Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.009
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Jakovp kaže...
eVGA-011 kaže...

Moje novo kuciste za narednih 5 godina.

Bila je velika nedoumica, Raijintek PAEAN ili on...

 

Kralj svih kucista... 

Postavicu jos slika kada budem stavljao komponente...

 

Lian Li PC-O11 WXC...

Putovao je iz Casekinga.de do Madjarske, iz Madjarske za Novi Sad iz Novog Sada za Bgd.

Prvi i jedini u Srbiji.

Ne mozete da zamislite kakav je nemam aparat visoke rezolucije da vam pokazem sitne detalje...

Jednostavno cak i ovi CORSAIR sto se sada prave i to povrsina... ma nema govora... Bio je i u igri CORSAIR 570X.

Ali on je suvise slican mom 650D.

Trebalo mi je nesto novo, drugacije malo, ne ono klasicno kuciste, prekriveno ili otkriveno napajanje, itd.

 

 

 

 

 

Svaka čast na prinovi! No, ako smijem pitati kako to da si uzeo njega, a ne O11-Dynamic?

 

Dynamic i Air i nije radio Lian Li, tako sam bar cuo. On nije aluminijum kao ostala Lian Li kucista.

Lian Li PC-O11 i PC-O11 su prva kucista ovakvog tipa koja su imala horizontalnu montazu za grafiku.

Pre njih su imali samo Lian Li Wall Mount PC-O5, PC-O6 i PC-O7 koji su i izazvali tu potraznju.

 

E sada lep je i Paean, 70e je jeftiniji. Ali znam da bi mi ranije dosadio. Ovo je ipak onako kuciste.

Jbg ja sam hteo Lian Li PC-O9, ali je 450eura, cak i PC-O8 je oko 400eura. Lian Li PC-O9 je ubica kako izgleda.

Hteo sam njega i da promenim one nogice na one sto nude u ponudi okrugle tanke.

 

Pogledajte kakav je to materijal, e zbog toga sam uzeo obican a ne Dynamic...

Ovu su PC-O9 i zadnja slika PC-O8 koji se ne bih usudio jer je mali, ima opciju za vodeno ali je bas ono natrpano, sve bi moralo pozadi.

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 2:27 (eVGA-011).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da O11-Dynamic nije aluminij izrada u cijelosti samo front panel a ostalo je čelik ili nesto slično...sto bi znacilo da ga nije lian li radio nego u partnerstvu sa Bauer..

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Radili su dizajn zajedno, ali proizvodi ga lian li. Pa nije im to jedino celicno kuciste lol, ne rade oni samo aluminijska.

Svaka cast na aluminiju, ali to kuciste je vise nego 3 puta skuplje i mislim cak da ima nesto gore performase sto se tice hlađenja.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nije 3 puta skuplje, moje kuciste PC-O11 WXC kosta 229 eura na Caseking a Dynamic kosta 129 eura.

Ja sam ga platio 250e a Dynamic igrom slucaja bi platio 160e jel je bio u drugoj prodavnici. Moj ne samo da je aluminijum nego je kao pojava alegantniji.

Ja sam cuo da je Sharkoon fabrika pravila ali ne znam da li je tacno, ne verujem.

I Dynamic ima samo onaj prednji deo Aluminijum maska jedna preko USB Portova, celo kuciste Body je Celik.

Istina je da je Lian Li imao problema pre nekih 3-4 godine da su cela aluminijumska kucista bila malo nestabilna jer on nije koristio tako debeo aluminijum, ali je onda nosac maticne poloce zamenio za celik i kostur a sve stranice i nazad i napred i krov i dno su aluminijum, tako je na mom kucistu.

Pogledajte malo izbliza Lian Li Dynamic povrsinu i Lian Li PC-O10 i PC-O11. Ja PC-O10 mi je bila prva namera ali nema mesta za 360mm radiator, samo 240mm na krov.

 

 

Sta mislite da narucim ove nogice... 10 eura kostaju?

Koje bi vi odabrali, crne i silver.

 

 

 

 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Onda super, ako je tako mala razlika u cijeni, dosta dobra cijena. Zadnji put kad sam glrdao je bilo blize 400 eura.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Samo da javim da je SilentiumPC Regnum RT4G čist solidno kućište. Gore fini magnetski filter, dolje ne baš tako fini obični filter, a još nisam skidao prednji panel pa ne znam kakav je filter naprijed. Tri tiha venta (bar mislim, nisam imao prilike uspoređivati više njih uživo), te je dosta robusno, jako. Probao saviti bočnu stranicu, ali ne ide! A i lijepo je, baš mi se dopada. Za 320-350 kuna, mislim da je pun pogodak.

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Stiglo je! 

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Daj opali koju sliku i sa otvorenom staklenom stranicom. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sram me je. Nisam kabl menađer neki :P

Budem kad stignem kući, imam ispit u 9. Umjesto da sam učio sam preslagivo komp jer eto, prioriteti

Hearthstone: Maks0806#2960
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja se ispričavam, zaboravih. Eto sramote

Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
maks0806 kaže...

Ja se ispričavam, zaboravih. Eto sramote

 Pa nije bas sramota, ali ovako lijepo kuciste zasluzuje da to ipak bude malo bolje poslozeno. Vidim da si u Zagrebu, javi se pa mozemo to srediti da bude ko bomboncek. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Heh, pa mogli bi!

Javim se kad nabavim hladnjak i kad mi dođe sata rgb konektor jer nemam na matičnoj rgb header, pa ćemo ga srediti :D

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Tražim kućište u koje bi prebacio stare komponente. Nešto tipa fractal node 304 bijele boje, ali da ide unutra micro atx ploča. Znači uvjeti su mi minimalistički dizajn, bijela boja, što manje dimenzije, micro atx i poželjno da je dostupno kod nas.

Zahvaljujem unaprijed 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
reebeech kaže...

Pozdrav!

Tražim kućište u koje bi prebacio stare komponente. Nešto tipa fractal node 304 bijele boje, ali da ide unutra micro atx ploča. Znači uvjeti su mi minimalistički dizajn, bijela boja, što manje dimenzije, micro atx i poželjno da je dostupno kod nas.

Zahvaljujem unaprijed 

 Pogledaj nešto od NZXT - link

FC Bayern Munchen
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, treba mi kučište do oko 500kn minimalističkog dizajna. Ono će biti ispod stola te mi stoga ne mora imati ni tempered glass ni ledice na ventilatorima. Uvjet je da je tiho uz čim bolji protok zraka te da stane grafa od 310mm. Može preporuka i par kuna skupljeg od navedenog ukoliko je dobra ponuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
MS Black widow pro gaming.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Narucio sam i Lian Li HD323X Black kit - Dual 2.5" HDD/SSD na 3.25".

Kakva sam budala, hteo sam da kupim onaj CORSAIR Dual SSD Mounting Mechanism, a onda kazem Sacekaj, pa ti imas Lian Li, pogledaj da li imaju nesto od njihovih silnih aluminijumskih dotataka.

I nadjem univerzalni... On mi daje sansu da jedan Dual 3.25" Bay skinem. Treba mi Dual SSD, 1x HDD 3.25" i M.2 na maticnoj.

 

I ovo je resenje da drzim dva SSD a jedan HDD u jednom Bay.

 

Takodje narucio sam crne nogice, ali su 45mm, nisu bile 35mm crne. Ako budu velike uzimam 35mm, mislim siroke suvise jer su moja mesta na coskovima, a na nekim kucistima dublje na podu.

Nije neka investicija, bracket aluminijumski je 9 eura i nogice su 9 eura.

 

Kako su svi hrabri kada su parcici i delovi mali u pitanju svi kao Aluminijum, ovo ono, a posle kuciste 570X 200eura Celicno, hrapava farba i slicno.

Kada sam coveku vlasniku 900D pokazao onaj Lian Li PC-V3000 koji kosta malo vise aluminijum ceo, nije im dobro bilo.

 

To me tako iritira, oni stranci tako bogati da ne moze da saceka da stigne jedna RTX2080Ti, desi se odlaganje, on naruci drugu sa nadom da ce stici pre jer je nestrpljiv, CPU neki i9.

A kuciste... Fractal Design. I ne dajem vise pozitivne komentare na masine ako nisu kuciste i haredware same level.

Zasluzujemo aluminijum. Neka skupe 200-300 konzerva od piva i sokova, istope i imaju kuciste oni naplate 350-450 eura... Ej bre.

Ja nikakav problem ne bih imao da kazu prodajemo kucista od recikliranog aluminijuma, konzerve, felne, itd... cak bi mi interesantno bilo da ima.

 

Kako bih voleo da se Lian Li vrati na silver kucista, ali da ih sada ispolira bolje da budu matt lepo.

 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 23:33 (eVGA-011).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
eVGA-011 kaže...

To me tako iritira, oni stranci tako bogati da ne moze da saceka da stigne jedna RTX2080Ti, desi se odlaganje, on naruci drugu sa nadom da ce stici pre jer je nestrpljiv, CPU neki i9.

A kuciste... Fractal Design. I ne dajem vise pozitivne komentare na masine ako nisu kuciste i haredware same level.

Zasluzujemo aluminijum. Neka skupe 200-300 konzerva od piva i sokova, istope i imaju kuciste oni naplate 350-450 eura... Ej bre.

Ja nikakav problem ne bih imao da kazu prodajemo kucista od recikliranog aluminijuma, konzerve, felne, itd... cak bi mi interesantno bilo da ima.

 

Kako bih voleo da se Lian Li vrati na silver kucista, ali da ih sada ispolira bolje da budu matt lepo.

 

 

 

 

A po cemu je to Fractal tako "los" izbor? Zato sto nije cijeli od aluminija? Pitao bi te ja kada bi tu istu kantu od aluminija (sigurno tezine vise od 15 kg) punu komponenti (tezine vise i od 30 kg) morao svakih par mjeseci seliti na drugu lokaciju...Vise ti taj aluminij nee bi bio toliko drag vjeruj mi...

 

Mislim svatko ime svoje svoje izbore pa sukladno s tim nema tko sta osudivat neciji drugi izbor...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FileFicho kaže...

Pozdrav, treba mi kučište do oko 500kn minimalističkog dizajna. Ono će biti ispod stola te mi stoga ne mora imati ni tempered glass ni ledice na ventilatorima. Uvjet je da je tiho uz čim bolji protok zraka te da stane grafa od 310mm. Može preporuka i par kuna skupljeg od navedenog ukoliko je dobra ponuda.

 

baci oko na thermaltake versa h17

žene ga vole
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...
eVGA-011 kaže...

To me tako iritira, oni stranci tako bogati da ne moze da saceka da stigne jedna RTX2080Ti, desi se odlaganje, on naruci drugu sa nadom da ce stici pre jer je nestrpljiv, CPU neki i9.

A kuciste... Fractal Design. I ne dajem vise pozitivne komentare na masine ako nisu kuciste i haredware same level.

Zasluzujemo aluminijum. Neka skupe 200-300 konzerva od piva i sokova, istope i imaju kuciste oni naplate 350-450 eura... Ej bre.

Ja nikakav problem ne bih imao da kazu prodajemo kucista od recikliranog aluminijuma, konzerve, felne, itd... cak bi mi interesantno bilo da ima.

 

Kako bih voleo da se Lian Li vrati na silver kucista, ali da ih sada ispolira bolje da budu matt lepo.

 

 

 

 

A po cemu je to Fractal tako "los" izbor? Zato sto nije cijeli od aluminija? Pitao bi te ja kada bi tu istu kantu od aluminija (sigurno tezine vise od 15 kg) punu komponenti (tezine vise i od 30 kg) morao svakih par mjeseci seliti na drugu lokaciju...Vise ti taj aluminij nee bi bio toliko drag vjeruj mi...

 

Mislim svatko ime svoje svoje izbore pa sukladno s tim nema tko sta osudivat neciji drugi izbor...

 

Prvo aluminijum je laksi od celika. Naravno ja bih vise voleo celik kada bi se koristio Stainless steel-Inox tj nerdjajuci celik.

Ali aluminijum se lakse sece, laksi je, prijatniji na dodir. Zasto bi u kola stavljali felne, menjace, hladnjake, cilindre, karoserije, blokove motora... pa zato sto smanjuje tezinu automobila.

10kg je 10kg. Ali od aluminijuma 10kg napravis daleko vece parce nego od celika.

 

Ja samo kazem da ljudi trose mnogo na hardware a uzimaju bezvezna kucista pravljena za ljude koji zele da ustede na tome ni priblizno klasi ostalog hardwara.

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
eVGA-011 kaže...

Prvo aluminijum je laksi od celika. Naravno ja bih vise voleo celik kada bi se koristio Stainless steel-Inox tj nerdjajuci celik.

Ali aluminijum se lakse sece, laksi je, prijatniji na dodir. Zasto bi u kola stavljali felne, menjace, hladnjake, cilindre, karoserije, blokove motora... pa zato sto smanjuje tezinu automobila.

10kg je 10kg. Ali od aluminijuma 10kg napravis daleko vece parce nego od celika.

 

Ja samo kazem da ljudi trose mnogo na hardware a uzimaju bezvezna kucista pravljena za ljude koji zele da ustede na tome ni priblizno klasi ostalog hardwara.

Sve je meni to jasno, ali nije ni taj aluminij na kraju toliko lagan kao plastika i za selidbu je sve teze...Opet drugi primjer je uskladenost boja jer znamo da netko voli vise ofarbano u neku drugu boju, a da za izbor kod aluminija imas samo sivu tj. neku crnu boju, i tu nedostaju boje koje bi isle u kombinaciju...

 

Opet kazem, ljudi kupuju dobre komponente i onda nekada stede na kucistima da, ali zasto bi neka serija od fractala bila los izbor, pogotovo nova serija, recimo R6 bijeli ili crni? To je sve samo ne lose kuciste...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 20:49 (Tomo53nja).
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

 

Zainteresiran sam za ova dva kućišta:

 

Fractal Define R5 Black Pearl (935,00 Kn) i

 

Fractal Define R6 Gunmetal (999,00 Kn)

 

Kućišta sa kaljenim staklom me ne zanimaju s obzirom da će kućište stajati na podu kraj stola. Konfiguraciju ne mogu navesti jer nije kupljena još, jedino što znam da će Matična biti u ATX formatu a proc će biti hlađen zrakom. Preferiram kućišta s zvučnom izolacijom.

Koja od ova dva kućišta bi mi preporučili ?

 

Također imam u planu uzeti grafičku s Casekinga pa ako znate kakav dobar deal za case do cca 1000 Kn sa zvučnom izolacijom minimalističkog dizajna vrlo rado bih čuo vaše preporuke.

 

Unaprijed zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Uzmi R6 full crno, ljepše je, a druga opcija Meshify C – Dark TG isto je super bez obzira što je kaljeno staklo. To bi bio moj izbor, al uzo bi rađe sa tamnim kaljenim staklom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Na slikama mi ljepše izgleda Gunnmetal nego Blackout ali nisam imao priliku vidjeti ni jedno kućište uživo.

 

Da taj Meshify s crnim staklom mi se isto motao po glavi, ali morao bi više pažnje dati kombiniranju boja samih komponenata da to liči na nešto. Također mislim da treba dodati u njega i još koji ventilator, naravno sve ovisi kakve su komponente unutra. Nisam pametan više :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa Ima Lian Li i belu neka kucista.

Ja da mogu da biram bio bi Caselabs Gunmetal ona vojnicki kao. 

Ceo zivot sam imao samo tamna crna kucista i sve jeftino od 30-40 eura je bas tako totalno crno, najprostija crna.

Lian Li ima svoje tonove koje sledi vec dugo.

 

Evo kako ih prave... cela fabrika je njihova, produkciona linija, od 1983 prave kucista za servere i racunare.

Bolje na svetu od proizvodnje kucista nema za sada, Caselabs je prestao da radi. 

 

 

 

https://youtu.be/Hm-WIZEzwyc
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.9.2018 9:27 (eVGA-011).
11 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Ima li tko od vas kućište SAMA Ark high end ili Black Fish high end?

Kakvi su dojmovi, recenzije, komentari neki za/protiv? Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

Ima li tko od vas kućište SAMA Ark high end ili Black Fish high end?

Kakvi su dojmovi, recenzije, komentari neki za/protiv? Hvala!

 Nitko nista? Mozda nesto u tom cjenovnom rangu? Sve je to dobro i sve lijepo izgleda, ali ovi mi se recimo najvis eestetski dopadaju od svih sto sam gledao. Mozda neki komentar/savjet?

Kovačić
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Uskoro bi trebao zamjeniti kučište, u dilemi sam između Meshify C i Phanteks P300. P300 je oko 200kn jeftiniji, kod njega mi se sviđa što staklo ide do power supply shroud-a, ne prekriva cijelu ljevu stranu, ali prednja strana mi nije nešto privlačna. Kod Meshifya nemam neke zamjerke, osim cijene. Stvarno se ne mogu odličiti koje mi je ljepše overall, možda par vaših glasova pomogne da se odlučim.

8 Fractal Design Meshify C
1 Phanteks Eclipse P300
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 19:11 (Gorstak79).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Treba mi neko sto je moguce jeftinije kuciste za PC1 iz opisa;
jedini uvijet da koliko toliko dobro izgleda, te daje manjih dimenzija - taman za mATX mbo.
Nesto kao Naviatec Z1 kojeg vise nazalost nigdje nema.
Moze ducan, moze njuskalo, bitno da je (kao) novo!

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 20:13 (x360gamer).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice