Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.393.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
miki_the_pirat kaže...

A ne bi radije uložio u još 8Gb RAM-a?

 Zapravo i jedno i drugo bi bilo idealno. 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Za cijenu 160 eura vise nego dobar, omegalul. Radje si kupi Dark Base 700 ili 900, ak se vec palis na Be Quiet. Ili Silent Base 601 umjesto 801 jer je jeftiniji, a nista losiji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 14:25 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Dobro, reci zbog cega Dark Base, 900 nemaju trenutno u ponudi, ali imaju 700.

I drugo, nekih 20€ razlika izmedju 601 i 801, a 801 ima u toj razlici ventilator vise i puno vise mjesta u sebi.

Kovačić
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Silent Wings 3 kod DB 700 i 900 puno bolji ventovi od onih u 801 i 601. Ak ti bas treba puno vise mjesta onda oke 801. U kojem ducanu gledas kucista?

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 15:21 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gledao sam usporedbu u 801 sa default ventilatorima i silent wings 3 i razlike gotovo nije bilo. evo 

Na casekingu cu si kupit cijelu konfiguraciju najvjerojatnije pa onda i trazim neko dobro kuciste sa dobrim airflowom, a isto tako da je tiho, za ovog sam barem 100% siguran.

Kovačić
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
acmilan2 kaže...

Gledao sam usporedbu u 801 sa default ventilatorima i silent wings 3 i razlike gotovo nije bilo. evo 

 pure wings ventilatori su njihovi najjeftiniji ventovi, iznad toga ide shadow wings kao neko srednje rješenje i onda silent wings 3 kao top ponuda i jedni od najboljih ventova na tržištu

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo nasao sam na njihovoj stranici comparison dio, znaci Dark Base 700 RGB windowed ima te silent wings 3 ventilatore, ali 1 naprijed i 1 iza, dok Silent Base 801 windowed ima pure wings 2 ventilatore i to 3 komada, 2 naprijed i 1 iza. Sad ako zelim jos jedan ventilator  u dark base 700, onda mogu doplatiti jos 20-30€ za taj jedan komad. Eventualno ako bih uzeo neku jeftiniju opciju, tek tolko da bude jos jedan, al onda ce taj jedan unistiti tisinu ova dva.

Kovačić
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Znaci kupujes kuciste za 150 eura, a brine te jedan dodatni ventilator. Nece ti nista jedan dodatni vent unistit tisinu druga dva, ne brini, pogotovo ne u takvom kucistu.

 

Do Nove godine je bila akcija u Casekingu Fractal R6 za 100 eura, steta kaj nisi ulovio. Btw. tamo imas set 3x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS za 65 eura pa mozes kupiti neko jeftinije kuciste s njima. Ako ostajes pri Be Quiet onda ustvari mislim da je Silent Base 601 ili 801 najbolje za tebe. Dark Base 700 bas i nije isplativ za 165 eura, kada imaju akciju na Phanteks Enthoo Evolv za 145 eura s takodjer top ventovima. Ugl, kod njih su svako malo dobre akcije pa mislim da se isplati ulovit koju.

 

Ako si u Njemackoj, svakako si pogledaj Mindfactory jos. Ako si u HR, a zelis od tamo kupovati pogledaj Mailbox.de, ali nezz kak to funkcionira.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 12:56 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa zato bi i 801 bio i velik i sasvim dovoljan sa pure wings jer razlika u noiseu ce biti neprimjetna. Sad kad jednom vec kupujem nesto za sebe, zelim nesto sto ce izdrzati neko vrijeme i nesto sto mi je isto tako i lijepo. Za njih znam da su i pouzdani i kvalitetni, te veoma tihi.

Za caseking ne treba jer imaju dostavu u HR, to znam, dok za mindfactory treba mailbox.

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2019 13:01 (acmilan2).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gledaj balans buke i temperature, ne samo buku. Osobno bih radje uzeo prozracno kuciste + set Noiseblocker ventova, nego Be Quiet za 150 eura.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gledao sam malo recenzije, po zvuku su medju najboljima ta kucista, odnosno veoma su tiha, a ne pregrijavaju se bas toliko. Mogu ja jos staviti ventilator ili 2 (posto u 801 imam 2 za upuh) da mi vadi prema gore toplinu, razmisljam jos da li staviti neko vodeno hladjenje ili obicno zracno, sto opet radi razliku u temperaturama.

Kovačić
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jel ima tu u nasim HR trgovinama (futura recimo) kucista koja su tiha osim MS Black Widow?

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Fractal je dosta tih, bilokoji Define. Onda ima puno kopija kao MS Black Widow koji isto nije los. Sve to zavisi koje bus komponente stavio unutra. Ak komponente imaju dobre coolere, vrm i ostalo, onda tak svejedno - samo da ima zvucnu izolaciju i kolko tolko zatvoren dizajn te po mogucnosti solidne ventove. Pure Wings su ok za start, ako ce ti smetat, kupis druge. Caseking svako malo zna imati akcije na kucista pa ako od tamo kupujes, a nije ti hića, mozda se vrijedi strpiti, iako vec sad imaju Phanteksa Enthoo Evolv ATX na akciji.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa, uzimam R6 fractala i lomim se oko blackouta i bijeloga.. Bijelo mi je jako lijepo, medjutim, pitam se , da li ce s vremenom da se dogoditi diskoloracija pa da pozuti, kao i sva ostala bijela plastika? 

 

Hvala :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Idi na crno, lakse ga je uklopiti nego bijelo u bilo koji prostor... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ponovo sam u potrazi za kućištem nakon razočaravajućeg MS Winstona kojeg sam zajedno sa ventilatorima (koje sam odvojeno kupio i s kojima sam isto imao problema) vratio u ADM.

 

Zasad i mi je prvi pick Armis Ar3. Trenutno u ponudi ima sam ova verzija bez TG za nekih 300kn. Verzija sa TG treba doć u naše trgovine krajem ovog mjeseca, tak da jos razmisljam dali da ju pričekam il da si kupim novo kućište idući tjedan.

https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar3-tg-rgb/

 

Nekak mislim možda da i pričekam jer imam RGB na CPU cooleru, na MBO i MBO mi podržava dinamičko upravljanje rasvijetom tak da bi si htio uzet kućište sa TG već kad imam sve postavljeno za taj setup.

Ovaj Armis Ar3 mi je dobar jer je modularan, ima dovoljno otvora za zrak i svaki od njih ima filtere te izgleda da se jako dobar raspored kablova moze napravit. Verzija sa RGB dolazi i sa 2 dodatna venta, a cijena bi treba biti nešto više od 400kn.

 

Znači dajte preporuku kućišta koje ima onak dobar protok zraka, koje na otvorima ima filtere te da ima sa strane TG.

Ova MS kućišta ne dolaze više obzir. 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Okej. Zašto ne napišeš što ti nije odgovaralo da znamo za ubuduče?

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ma pusti prazne price... Imam prvu konfu u MS black widow pro, a drugu u fractal design define r5... Razlike gotovo da i NEMA ! :D

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mos proskrolat par stranica nazad i vidjet sve nedostatke koje je Winston kojeg sam ja dobio imao.
Jos bi nadodao da je lim jako lose kvalitete i neke sarafe nemos zasarafit kak bog zapovjeda
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AmonZero kaže...
Mos proskrolat par stranica nazad i vidjet sve nedostatke koje je Winston kojeg sam ja dobio imao.
Jos bi nadodao da je lim jako lose kvalitete i neke sarafe nemos zasarafit kak bog zapovjeda

Ne mozes ocekivat kvalitetno kuciste za te novce, i taj Silentium je drekec sa tankim limom i losom plastikom...

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, razmišljam o novom kućištu, pa bih cijenio svaki savjet koji možete dati. Ništa preskupo, neka normalna cijena. Trenutno imam Zalmanovo Z3 kućište koje je dosta staro, a i prilična je gužva unutra tj malo prostora. Znači nešto na tu foru ali veće iznutra. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
AmonZero kaže...
Mos proskrolat par stranica nazad i vidjet sve nedostatke koje je Winston kojeg sam ja dobio imao.
Jos bi nadodao da je lim jako lose kvalitete i neke sarafe nemos zasarafit kak bog zapovjeda

Ne mozes ocekivat kvalitetno kuciste za te novce, i taj Silentium je drekec sa tankim limom i losom plastikom...

Koje drugo kuciste ima blizu 6kg za 300kn?? Ovaj ima 5.78kg, a i da je 5kg je super za te pare. To je malo manje od npr. jednog Phanteksa P350X sa slicnim dimenzijama. Skuplji Fractal Focus G ima 4.5kg. Btw ima fan controller za navodno 10 ventova i 2 cini se solidna predinstalirana venta. Samo to bi ti neki brand kao npr. Corsair naplatio kolko kosta cijelo kuciste. Slazem se da ne treba ocekivati nesto kvalitetno za te novce, ali se dam kladit da nisi probao kao ni ja to kuciste, no layout i specs se cine obecavajuci. Vidjet cemo hoce li neko na Alzashopu s vremenom dati manje od 5 zvjezdica, makar se kod njih to odnosi na TG verziju radi 2 RGB trake i RGB venta za 100kn vise. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 20:31 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Trebao bih savjet oko izbora mini itx kućišta. Bitno mi je da trenutna konfa pod moj pc (osim matične naravno) stane u njega te da ide barem jedan vent naprijed i jedan nazad. Što manje dimenzije to bolje. Bonus bi bila prozirna stranica.
Dosta itx kućišta koje sam gledao dimenzijama već zalaze u mATX tako da mi je to bezveze uzimati.
Za sada sam našao thermaltake Suppressor f1 koji ima ok dimenzije a stanu mi i trenutna grafa i cooler.

Pa eto pišite ako imate iskustva s dotičnim ili savjet za neko drugo kućište do 500kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kupio sam si MS Winston kućište i za ovih 6mj koliko ga posjedujem imam rijeći hvale za njega,ima i 2 ladice za HDD koje su super napravljene i izgleda sve elegantno i pristojno,mozda nekome nepaše plastićni prozor stranice i pokoja oštra obrada nekih materijala ali za 250kn je sasvim pristojan odabir,naspram staroga ms kucista isto jeftinjare kojega sam imao prije ovoga ,ms se očito popravio. Poslje cu staviti slike...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 14:50 (3n3m1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozz, jucer sam kupio SilentiumPC Regnum RG4T RGB koji dolazi sa 3 instalirana RGB venta i controlerom za jos 3 dodatna venta. Zanima me koji ventovi bi pasali na taj controler posto imaju 6 pinova? Da li je mozda neko narucivao ventove preko ebaya da mi linka neke koji bi mi ra.dili na ovom controleru?

Slika ukljucenih ventova je u postu.

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Slikaj taj kontroler da se vide pinovi
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo ga.... losa kvaliteta... s lijeva na desno pise F12 GND L12 B R G

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 18:24 (stunjanino).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Sad jedno totalno ludo pitanje 

Koje od ovih jeftinih kucista 150-200kn je najbolje da preselim kantu pod moj pc u njega posto je trenutno kuciste mali uspio sredit da jedva stoji 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

Sad jedno totalno ludo pitanje 

Koje od ovih jeftinih kucista 150-200kn je najbolje da preselim kantu pod moj pc u njega posto je trenutno kuciste mali uspio sredit da jedva stoji 

 malo se protegni pa uzmi zalman s2 ili s3, u supernetu su oko 230kn

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Striko2009 kaže...

Sad jedno totalno ludo pitanje 

Koje od ovih jeftinih kucista 150-200kn je najbolje da preselim kantu pod moj pc u njega posto je trenutno kuciste mali uspio sredit da jedva stoji 

 Prodam ti ja svoje Zalman Z3. Kupio sam novo pa mi Z3 više ne treba

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice