Napajanja

poruka: 36
|
čitano: 7.423
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja
pitanje

planiram kupnju novog racunala za sve sam se djelove vec odlucio no nemogu se odlucit oko kupnje napajanja moze li mi iko preporucit kvalitetno napajanje za ovu konfigurciju...

 

Intel Core 2 Duo E8400 BOX, 2×3.0GHz, 1333MHz, 775-pin, 6MB

MB Gigabyte P35-DQ6, s775, iP35, DDR II, SATA II, FW, GLAN

radeon hd3870x2 odlucio sam se za ovu graficku no posto jos su tesko nabavljive neznam tocno od koga da uzmem

4x DDR2 1GB

...

...

...

 

 

unaprijed hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

Corsair VX 450 ili Seasonic S12II-430. Namigiva

 

Eventualno, VX 550 ili HX 520...ali i prva dva to budu vukla bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2008 23:18 (Gilbert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

jednostavno i jasno si izračunaj kolika snaga bi ti bila dovoljna : link

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

TAGAN 2Force II Series TG500, 500W. Imam to napajanje već duže vrijeme i mogu ti reći da sam oduševljen tišinom, snagom, dizajnom i kvalitetom. Preporuka

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

mislim da 450w neće bit dovoljno... pucaj na veću waltažu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja
autorov komentar

ma znam otprilike da cu kupit napajanje od oko 650W no nije problem odabrat napajanje te jacine vec mi je problem buka jer zelim sta tise racunalo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Napajanja

to je bacanje novaca.uzmi corsair vx 450.to je snažno i veoma tiho napajanje

16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja

Ok, ali velim ti da ti ne treba ništa snažnije od prva dva koja sam ti naveo.

 

Tvoj izbor:

 

Ja bih birao ovim redom.

 

 

1. Silverstone Zeus ST75ZF - 955kn ADM, built by Etasis (bazirano na serverskom napajanju), odlikuje ga stabilni naponi i pod visokim opterečenjem, čak 720W na +12V railu, uglavnom ponajbolje napajanje. Nije modularno, 80mm fan

 

2. PCP&C Silencer 610W - 1062kn Links, što reći...nema mane, također fixni kablovi

 

3. Bilo što od Chieftec Turbo serije, LC Metatron serija ili ThermalTake Toughpower serija... OEM je CWT, razlike mogu biti samo u broju kablova, dizajnu...snaga je također ista. LC POWER HYPERION Metatron imaš u Linksu za 800kn.

 

Ali velim, sve od Seasonica i nomoš fulat. Također Corsair TX 650 je sesonic u "srcu", ali malo skup. 750W TX je CWT. :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
autorov komentar

To 100% nebi radilo na konfiguraciji jer mi komponente trose puno energije pogotovo graficka

16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
autorov komentar
Gilbert kaže...

Ok, ali velim ti da ti ne treba ništa snažnije od prva dva koja sam ti naveo.

 

Tvoj izbor:

 

Ja bih birao ovim redom.

 

 

1. Silverstone Zeus ST75ZF - 955kn ADM, built by Etasis (bazirano na serverskom napajanju), odlikuje ga stabilni naponi i pod visokim opterečenjem, čak 720W na +12V railu, uglavnom ponajbolje napajanje. Nije modularno, 80mm fan

 

2. PCP&C Silencer 610W - 1062kn Links, što reći...nema mane, također fixni kablovi

 

3. Bilo što od Chieftec Turbo serije, LC Metatron serija ili ThermalTake Toughpower serija... OEM je CWT, razlike mogu biti samo u broju kablova, dizajnu...snaga je također ista. LC POWER HYPERION Metatron imaš u Linksu za 800kn.

 

Ali velim, sve od Seasonica i nomoš fulat. Također Corsair TX 650 je sesonic u "srcu", ali malo skup. 750W TX je CWT. :)

 

ovo je danas najkompletnija preporuka hvala na ulozenom trudu u pronalazenju tih informacija bas cu pogledat preporucena napajanja
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
hdiablo kaže...

To 100% nebi radilo na konfiguraciji jer mi komponente trose puno energije pogotovo graficka

 Bi se ti zehebo. Kolega s PCE je vrtil 2x 2900pro CF na sesonicu 430W.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
hdiablo kaže...

ma znam otprilike da cu kupit napajanje od oko 650W no nije problem odabrat napajanje te jacine vec mi je problem buka jer zelim sta tise racunalo

 Pusti šta piše na kutiji od grafickih kartica Gilbert di je preporucio odlicna napajanja i ne treba ti nikakvih 650W.Sesonic 430W ili 500W je way to go ima još par dobrih ali osobno preferiram Sesonica a vidim da si i sam naveo da zeliš tišinu tako da je Sesonic odlican izbor samo je pitanje koliko se financijski mozeš restegnuti ako mozeš do SeSonica od 500W onda nemaš šta više razmišljat.

May The Force be With You DuDe!
16 godina
offline
Napajanja

ZANIMA ME MISLJENJE O NAPAJANJU THERMALTAKE TOUGHPOWER 850W

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
SPLICO212 kaže...

ZANIMA ME MISLJENJE O NAPAJANJU THERMALTAKE TOUGHPOWER 850W

 Sigurno je izvanredno, ali šta bi to tribalo pogonit?
Nemoj vikat
16 godina
offline
RE: Napajanja

MA SAMO ME ZANIMA JER IMAM NEKU ZAMJENU PA DOBIJAM TO NAPAJANJE

I ARMOR KUČIŠTE

16 godina
moderator
offline
RE: Napajanja

Splico212, vec imas jedan karton zbog pisanja velikim slovima (koja oznacavaju vikanje), nastoj da ti ne predje u naviku prije nego bude prekasno :/


Work is for people who suck at video games.
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

Corshair VX 450w ili Chieftec 450W


Gigabayte P35-DS4|| C2D E6420@ 2.13ghz|| 3gb Kingmax 800mhz|| Gainward 8800gts 640mb|| Corshair HX520|| HDD Seagate320Gb, 16mb ||LCD 19" Samsung 931BF
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
Yelix kaže...

Corshair VX 450w ili Chieftec 450W


 Pa chieftec baš i ne. Relativno slab +12V rail, malo konektora i nedostatak 8 pinskog EPS-a. ;)

A kaj se tice TT-a, odlično napajanje sa samo 1 godinom garancije kod nas, overkill za svaku konfu...osim za recimo quad CF ili sl.

Evga 680i SLI, E6700, 2x2 GB OCZ 800MHz 5-5-5-15, Club3D 8800GT, barica 320GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canaon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
Yelix kaže...

Corshair VX 450w ili Chieftec 450W


 Bolji je fortron 400W PNF od toga chiefa, ako uzima chiefa onda 550W ( koji je po meni na previše W deklariran )
16 godina
offline
RE: Napajanja

Pogledaj si malo i Hiper-ova napajanja (Type R serija recimo)- jako dobra za gaming konfe..

 

16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

Što se mene tiče(ili moje preporuke)

Seasonic ili enermax liberty napajanje.I naravno corsair


C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
moja preporuka Corsair HX520
16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

e ovako imam jedno pitanje:

imam napajanje L&C model LC-B500E od 500 watti a namjeravam kupiti 8800 gt grafičku karticu pa me zanima hoće li mi raditi to kako treba ili moram kupiti jače napajanje?

unaprijed hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
LC power misliš?
Rađe bi ga na tvom mjestu zamjenio.
Po iskustvu ti mogu reć da baš i nisu neka napajanja.
A bilo je i iskustava kod mojih frendova gdje se dimilo.
Nisu ta napajanja bez razloga tolko jeftina.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja

LC napajanja nisu sjajna napajanja. Ali nisu niti napajanja koja će ''dimiti''.


► Intel Core 2 Duo E6750 (L719A782) || abit iX38 QuadGT || 2x1GB Crucial Ballistix PC5300 || XFX GF8800GT 512MB DDR3 || Western Digital Caviar 320GB AAKS || LG GSA-H66N || Corsair VX450W || Antec SLK3000B-EU ||
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja

piše L&C technology nije power.uglavnom košto je 300 kuna u autronicu prije par godina.18 ampera na 12+  voltnom railu daje.znači da mjenjam to.koje da uzmem po tebi a da mi traje recimo narednih 3-4 godine da ne moram mjenjat s tim da je tiho jako i kvalitetno.

16 godina
neaktivan
offline
Napajanja

L&C tech nije LC Power, no zbog jako slabog +12V raila moraš kupiti nešto novije

Preporuka bi bila nešto tipa Corsair VX450W ili Corsair HX520W ovisno o tome što sve misliš gore spajat

Iznimno su snažni, kvalitetni, tihi (posebice HX), HX je modularnog dizajna te imaju 5g garancije


[B] - Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with experience - [/B]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Napajanja

Evo i ja kupujem konfu pa me zanima koje napajanje uzeti.

ovi gori rekoše da je 650 previše, kako i zašto?

ja sam mislio uzeti q6600 i radeon x2 uz napajanje hiper 670 w, pa se bojim da će mi, ako s vremenom uparim 2 kartice u CF, napajanje biti slabo.

još imam 3 interna diska i jedan externi. Što vi mislite hoće li to biti nejako napajanje ili ne?

U HG spotu sam vidio chiftec 730w, cijena mu je slična ovom hiperu 670 w

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Napajanja
Mako kaže...

Evo i ja kupujem konfu pa me zanima koje napajanje uzeti.

ovi gori rekoše da je 650 previše, kako i zašto?

ja sam mislio uzeti q6600 i radeon x2 uz napajanje hiper 670 w, pa se bojim da će mi, ako s vremenom uparim 2 kartice u CF, napajanje biti slabo.

još imam 3 interna diska i jedan externi. Što vi mislite hoće li to biti nejako napajanje ili ne?

U HG spotu sam vidio chiftec 730w, cijena mu je slična ovom hiperu 670 w

 Q6600 i 3870x2 troše manje od 300w zajedno...tako da ;)

Uglavnom, ako želiš najbolje napajanje koje ce moci pogoniti bilokoju konfu - Silverstone Zeus ST75ZF

Drugi izbor bi bio - Chieftec 750W Turbo Series

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
offline
RE: Napajanja
Gilbert kaže...
Mako kaže...

Evo i ja kupujem konfu pa me zanima koje napajanje uzeti.

ovi gori rekoše da je 650 previše, kako i zašto?

ja sam mislio uzeti q6600 i radeon x2 uz napajanje hiper 670 w, pa se bojim da će mi, ako s vremenom uparim 2 kartice u CF, napajanje biti slabo.

još imam 3 interna diska i jedan externi. Što vi mislite hoće li to biti nejako napajanje ili ne?

U HG spotu sam vidio chiftec 730w, cijena mu je slična ovom hiperu 670 w

 Q6600 i 3870x2 troše manje od 300w zajedno...tako da ;)

Uglavnom, ako želiš najbolje napajanje koje ce moci pogoniti bilokoju konfu - Silverstone Zeus ST75ZF

Drugi izbor bi bio - Chieftec 750W Turbo Series
Ma na nekom sajtu gleda test q6600 i piše da troši u idile 240 w a kod oc na 3.6 oko 340

 
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice