Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.395.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Htio bi neko kuciste s kaljenim staklom ,, ali da moze 3600mm radiator push -pull ...i jel ima šta puno bolje do 800-900kn od mog da ima više mista gleda sam samma  neko kaljeno 800kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
augi80 kaže...

Htio bi neko kuciste s kaljenim staklom ,, ali da moze 3600mm radiator push -pull ...i jel ima šta puno bolje do 800-900kn od mog da ima više mista gleda sam samma  neko kaljeno 800kn

 moja preporuka http://prntscr.com/j2izw9

isto dobra preporuka http://prntscr.com/j2j119 (mislim da ce tu morat HDD cage van za push/pull)

 

iskreno samo ova dva u tom cijenovnom rangu

nasao sam par koji mogu 360mm ali nema sanse da stane push/pull ... i nasao sam par koji imaju cak i za push/pull mijesta ali imaju uzasan front panel koji nema dobar airflow pa nisam ni preporucio

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 18:15 (Giopriest).
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Icu na skuplje mocu do ccc 1300-1500 gleda corsair graphite veliko ono ili crystal 570 rgb

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

mozes ubrojit i http://prntscr.com/j2jir9  corsair 500d novi

pogotovo ako ti ploca ima usb type c  za prikopcat a mislim da ima

 

definitivno ima http://prntscr.com/j2jl24

poslat cu ti link da vidis slike malo bolje od kucista na PM

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 19:03 (Giopriest).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Fractal Define r6.
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Fractal Define r6.

 

this....

 

jos bolje kuciste ne viđo

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 20:21 (Gorstak79).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

da kad si digao na 1300-1500kn sada imas dosta dobrih opcija i r6 je jedna od boljih isto

 

dark base 700 http://prntscr.com/j2kv9p  isto nije lose 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2018 20:47 (Giopriest).
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

tia bi corsair po mogucnosti dobar ako ima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Što mislite o MS Winston i Spectrum kučištima? Da li se to uopće isplati uzimati ili bi mi za te novce predložili nešto drugo? Znači nešto oko 400 kn

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lordalbatraoz kaže...

Što mislite o MS Winston i Spectrum kučištima? Da li se to uopće isplati uzimati ili bi mi za te novce predložili nešto drugo? Znači nešto oko 400 kn

 

Brajanov život
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gledao sam i to i kučište mi je vrh, ali... 
nema onu pregradu di bi išlo napajanje, a staklo je po cijeloj strani, puno otkriva, a pošto ne mislim uzimati modularno napajanje mislim da to nebi baš nešto privlačno izgledalo

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Das si malo truda oko cable managementa i moze to lijepo sve skupa izgledati.

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

i mene zanima neko kuciste do 400, znaci ovaj focus g je bolji of ms falcona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

samo da razjasnimo, ova MS-ova kučišta mi ne preporučuješ iz nekog razloga ili smatras da je focus G bolji izbor?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
lordalbatraoz kaže...

samo da razjasnimo, ova MS-ova kučišta mi ne preporučuješ iz nekog razloga ili smatras da je focus G bolji izbor?

Jednostavno je za te novce focus G bolji izbor...I ja sam imao slicnu dvojbu i na kraju uzeo focus g za drugi komp i mislim da nisam pogrijesio...Prednost focusa je prednji mrezicasti panel gdje vise zraka dobivas unutar kucista, 2 dodatna venta (i bolji ventovi od ms-ijevih), te malo bolji materijal izrade...

 

Ms-ova prednost je pokrov za napajanje, malo vece dimenzije ako se ne varam i stranice sa spuzvom koje imaju odredeni modeli za stisavanje buke...

 

Poslije uploadam par slikica koga zanima vise, moze i u pp pa tocno napisem detalje...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 13:36 (Tomo53nja).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa to bi bilo super ako ti nije problem

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
lordalbatraoz kaže...

Pa to bi bilo super ako ti nije problem

Budem dns popodne postavio jer jucer nazalost nisam stigao...

 

Btw nisam ga slikao kada sam ga tek kupio i direkt iz kutije (to cu slikati kada u njega budu isle bas komponente koje trebaju ici u njega jer trenutno nisu takve), ali eto imat ce te bar neku predozbu kakav je kada je gotova slozena konfa u njemu...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 1:14 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo nesto slika sa trenutnim Seasonicom X-850 sa narancastim ekstenzijama na 24 pin i 8 pin koji ce ici kasnije u moj komp...

 

Takoder folije nisu skinute oko prednjeg mrezicastog panela kao ni sa pleksija...Kablovi su slozeni vise na brzinu i samo grupirani jer sam vec jednu plocu stavljao unutra pa vadio van, pa onda opet stavljao drugu, a i napajanje ce isto van pa kada oept budem sve mijenjao stavit cu i detaljnije i bolje slike nadam se, u temu slike vaseg hadrvera...

 

Unutra je moja ploca Asus m5a99x Evo sa thubanom 1090T, grafom r9 280x 3 Gb, noctuom Nh-d14 i ssd ultra 240 gb...Sve je hladno kao led, a tiho da se na 50 cm od kompa u krevetu spava bez problema...

 

 

 

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 19:01 (Tomo53nja).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

nekako me svi ti kabeli napajanja bodu u oči ...
A što bi preporučili bez providne stranice? do nekih 350kn?

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
lordalbatraoz kaže...

nekako me svi ti kabeli napajanja bodu u oči ...
A što bi preporučili bez providne stranice? do nekih 350kn?

Ti kablovi svi inace idu bez problema iza ako nemas ekstenzije neke (nema bas previse mjesta ali ima doovoljno za dobar dio kablova)...Meni zbog ekstenzija koje su predebele (2 najdeblje ekstenzije), ovi dole kablovi ne idu iza te stranice, inace bi ja to sve postavio iza...Takoder ako imas hdd pa i kavezi za diskove idu u kuciste onda mozes dio kablova sakrit i ispod (iza) kaveza za diskove gdje ce ti biti hard disk...Malo ce to sve biti teze slozit i izgubit ces vise vremena ako imas nemodularno napajanje dok s modularnim neces imat problema sa jednom grafom...

 

Trebat ces si dat truda par sati i to se da uglancat samo tako, ja nisam glancao pa izgleda dosta dobra, kada sve izmjenim kroz staklo neces moci vidjet niti jednog kabla da ekstra strsi ili da ga negdje nisam provukao...


Tu ti je primjer trenutno mog kucista sa modularnim Antecom iz poptpisa, ali je moje kuciste ipak klasa iznad ovog focusa s tim da je i cijena duplo veca...

 

P.S. I gornje slike a i ove dole bug forum jos dodatno "unisti" pa imaj na umu da to uzivo ipak izgleda bolje...

 

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 0:26 (Tomo53nja).
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

evo ako je neko zainteresiran napokon izasao novi lian li pc-o11 dynamic

 

http://prntscr.com/j5yskf nekih 770 kn

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=178&v=BYDE0rELUCQ    video

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 15:51 (Giopriest).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

Na koju foru je 105€ = 770kn ? Plus postarina?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

+ POSTARINA

srednji tecaj 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 21:49 (Giopriest).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

još jedna kutija za cipele 

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Preporuka za neko silent kučište. MS Black Widow mi prvo upada u oči, što mislite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

još jedna kutija za cipele 

 Od raznih TG nakarada i spejs satlova ovo jos i izgleda elegantno. Ono najvaznije je da je jako funkcionalno i dobro sto se temperatura tice, samo ga hvale okolo po recenzijama. Nema da ne valja kad ga Svabo dizajnira. 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, planiram kupiti Zalman z3 ali me brine hoće li mi hladnjak od procesora uopće stati u kućište, imam Thermalright ifx 14 cooler sa 2 ventilatora. Ako ne stane u Zalmana koje preporučujete novo kućište ili rabljeno ali da mi cooler ide unutra bez problema? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hrčak kaže...

Pozdrav, planiram kupiti Zalman z3 ali me brine hoće li mi hladnjak od procesora uopće stati u kućište, imam Thermalright ifx 14 cooler sa 2 ventilatora. Ako ne stane u Zalmana koje preporučujete novo kućište ili rabljeno ali da mi cooler ide unutra bez problema? Hvala

 Meni je Dark Rock 3 kojem u specifikacijama pise visina heatsinka 159.5mm stao na knap, ovom tvom hladnjaku pise 161mm pa bi najvjerovatnije bilo problema. Za preporuku u tom cjenovnom rangu stvarno nemam pojma, jedino mi ovo pada na pamet, al je 100kn skuplje...

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Meni je jedan kolega preporučio ovo kućište novo za 180 kn, piše da podržava hladnjak do max 174mm, jedino što nema ventove ali imam ja doma neke viška pa ih lako ubacim, jedno što nije baš estetski lijepo ali stajat će mi komp ispod stola pa me to ni ne zabrinjava, iako je kvaliteta izrade manja nego kod Zalmana ili Fractala, ali zato je i takva cijena

 

http://www.akyga.com/products/175-case-midi-tower-atx-aky006bk.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imao sam taj Z3 doslovno u njemu je sve na knap...

Trebate na malo kvalitetnije preci, nista protiv zalmana ali Z3+ je recimo precijenjen za prostor koji nudi, sve je u milimetar.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice