Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.376.831
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

vx su stara najapajanja. 10+ godina, ako se ne varam.  Imam ja jedno - vx550. Radi super i dan, danas. Doduse, uvijek je imao dosta lufta.

Osobno, ja vx ne bi kupovao zbog starosti. Zapravo ne bi kupovao nikakvo napajanje na njuskalu starije od 3 godine, a kamoli 10+

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 20:16 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da čujem vaše mišljenje.... 

 

Ubacio sam jos jednu vegu 64 u svoju konf i cim pokrenem neki game, komp odradi hard shut down. Napajanje aktivira neki protection...u pitanju je AX860. 

Ubacim RM1000x koji mi stoji inace u drugom kompU, i s njim funkcionira.

U oba slučaja sam stavio GPU-e u power save i komp vuče nekih 750w iz utičnice. 

 

Što je u pitanju ?

Oba napajanja su single rail, potrosnja nije u pitanju... AX860 ima nekih 5-6godina, dok RM možda kojih godinu . Napajanja slabu s godinama ? 

AX860 je uredno u proslosti gurao 8700k@5ghz i 2x R9 290 OC sa nekih 650-700w

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Role2 kaže...

Da čujem vaše mišljenje.... 

 

Ubacio sam jos jednu vegu 64 u svoju konf i cim pokrenem neki game, komp odradi hard shut down. Napajanje aktivira neki protection...u pitanju je AX860. 

Ubacim RM1000x koji mi stoji inace u drugom kompU, i s njim funkcionira.

U oba slučaja sam stavio GPU-e u power save i komp vuče nekih 750w iz utičnice. 

 

Što je u pitanju ?

Oba napajanja su single rail, potrosnja nije u pitanju... AX860 ima nekih 5-6godina, dok RM možda kojih godinu . Napajanja slabu s godinama ? 

AX860 je uredno u proslosti gurao 8700k@5ghz i 2x R9 290 OC sa nekih 650-700w

 

 

 

 Ili tranzijenti (peakovi) ili je u multi rail modu, ako ima to podesivo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema multi rail mode.

Sudeci po reviewu poprilicno su jednaka u svim podrucjima

https://www.techpowerup.com/review/corsair-rm1000x/8.html

žhttps://www.techpowerup.com/review/corsair-ax860/8.html

 

Vjerojatno je moj AX860 izasao malo van specifikacija ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2020 23:27 (Role2).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Role2 kaže...

Nema multi rail mode.

Sudeci po reviewu poprilicno su jednaka u svim podrucjima

https://www.techpowerup.com/review/corsair-rm1000x/8.html

žhttps://www.techpowerup.com/review/corsair-ax860/8.html

 

Vjerojatno je moj AX860 izasao malo van specifikacija ?

 Može biti ali i ne mora, ne čudi me da dvije vege 64 u peaku izbace 860w napajanje, ipak je to veliki puls. Da vidiš kako jedna izbaci napajanje od 500w u određenim uvjetima hehe.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CyberDemonVZ kaže...

Evo, pronašao sam nekoliko napajanja, najčešće Corsair, 300 kn i manje.

Pozna netko njihove oznake?

Ovo su modeli:

VS350, VS650, CX430, VX450, GS600.

 

Ovih CX ima najviše.

 

Vidim da ni jedno nije modularno.

GS se najviše istiće, vjerojatno "gamersko". Ne zvuči mi poznato, vjerojatno neka serija koja se više ne proizvodi?

 

Vaše ideje?

 

EDIT: Tko su Xilence i zašto su im napajanja sumnjivo jeftina?

 Švabi neki, ja sam imo njihovo napajanje i drzalo je cca 10god.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Xilence u većini svojih napajanja koristi platforme nepoznatih proizvođača i unutra su kondenzatori najnižeg cjenovnog ranga (ChengX, 12KJ) pa ih uglavnom ne bih preporučivao. Jedina njihova serija koja može donekle proći je Performance X, ali i ona mora biti jeftinija od alternativa da bi ulazila u obzir.

 

S obzirom da za SilentiumPC Vero L2 500 W (od 315 kn; 3 god. jamstva) navode na recenziji da je vrlo tih (ventilator se do 70 % opterećenja ne vrti iznad 1000 RPM-a), možda bi on bio bolja alternativa >5 god. starim polovnim modelima koji ionako nemaju fanless mod (barem ne nađem niti jedan takav model na Njuškalu, a da je do 400 kn).

 

 

Inače, Links je za 16.05. najavio Happy Day pa možda i napajanja ponovno budu na akciji kao što je to bilo prije mjesec dana kada su tihi be quiet! modeli bili ispod 400 kn.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 12:10 (kiwi_91).
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

slavenP22

 

Ne bih preporučio zadržavanje napajanja jer evo u ormaru mi još uvijek stoji računalo koje je imalo slične komponente kao i tvoje (pretp. da je i tvoje iz M SAN radionice), s tim da je uz E5200 imalo i NV 9500GT 1GB. S obzirom da mi se zadnjih nekoliko godina rada tog računala pri većim opterećenjima (igra HoMM V) događao povremeni reset uz poruku od matične vezano uz napone, mislim da bi Q9400 i GTX 750 poprilično sigurno bili preveliki zalogaj za to napajanje.

 

Preporuka od novog bi bila:

 

SilentiumPC Elementum E2 350 W (od 228 kn; 3 god. jamstva)

LC-Power LC420-12 (od 255 kn; 2 god. jamstva)

 

Možeš pogledati i rabljeni s jamstvom LC Power LC500H-12 (140 kn). Kod njega je jedino problem što je bilo više revizija pa ne bi bilo loše na licu mjesta kroz rešetku uvjeriti se da je unutra platforma kao i na testu. Ranije revizije su mislim bile sa starijom izvedbom platforme s pasivnim PFC-om.

 

 

Kaj se tiče žutoga, a gdje su detalji testovi s obzirom da je starija verzija propisno podbacila.Teško je imat povjerenja u takva jeftina napajanja, fučkaj ga sad pa ja sam svoju prenaponsku letvu platil 350kn.

 

https://www.hardwareinsights.com/silentiumpc-elementum-e1-si-350-spc124-review/7/

 

Ja bi preporučil minimalno ovak nekaj, pa čak i za vrlo slabe PC Desktop potrošače kao moja APU kombinacija.Hebiga ipak je to Seasonic, pa znaš kaj imaš uz 60 mjeseci garancije.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Seasonic+SS-500GB

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne nađem neki bolji test, samo ovaj kratki osvrt sa slikom platforme. S obzirom da kolega nije imao u planu uopće trošiti novce na napajanje, ta dva prijedloga su bila cjenovno najjeftinija, a da barem nisu tipični predstavnik napajanja najnižeg cjenovnog ranga (stare platforme s pasivnim PFC-om i krivo deklariranom snagom - primjerice Spire koji je testiran u usporedbi sa Seasonic-om).

S obzirom da za Silentium-a daju 3 god. jamstva i da platforma izgleda čisto ok za taj rang, mislim da je preporuka u redu za office konfiguracije i slabije rabljene konfiguracije.

 

Koliko se sjećam, Hardwareinsight je na recenzijama bio poprilično strog te su rušili napajanja i od renomiranih proizvođača.

Da je ova prva revizija sada raspoloživa za cijenu do 250 kn, to bi bio best buy u toj klasi jer su do prije nekoliko godina napajanja iz cjenovnog ranga od oko 350-400 kn imali tu osnovnu CWT platformu (Enermax NAXN Basic, Antec VP500PC, Cooler Master B500...).

 

 

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala Kiwi!

 

I pitanje:

430W bronze (pretpostavimo savršeno, bez problema) bi trebalo biti dovoljno za 1060 i i3 6100?

Slučajevi: undervolt, default, overclock?

 

Pozdrav!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 18:46 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Ne nađem neki bolji test, samo ovaj kratki osvrt sa slikom platforme. S obzirom da kolega nije imao u planu uopće trošiti novce na napajanje, ta dva prijedloga su bila cjenovno najjeftinija, a da barem nisu tipični predstavnik napajanja najnižeg cjenovnog ranga (stare platforme s pasivnim PFC-om i krivo deklariranom snagom - primjerice Spire koji je testiran u usporedbi sa Seasonic-om).

S obzirom da za Silentium-a daju 3 god. jamstva i da platforma izgleda čisto ok za taj rang, mislim da je preporuka u redu za office konfiguracije i slabije rabljene konfiguracije.

 

Koliko se sjećam, Hardwareinsight je na recenzijama bio poprilično strog te su rušili napajanja i od renomiranih proizvođača.

Da je ova prva revizija sada raspoloživa za cijenu do 250 kn, to bi bio best buy u toj klasi jer su do prije nekoliko godina napajanja iz cjenovnog ranga od oko 350-400 kn imali tu osnovnu CWT platformu (Enermax NAXN Basic, Antec VP500PC, Cooler Master B500...).

 

 

Kaj se tiče žutila, to je bolje ne kupovat jer detaljnog testa nema+stara verzija je loše prošla.

 

"Evo još jednog jeftinog napajanja", pa ako su i danas u njemu identične tehnikalije i to je dobar izbor za slabije kompove".Prema testu, jedina mana je buka ako se napajanje jače optereti.Dakle za bilo kakav APU komp bez posebne grafe, ili komp sa slabijim grafama neče bit nikakve buke.Ja nemam problema sa 2 godine garancije, fučkaj ga sad pa iPhone od 1000eura ima 2 godine garancije.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=COOLERMASTER+MasterWatt+Lite+400

 

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=ru&u=https://ru.gecid.com/power/cooler_master_masterwatt_lite_400/&prev=search

 

 

Jedno od zlatnih pravila kupovine napajanja, ne kupuj napajanje koje nema poseban prekidač dakle uključi pa isključi.Jedan usputni primjer takvog napajanja, ovaj dolnji Fortron model. On je inače eto kod nas ipak prilično popularan model jeftinog napajanja.Ušteda na zelenom je glupost na kvadrat, ali eto onda barem ne kupujmo/nije za preporuku takve glupandarije.

 

https://www.fsp-europe.com/hexa-400500w/

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Fortron+Hexa+Plus+400W

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.5.2020 19:10 (rambox).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CyberDemonVZ

 

Da, 430 W je dovoljno jer sumnjam da će konfiguracija s i3-6100 i 1060 u bilo kojim uvjetima zahtijevati više od 250 W. OC se može samo kartica, ali sumnjam da će to nešto značajnije doprinijeti potrošnji.

 

 

rambox

 

Mislim da cijena tog CM-a nije baš najbolja s obzirom da se za nju mogu dobiti i onaj Seasonic S12III 500 W (od 381 kn; 5 god. jamstva) što si ga linkao u prvom postu, ali i recimo FSP Hyper K 500 W (od 385 kn) koji također ima 5 god. jamstva.

Osobno ne vidim baš neki problem u tome što FSP Hexa+ nema prekidač, tj. ne bi ga zbog toga odmah trebalo izbaciti iz izbora. To je dobro i provjereno napajanje, a ima i 3 god. jamstva pa čak i uloženo/dobiveno daje više od CM-a.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Role2 kaže...

Da čujem vaše mišljenje.... 

 

Ubacio sam jos jednu vegu 64 u svoju konf i cim pokrenem neki game, komp odradi hard shut down. Napajanje aktivira neki protection...u pitanju je AX860. 

Ubacim RM1000x koji mi stoji inace u drugom kompU, i s njim funkcionira.

U oba slučaja sam stavio GPU-e u power save i komp vuče nekih 750w iz utičnice. 

 

Što je u pitanju ?

Oba napajanja su single rail, potrosnja nije u pitanju... AX860 ima nekih 5-6godina, dok RM možda kojih godinu . Napajanja slabu s godinama ? 

AX860 je uredno u proslosti gurao 8700k@5ghz i 2x R9 290 OC sa nekih 650-700w

 

 

 

 Poznat problem kod AX serije. Random shutdowni. Vidio po forumima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Kish

 

Moj izbor bi definitivno bio GC-650 i mislim da bi on trebao biti tiši jer osim što bi mu se ventilator vjerojatno sporije vrtio u većem rasponu opterećenja, kuglični ležajevi mogu pridonijeti buci sa svojim karakterističnim zvukom. Iako ja osobno ne primjetim u radu taj zvuk na svom Odin Pro koji ima 140 mm s kugl. ležajem već samo kada se baš približim napajanju. 

Prednosti Seasonic-a su osim potencijalno tišeg rada, dulji vijek trajanja (kvalitetniji tranzistori, upravljački sklopovi, sigurnosni sustavi...), bolja regulacija napona (doprinosi duljem vijeku trajanja ostalih komponenti), bolja učinkovitost, 4 god. dulje jamstvo i bonus "feature" je što možeš potencijalno osvojiti steam kod od 50 $ nakon registracije proizvoda na Seasonic-ovoj službenoj stranici.

Na tebi je da procijeniš vrijedi li to 175 kn razlike, a meni osobno bi vrijedilo.

 

S12II je već relativno stara platforma i ona službeno ne podržava Haswell-ova C6/C7 stanja pa bi ih vjerojatno morao isključiti u BIOS-u ukoliko bi imao povremene restarte prilikom sleep moda. Iako ih ni CX600 ne podržava pa ako nemaš s njim probleme, onda ne bi trebao ni s tim Seasonic-om. No, ta starija verzija mi se čak i nešto više sviđa od nove S12III jer ima sve japanske kondenzatore, kvalitetniji FDB ventilator i regulacija napona je vrlo dobra. Ono što obje serije karakterizira je prilično bučan rad.

 

Evo recenzija ove nove serije (nedavno sam ih stavio):

S12III 500 W

S12III 550 W

S12III 650 W

 

 

Bok,

 

malo sa zakašnjenjem javljam da sam kupio Seasonic GC-650 i vrlo sam zadovoljan.

Hvala na preporuci i ustrajnosti da ne kupim neko "random" za 100kn manje. ;)

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Došlo je vrijeme da se nakon 7 mjeseci gašenja kompjutora odlučim i natjeram na kupovinu napajanja. Našao sam 7 napajanja koja mi se čini korektna pa vi sami procjenite koje je najbolje.

 

1. INTER-TECH NAPOJNA JEDINICA IT-APS-620W

Power Supply INTER-TECH Argus APS 620W, efficiency 86.3%, dual rail (30A/30A), 120 mm silent fan with automatic control, 1x6+2pinPCIE, 4xSATA, 4xMolex, 1xFloppy, 1x4+4pinEPS12V, Active PFC, OVP/SCP/OPP/UV...
2. INTER-TECH NAPOJNA JEDINICA IT-APS-720W
Power Supply INTER-TECH Argus APS 720W, efficiency 89.1%, dual rail (30A/30A), 120 mm silent fan with automatic control, 2x6+2pinPCIE, 4xSATA, 4xMolex, 1xFloppy, 1x4+4pinEPS12V, Active PFC, OVP/SCP/OPP/UV...
3. LC-POWER 500W NAPOJNA JEDINICA, LC500-12
Snaga: 500W. Veličina ventilatora: 120mm. Konektori: ATX V2.31, 20+4 Pin, 4+4 pin 12V, 4x SATA, 2x PATA i 1x Floppy. certifikat 80+,
4. LC-POWER 500W NAPOJNA JEDINICA, LC500H-12
Snaga: 500W. Veličina ventilatora: 120 mm. Konektori: ATX V2.2, 20 + 4 Pin, 4+4 Pin, 4x SATA, 2x PATA, 1x Floppy. 
5. LC-POWER 600W NAPOJNA JEDINICA, LC600-12
Snaga: 600W. Veličina ventilatora: 120mm. Konektori: ATX V2.31, 20+4 Pin, 4+4 pin 12V, 4x SATA, 2x PATA i 1x Floppy. certifikat 80+,
6.LC-POWER 600W NAPOJNA JEDINICA, LC600H-12
Snaga: 600W Peak. Veličina ventilatora: 120mm. Konektori: ATX V2.31, 20+4 Pin, 4+4 pin 12V, 4x SATA, 2x PATA i 1x Floppy. 
7. THERMALTAKE NAPOJNA JEDINICA LITEPOWER 550W RGB
Snaga: 550W. Veličina ventilatora: 120 mm, brzina okretaja: 1600 - 1900 rpm. Konektori: Main Power Connector (24 Pin), CPU (4+4 Pin), PCI-E (6+2 Pin), 5x SATA, 4x Molex, i 1x FDD. 
Specifikacije moga računala:

Intel(R)Core(TM)2 Duo CPU E7200 @2.53 GHz 2.53 GHz

RAM: 4,00 GB, tip: DDR2, DC Mode: Symmetric, Channel#: Dual 

Matična ploča: ASUSTeK Computer INC., model:P5KPL

Grafička: AMD Radeon HD 6570

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Kao i ranije što sam savjetovao, LC-Power LC500-12 bi bio dobar izbor. Pogleda li se na recenziju, on je imao solidne rezultate regulacije, samo što je kao i većina tog cjenovnog ranga podbacio na njihovom ispitivanju zaštita. Xilence Performance C je na testu bio vrlo sličan LC-Power-u, s malo manje lošim rezultatom kod zaštita.
S obzirom da Inter-Tech ima jednaku platofrmu kao taj Xilence (jedan forumaš na computerbase je rastavio Argus od 720 W - link), Argus 620 može isto tako biti u igri uz LC-Power. Vidim da je na BiH tržištu cijena LC-a i tog Argus uglavnom jednaka pa odluči sam koji od ta dva.

Općenito mi se LC čini kao kvalitetnije dizajnirana platforma (navodno je Seasonic imao neke prste u dizajniranju iste jer je XFX XT imao jednaku platformu - objašnjenje), ali Argus je vrlo vjerojatno tiši, platforma ima malo bolje zaštite i jači je pa bi rezultati regulacije napona mogli biti bolji pri opterećenju tvog računala. Naravno, to sve vrijedi ako bi uzeli relevantnim ove rezultate Xilence-a s testa.

 

Od ovih ponuđenih, Litepower ima najsloženiju platformu i time mislim da bi bio bolji od LC-a i I-T (testovi: 1 / 2), ali vidim da je nekih 20 KM skuplji od njih, a 10 KM jeftiniji od napajanja koje je 2 ranga kvalitetnije i bolje Riotoro Builder 500 W (test) pa ako želiš max uštedjeti, LC i Argus će obaviti svoju funkciju sasvim solidno za ne rastrošne komponente poput tvojih. Ukoliko pak planiraš zadržati napajanje i za veću nadogradnju računala u skoroj budućnosti (MB, CPU, GPU, RAM), onda je Riotoro puno bolji izbor od TT Litepower-a.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Kao i ranije što sam savjetovao, LC-Power LC500-12 bi bio dobar izbor. Pogleda li se na recenziju, on je imao solidne rezultate regulacije, samo što je kao i većina tog cjenovnog ranga podbacio na njihovom ispitivanju zaštita. Xilence Performance C je na testu bio vrlo sličan LC-Power-u, s malo manje lošim rezultatom kod zaštita.
S obzirom da Inter-Tech ima jednaku platofrmu kao taj Xilence (jedan forumaš na computerbase je rastavio Argus od 720 W - link), Argus 620 može isto tako biti u igri uz LC-Power. Vidim da je na BiH tržištu cijena LC-a i tog Argus uglavnom jednaka pa odluči sam koji od ta dva.

Općenito mi se LC čini kao kvalitetnije dizajnirana platforma (navodno je Seasonic imao neke prste u dizajniranju iste jer je XFX XT imao jednaku platformu - objašnjenje), ali Argus je vrlo vjerojatno tiši, platforma ima malo bolje zaštite i jači je pa bi rezultati regulacije napona mogli biti bolji pri opterećenju tvog računala. Naravno, to sve vrijedi ako bi uzeli relevantnim ove rezultate Xilence-a s testa.

 

Od ovih ponuđenih, Litepower ima najsloženiju platformu i time mislim da bi bio bolji od LC-a i I-T (testovi: 1 / 2), ali vidim da je nekih 20 KM skuplji od njih, a 10 KM jeftiniji od napajanja koje je 2 ranga kvalitetnije i bolje Riotoro Builder 500 W (test) pa ako želiš max uštedjeti, LC i Argus će obaviti svoju funkciju sasvim solidno za ne rastrošne komponente poput tvojih. Ukoliko pak planiraš zadržati napajanje i za veću nadogradnju računala u skoroj budućnosti (MB, CPU, GPU, RAM), onda je Riotoro puno bolji izbor od TT Litepower-a.

Nije poblem dati +-20 KM, ali Riotoro nije na spisku, a i vjerojatno bih morao naručivati sa neke stranice pa čekati, a to se može otegnuti do ko zna kada.

 

Znači, od svih ovih najbolji LC?

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi, je netko od vas čitao o malenim SFX napajanjima? Ili još bolje, da ga je isprobao?

Npr https://seasonic.com/focus-sgx-500

 

Vidio sam nekoliko mini ITX konfiguracija gdje u opisu samo prođu kroz napajanje "odlično seasonic SFX napajanje..."

 

Pa mi je neobično da se u duplo manje kućište napajanja utrpa ista tehnologija ko i u obično ATX. S istim, ili čak boljim (gold) certifikatom.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Nije nista cudno, dobra su to napajanja. Dapace, vecina sfx napajanja su vrlo dobra tako da nemas brige.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Između LC-a i Argus 620 biraj ono koje je jeftinije i ima dulje jamstvo. Ako je sve jednako, osobno bih preferirao LC.

 

 

CyberDemonVZ

 

Slažem se s kolegom i razlog tome je što su u SFX napajanjima uglavnom skuplji, a time kvalitetniji i "sposobniji" (jači, učinkovitiji) tranzistori i ostali dijelovi. Zato su i takva napajanja skuplja.

Veća buka i zagrijavanje je također posljedica malog prostora pa je time i potencijalno kraći vijek takvih napajanja, no očito je Seasonic uvjeren u svoju kvalitetu pa i za njega daju 10 god. jamstva.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Između LC-a i Argus 620 biraj ono koje je jeftinije i ima dulje jamstvo. Ako je sve jednako, osobno bih preferirao LC.

 

 

CyberDemonVZ

 

Slažem se s kolegom i razlog tome je što su u SFX napajanjima uglavnom skuplji, a time kvalitetniji i "sposobniji" (jači, učinkovitiji) tranzistori i ostali dijelovi. Zato su i takva napajanja skuplja.

Veća buka i zagrijavanje je također posljedica malog prostora pa je time i potencijalno kraći vijek takvih napajanja, no očito je Seasonic uvjeren u svoju kvalitetu pa i za njega daju 10 god. jamstva.

 Ista cijena, vjerojatno ista duljina trajanja jamstva, jer za Argus ne piše,a za LC godinu dana.

 

LC bi trebao pasati? Nešto sam sumnjičav, mada mislim da mi računalo nije zahtjevno.

 

Kakvo je ovo napajanje? Bolje ili lošije od LC? Može li na moj kompjutor?

 

THERMALTAKE NAPOJNA JEDINICA LITEPOWER 650W RGB

Snaga: 650W. Veličina ventilatora: 120 mm, brzina okretaja: 1600 - 1900 rpm. Konektori: Main Power Connector (24 Pin), CPU (4+4 Pin), 2x PCI-E (6+2 Pin), 5x SATA, 6x Molex, i 1x FDD.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.5.2020 12:42 (zombie).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Kao i ranije što sam savjetovao, LC-Power LC500-12 bi bio dobar izbor. Pogleda li se na recenziju, on je imao solidne rezultate regulacije, samo što je kao i većina tog cjenovnog ranga podbacio na njihovom ispitivanju zaštita. Xilence Performance C je na testu bio vrlo sličan LC-Power-u, s malo manje lošim rezultatom kod zaštita.
S obzirom da Inter-Tech ima jednaku platofrmu kao taj Xilence (jedan forumaš na computerbase je rastavio Argus od 720 W - link), Argus 620 može isto tako biti u igri uz LC-Power. Vidim da je na BiH tržištu cijena LC-a i tog Argus uglavnom jednaka pa odluči sam koji od ta dva.

Općenito mi se LC čini kao kvalitetnije dizajnirana platforma (navodno je Seasonic imao neke prste u dizajniranju iste jer je XFX XT imao jednaku platformu - objašnjenje), ali Argus je vrlo vjerojatno tiši, platforma ima malo bolje zaštite i jači je pa bi rezultati regulacije napona mogli biti bolji pri opterećenju tvog računala. Naravno, to sve vrijedi ako bi uzeli relevantnim ove rezultate Xilence-a s testa.

 

Od ovih ponuđenih, Litepower ima najsloženiju platformu i time mislim da bi bio bolji od LC-a i I-T (testovi: 1 / 2), ali vidim da je nekih 20 KM skuplji od njih, a 10 KM jeftiniji od napajanja koje je 2 ranga kvalitetnije i bolje Riotoro Builder 500 W (test) pa ako želiš max uštedjeti, LC i Argus će obaviti svoju funkciju sasvim solidno za ne rastrošne komponente poput tvojih. Ukoliko pak planiraš zadržati napajanje i za veću nadogradnju računala u skoroj budućnosti (MB, CPU, GPU, RAM), onda je Riotoro puno bolji izbor od TT Litepower-a.

 Hvala na odgovoru. A zašto ne LC600-12? 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Da, LC može bez problema na tvoje komponente. Jedino ako ti je kućište s napajanjem dolje, s LC-om i Argus-om baš i nećeš moći napraviti cable management kroz stražnju stranu jer imaju relativno kratke kablove.

 

Litepower je bolji od LC-a, ali ako je skuplji, onda na neki način bezveze bacaš novce. Naravno, dobro je uložiti u što je to kvalitetnije napajanje moguće, ali s obzirom da je u pitanju starije računalo koje se pretpostavljam neće koristiti dulje od 2-3 god., onda bolje tih 80 kn razlike (ili koliko je već) stavi sa strane za novo računalo.

Isti odgovor je i za LC600-12. Ista platforma kao i na LC500-12 samo što je deklariran na veću snagu, a tebi to ne treba s obzirom da konfiguracija vjerojatno neće trošiti više od 150-175 W pri max opterećenju.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Da, LC može bez problema na tvoje komponente. Jedino ako ti je kućište s napajanjem dolje, s LC-om i Argus-om baš i nećeš moći napraviti cable management kroz stražnju stranu jer imaju relativno kratke kablove.

 

Litepower je bolji od LC-a, ali ako je skuplji, onda na neki način bezveze bacaš novce. Naravno, dobro je uložiti u što je to kvalitetnije napajanje moguće, ali s obzirom da je u pitanju starije računalo koje se pretpostavljam neće koristiti dulje od 2-3 god., onda bolje tih 80 kn razlike (ili koliko je već) stavi sa strane za novo računalo.

Isti odgovor je i za LC600-12. Ista platforma kao i na LC500-12 samo što je deklariran na veću snagu, a tebi to ne treba s obzirom da konfiguracija vjerojatno neće trošiti više od 150-175 W pri max opterećenju.

 Meni je napajanje na vrhu kompjutora, kada kućište stoji uspravno. Eh, gdje je šta, ne znam. Čekaj, moglo bi biti problema sa spajanjem? Ja sam mislio da je to jednostavno, bez problema spojiš sve, da nema veze duljina jer je sve tu negdje po duljini. Nije mi problem tih 100 kuna razlike, ali svi mi spominju LC kao odlično rješenje pa možda za njega da se odlučim.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Ta jeftinija napajanja znaju imati kraće kablove, ali i da je kućište s napajanjem dolje, moglo bi se spojiti. Samo što bi kablovi (ili samo onaj od CPU-a) u tom slučaju išli s prednje strane matične što nije baš najbolje rješenje zbog izgleda, obstrukcije prolaska zraka, smanjenog pristupa komponenata...

S obzirom da imaš kućište s napajanjem gore, kod tebe to onda ne igra ulogu.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Ta jeftinija napajanja znaju imati kraće kablove, ali i da je kućište s napajanjem dolje, moglo bi se spojiti. Samo što bi kablovi (ili samo onaj od CPU-a) u tom slučaju išli s prednje strane matične što nije baš najbolje rješenje zbog izgleda, obstrukcije prolaska zraka, smanjenog pristupa komponenata...

S obzirom da imaš kućište s napajanjem gore, kod tebe to onda ne igra ulogu.

 Onda je dobro. A spajanje može uraditi svako, ne treba majstor? Nikada nisam ovo radio, ali ne čini mi se teško, izvadiš staro, staviš novo, priključiš novo gdje je bilo staro i to je to. 

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napojna jedinica LC-Power PSU 500W

Power supply type:Office Series ATX standard:ATX V2.2 1x20+4 pin mainboard 1x4+4 pin mainboard 12V 1x PCI-Express 6 pin 45 cm 4 xSATA(2x 40 / 2x 55 cm) 2xPATA(2x 70 cm) 1x 90 cm FDD Mark of conformity:CE Fan:120 mm PFC:active Dimension h x w x d:85 x 150

Jamstvo-5-godina

 

LC-POWER 500W NAPOJNA JEDINICA, LC500-12

Snaga: 500W. Veličina ventilatora: 120mm. Konektori: ATX V2.31, 20+4 Pin, 4+4 pin 12V, 4x SATA, 2x PATA i 1x Floppy. certifikat 80+,
Jamstvo-2 godine
Možda je bolje ovo od 5 godina garancije, nego prvobitni drugi LC.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Da, samo ono što bi te eventualno moglo zbuniti je što na matičnoj imaš 4 pin priključak za CPU, a na napajanju 4+4 pin. Znači CPU priključak na napajanju trebaš rastaviti i priključiti pinove koji odgovaraju utorima. Dolje na video prilogu je to prikazano.

S ostalima mislim da ne bi trebalo biti nikakvog problema, a jedino kod SATA i molex priključaka je poželjno da prvo spojiš onaj priključak koji je najbliži korijenu kabela (prvi u nizu), ali to je na neki način perfekcionizam pa ne moraš ako nećeš. To bi bilo značajnije kod jačih napajanja i rastrošnijih grafički kartica gdje treba spojiti PCI-E priključke. Razlog su dodatni otpori koji nastaju zbog veće duljine kabela.

 

EDIT: Odgovor na ovaj drugi post. To je vjerojatno LC500H-12. Sumnjam da stvarno ima 5 god. jamstva, vjerojatno greška, ali može ipak i on proći jer izgleda da najnovija varijanta tog modela ima skoro pa istu platformu kao LC500-12 (test). Prije je taj model imao drugačiju s pasivnim PFC-om pa taj nije baš toliko dobar, ali ovog možeš. Ako ga uzmeš, samo provjeri kroz rešetku izgleda li unutra platforma kao na recenziji što sam ju stavio. Pretp. da je cijena možda i niža? Ako nije, onda svakako prije kupnje provjeri je li zaista 5 god. jamstva.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.5.2020 18:43 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Da, samo ono što bi te eventualno moglo zbuniti je što na matičnoj imaš 4 pin priključak za CPU, a na napajanju 4+4 pin. Znači CPU priključak na napajanju trebaš rastaviti i priključiti pinove koji odgovaraju utorima. Dolje na video prilogu je to prikazano.

S ostalima mislim da ne bi trebalo biti nikakvog problema, a jedino kod SATA i molex priključaka je poželjno da prvo spojiš onaj priključak koji je najbliži korijenu kabela (prvi u nizu), ali to je na neki način perfekcionizam pa ne moraš ako nećeš. To bi bilo značajnije kod jačih napajanja i rastrošnijih grafički kartica gdje treba spojiti PCI-E priključke. Razlog su dodatni otpori koji nastaju zbog veće duljine kabela.

 

EDIT: Odgovor na ovaj drugi post. To je vjerojatno LC500H-12. Sumnjam da stvarno ima 5 god. jamstva, vjerojatno greška, ali može ipak i on proći jer izgleda da najnovija varijanta tog modela ima skoro pa istu platformu kao LC500-12 (test). Prije je taj model imao drugačiju s pasivnim PFC-om pa taj nije baš toliko dobar, ali ovog možeš. Ako ga uzmeš, samo provjeri kroz rešetku izgleda li unutra platforma kao na recenziji što sam ju stavio. Pretp. da je cijena možda i niža? Ako nije, onda svakako prije kupnje provjeri je li zaista 5 god. jamstva.

 

 Hvala. Meni je najveći problem kud ću sa kabelima. Bojim se da ne padne na neki čip ili negdje gdje ne treba pa da ne bude problem.

 

A za ovo drugo napajanje piše 5 godina, mada je i meni čudno jer za sve proizvode piše 5 godina. A to sam spomenuo najviše zbog toga što ta frima ima servis koji radi vikendom, a mislio sam odnijeti na servis da oni to promijene za 5 minuta, nego da ja majstorišem. Mislim, vjerujem da bih znao, nije tolika fantastika, ali me samo strah da kabel ne padne gdje ne treba pa da problem napravim.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima,

 

evo tokom igranja sam primjetio da mi se PC počeo resitirati što me dovelo da posumnjam na napajanje,te sam mislio da je problem do igre,ali mi se događa i u drugima,tako da je najvjerojatnije do napajanja.

Do sad sam imao Coolermaster G550M koji im je trajao oko 3 i pol godine.

Zanima me koje napajanje bi bilo najbolje i koje bi mi savjetovali do svojih cca.700-850kn,a da podržava moju konfiguraciju,te da može podržavati i OC od novijih procesora (planiram promijeniti CPU u dogledno vrijeme,za model se još nisam odlučio)te OC od grafičke GTX 1080.

Ako bi mi mogli preporučiti neki model ili 2 modela,a da su iz Linksa,ili ADM-a,ili PC Shop-a.

Znači,jako mi je bitno da je kvalitetno i da ima po mogućnosti garanciju od 3 godine pa nadalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice