Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.393.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

da to ti je dobar izbor .. 700 kn linkao sam ga par postova unatrag https://prnt.sc/jhtejb

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
simeparanoja kaže...

pozdrav,

 

trenutno imam corsair air240 i stoji mi na stolu.

kako bi dobio prostora na stolu, trebalo bi mi kuciste koje bi stajalo sa strane.

uvjet je da podrzava vodeno (konkretno imam corsair h100i), da je tiho, da stane asus rog 1060 i da nije preko 800kn 

 

hvala

 

EDIT: misljenje o meshify c od fractala?

Sa moje strane samo pohvale i zapravo samo jedna zamjerka, napisao sam mali osvrt ovdje

 

Najvaznije za napomenuti u tvom slucaju je da imas jako dugacku karticu pa trebas dobro izmjeriti da li ti aio stane naprijed, ali gore ide bez problema. To sa duzinom kartice i kompatibilnosti sa radijatorima s prednje strane zapravo i je najveca boljka ovog kucista.

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

hvala na savjetima

samo jedno pitanje,stane rad 240 gore?

gledao sam jedan review i koliko sam vidio 240 se gore nije mogao namontirati jer je smetala maticna?

strah me da bi kod mene mogao biti slican slucaj s obzirom da se radi o asus gene maticnoj sa dosta visokim hladnjacima na njoj

da li je netko probao instalirati aio gore u njega?

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
simeparanoja kaže...

hvala na savjetima

samo jedno pitanje,stane rad 240 gore?

gledao sam jedan review i koliko sam vidio 240 se gore nije mogao namontirati jer je smetala maticna?

strah me da bi kod mene mogao biti slican slucaj s obzirom da se radi o asus gene maticnoj sa dosta visokim hladnjacima na njoj

da li je netko probao instalirati aio gore u njega?

 Ja sam gore stavio 240 rad, ne bi trebao imati problema sa maticnom posto su rupe za montazu pomaknute od maticne bas iz tog razloga.

 

Budem ti kasnije poslikao da vidis koliko prostora ima ak hoces.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo slike. Na prvoj mozes vidjeti kako kod mene izgledaju heatsinkovi, visina je bitna kod ovog gornjeg kojeg sam zaokruzio. Na drugoj sllici mozes vidjeti da je visina mojeg heatsinka 3.5cm, a do ventilatora jos ima mjesta oko 0.5 cm, prema tome poklapa se sa onime sto pise na stranici pod "max component hight on motherboard 40mm klik.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 12:54 (war3_tft).
9 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Eto ljudi hvala svima na savjetima i sugestijama - na kraju sam ipak uzeo MS Falcon pro kućište kod Telebita (plus za trgovinu odmah, dostava isti dan). Zasad sam veoma zadovoljan kućištem, temperature grafičke u idleu pale za par stupnjeva, stvarno nebo i zema spram ovog što sam imao prije. Budem kasnije editao pa ubacio neke slike čisto da ljudi vide kako izgleda uživo..

 

Btw, ako nekoga interesira, poslao sam mail MS-u da vidim možda će nova kućišta uskoro i odgovorili su mi da nova serija ide krajem ljeta. Što pretpostavljam možemo očekivati varijantu Titan Pro kućišta sa tempered glass bočnim djelom (budući da gamemax već izdaje takvu varijantu titana i falcona). 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

e ovako,mene zanima da li netko ima u praksi SAMA ARK high-end ATX-III case? ja ga gledam preko mjesec dana sebi za uzeti,međutim imam vodeno coolermaster liquid pro 140 hlađenje koje bih rado spakovao unutra. ladilo ima na radijatoru rupe za 120/140mm aktivni hladnjak za našarafiti s obje strane(a može/nemora biti aktivni s obje strane). Da li je netko radio ovu kombinaciju u praksi?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Prekrasni Phanteks Evolv ATX dobiva poboljsanu novu verziju Evolv X sa brdom novih featurea i sto je najvaznije poboljsanim air flowom. 

 

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Prekrasni Phanteks Evolv ATX dobiva poboljsanu novu verziju Evolv X sa brdom novih featurea i sto je najvaznije poboljsanim air flowom. 

uh, baš mi se sviđaku ta njihova evolv kućišta

planirao sam prebaciti svoje komponente u jedno takvo (ovu prvu verziju), a klincima prebaciti svoj fractal

međutim, ispostavilo se da klincima najbolje paše minijaturno kućište koje stane u policu ispod stola (ono pored stola svako malo dobije nogom po pičci)

tako da ni sam sebi (a kamo li ženi ) nisam mogao opravdati bacanje fractala na tavan i uzimanja novog kućišta

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kažeš da si svoje prodao jer si dobio predobru ponudu( zapravo daš ga ispod cijene da odleti), tada ti treba novi Phanteks!!!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

tako da ni sam sebi (a kamo li ženi ) nisam mogao opravdati bacanje fractala na tavan i uzimanja novog kućišta

 

metallic kaže...

Kažeš da si svoje prodao jer si dobio predobru ponudu( zapravo daš ga ispod cijene da odleti), tada ti treba novi Phanteks!!!

 Bas ovo sto kolega kaze, fino sa fractalom na trznicu, a ja se kladim da ce doci jednako lijepa i poboljsana matx verzija. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 14:34 (war3_tft).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
metallic kaže...

Kažeš da si svoje prodao jer si dobio predobru ponudu( zapravo daš ga ispod cijene da odleti), tada ti treba novi Phanteks!!!

 Bas ovo sto kolega kaze, fino sa fractalom an trznicu, a ja se kladim da ce doci jednako lijepa i poboljsana matx verzija. 

 neka zasad, dosta je bilo investicija u aktualnu konfu

a i fractal je više nego odlično kućište, pa mi zamjena nije nužno potrebna

 

ustvari, zasad se tješim da su moje investicije motivirane praktičnošću i funkcijom, a da sam dovoljno "odrastao" da ne padam na izgled 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nema labavo, ne kužiš.

 

Phanteks je aluminijski , to čuva komponente od struje i munja i svašta(djeca i ljubimci, itd.;a kod tebe prašina)...

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
da sam dovoljno "odrastao" da ne padam na izgled 

 Tako sam se i ja tjesio pa sad ove ventilatore mijenjam za ove

13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

Prekrasni Phanteks Evolv ATX 

Samo prekrasni, sve ostalo je prosjek i ničim ne opradava cijenu od 1500 kn.

ps. ja se nisam tješio samo, ja sam ga kupio i isprobao osobno i ne vrijedi te novce.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 15:41 (Valentin17).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Samo prekrasni, sve ostalo je prosjek i ničim ne opradava cijenu od 1500 kn.

ps. ja se nisam tješio samo, ja sam ga kupio i isprobao osobno i ne vrijedi te novce.

Ima dosta preinaka i zgodnih opcija koje neka malo starija kucista kao moj Be quiet, fractali i stariji phanteksi nemaju, i tu svaka cast, meni se dopada hrpa stvari...

 

Ali cijena od 1500 kn, hm, hm, nekako "malo puno"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 3:43 (Tomo53nja).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...

Ali cijena od 1500 kn, hm, hm, nekako "malo puno"...

 a ustvari i nije kad bolje razmisliš, odnosno relativno je puno u odnosu na neka druga kućišta

ali toliko danas dođe grafa niže klase, koju ćeš brzo mijenjati kao što sam ja mijenjao 1050ti za 1070 nakon godinu dana

a kućište ćeš zadržati godinama

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Otkad sam vidio Fractal R6, nish drugo za mene ne postoji...ali zadovoljan sam trenutnim Corsair 100r, i nema neke potribe za izbijanjem sholdi iz dzepa. Uvik dobro dodju za nesh drugo...

Jel se vi isto uzbudite dok brojite ovce da bi zaspali?
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2018 8:06 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

mene iznenadio novi corsair 500d .... mislio sam da ce bit los airflow u tom kucistu ali stvarno je dobro prosaoi jebeno mi izgleda

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ovako imam konfu pod moj PC.Imam zalman z9+ sa 5 ventova,svi od zalmana.Medutim sad po ljeti su mi temp dosta visoke u kucistu.Komp ociscen od prasine,nista nije clockano.Razmisljam dal da uzmem novo kuciste do nekih recimo 800-1000kn ili da jednostavno uzmem 5 kvalitetnih ventilatora.Sta vi preporucate?
Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 17:08 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Z9 je skroz okej kučište, ne bi trebalo biti problema, o kojim temperaturma pričamo(load, idle), koliko stupnjeva?

 

Btw, koje ventove imaš i na kojem rpm vozaju?

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pa recimo da ide u loadu kad igram cak i do 82 stupnja sto je puno za tu grafu.Procesor u loadu ide do 65.A na stocku je,nije clockan.Mislim znam da su vrucine i sve al djeluje mi to puno sve nekako.Sto se tice ventova neznam na kolko rade rpma kad nisam kod kuce trenutno.Ventovi su zalmanovi koji su dosli za kucistem,i jedan scythe ventilator.
Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 18:40 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

http://prntscr.com/jtqkc7

 

inace z9 plus i nije neko kuciste pogotovo ako tamo dolje ispred imas popunjeno sa hardovima .. nece doc puno svjezeg zraka do grafe ...sve zavisi o temperaturi sobe

 

isto tako procesor slobodno mozes oc do nekih 80c

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
E hvala,razmisljao sam o tome ili da ustedim jos malo za fractal r6
sta mislis?
Battlelog: LtMoNkK
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Doca15 kaže...
E hvala,razmisljao sam o tome ili da ustedim jos malo za fractal r6
sta mislis?

 ja bi rekao da ti je dovoljno i ovo 

https://www.adm.hr/kuciste-fractal-design-meshify-c-tg-dark-glass-window-fd-ca-mesh-c-bko-tg/84835/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

a možeš uštediti koju kunu ako uzmeš bez stakla

 

kad si se već namjerio potrošiti 1000kn, ja bi uzeo još ovo https://www.uzishop.hr/vodeno-hladenje-aio/17242-cooler-master-masterliquid-lite-240-procesor-tekuce-hladilo-za-racunalo.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

i rokaš na 5Ghz ispod 70°C bez greške 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 16:01 (lav1000).
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni je grafa stavljena cisto dolje, a na ulazu su dva fractal silent r3 i sve funkcionira idealno. U idle je temp grafe 32-35 a u full loadu je na 63 stupnja max. Radi se o strix 1060 OC 6GB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 9:30 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

e ovako.potrebna sitna pomoć. uzeh si napkon Sama arc III case s unaprijed stavljena 3x120mm e-sport 'ladilima.Konkretno da se netko susretao s tim proizvođačem ventilatora te da li je netko već uzimao iste? Mene samo zanima gdje se mogu uzeti od istog proizođača i veći(140mm).Zato i pišem...linkajte slobodno trgovinu unutar lijepe naše.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nigdje, to su vjerojatno kopije nekih ventilatora. Odi u temu za ventilatore pa tam malo pogledaj prijedloge jer su isti ventovi i dalje best buy. Mogu ti nabrzake dat preporuku, ako napises koji ti je prioritet venta: estetika (LED/RGB da/ne), tišina, performanse i koji je budzet za kolko komada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 12:59 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

malo i jeste  (ne)zgodno s obzirom da su neki žbiri konektori(čitaj kineski) koji idu preko RGB/Speed kontrolera. pretpostavljam da su prepakirani neki od coolermaster ili nekog drugog koji frlji diode na 'ladila.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Razmišljam mjenjat kuciste, koja su trenutno top 3 za okvirno 100eur? Filteri obavezni, prednost njemačke trgovine, konfa iz potpisa.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice