Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.440
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može! kiwi_91 ukaži se! :)

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, bez problema može 550 W jer sumnjam da će na max./bench opterećenju konfiguracija s 7 3700X i 1660 Super zahtijevati više od 300 W (90-110 W CPU (1), 130-140 W GPU (1 / 2), ostalo 50 W), a tijekom gaminga će srednje opterećenje vjerojatno biti 200-250 W.

 

Ako si samo ograničen na Instar, onda može proći taj Seasonic od 550 W, ali preporuka je svakako da ideš na GC-650 jer tu novu Bronze seriju ni ne proizvodi sam Seasonic već njihova partnerska tvrtka, što daje rezultat toga da je starija S12II varijanta kvalitetom izrade bolja od te nove. Tako možeš i nju gledati kao dobru alternativu, tj. preporučljivo Seasonic S12II 620 jer će možda biti manje bučno od slabije varijante.

 

U drugim trgovinama imaju puno bolje alternative od tih Bronze Seasonica uz sličnu cijenu. Pa bih tako kao najjeftiniju alternativu vidio Riotoro Builder 600 W (od 430 kn; 3 god. jamstva), zatim cca. 100 kn skuplji be quiet! System Power 9 600 W (od 520 kn; 3 god. jamstva) i FSP Raider II 550 W (od 520 kn; 5 god. jamstva), a modularna alternativa mogu biti prethodno spomenuti Kolink Enclave 500 W / 600 W (od 512 kn / 550 kn; 3 god. jamstva) i SilentiumPC M2 550 W (od 523 kn; 5 god. jamstva).

I na kraju bih kao prvog favorita vidio Seasonic GC-500 (545 kn; 2/7 god. jamstva).

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2020 16:17 (kiwi_91).
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem konfiguraciju rođacima, ponudio bi im 2 varijante - odmah s 1600AF i RX570, ili odmah s 3200G/2400G pa kasnije mogu nadograditi kako im volja (na nešto kao 3600+kakva bi već grafa pala u cjenovni rang). Komp nije za gaming, teta umirovljeni arhitekt pa se eventualno još u AutoCADu igra, sudeći po prenutnom prastarom kompu koji im je i van funkcije, što god im složio bi zadržali dulje vrijeme (zato i AM4).

 

I dođem do napajanja i zaključim da ne znam dovoljno da bi mogao donijeti odluku koje pa da pitam kolege na forumu. Minimalno 500W, počeljno 550+ bronze, ali trebao bi savjet koji točno model ?

 

Hvala

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Apocalypso722 kaže...

Minimalno 500W, počeljno 550+ bronze, ali trebao bi savjet koji točno model ?

 taman u postu iznad svojeg imaš preporuke, mogao si uštedjeti par redaka teksta

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam problem sa Fortron Hyper M600. Računalo se povremeno gasilo te sam napajanje isprobao u svojem kompu i izgleda da ne valja(danas mi se ugasio). Problem je da nema računa. Napajanje je kupljeno 1/2017 u abrakadabri, pa me zanima ako bih mogao nekako ostvariti jamstvo preko abrakadabre/fortrona ili se ne isplati pokušavati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dustY kaže...

Imam problem sa Fortron Hyper M600. Računalo se povremeno gasilo te sam napajanje isprobao u svojem kompu i izgleda da ne valja(danas mi se ugasio). Problem je da nema računa. Napajanje je kupljeno 1/2017 u abrakadabri, pa me zanima ako bih mogao nekako ostvariti jamstvo preko abrakadabre/fortrona ili se ne isplati pokušavati.

Naravno da se isplati pokušati, slanje emaila s upitom te ništa ne košta(osim par minuta vremena), dakle ništa ne možeš izgubiti.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osoba je našla kutiju, imamo samo naljepnicu A007 d.o.o, piše datum i 60mj jamstva. Poslat ću mail pa ćemo vidjeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Posalji im mail ak ti mogu mozda posla racun u pdf...reci da se ovaj tvoj slabo vidi..nemoj im odmah rec da ga nemas ili da ti je napajanje odapelo.. da nebi bilo da te odkantaju..samo moje misljenje

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 21:27 (mariolla79).
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lp,
napajanje koje trenutno imam je odlično nemam zamjerki kupljeno u 08.05.2013. razmišljam o kupnji modularnog napajanja upravo da nemam viška sto kabala. Moju konfu mozete vidit pod moj pc iskreno isao bih na 750w tipa (seasonic i  tako neku bolju marku ) neplaniram sada davati nezz koje novce  dali se moze naci do nekih 900kn

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S obzirom da ti nije hitno, možda ne bi bilo loše pričekati neke popuste i rasprodaje, ali evo prijedloga:

 

Riotoro Enigma G2 650 W / 750 W (od 750 kn / od 780 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic Focus Plus 650 W (od 820 kn; 10 god. jamstva)

Seasonic Core GM-650 (od 655 kn; 7 god. jamstva) - polumodularno

 

Znači "Seasonic", Seasonic i Seasonic. :)

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledam oglase na njuškalu, tamo se može pronaći jako dobrih ponuda kad se gledaju napajanja.

 

https://www.njuskalo.hr/kucista/napajanje-corsair-hx1200i-oglas-31334969

 

https://www.njuskalo.hr/kucista/evga-supernova-550w-g3-oglas-29286894

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
3 0 hvala 2
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, imam  neki stari komp u kuci pa bih htio da ga nadogradim malo, posto je trenutno prilicno neupotrebljiv u odnosu na danasnje konfiguracije.

Ploca je ASUS P5KPL AM SE i procesor E5200 i 2GB rama.. Graficke nema i htio bih ubaciti GTX 750, drugi procesor, nešto tipa Intel Q9400 i jos 2 gb rama.

Mogu li ja to uraditi bez promjene napajanja? Unutra je trenutno MS Platinum 400ATX.

Ove sve komponente sam nasao prilicno jeftino pa ako bi moglo, bilo bi odlicno..

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

slavenP22

 

Ne bih preporučio zadržavanje napajanja jer evo u ormaru mi još uvijek stoji računalo koje je imalo slične komponente kao i tvoje (pretp. da je i tvoje iz M SAN radionice), s tim da je uz E5200 imalo i NV 9500GT 1GB. S obzirom da mi se zadnjih nekoliko godina rada tog računala pri većim opterećenjima (igra HoMM V) događao povremeni reset uz poruku od matične vezano uz napone, mislim da bi Q9400 i GTX 750 poprilično sigurno bili preveliki zalogaj za to napajanje.

 

Preporuka od novog bi bila:

 

SilentiumPC Elementum E2 350 W (od 228 kn; 3 god. jamstva)

LC-Power LC420-12 (od 255 kn; 2 god. jamstva)

 

Možeš pogledati i rabljeni s jamstvom LC Power LC500H-12 (140 kn). Kod njega je jedino problem što je bilo više revizija pa ne bi bilo loše na licu mjesta kroz rešetku uvjeriti se da je unutra platforma kao i na testu. Ranije revizije su mislim bile sa starijom izvedbom platforme s pasivnim PFC-om.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 18:36 (kiwi_91).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel valja kaj fractal ion platinum?

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Jel valja kaj fractal ion platinum?

 Jel Ion+?

 

Ako je, Tier A, što je jako dobro.

 

Evo ti tu lista pa gledaj, ja sam kad sam sebi sastavljao, gledao tu listu, pa cijene u Hrv i onda uzeo najbolji bang for the buck što je tada postojao.

 

https://linustechtips.com/main/topic/1116640-psu-tier-list-40/

Divide et impera!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Jel valja kaj fractal ion platinum?

Kaj će ti to, uzmi si Seasonic Focus, Riotoro Enigma G2 i bok.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
mariolla79 kaže...

Jel valja kaj fractal ion platinum?

Kaj će ti to, uzmi si Seasonic Focus, Riotoro Enigma G2 i bok.

 Ako se ne varam fractal također koristi seasonic platformu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 16:58 (Valentin17).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fosus mi je 900 kn ion+ 1000 a sisa platinum snow silent 1250..u nasim ducanima je nema ispod 1900...za 350kn nebum propao a miran 12 godina i sigurno je snow iznutra bolji od focusa

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A i riotoro je poskupio...u futuri je 800kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 16:58 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jednim dijelom ću se ponavljati iz PP-a što sam poslao kolegi.

 

Fractal Design ION+ serija koristi High Power platformu i unutra su vrlo kvalitetne komponente, a čak tranzistori imaju bolje karakteristike nego oni u Seasonic Focus seriji. Ono što pokazuje kvalitetu Seasonicove platforme su rezultati testova (dolje) koji su većinom na strani Seasonica, unatoč komponentama nešto lošijih karakteristika.

Ne bih znao je li to do toga što Seasonic koristi superiorniju "full bridge" topologiju (vs half bridge) ili jednostavno imaju bolje izvedenu platformu, tj. dugogodišnje iskustvo u izradi kvalitetnih platformi.

 

Vrijedi li Snow Silent 350 kn razlike? Običnim smrtnicima vjerojatno ne vrijedi jer i zlatni Enigma/Focus će obaviti posao na vrlo visokoj razini, no opet...ako se može ići na Snow Silent, zašto ne. 2 god. dulje jamstvo, kvalitetnije komponente, potencijalno tiši i pouzdaniji rad, ekskluzivniji izgled...

 

Recenzije

FD ION+ 660P

Seasonic Focus PX650

 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koliko je pametno stavljat ove moje bijele extenzije na ovo novo napajanje..samo su ekstenzije..nisu kompletni kablovi...ili stavit bez pa naknadno sljedeci mjesec kupit nove ekstenzije od phanteksa...kiwi hvala na preporukama..meni vrijedi ovih350knvise..bacam se na slaganje

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Koliko je pametno stavljat ove moje bijele extenzije na ovo novo napajanje..samo su ekstenzije..nisu kompletni kablovi...ili stavit bez pa naknadno sljedeci mjesec kupit nove ekstenzije od phanteksa...kiwi hvala na preporukama..meni vrijedi ovih350knvise..bacam se na slaganje

Ako imaš kvalitetne ekstenzije, mora radit bez problema i nema potrebe da ih mijenjaš.

A ako imaš love, naruči si komplet kabele od Cable Moda.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ove su nzxt ekstenzije i vec 5 god rade bez problema...sad neznam ono je bilo 600 w a ovo sad 750....

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa bok,

 

frend planira kupiti ryzen5 1600, ploču i 16GB ddr4, grafička je GTX960. Trenutno ima Seasonic M12II 520 bronze napajanje, bude to dosta ili mora novo kupiti? AK treba novo moze odma neka preporuka za neko ok napajanje koje bi to držalo kak spada.


fala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mariolla79 kaže...

Ove su nzxt ekstenzije i vec 5 god rade bez problema...sad neznam ono je bilo 600 w a ovo sad 750....

Nema to veze sa snagom napajanja, ne moraš to mijenjati.

zagiii kaže...

frend planira kupiti ryzen5 1600, ploču i 16GB ddr4, grafička je GTX960. Trenutno ima Seasonic M12II 520 bronze napajanje

Za napajanje toga PCa dovoljno je napajanje od 300W realno, ovo tvoje ima snage na pretek.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 20:07 (Valentin17).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi!

Može se na oglasniku pronaći modularno napajanje koje gasi ventilator, ali ispod 300kn?

 

Ryzen 1600 i GTX 1060 ili R570.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2020 17:25 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

https://www.njuskalo.hr/kucista/corsair-cx430m-modularno-napajanje-430w-oglas-31262206, sad neznam koja je to verzija napajanja, ali fan bi trebao biti kontroliran temperaturom napajanja.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo, pronašao sam nekoliko napajanja, najčešće Corsair, 300 kn i manje.

Pozna netko njihove oznake?

Ovo su modeli:

VS350, VS650, CX430, VX450, GS600.

 

Ovih CX ima najviše.

 

Vidim da ni jedno nije modularno.

GS se najviše istiće, vjerojatno "gamersko". Ne zvuči mi poznato, vjerojatno neka serija koja se više ne proizvodi?

 

Vaše ideje?

 

EDIT: Tko su Xilence i zašto su im napajanja sumnjivo jeftina?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 22:41 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CyberDemonVZ kaže...

CX ili VX  ili GS gledaj, VS je kinesko smeće i treba ga izbjegavati.

Xilence ne znam čiji je, ali ja bih ga izbjegavao.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice