuciste.

Pogledaj si od CM-a nesto takoder.

 

http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/mastercase-5/

 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Nema, ARC XL je osjtno manji, a u tim gromadama konfe izgledaju nedominatno, kuciste ih doslovno pojede, a okretanje ploce mi je uzas vizualno, sve osim standardnog postavljanja je koma po estetiku.

 

Ovo za RGB kontrolu je ok ali i 6 x 140mm RGB ventova koliko je on zamislio stavit gore i naprijed kosta sicusnih 1600kn  samo jedan je preko 200kn

 XL je manji za 8 cm, a ručke na cosmosu su min 5cm u visini, dakle "osjetno manji" ne dolazi u obzir. Veličina mi ne igra neku ulogu zapravo. XL-a sam uzimao dok sam imao 2x770ke pa sam tražio da je prozračnije unutra. Sad mi ne igra ulogu jer ne planiram do daljnjega ići na sli, osim ako ga ne naprave bez da se moram zahebavat oko sli bitova i raznih sli rendering metoda za nekih 50% naslova. A sad je sli podrška gora nego na izlasku.

 

Što se tiče novog Cosmosa... Taj segment ponude mi je pretrpan stvarima i opcijama koje mi NIKAD neće trebat a zbog toga je cijena nabijena prilično. Da mi je napet, nije problem dat za njega, ali toliko kiča mi ne treba. 

 

Konfa i ne izgleda toliko "usamljeno" unutra osim ovog dijela gdje idu hdd kavezi koji mi ne trebaju jer sve danas stane pozadi. Pa i ovdje tvoj f51 je izgledao prazno sprijeda, moj jedino što ima viška je par cm ispod matične što je mali propust jer da su tu niže stavili mount za matičnu, gore bi išao 360mm rad debljine kolko oćeš, ovako idu samo tanki... 

 

Pogledajte samo koliko opcija i šta sve stane u jedan sićušni Define S. Minimalizam a funkcionalno do boli. 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 A tko je rekao da ne stanu? mi pricamo o tome kako izgleda kada stavis 3 x 140mm naprijed koji prelaze na meshu urezan dio gdje je pozicija za DVD KLIK, kada svijetle ne izgleda bajno kako kaze toxic

toxic kaže...

 izgleda puno bolje nego na onom TT-u to je cinjenica.

  Preletio sam preko tog dijela moj bed, ali kako toxic kaze puno bolje to sve izgleda jer ta linija (koju su ubiti tuljani bezveze stavili) prekriva mozda pol cm fana, vidi se lijepo na videu.

metallic kaže...

Tema o kučištima je ponovo oživila, sviđa mi se to!

 

Nevezano uz raspravu od ranije, što mislite o Enthoo-Pro-M. ?

 Ja sam dosta istrazivao to kuciste jer mi se jako svidalo, ubiti imas sve zive feature (filteri na sve strane, pokrov za napajanje, pomicnu ladicu za ugradnju ventilatora/radijatora s gornje strane, mogucnost ugradnje 360 radijatora gore i dolje, super cm itd). Jedini veci problem koji sam ja nasao je u tome sto ako zelis naprijed staviti 360 radijator moras maknut kavez za HDD-ove koji je skriven u pokrovu pa ti jedino ostaju opcije koristenja ssd-a i m.2, ako samo stavljas ventilatore stanu 3x120 jer se mogu ugraditi u prednji panel. Naravno ako stavljas tako veliki radijator gore tog problema nema ili ako ti je za naprijed dovoljan 240/280 radijator.

 

eywa33 kaže...

 

Pogledajte samo koliko opcija i šta sve stane u jedan sićušni Define S. Minimalizam a funkcionalno do boli. 

 

 

 Da barem ima ovako uzeti Define S sa meshom naprijed. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 16:00 (war3_tft).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

 XL je manji za 8 cm, a ručke na cosmosu su min 5cm u visini, dakle "osjetno manji" ne dolazi u obzir

 Pa i uzi je za 7cm i kraci je za 9cm 

 

F51 je lutija za tebe, em sta izgleda gotovo identicno izvana kao define s kojeg spominjes, a ima sve ostalo sta potrazujes.

6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kako vam se sviđa ovo kućište? Nedostatci?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kako vam se sviđa ovo kućište? Nedostatci?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kako vam se sviđa ovo kućište? Nedostatci?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Sorry za spam, možda neki bug, ili sam više puta kliknuo na "pošalji".

Kućište/a:

MS Industrial/MS Winston

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Churchillova unuka ga je dizajnirala. Kupi.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gorstak79 kaže...
Churchillova unuka ga je dizajnirala. Kupi.

 Ne, bez zezancije. Pitam koji su nedostatci i koje ljudi preporučuju.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...
Lucidius kaže...
karlo125 kaže...

O kojem se kucistu radi

 Cooltek TG-01

 Evo i to govno ima samo 6.1kg... Nemoj to onda 

 Zas bi kuciste bilo sranje haha,bio ga vidio uzivo i meni zgleda bas atraktivno

 

Hvala Lucidiusu na brzom odgovoru

 

BTW jel bi mogao ja strpat Corsair h100i ili h110i hladenje u to kuciste jer vidim da s gornje strane ima rupice samo za jedan ventilator koliko se meni cini

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 22:43 (karlo125).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ako pitas za winston, znaci da nisi pri parama, a ako nisi pri parama, winston je odlican izbor, nije nista ekstra, ali nudi dosta za sicu.
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
karlo125 kaže...

  jel bi mogao ja strpat Corsair h100i ili h110i hladenje u to kuciste jer vidim da s gornje strane ima rupice samo za jedan ventilator koliko se meni cini

 Mozes samo 240mm radijator staviti naprijed.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ima li neko winstona, da kaze dojmove iz prve ruke?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gorstak79 kaže...
Ako pitas za winston, znaci da nisi pri parama, a ako nisi pri parama, winston je odlican izbor, nije nista ekstra, ali nudi dosta za sicu.

 A neki max mi je 500 - 600kn, ali malo koje mi se kuciste svidja u tom rangu. Sva kucista su, ono, jeftinjava nabrijana.

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mozda bi mogao neki coolermaster silencio nabavit ako ti se ne svidja dizajn raijintek agosa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice