Corsair reklamacija

poruka: 48
|
čitano: 11.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Corsair

Evo ovako obratio sam se Corsair-u zbog toga što su mi ovjde u HR odbili reklamaciju. Imma kučište Corsair Carbide 400R i tri rupe ove skroz gornje u koju se šarafi matična jednostavno su se proširile i više mi šarafi ne drže, ispadaju van. I evo sada mi je Corsair odobrio RMA i rekli su da im pošaljem kučište i dali adresu i sve. E sada moje je pitanje koliko treba da stigne do njih u Nizozemsku i da li je netko već nešto slao tako njima na RMA, ako je molio bi da svoja iskustav mi ovdje napišu.


Please also mark the RMA number clearly on your package, and ship your RMA to the following address:

Attn: RMA Department
 Corsair B.V.
 Veluwezoom 50, 1327 AH
 Almere, The Netherlands

 Phone 510-657-8747

PACKAGING INSTRUCTIONS:

*     DO NOT return any Corsair product in a standard mailing envelope! Please only use a padded envelope or proper fitting box.

 *    We strongly recommend using a carrier that will provide you with a tracking # and option for added insurance for your package. Any package that arrives empty will be returned to the sender. In addition, Corsair is not liable for any lost/stolen packages. Corsair will only replace the product which we physically receive.

 *    Please make sure your complete address is included within the package:  first/last name, telephone # and complete return address. Be aware, some shipping stores do not include your contact details on the address label.

 *    Please include a copy of this RMA Confirmation with your shipment

CORSAIR REPLACEMENT SHIPMENT

*     Once your package is received, Corsair will process your replacement order in 3-5 days.
All replacements will be shipped UPS Standard. Please allow 2-4 business days transit time for delivery.

We will inform you of any product delays or problems making a shipment within this time frame.

 *    All replacement orders are shipped at Corsair's expense via UPS services

http://valid.canardpc.com/2749994
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Corsair

Slao sam jesenos tako USB stick, reklamacija nije prošla. Tvrdili su da je fizički oštećen, iako nije bilo vidljivih oštećenja, već samo znakova "zamora materijala" od višegodišnjeg nošenja na privjesku ključeva po džepovima. Ponudili su mi mogućnost detaljnijeg pregleda ako nisam zadovoljan odgovorom, što sam iskoristio (bilo je potrebno proslijediti e-mail na adresu nekog njihovog nadređenog za takve stvari). Više mi se nisu javljali, odustao sam od svega i nabavio drugi stick. Da, pitaju te i da li želiš da ti predmet vrate ili ne.

 

Slanje sam platio 30 - 40 kn i javili su mi se desetak dana kasnije, tako da sam transport nije problem. Problem bi mogla biti cijena slanja kućišta koje je daleko veće od sticka. Razmisli sam koliko ti se isplati, raspitaj se u pošti ili na njihovim stranicama o cijeni slanja. Mogli bi te jednostavno napisati da si pretegnuo šarafe i ode ti parsto kuna u vjetar, a ne znam da li i to slanje nazad ide na njihov ili tvoj račun - pretpostavljam tvoj ako te otpile.

 

Ja nebih, osin ako sam sto posto uvjeren da će reklamacija proći u moju korist, a tog se teško držati.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair

Moj buraz je njima u Nizozemsku slao neispravan RAM koji su imali dozivotno jamstvo ! Prvo je direktno kontaktirao Corsair , potom su ga oni usmjerili na Corsair Hrvatska i bilo je dogovoreno da ce poslati Overseas po te RAM-e ! Oni su dosli , preuzeli neispravne RAM-e i nakon 2 tjedna je iz Nizozemske stigao paket s novim RAM-ima ! To je sve bilo besplatno !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Corsair

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

http://valid.canardpc.com/2749994
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Corsair
Ivanjino96 kaže...

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

Jako lijepo od njih. {#} Dokaz kako je sve to stvar pojedinog slučaja, nekad imaš više sreće, nekad manje.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
15 godina
neaktivan
offline
Corsair

Digni spomenik Corsairu jer mi se čini da su se te rupe proširile usijed mnogobrojnog skidanja i stavljanja matične ploče.{#}

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
 
17 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair
Ivanjino96 kaže...

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

Nadam se da te HR Karina (Carina) neće opljačkati.

 

Predoči im svu dokumentaciju (predračun od UPS-a, mailove od Crosaira),

inače će ti se računati kao uvoz robe, i morat ćeš ocariniti robu.

 

PS - Da se nije to prije riješilo, htio sam predložiti da pošalješ poslije 1.7.2013.,

kad više ne moraš plaćati Karinu iz EU-a.

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Corsair
Don Kihoty kaže...
Ivanjino96 kaže...

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

Nadam se da te HR Karina (Carina) neće opljačkati.

 

Predoči im svu dokumentaciju (predračun od UPS-a, mailove od Crosaira),

inače će ti se računati kao uvoz robe, i morat ćeš ocariniti robu.

 

PS - Da se nije to prije riješilo, htio sam predložiti da pošalješ poslije 1.7.2013.,

kad više ne moraš plaćati Karinu iz EU-a.

Hvala na inf ali valjda me neće mamu im njihovu.

http://valid.canardpc.com/2749994
15 godina
neaktivan
offline
Re: Corsair
Ivanjino96 kaže...

ali valjda me neće mamu im njihovu.

Cinkat ćemo te mi sa foruma ili nam plati ćevape i pivu pa šutimo:)

Btw, ako ti pošalju DHL-om trebaš samo DHL-u u Zg poslati papire da je to reklamacija i neće ti naplatiti carinu i slične troškove (nekoliko diskova sam slao Seagateu u Nizozemsku i nisam platio ništa pri primitku novog).

World Championships: 7, GP started: 308, GP wins: 91, Podium finishes: 155, Pole positions: 68, Fastest laps: 77, Points: 1,566
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.4.2013 20:58 (F1-IVO).
13 godina
offline
Re: Corsair
F1-IVO kaže...
Ivanjino96 kaže...

ali valjda me neće mamu im njihovu.

Cinkat ćemo te mi sa foruma ili nam plati ćevape i pivu pa šutimo:)

Btw, ako ti pošalju DHL-om trebaš samo DHL-u u Zg poslati papire da je to reklamacija i neće ti naplatiti carinu i slične troškove (nekoliko diskova sam slao Seagateu u Nizozemsku i nisam platio ništa pri primitku novog).

Poslano je UPS-om, već je na putu :D

http://valid.canardpc.com/2749994
11 godina
offline
Corsair reklamacija

sad imas staro kuciste za dijelove 

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Corsair
F1-IVO kaže...

Cinkat ćemo te mi sa foruma ili nam plati ćevape i pivu pa šutimo:)

Btw, ako ti pošalju DHL-om trebaš samo DHL-u u Zg poslati papire da je to reklamacija i neće ti naplatiti carinu i slične troškove (nekoliko diskova sam slao Seagateu u Nizozemsku i nisam platio ništa pri primitku novog).

Moglo bi biti carinjenja, ti si ipak diskove slao van, ovdje staro kućište ostaje.

13 godina
offline
Re: Corsair reklamacija
mariolla79 kaže...

sad imas staro kuciste za dijelove 

Vec je na Njuskalu{#}

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Corsair reklamacija

Bome ovaj paketić brzo putuje 

http://valid.canardpc.com/2749994
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Corsair reklamacija

Nasoj posti bi unutar hr trebalo vise,lol

razorblade
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair reklamacija
mariolla79 kaže...

Nasoj posti bi unutar hr trebalo vise,lol

Zato i ide UPS-om (u HR je to Overseas).

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Corsair reklamacija

Poštovani,

Ovim putem Vas obavještavamo da Vam je pristigla pošiljka broj AWB-a
1Z762E3R0451768773
putem UPS-a koja je smještena u carinskom skladištu Overseas Express | Overseas Trade Co. Ltd. d.o.o. – Zastavnice 38 a, 10251 Zagreb – Hrvatski Leskovac. Molimo Vas da nam pošaljete ispunjenu punomoć, ( obavezno upisati po stavkama na hrvatskom jeziku, točan naziv robe) u prilogu, sa kopijom osobne iskaznice sa obje strane. Ako osobnu šaljete faxom potrebno ju je skroz posvijetliti. Molim kontakt telefon!

Molim potvrdu, mail ili neki dokument o plaćenoj vozarini! Ako na fakturi ima naznačen paritet (DAP, CPT) ili iznos vozarine, ne treba, ali ako nema molim potvrdu. Na žalost po carinskom zakonu čl.38, i iznos vozarine ulazi u osnovicu. Kada kompletiram sve potrebno, kolegice će izraditi predračun koji ću Vam poslati. Po vidljivoj uplati na racunu pošiljka ide na carinjenje,potom na dostavu.

Svakako Vas molim kopiju bankovne uplate prema posiljaocu..

Molim potrebnu dokumentaciju poslati što prije,kako bi izbjegli naplatu skladišnine,10kn po danu i kolet,
Rok za carinjenje 20 dana,ako se ne odazovete do 18-tog dana,pošiljka ide u povrat,

Hvala


Srdačan pozdrav/Best regards

Evo i kako da ja sada njima dokažem da to nije kupljeno nego je dobiveno na reklamaciji. Imam račun iz Hrvatske a i imam poruke od Corsaira za RMA.
http://valid.canardpc.com/2749994
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Corsair
Don Kihoty kaže...
Ivanjino96 kaže...

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

Nadam se da te HR Karina (Carina) neće opljačkati.

 

Predoči im svu dokumentaciju (predračun od UPS-a, mailove od Crosaira),

inače će ti se računati kao uvoz robe, i morat ćeš ocariniti robu.

 

PS - Da se nije to prije riješilo, htio sam predložiti da pošalješ poslije 1.7.2013.,

kad više ne moraš plaćati Karinu iz EU-a.

 

 

This!

 

 

Ivanjino96 kaže...

Poštovani,

Ovim putem Vas obavještavamo da Vam je pristigla pošiljka broj AWB-a
1Z762E3R0451768773
putem UPS-a koja je smještena u carinskom skladištu Overseas Express | Overseas Trade Co. Ltd. d.o.o. – Zastavnice 38 a, 10251 Zagreb – Hrvatski Leskovac. Molimo Vas da nam pošaljete ispunjenu punomoć, ( obavezno upisati po stavkama na hrvatskom jeziku, točan naziv robe) u prilogu, sa kopijom osobne iskaznice sa obje strane. Ako osobnu šaljete faxom potrebno ju je skroz posvijetliti. Molim kontakt telefon!

Molim potvrdu, mail ili neki dokument o plaćenoj vozarini! Ako na fakturi ima naznačen paritet (DAP, CPT) ili iznos vozarine, ne treba, ali ako nema molim potvrdu. Na žalost po carinskom zakonu čl.38, i iznos vozarine ulazi u osnovicu. Kada kompletiram sve potrebno, kolegice će izraditi predračun koji ću Vam poslati. Po vidljivoj uplati na racunu pošiljka ide na carinjenje,potom na dostavu.

Svakako Vas molim kopiju bankovne uplate prema posiljaocu..

Molim potrebnu dokumentaciju poslati što prije,kako bi izbjegli naplatu skladišnine,10kn po danu i kolet,
Rok za carinjenje 20 dana,ako se ne odazovete do 18-tog dana,pošiljka ide u povrat,

Hvala


Srdačan pozdrav/Best regards

Evo i kako da ja sada njima dokažem da to nije kupljeno nego je dobiveno na reklamaciji. Imam račun iz Hrvatske a i imam poruke od Corsaira za RMA.

 

From all the things I lost, I miss my mind the most...
13 godina
offline
Re: Corsair
Don Kihoty kaže...
Don Kihoty kaže...
Ivanjino96 kaže...

Eh evo da vam javim nakon što sam pokazao Corsairu da je poštarina UPS-om 350 Eura rekli su da će mi poslati novo bez da ja njima šaljem išta tako da još jedan ogromni plus COrsair support-u.

Nadam se da te HR Karina (Carina) neće opljačkati.

 

Predoči im svu dokumentaciju (predračun od UPS-a, mailove od Crosaira),

inače će ti se računati kao uvoz robe, i morat ćeš ocariniti robu.

 

PS - Da se nije to prije riješilo, htio sam predložiti da pošalješ poslije 1.7.2013.,

kad više ne moraš plaćati Karinu iz EU-a.

 

 

This!

 

 

Ivanjino96 kaže...

Poštovani,

Ovim putem Vas obavještavamo da Vam je pristigla pošiljka broj AWB-a
1Z762E3R0451768773
putem UPS-a koja je smještena u carinskom skladištu Overseas Express | Overseas Trade Co. Ltd. d.o.o. – Zastavnice 38 a, 10251 Zagreb – Hrvatski Leskovac. Molimo Vas da nam pošaljete ispunjenu punomoć, ( obavezno upisati po stavkama na hrvatskom jeziku, točan naziv robe) u prilogu, sa kopijom osobne iskaznice sa obje strane. Ako osobnu šaljete faxom potrebno ju je skroz posvijetliti. Molim kontakt telefon!

Molim potvrdu, mail ili neki dokument o plaćenoj vozarini! Ako na fakturi ima naznačen paritet (DAP, CPT) ili iznos vozarine, ne treba, ali ako nema molim potvrdu. Na žalost po carinskom zakonu čl.38, i iznos vozarine ulazi u osnovicu. Kada kompletiram sve potrebno, kolegice će izraditi predračun koji ću Vam poslati. Po vidljivoj uplati na racunu pošiljka ide na carinjenje,potom na dostavu.

Svakako Vas molim kopiju bankovne uplate prema posiljaocu..

Molim potrebnu dokumentaciju poslati što prije,kako bi izbjegli naplatu skladišnine,10kn po danu i kolet,
Rok za carinjenje 20 dana,ako se ne odazovete do 18-tog dana,pošiljka ide u povrat,

Hvala


Srdačan pozdrav/Best regards

Evo i kako da ja sada njima dokažem da to nije kupljeno nego je dobiveno na reklamaciji. Imam račun iz Hrvatske a i imam poruke od Corsaira za RMA.

 

Predračun od UPS-a to nemam il imam alli ne znam di da ga nađem 

http://valid.canardpc.com/2749994
12 godina
odjavljen
offline
Corsair reklamacija

Corsair mora poslati službeni dopis Oversisu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Corsair reklamacija
Ivanjino96 kaže...

Evo i kako da ja sada njima dokažem da to nije kupljeno nego je dobiveno na reklamaciji. Imam račun iz Hrvatske a i imam poruke od Corsaira za RMA.

Zato sam i rekao da će biti problema... Iako je "poklon", tehnički treba platiti porez jer se uvozi nova roba u RH.

13 godina
offline
Re: Corsair reklamacija
Old Iggy kaže...
Ivanjino96 kaže...

Evo i kako da ja sada njima dokažem da to nije kupljeno nego je dobiveno na reklamaciji. Imam račun iz Hrvatske a i imam poruke od Corsaira za RMA.

Zato sam i rekao da će biti problema... Iako je "poklon", tehnički treba platiti porez jer se uvozi nova roba u RH.

Da ali to je zamjena praktički sam ja za to već platio PDV i Carinu kada sam kupovao to kučište u HR-u u dučanu. I sada mi ne bi trebali lupit carinu.

http://valid.canardpc.com/2749994
16 godina
online
Re: Corsair reklamacija
Ivanjino96 kaže...

Da ali to je zamjena praktički sam ja za to već platio PDV i Carinu kada sam kupovao to kučište u HR-u u dučanu. I sada mi ne bi trebali lupit carinu.

Nisi jer staro nije izvezeno van RH.

13 godina
offline
Re: Corsair reklamacija
Old Iggy kaže...
Ivanjino96 kaže...

Da ali to je zamjena praktički sam ja za to već platio PDV i Carinu kada sam kupovao to kučište u HR-u u dučanu. I sada mi ne bi trebali lupit carinu.

Nisi jer staro nije izvezeno van RH.

Pa ali to staro se neće cariniti kod nas neg u toj zemlji u koju dolazi zar ne

http://valid.canardpc.com/2749994
16 godina
online
Re: Corsair reklamacija
Ivanjino96 kaže...

Pa ali to staro se neće cariniti kod nas neg u toj zemlji u koju dolazi zar ne

Ne, kad je RMA "prebijaju" se uvozni i izvozni troškovi. Jedini pravi način oslobađanja je izvoz starog kućišta uz odgovarajuću dokumentaciju.

Odi s papirima sutra do njih i vidi može li se što učiniti, možda netko "progleda kroz prste".

12 godina
odjavljen
offline
Corsair reklamacija
NE, trebao si napraviti izvozno carinjenje, povrat neodgovarajuce robe tj. privremeni izvoz.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Corsair reklamacija

Eto..A mislio si zaraditi {#} Sad lovu od starog kučišta kad prodaš lijepo prosljediš Liniću i to je to {#} Nema đabe ni u stare babe.. nažalost je tako u našoj državi{#} Iskreno se nadam da češ riješiti to u svoju korist

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Corsair reklamacija
ARazer kaže...

Eto..A mislio si zaraditi {#} Sad lovu od starog kučišta kad prodaš lijepo prosljediš Liniću i to je to {#} Nema đabe ni u stare babe.. nažalost je tako u našoj državi{#} Iskreno se nadam da češ riješiti to u svoju korist

Ma mislim da mi oni nemaju to pravo jer ja ovaj dokument koji trebam popunit za punomoć navodi se da moram napisati koliki je shipping i trošarina a ja nisam ništa platio tak da stavljam 0KN pa lupe na to PDV plus carinu i ispada 0000000000000000000000000000 {#}

http://valid.canardpc.com/2749994
12 godina
odjavljen
offline
Corsair reklamacija
Znaci ako je shipping 0 onda je to u cijeni predmeta koja je koliko?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Corsair reklamacija

Varaš se..imaju oni sva prava {#} dostavi im sve mailove i svu dokumentaciju i riješit češ

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice