Malo napajanje, najjeftinija opcija

poruka: 11
|
čitano: 3.578
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Malo napajanje, najjeftinija opcija

Pozdrav, 

 

tražim nekakvo napajanje, obični adapter je OK opcija ..ali da je snage min 50W , još bolje oko 100W. 

 

Ima netko ideju kako doći do takve stvarčice a da nije skupo. :)

Ako netko ima stari adapter za prodati, slobodno mi se javi na bozoou@gmail.com 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija

Koji napon ili koji naponi ti trebaju? Napajanja od laptopa obično imaju tu snagu, ali daju napon tipično oko 19 V. A 12 V napajanja, ako ti to treba, ne bi ti trebao biti problem naći u dućanima elektroničkom robom - ako prodaju LED trake, onda bi trebali imati i takve adaptere. Ili potraži po oglasnicima - recimo akvaristi često znaju imati takva napajanja jer ih koriste za LED rasvjetu.

 

Naravno, na eBayu i AliExpressu ih imaš ko u priči.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 0:06 (mbaksa).
15 godina
offline
Malo napajanje, najjeftinija opcija

Traži adapter, a nije naveo koje napone ili raspon napona mu treba i za što...kao da imamo kristalnu kuglu...imam ja napajanja, ali šta mu ponuditi??

Sinoć sam lega jutros...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.4.2017 1:04 (BlackMoon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Malo napajanje, najjeftinija opcija

Heh, zabrijao sam da navođenje snage je dovoljno. Sad tek skuzio da snaga ovisi o naponu i otporu potrosaca. 

 

Uglavnom, otpor mi se krece od 10 - 70 ohma. Struja treba biti 1.2A  .... znaci napon za max otpor treba biti oko 84V ....

 

Sada i ja vidim da adapteri neće biti ok, ukoliko ne postoje tako većih voltaza. Bas nekidan spojio stvar na adapter 19V i max 90W ...i čudno mi kako slabo radi s obzirom na 90W  ....a ključ je u naponu :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 9:41 (bozoou).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija

Kaj konkretno spajaš?
Pitam zato da vidimo jel ima nekih drugačijih mogućnosti spajanja.

 

A kaj se tiče visine opasnih napona, uzima se napon od 50V kao "napon koraka" (ili dodira?) koji se smatra opasnim, i to kod AC sustava, a kod DC mislim da je 60V.

S tim da to nije neko medicinsko područje, nego spada pod elektrotehničku regulativu, i nisam siguran za te brojke, tak su nas učili na zaštiti na radu u srednjoj.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.4.2017 9:49 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija
bozoou kaže...

tražim nekakvo napajanje

"Malo" ili "nekakvo" napajanje je isto napajanje, Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O).

"Sticky" temu prati više ljudi, možda tamo dobiješ još kakvu ideju.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
9 godina
offline
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija

Trebam napajanje za hot-wire rezač stiropora. I sada imam više modula za rezanje, negdje su žice dužine svega 30cm ...pa do najduže varijante gdje je žica dugačka 2m. Adapter od 19V je dovoljno jak za dužinu žice 60cm, sve preko toga fali snage. Žica je otpora 10ohma / 30cm.

 

Ovo što sam pitao za opasno područje napona...to sam obrisao prije nego sam vidio tvoj odgovor jer sam uspio dosta toga izguglati na tu temu. Hvala svejedno.

16 godina
moderator
online
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija
Pa ako ti treba snaga, uzmeš 24V 5A i riješena stvar.
16 godina
moderator
online
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija
Pa ako ti treba snaga, uzmeš 24V 5A i riješena stvar.
7 godina
offline
Re: Malo napajanje, najjeftinija opcija

I mislio sam da se radi o grijačim elementima.

Najbolje rješenje ti je nabavka Kanthal žice određenog presjeka da ti otpor bude unutar granica traženog za tu duljinu.

Ili kemijanje s paralelnim spajanjem više odsječaka zajedno, kaj je jednostavno izvesti.

 

 

 

Kruha i igala...
14 godina
odjavljen
offline
Malo napajanje, najjeftinija opcija

Evo da se ne mučiš to ti je ta snaga, širok raspon napona, ok cijena:

 

 

http://www.tme.eu/hr/details/ll1x110-e-cc-700/napajachi-za-led/helvar/ll-1x110-e-cc-350-700/

 

35 eura plus 9.5 eura poštarina i kod tebe je za tri dana, možeš platiti paypalom ili karticama.

 

Ovo ima samo štimanje izlazne struje, ako ti treba i sa štimanjem napona imaš jedno samo je tri puta skuplje.

 

Edit: vidim da ti treba nešto jeftino, onda nabavi neki stari variak, ako ti je ok AC na izlazu, a ako nije onda samo stavi grec i nešto elektrolita, to ti je sve u svemu najjeftinije i možeš regulirati napon od 0-240v AC ili 0-320 DC, i obično su oko 1 A na izlazu. Ako si u rijeci ja ti poklonim jedan, samo mi stoji. Samo da te upozorim, s tim se možeš komotno ubiti, dakle trebaš znat šta radiš.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 20:00 (Jakovp).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice