Zalman Z3 Plus (white)

poruka: 123
|
čitano: 38.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Zasto da uzmimam novo kuciste od 600 kn?? Za 6 vida koje su zalemljene se da napraviti mali mod i sve stane, ako neide lemilicom, oce busilicom kroz njih. I kasnije mogu vratiti sve. Doslovno.

Osim toga imam drugo kuciste od starog pc-a, nije mi tesko njega modati. I temp su super, neznam sto pricas, stavim jos jedan prednji vent i sve super. Graficke ionako podizu clock same i pale ventilatore kad su u full load.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
online
Zalman Z3 Plus (white)

Di nabavit ventilator identičnog osvjetljenja kao ovaj prednji? Nabavio sam neki sličan ali ne izgleda lijepo kraj ovog originalnog.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Ivan35 kaže...

Di nabavit ventilator identičnog osvjetljenja kao ovaj prednji? Nabavio sam neki sličan ali ne izgleda lijepo kraj ovog originalnog.

 http://www.ebay.com/itm/ZALMAN-ZM-F3-Blue-LED-SF-120mm-ULTRA-QUIET-PC-Case-Fan-3pin-12V-EBR-Shark-fin-/111654733420?hash=item19ff24066c:g:Bu4AAOSwPhdVOw91

Nisu bas jeftini.
Zovni futuru ili nekog mozda imaju viska ili nesto, pa ti daju jeftinije.

10 godina
online
Zalman Z3 Plus (white)

Tnx, već sam gledao to, al nikak se odlučiti i naručiti...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Luka123 kaže...

Zasto da uzmimam novo kuciste od 600 kn?? Za 6 vida koje su zalemljene se da napraviti mali mod i sve stane, ako neide lemilicom, oce busilicom kroz njih. I kasnije mogu vratiti sve. Doslovno.

Osim toga imam drugo kuciste od starog pc-a, nije mi tesko njega modati. I temp su super, neznam sto pricas, stavim jos jedan prednji vent i sve super. Graficke ionako podizu clock same i pale ventilatore kad su u full load.

 ja sam imao z3 kistru i r9 290.. pa to je kuhalo unutra. lel da 100 ventova metnes na pomaze.kuciste je jednostavno premalo

xfact
11 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Uz pozitivan "tlak" bi trebalo bit ok, a uzmimo i u obzir da je 390 hladnija od 290

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
=xfact= kaže...

 ja sam imao z3 kistru i r9 290.. pa to je kuhalo unutra. lel da 100 ventova metnes na pomaze.kuciste je jednostavno premalo

 nije ti palo na pamet da nije puno veci problem mozda u grafickoj, moja mrtva hladna overklokana gtx-ica podigne temperaturu za 10°c u kucistu u odnosu da samo opteretim cpu na 100%...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

pa eto ja imam 390 pa u idle temp su 35 i ventilatori se ne vrte.., a u wngine heaven doswgne kojih 65 sa 40% spina...

tako da kad maknem prednji dio gdje dodje hard, i jos jedan vent stavim mislim da nece biti problema.

Unutra je dobar airflow. Graficke u idle imaju spusten clock i ventovi se i nevrte također procesor u idle kojih 30 u atrss je da ide na 90 ali to je sa 1,323 V.na 4,5,po potrebi spustim na 4,2 temp u loadu cw biti 65 max. Na 1,2

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

na mobu pisem inace pa falivam slova

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Stjepanj kaže...
=xfact= kaže...

 ja sam imao z3 kistru i r9 290.. pa to je kuhalo unutra. lel da 100 ventova metnes na pomaze.kuciste je jednostavno premalo

 nije ti palo na pamet da nije puno veci problem mozda u grafickoj, moja mrtva hladna overklokana gtx-ica podigne temperaturu za 10°c u kucistu u odnosu da samo opteretim cpu na 100%...

 pa je kuciste je premalo za hi end grafe. o dve da ni nepricam ako uopce i stanu unutra. moj post se odnosi na kolegu koji ima r9 390 ali on nekim cudom ima temp 65 u loadu pa onda zanemari napisano. mozda ga u frizderu drzi nikad neznas.. 

xfact
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Meni kućište nije nikako premalo, moja gtx 970 g1 fino stane unutra i nikad nemam problema s temperaturama. Doduše, imam 4 fana koji rade na cca. 900rpm-a. Temperatura grafe po ljetu bez klime u sobi je 70°c max. S tim da fan curve nije na auto nego još i spušteno malo. Tiho i hladno. 

12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
=xfact= kaže...
Stjepanj kaže...
=xfact= kaže...

 ja sam imao z3 kistru i r9 290.. pa to je kuhalo unutra. lel da 100 ventova metnes na pomaze.kuciste je jednostavno premalo

 nije ti palo na pamet da nije puno veci problem mozda u grafickoj, moja mrtva hladna overklokana gtx-ica podigne temperaturu za 10°c u kucistu u odnosu da samo opteretim cpu na 100%...

 pa je kuciste je premalo za hi end grafe. o dve da ni nepricam ako uopce i stanu unutra. moj post se odnosi na kolegu koji ima r9 390 ali on nekim cudom ima temp 65 u loadu pa onda zanemari napisano. mozda ga u frizderu drzi nikad neznas.. 

 
Nekuzim u cemu je problem, makao sam sada maloprije prednji donji dio gdje stoji hard disc jednostavnim udarcem cekica i sarafa(kacavide) na mjesta gdje je trebalo, on ce stajati na mjestu gdje je bi trebao biti floppy(neznam koji su to k.. stavili uopce na kuciste, ali eto taman dobro dodje za hard ), napajanje mi stize u nedjelju, necu reci koje, pa cemo izmjeriti temp u full load.

Mjesta za dvije grafe ima trenutno i airflow je odlican.

Trenutno je jedna unutra ali svejedno evo idle temperature. Mozda tvoj frend ima nekih problema sa svojom r9 390, jer meni nikad nije "zakuhala".
Edit: zaboravio napomenuti, da se ventovi niti nevrte pri ovakvom clocku




Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 13:02 (Luka123).
13 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Luka123 kaže...

ali svejedno evo idle temperature.

Ma to nisi trebao ni stavljati.

 

EDIT: Kad to posložiš i staviš drugu karticu unutra, svakako nam malo to poslikaj.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 16:41 (Valentin17).
13 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)
Luka123 kaže...
napajanje mi stize u nedjelju, necu reci koje, pa cemo izmjeriti temp u full load.

Jel ima kakvih novosti?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Imam Zalman Z3 "obični" i nikako ne mogu nagurati SSD u njegovu policu gore. Jel može pomoc ?  Ima li neka caka ?Riječ je o Patriot Blast SSD-u. Gledao sam nekog Poljaka na yt i frajer ga metne bez problema :D Privremeno sam ga dole stavio...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 19:48 (nanek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
nanek kaže...

Imam Zalman Z3 "obični" i nikako ne mogu nagurati SSD u njegovu policu gore. Jel može pomoc ? Riječ je o Patriot Blast SSD-u. Gledao sam nekog Poljaka na yt i frajer ga metne bez problema :D Privremeno sam ga dole stavio...

 imas s desne strane na polici od ssd-a dvije izbocine koje stavis u one dvije desne rupe na ssd-u koje su inace predvidene za sarafe ne?!, nakon sto to stavis pod kutem od cca 45° spustis ljevu stranu na nozice i tu stranu zasarafis, inace da ide malo teze tj povuci malo taj ljevi lim!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Hvala puno, sjeo je bez beda. Samo sam ga morao "naopako" okrenuti jer nisam mogao nikako SATA 3 kabel prikopčati. Da sam odmah pitao sada nebi ssd bio zgreban :D Hvala još jednom

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
nanek kaže...

Hvala puno, sjeo je bez beda. Samo sam ga morao "naopako" okrenuti jer nisam mogao nikako SATA 3 kabel prikopčati. Da sam odmah pitao sada nebi ssd bio zgreban :D Hvala još jednom

 to kaj se tice kabla, moras imati onaj s vodoravnim prikljuckom ne onaj s koljenom, taj ne stane!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Valentin17 kaže...
Luka123 kaže...
napajanje mi stize u nedjelju, necu reci koje, pa cemo izmjeriti temp u full load.

Jel ima kakvih novosti?

 Ima neradi extender kabel.... moram drugi kupit. O_O

12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Stavio sam Nzxt-ov RGB controller u kuciste(nzxt Hue), pa cisto da vidite kako to izgleda u Zalmanu z3+

uglavnom led trake više manje lijepo stanu unutra, ima na par mjesta da malo zasmeta kopca od prednje maske no za vizualni dojam  nije bitno!

Pa eto ako se jos netko odluci na ovaj korak da zna da moze!

kontroler kontroler
 
 
 lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2016 1:14 (Stjepanj).
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
=xfact= kaže...

 pa je kuciste je premalo za hi end grafe. o dve da ni nepricam ako uopce i stanu unutra. moj post se odnosi na kolegu koji ima r9 390 ali on nekim cudom ima temp 65 u loadu pa onda zanemari napisano. mozda ga u frizderu drzi nikad neznas.. 

 Imam R1 kućište, mislim da je identično kao Z3 iznutra (sutra ću baš izmjerit, frend ima Z3 plus) i bez beda stanu hi-end grafičke unutra, ali dvije nema šanse jer se kavez ne skida. Držao sam R9 390 unutra i nije se pregrijavala ni u full loadu (s tim da imam svih 5 ventova). Uzeo sam Z11 Neo samo zbog CF-a jer se skidaju i srednji dolji kavez, ali i ono je istih dimenzija unutra (po zalmanovoj stranici 360x410). Jedini problem je taj GPU sagging kod običnog Z3 jer se s njim (koliko mi se čini) ne dobija onaj "VGA guide" kako ga oni zovu.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
12 godina
offline
Zalman Z3 Plus (white)

nemogu stati dvije graficke, ukoliko se neukloni dio gdje hard disc stoji, sto sam i ucinio.

Narucio sam opet sa ebaya kabel, i jedan adapter sto ide pod 90 da kartica se moze zavidati na mjestu, u suprotnom ce mi udarati u kuciste. A tko ima atx maticne, nebi trebao imati problema s tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

ja sam taj svjetleci iza stavio zato jer me nervira svjetlo od venta....najradije bi kupio neki vent i maknuo taj skroz van i ak kog zanima usput temp R9 390 u idleu mi je 40ak stupnjeva 

15 godina
neaktivan
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Ljudi treba mi mala pomoc, kupio sam isto kućište samo crne boje, gornja 2 venta sam spojio na onaj 4-pinski konektor sa napajanja ali ne radi, da li sam nesto krivo spojio, i što je sa ona 2 dodatna para konektora? Jeli jedan par predviđen za matičnu? Svaka pomoć je dobrošla. Hvala

slika s neta

 

http://obrazki.elektroda.pl/2763385200_1404514103.jpg

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Ovak sam ih ja piknul .... i delaju ...
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

Mislim da ja to nemam na svom napajanju, Fortron 600W Hyper

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)

A cek jeli tvoj konektor s napajanje isti kao i ovaj sa slike

 

http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-27518546784426_2267_85896536

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
Ne ... evo ovak se bolje vidi ... nisam ziher ... ali brijem da imas 2x2 ta konektora od gornjih ventova i koje spojiš međusobno i spojiš sa ovim normalnim na napajanje ... ak sam kaj krivo natipkal ... neka netko ispravi ... lp
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zalman Z3 Plus (white)
brijalec kaže...
Ne ... evo ovak se bolje vidi ... nisam ziher ... ali brijem da imas 2x2 ta konektora od gornjih ventova i koje spojiš međusobno i spojiš sa ovim normalnim na napajanje ... ak sam kaj krivo natipkal ... neka netko ispravi ... lp

Je stari uspio sam, svaka ti čast nebi mi nikad palo na pamet spojit ta 2 skupa, neiskustvo što ćeš, aj uzdravlje

12 godina
protjeran
offline
Zalman Z3 Plus (white)

Pozdrav vlasnici zalman z3 kucista, namjeravam promjeniti ove prednje fanove, gledao sam na jubito da se prednja stranica samo potegne, ali se uzasno cvrsto drzi i imam osjecaj da cu ju rascetvorit ako jos malo jace potegnem. Jel ima neka tehnika da se to otvori na neki normalan nacin?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice