Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
psihoroba kaže...

Izgleda da ce odluka pasti na P 600s :)

Samo da jos nadjem gde je najjeftiniji :p

 Kolko vidim na nabavi, samo ADM i Conrad ga drze u HR: https://www.nabava.net/search.php?q=p600s 1100kn je dobra cijena jer se za tolko, tj. 150 eura, prodaje i u Casekingu. Svakako javi dojmove! Moguce da ces bit prvi na forumu s tim kucistem :)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

960kn ipon.hr

EDIT: 1.027,80 HRK ( sa slanjem)

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:58 (psihoroba).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
H500i? Vrlo dobro kuciste
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Je da, ali mi ne stane NXZT Kraken x72 na gornji dio...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Da, steta
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jep..the first..ili ga vec netko ima? Hmm...nemrem se sjetit ali mislim da sam sa vidjeo u hardwareu...trebao sam ga ja uzet ali me zena odgovorila..lol..pa sam morao modat 500r s plexijem..hahahah...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Moze vodeno ic naprijed u H500i bez problema. Opcenito nije velika razlika vodeno naprijed ili gore. Tak je šogor stavio neko 240mm vodeno u H500i i sve ok i sa clockanim i5-8600K. Na neku foru H500i ima solidne temp za svoju velicinu. Mislim da je cak osmisljeno za negativan pritisak, da gornji vent bude kao usis, ali ako je vodeno naprijed onda ova 2 pozadi moraju biti za ispuh. Kaj se temperatura tice po meni danas nema brige, dok got se ugradjuju efikasne komponente ili jake komponente + vodeno. Doduse H500i je preblizu P600S po ovim cijenama. H500 ima bolji value vani dok je u HR preblizu H500i.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da ali imam tu prokletu dugacku RTX 2080 preko 32cm da sad ne merim :/ 
Inace imam Corsair Air 540 i grafa mi udara u NXZT X72 zato i menjam tj trazim vece, ALI mozda bi moglo fino stati u NXZT H700( 960kn isto ipon.hr), barem tako pise da podrzava "3x120 top" ...   

Sad ga *ebi opet se dvoumim 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 23:29 (psihoroba).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Jep..the first..ili ga vec netko ima? Hmm...nemrem se sjetit ali mislim da sam sa vidjeo u hardwareu...trebao sam ga ja uzet ali me zena odgovorila..lol..pa sam morao modat 500r s plexijem..hahahah...

 mariolla79

Mislim da si vidio od  Stjepanj ,ali Phanteks P400 White Tempered Glass verziju

 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=357

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 23:37 (hummer0).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Slijedi srce :D H700 isto nije lose. Kad vec nabrajamo kucista, imas i Lian Li PC-011 Dynamic zgodno za 360mm radijator.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
hummer0 kaže...
mariolla79 kaže...

Jep..the first..ili ga vec netko ima? Hmm...nemrem se sjetit ali mislim da sam sa vidjeo u hardwareu...trebao sam ga ja uzet ali me zena odgovorila..lol..pa sam morao modat 500r s plexijem..hahahah...

 mariolla79

Mislim da si vidio od  Stjepanj ,ali Phanteks P400 White Tempered Glass verziju

 

https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=357

 Da p400 je tada kostao jedva nesto iznad 400kn, stvarno odusevljen(i nebio Dimitri mu je dao maksimalne ocjene)

 

Gledam ga svaki dan na stolu

  i steta ga je unutra neurediti, nikako da si narucim ekstenzije za gpu i mozda da unutra puknem nove hladnjake, rgb/white ili tak nekaj slicno, jedino mala zamjerka je nesto "losiji" airflow naspram onih odlicnih, no kako i nemam nesto rastrosne komponente i5 8600k+rtx2060 zanemariti.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 14:46 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

Gledam ga svaki dan na stolu  i steta ga je unutra neurediti, nikako da si narucim ekstenzije za gpu i mozda da unutra puknem nove hladnjake, rgb/white ili tak nekaj slicno, jedino mala zamjerka je nesto "losiji" airflow naspram onih odlicnih, no kako i nemam nesto rastrosne komponente i5 8600k+rtx2060 zanemariti.lp

I taj "tumor" od artica ti je isto cudo, morat ces i njega sleevat...

Inace ok kuciste, ali ja sam za malo vecu cijenu uzeo R5 i jos nemam taj "tumor"...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2019 19:34 (Tomo53nja).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...

I taj tumor od artica ti je isto cudo, morat ces i njega sleevat...

Postoji ti za kupiti neki sleev za crijeva vodenoga hlađenja.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Postoji ti za kupiti neki sleev za crijeva vodenoga hlađenja.

Pa zato kazem, morat ce i njega sleevat, ne samo kablove za grafu...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 21:36 (Tomo53nja).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...

I taj "tumor" od artica ti je isto cudo, morat ces i njega sleevat...

Inace ok kuciste, ali ja sam za malo vecu cijenu uzeo R5 i jos nemam taj "tumor"...

 

 Malo vecu, 450 vs 1000,lool,lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 0:28 (Stjepanj).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

 Malo vecu, 450 vs 1000,lool,lp

Ma ne...Nasao sam ga preko frenda novog zapakiranog i nekoristenog (stajao u kutiji godinu i pol dana) u pola cijene novoga...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Stigla bebara :)

Kasnije dodam jos slika....

 EDIT: 

8 (140/120mm) ventilatora je u kucistu pa se tu izgubilo dosta vremena dok se spojilo sve :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 20:14 (psihoroba).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
psihoroba kaže...

Stigla bebara :)

Kasnije dodam jos slika....

 

 Dobar izbor

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Bok, moze preporuka jeftinijeg kucista, sa najmanjim dostupnim dizajnom koji postoji, u njega ide ryzen 7 2700, gtx 1070ti, x370 ploca,700w napajanje i m2 ssd, tako da sto manje gabaritno kuciste .

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gamer21 kaže...

Bok, moze preporuka jeftinijeg kucista, sa najmanjim dostupnim dizajnom koji postoji, u njega ide ryzen 7 2700, gtx 1070ti, x370 ploca,700w napajanje i m2 ssd, tako da sto manje gabaritno kuciste .

 pa dobro, iako nezel RGB m,ozda preporucljivo je uzeti neko da imas dosta mjesta za komponente da ti stanu, disu...ni ja nevolim neka svijetla ali uvijek mi je bilo bitno da je tiho i da ima dobro hladenje...ugl, vise manje svako kuciste ce biti oke ako ubacis dosta ventilatora i raspodjelis ih da imas neki airflow...

ja sam uvijek preferirao be quietova jel su stvarno kvalitetnog materijala i prejednostavnog dizajna koji se moze uklopiti u bilo koji namjestaj dobro...ali ona su ti i dosta skupa...

klik

ili ako si fan prozora klik

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Drugi link je samo za prednju stranicu, ne za kuciste, ipak je to malo prejeftino za fd... ;)

Najmanji dostupni dizajn - mislis na velicinu kucista?

Gamdias talos e1 ako ti se svidja...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 20:49 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Damir22 kaže...
Drugi link je samo za prednju stranicu, ne za kuciste, ipak je to malo prejeftino za fd... ;)

Najmanji dostupni dizajn - mislis na velicinu kucista?

Gamdias talos e1 ako ti se svidja...

 i meni je bilo cudno skroz al reko ajd, super sto si uocio hvala

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Što manje kućište po dimenzijama, i ako nije problem što lakše, transportirati će se dosta. Z3 plus gaming je ok? Veliko mi je ... edit- mogu li mini tower kućišta? Onda moram paziti samo na veličinu gpua ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 7:13 (Gamer21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Imas li vec komponente ili ih tek namjeravas kupit.

Za manje kuciste trebat ces uzesti microATX maticnu, pa ces moci uzesti i microATX kuciste.

Trebas paziti na duzinu gpu-a i visinu cpu hladnjaka. 

Mozes ici i na mini ITX maticnu i kuciste, ali onda moras pazit i na napajanje. 

Preporucujem bez prozora ako ces ga transportirat. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

https://www.uzishop.hr/posebna-ponuda/36032-be-quiet-pure-base-600-window-midi-kuciste-crno-racunalno-kuciste.html

 

uzro bi si ovo kučište zbog gornjih ventilatora....da li ima neko jeftinije, a bolje? I da li mi moje komponente stanu unutra xD imate na moj PC sve

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2019 21:54 (gamer88).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Nesto mi mnogo skupo to kuciste....

 

Mislim, neznam, ja nemam obicaj davati puno novaca, sto manje to bolje, meni je sasvim ok zalman s3, mid tower, imam slicnu konfiguraciju kao i ti. To je low budget kuciste, ima svojih mana i nedostataka, ali za manje od 300kn mislim da nudi itekako, dovoljno za vecinu korisnika.

 

Glavni nedostatak je plitka zadnja stranica (odnosno razmak izmedju zadnjeg lima i covera, pa nije bas nesto dusu dalo za managment hrpe kablova, ali za klasicni raspored je sasvim ok, sve se moze lijepo sloziti.

 

2 mjesta za ssd, 2 mjesta za normalan disk, do 160mm visine cpu coolera... jednostavno sve stane, mogucnost ugradnje 6 ventilatora (ok, reklamiraju 8, ali stvarno ne vidim poantu donja dva), dobar airflow nakon manjih intervencija skalpelom po prednjoj masci....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

meni je bitno da ima gornje ventilatore da mi bacaju vruć zrak van...donji su dobri da usisavaju zrak do gornji izbacuju jer vrući zrak ide prema gore. Znači zalman s3.

 

https://www.telebit.hr/kuciste-corsair-carbide-275r-bijela-atx-24mj-cc-9011131-ww.html ovo mi izgleda dobro. Uglavnom vidjet ću. Moje trenutno kučište je neko matrix koje ima samo jedan stražnji i dva prednja mjesta za ventilatore i komp mi se zagrijava prilikom igranja neke zahtjevne igre

 

8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Evo moj s3...... Malo sam se poigrao, radi klinca koji voli rgb, sve u svemu, meni se svidja.... Posebice za 200kn ;), a i radi svoj posao...

Ignoriraj ove rupe, nije mi jos stigla mrezica/filter, koji ce se samo slajdati unutra radi vadjenja prilikom ciscenja....

Prednja ploca je izmjenjiva, napravio sam ovaj crno-prozirni dio, ima i takav full bijeli, i cekam mrezu pa.ce biti i full otvoreni prednji panel kao opcija.... Aha, dosadno mi je ;)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

šta to nije Z3?

8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako je pitanje meni upuceno, ne, nije, to je s3 model

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice