Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.369.944
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jurassic Park kaže...

Pozdrav svima,

Riotoro Enigma G2 750W/850W, Seasonic Focus 750W/850W, 10 godina garancije i 80+ Gold certifikat.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

LC600H-12 V2.31 ili LC500-12?

 

Trebam sada naručiti jedno od ova dva pa ako može brza pomoć?

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Svejedno je za tvoje komponente tako da uzmi onaj koji je jeftiniji (pretp. da je LC500-12).

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 16:31 (kiwi_91).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Svejedno je za tvoje komponente tako da uzmi onaj koji je jeftiniji (pretp. da je LC500-12).

 

Ma tu su u 30 kuna. Jeftinije ovo od 500W. Prvo ima 5 godina jamstva, a drugo 2. Interesuje me koje je kvalitetnije. Ne bilo problema sa spajanje, bez obzira koje da uzmem?

Zašto su problematična napajanja sa slovo "H"? Primijetio sam to, jer su svi predlagali bez slova "H".

 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

zombie

 

Jesi provjerio je li sigurno tih 5 god. jamstva?

 

S obzirom da LC vrlo često mijenja platforme unutar napajanja s jednakim oznakama, teško je znati koja je uistinu unutra ako nemamo recenzije tih modela. Ne mogu pronaći niti jednu noviju recenziju tog LC600H-12, ali s obzirom da su modeli sa slovom H stariji i nemaju nikakve certifikate učinkovitosti, za pretpostaviti je da su i platforme lošije. Na kraju se na ovoj zadnjoj recenziji modela od LC500H-12 što sam ju stavio prije nekoliko postova ustanovilo kako je ta platforma vrlo slična onoj LC500-12 tako da stvarno ne mogu reći ima li LC600H-12 manje kvalitetnu platformu od novijih modela, tj. LC500-12. Ako uzmeš to jače, onda uslikaj mobitelom kroz rešetku pa ćemo barem vidjeti je li isti slučaj kao s LC500H-12.

 

U svakom slučaju, neće biti problema sa spajanjem koje god napajanje uzeo.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

zombie

 

Jesi provjerio je li sigurno tih 5 god. jamstva?

 

S obzirom da LC vrlo često mijenja platforme unutar napajanja s jednakim oznakama, teško je znati koja je uistinu unutra ako nemamo recenzije tih modela. Ne mogu pronaći niti jednu noviju recenziju tog LC600H-12, ali s obzirom da su modeli sa slovom H stariji i nemaju nikakve certifikate učinkovitosti, za pretpostaviti je da su i platforme lošije. Na kraju se na ovoj zadnjoj recenziji modela od LC500H-12 što sam ju stavio prije nekoliko postova ustanovilo kako je ta platforma vrlo slična onoj LC500-12 tako da stvarno ne mogu reći ima li LC600H-12 manje kvalitetnu platformu od novijih modela, tj. LC500-12. Ako uzmeš to jače, onda uslikaj mobitelom kroz rešetku pa ćemo barem vidjeti je li isti slučaj kao s LC500H-12.

 

U svakom slučaju, neće biti problema sa spajanjem koje god napajanje uzeo.

 Na svakome proizvodu piše do 5 godina jamstva. Jedino da im pošaljem mail pa da budem 100% siguran. U naslovu piše: "Napojna jedinica LC-Power PSU 600W 12cm, Šifra: LC600-12 V2.31", a na slici LC600H-12. Možda bolje da ne uzimam u toj trgovini, nego da uzmem LC500-12 što sam i htio.

 

Ovo sa slovom "H" sam uzeo u obzir samo zašto što imaju servis koji radi subotom, tako da mogu odnijeti da mi spoje. Znao bih ja sam spojiti, nije problem, ali me strah da kabeli ne padnu negdje gdje ne treba i da ne napravim haos. A što se tiče gdje što ide, to nije problem.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi, znate čega sam se sjetio!? Kako sam uzeo ono kinesko napajanje što niko nije znao što je, uz njega sam dobio crni kabel. Sada sam mislio da zamijenijem kabele, možda je u tome problem. Što vi mislite?

 

Da me ne napadate, uzeo sam LC500-12, ali dolazi mi tek sredinom sljedećeg tjedna.

 

EDIT: Ovo kinesko napajanje ima trožilni kabel, a moj je na starom napajanju obični sa dvije žile. Kakav kabel ima LC500-12 hoće li mi odgovarati?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.5.2020 21:08 (zombie).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Došao taj dan, konačno sam zamijenio napajanje. Samo mi je zvuk nekako čudan, tiši. Je li to u redu za LC500-12?

 

Bivše napajanje je switch power supply. Kakvo je ono?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.5.2020 18:36 (zombie).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pa sam naziv ti kaže kakvo je 😄 Sasvim normalno da je tiho dok nema opterećenja
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Pa sam naziv ti kaže kakvo je 😄 Sasvim normalno da je tiho dok nema opterećenja

 Pročitao sam da to napajanje transformira struju u povoljnije pa sada nešto, ne znam stručno objasniti. Zbog toga pitam kakvo je, jer mi izgleda drukčije odostalih. A po nazivu bih rekao da je loše. 

15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trebao bih preporuku novog napajanja, Konfa je i7 6700, gtx970

 

Budzet do 500kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bljakic gigabajtic

 

Bit ce sve samo ne tiho.

 

Radije ovo:

https://www.nabava.net/napajanja?q=ss-650

 

Makar mu je i 550W model dovoljan:

https://www.nabava.net/napajanja?q=ss-550

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Čitatelj

 

Ukoliko je niska buka prioritet, onda ni ti Seasonic modeli nisu baš dobar izbor. Seasonic je oduvijek u Bronze seriji bio jedan od najbučnijih, a takvo je stanje i s ovom najnovijom serijom. Inače, tek sam sada primijetio da platforma u tim Seasonic-ima jako sliči onoj u SilentiumPC Vero L2  (slike dolje). S obzirom da je u Silentiumu platforma od SAMA-e, možda je SAMA i tu kopirala kao što je slučaj s njihovom Gold varijantom (iz Supremo i bivših SAMA Armor modela) koja je previše slična Great Wall platformi iz Corsair CS modela i njenim novijim izvedbama u Corsair TX i LC Power GP4 Gold seriji.

 

Sudeći po recenzijama (dolje), B700H bi pri nižim opterećenjima mogao biti i tiši od Seasonica jer se vrti na nižim okretajima. Ono što mu u tom pogledu ne ide u prilog je kuglični ležaj (vs obični na Seasonicu) koji bi mogao dodatno pridonijeti sa svojim karakterističnim zvukom pa je bez pravog usporednog testa teško točno reći koje napajanje bi bilo zaista tiše.

 

Najtiše za oko 500 kn bih trenutno vidio SilentiumPC Supremo L2/M2 (od 477 kn / od 522 kn; 5 god. jamstva) i Kolink Enclave 500 W600 W (od 512 kn / od 550 kn; 3 god. jamstva) Ove obje seriju su Gold pa su i u tome bolje od Gigabyte i Seasonic modela, a Kolink je i potpuno modularan.

Ono što je nedostatak ova dva modela je to što platforme u njima nisu od poznatih proizvođača, a i Kolink ima samo 3 god. jamstva.

 

Trenutno da slažem budget gamerski PC i imam planiran trošak za napajanje do 550 kn, jako bih se teško odlučio s obzirom da svako napajanje u tom rangu ima određenih kompromisa. Nabava mi ne izbacuje rezultat iz Uzishopa, ali tamo je Seasonic GC-500 najpovoljniji (550 kn) pa bih njega možda najprije uzeo. 7 god. jamstva uz registraciju na službenoj stranici, tiho do nekih 300 W opterećenja, a i činjenica da je u pitanju Seasonic su stvari koje su presudile u njegovu korist.

Sumnjam da bi konfiguracija s i7-6700 (TDP 65 W) i GTX 970 (testovi: 1234 / 5; max. 173-243 W) zahtijevala više od 350 W pri stress opterećenju, a tijekom gaminga bi srednja vrijednost vjerojatno bila oko 250-300 W pa mislim da je kvalitetnih 500 W dovoljno za tu konfiguraciju. Od novih komponenti Ryzen 5 3600 / i5-10600 i RX5600XT / RTX2060 Super bi trebali imati slične potrošnje kao taj i7 i GTX 970.

 

Recenzije:

Gigabyte B700H: 1

Seasonic S12III 550 W: 12

Seasonic S12III 650 W: 12

Kolink Enclave 500 W: 12

SilentiumPC Supremo L2/M2 550 W: 12

 

Seasonic+S12III Seasonic+S12III
SilentiumPC+Vero+L2 SilentiumPC+Vero+L2
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.5.2020 20:23 (kiwi_91).
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi,

 

Slažem neku budget gaming konfiguraciju i jedino nisam siguran za napajanje pa bi mi trebao neki savjet.

Ryzen 5 3600, mbo b450, GTX 1660 Super, 16gb rama, 250GB ssd + 500GB hd.

 

U starom računalu imam Corsair CX400W i pretpostavljam da ga ne mogu iskoristiti u novoj konfi već da trebam uzeti novo napajanje.

Koliko bi bi mi trebalo biti dovoljno 550W - 650W?

 

Spreman sam izdvojiti dovoljno novaca da budem siguran da je PSU dovoljno kvalitetno, ali nisam baš upućen u što gledati.

Da li bi novi Corsair bio dobar izbor npr. Corsair 650W TX650M ?

Jeli želim pod obavezno da napajanje ima oznaku 80+ Gold? Nisam siguran što mi to znači.

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isprobas sa starim napajanjem, trebalo bi raditi, pa ako ne radi, kupis novo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te novce uzmeš kvalitetniji Riotoro ENIGMA 750W ili jeftiniji SEASONIC Core GM-650W.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zbog većeg broja RMA-ova i ustanovljene moguće pojave problema na primarnom dijelu napajanja, Corsair objavio dobrovoljno povlačenje SF serije napajanja proizvedenih između 10.2019. - 03.2020 (lot brojevi: od 194448xx do 201148xx).

Corsair snosi sve troškove zamjene napajanja.

 

LINK

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav momci,

 

 

trebala bi mi preporuka za napajanje, konfa je: Ryzen 5 1600AF, RX5600XT, 2 HDDa i 1 SSD, planirao sam uzeti Seasonic SS500GB ali nije na lageru trenutno, pa bi mi trebala neka zamjena za to.

 

 

Hvala!

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na nabavi.net piše da ih ima u većini trgovina (link) ako je u pitanju ova nova Bronze serija S12III?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Na nabavi.net piše da ih ima u većini trgovina (link) ako je u pitanju ova nova Bronze serija S12III?

 U pitanju je bilo: Napajanje Seasonic SS-500GB, 500W, 80+ Bronze SSR-500GB

 

a naručeno je:

 

Napajanje Seasonic SS-550GB, 550W, 80+ Bronze SSR-550GB3

 

Gledao sam da je iz istog dućana, da ne moram naručivati iz 2 različita, ali zahvaljujući brzim ljudima s foruma brzo sam i odlučio koje napajanje uzeti :P

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze neka preporuka napajanja 500-550W za oko 400kn?

Kakva su Antec napajanja? Recimo ovo: Napajanje 550W, ANTEC NE550C EC, ATX v2.4, 120mm vent, PFC, 80+ Bronze?

Imam Antec kuciste koje je ok, al neznam kakva su im napajanja.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

bero666

 

Novi Antec-ovi gold/platinum/titanium modeli (HCG i Signature serije) imaju Seasonic-ove platforme tako da su oni kvalitetni, a ovi iz nižeg segmenta baš i nisu na toj razini. Kod Antec NE550C je dobro što ima sve japanske kondenzatore i kvalitetni ventilator s kugličnim ležajem. Rezultati testiranja su dobri za platformu s grupnom regulacijom napajanja, a jedini veći nedostatak u odnosu na alternative je kratko jamstvo.

 

Zbog jamstva bih osobno prije išao na Seasonic S12III modele (500 W od 435 kn / 550 W od 458 kn; 5 god. jamstva) ili FSP Hyper K (500 W od 372 kn / 600 W od 420 kn; 5 god. jamstva), a ako ti cca. 470 kn nije previše (koliko vidim Antec NE550C je toliko), onda bi moj prvi izbor bio FSP Hyro Pro 500 W (od 472 kn; 5 god. jamstva). Za razliku od navedenih Anteca, Seasonica i Hypera, Hydro ima DC-DC topologiju na sekundarnom dijelu i po donjoj recenziji bi mogao biti tiši od njih. 

Također možeš gledati SilentiumPC modele i Kolink Enclave ako ti ne prelazi previše budžet. Prednosti ovih modela sam naveo ranije na linku.

 

Recenzije:

Antec NE550C

FSP Hydro Pro 500 W

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evo, pošto mi je Corsair TX650M explodirao, tražim novo napajanje.

Jedini uvjet je da je modularno ili semi-modularno.


RX5700XT + Ryzen 5 3600.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
insomniac kaže...
Evo, pošto mi je Corsair TX650M explodirao

Kako to misliš eksplodirao? U životu nisam čuo da je nekom napajanje eksplodiralo, a i nema kaj eksplodirati.

ps. puknuti i eksplodirati nije isto, da ne bi bilo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dobro, uz svijetlo i glasno iskrenje u trajanju od cca pola sekunde uslijed pritiskanja power on tipke na kucistu je prdeknilo.

Vizualno gledajuci kroz mesh panel na mjestu iskrenja, bez otvaranja i pregleda cini mi se da je kondenzator probio.
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
insomniac kaže...
Vizualno gledajuci kroz mesh panel na mjestu iskrenja, bez otvaranja i pregleda cini mi se da je kondenzator probio.

Ako si spretan sa lemilicom te znaš kaj moraš gledati kod kupovine kondenzatora, to lako rešiš i imaš napajanje za testiranje ili neku drugu mašinu.

ps. uvijet je naravo da nije otišlo ništa drugo, iako osobno bih kondenzator probao zamjeniti jer nije skup za kupiti, pa makar i ne radilo (test kratkim spajanjem zelene i bilo koje crne žice).

insomniac kaže...
tražim novo napajanje. 
Jedini uvjet je da je modularno ili semi-modularno. 

Cijena nije uvijet??? Iako bih svakako preporučio nešto kvalitetno kao Riotoro Enigma G2 od 650W ili 750W, modularno je.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.6.2020 16:01 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

insomniac

 

Preporuka za Seasonic Focus Plus 650 W (od 800 kn; 5 / 10 god. jamstva) za kojeg možeš potencijalno još dobiti Steam kupon od 50 $ registracijom proizvoda i slanja slike konfiguracije (link), a možeš uzeti u obzir i Riotoro Enigma 650 W (od 778 kn; 10 god. jamstva), Asus Rog Strix 650 W (od 900 kn; 10 god. jamstva), Antec HCG 650 W (od 800 kn; 7 god. jamstva) i ako će sve raditi na stock (ili blagi OC), onda može i Platinum Fractal Design Ion+ 560 W (od 900 kn; 10 god. jamstva).

 

Svi osim FD-a imaju Seasonic platformu, a FD ima High Power-ovu koja je kvalitetom u rangu one iz Focus Plus Platinum modela.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lemljenje mi je proslo kroz glavu ali napajanje je niti 3mj staro, tako da cu iskoristit garanciju.

Trenutno gledam Seasonic Focus Plus 650 Gold kao zamjenu.

Moze prijedlog u tom okvirnom cjenovnom rangu. 820kn je Seasonic.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice