Ups za telku !

poruka: 10
|
čitano: 4.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ups za telku !

Postovana gospodo da li bi mi mogli preporucit kakav takav Ups za plasma televizor 42X10Y,jer mi je veceras 2 puta pao napon i ne bih zelio da mi se tv skuri!?Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ups za telku !

do koliko para?

 

Bboy
15 godina
neaktivan
offline
Ups za telku !

TV ne uzima puno struje, a mogao bi sa jednim UPS-om TV i još par uređaja osigurat...valjda bi bilo dovoljno 400kn za neki dobra UPS !?!?

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 22:40 (sk8 4 life).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ups za telku !

I koliko troši plazma. Inaće si plazme relativno jaki potrošači, uz o neće svaki UPS raditi sa svakom plazmom (ako je PC equipment only UPS onda može imati problema s nekim plazmama).

 

Edit: Gledao sam po netu, potrošnja je prosječna nešto ispod 200 W, maksimalnu nisam našao, ali je za plazme te dijagonale oko 300 W. Uz uračunate gubitke, fazne kutove i sl. mislim da ne bi trebao ići ispod 800 VA.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2009 22:52 (MrBlc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ups za telku !
MrBlc kaže...

I koliko troši plazma. Inaće si plazme relativno jaki potrošači, uz o neće svaki UPS raditi sa svakom plazmom (ako je PC equipment only UPS onda može imati problema s nekim plazmama).

42PY85P .... 380 W -> Plazma i neka kupi za 400kn UPS do 500W kapaciteta i to je to!?

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ups za telku !
sk8 4 life kaže...
MrBlc kaže...

I koliko troši plazma. Inaće si plazme relativno jaki potrošači, uz o neće svaki UPS raditi sa svakom plazmom (ako je PC equipment only UPS onda može imati problema s nekim plazmama).

42PY85P .... 380 W -> Plazma i neka kupi za 400kn UPS do 500W kapaciteta i to je to!?

  Editirao sam post. Moja preporuka je minimum 800 VA što iznosi 480 W. Bilo bi dobro da bude line interactive (kraće vrijeme prebacivanja) s AVR-om (stabilizira napon i kad ne radi na bateriju).

 

Problem je što UPS prihvatljive cijene ne daje pravi sinusni napon. Ukoliko plazma radi na punom opsegu napona od 100-240 V onda je 99,999% sigurno da će radit s bilo kojim UPS-om dovoljne snage.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ups za telku !
sk8 4 life kaže...
MrBlc kaže...

I koliko troši plazma. Inaće si plazme relativno jaki potrošači, uz o neće svaki UPS raditi sa svakom plazmom (ako je PC equipment only UPS onda može imati problema s nekim plazmama).

42PY85P .... 380 W -> Plazma i neka kupi za 400kn UPS do 500W kapaciteta i to je to!?

Otkad se kapacitet izražava vatimaBelji se? Ili sam ja nešto krivo shvatioSmijeh?

"Tako je" - povikase seljaci i slozno glavama razbise zid
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ups za telku !
1domagoj1 kaže...
sk8 4 life kaže...
MrBlc kaže...

I koliko troši plazma. Inaće si plazme relativno jaki potrošači, uz o neće svaki UPS raditi sa svakom plazmom (ako je PC equipment only UPS onda može imati problema s nekim plazmama).

42PY85P .... 380 W -> Plazma i neka kupi za 400kn UPS do 500W i to je to!?

Otkad se kapacitet izražava vatimaBelji se? Ili sam ja nešto krivo shvatioSmijeh?

ups moj bed! sa 500W kapacitet bi bio 750VA preporucujem ti da kupiđ APC-ov UPS

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah .............Slažem se!!!
16 godina
offline
RE: Ups za telku !

Evo mene sa posla pa da utvrdim stanje ,najvise sto bih dao je 500 kn!

15 godina
odjavljen
offline
Ups za telku !

Ja sam za te pare uzeo CyberPower AVR 800 VA. Ako nađeš MGE, to je isto dobra marka (njihov vlasnik je APC). APC bi bio najbolji izbor, ali ne vjerujem da ćeš za te pare dobiti više od back-up UPS-a koji je neaktivan dok nije na bateriji (nema regulacije).

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice