HDMI i hd4670

poruka: 18
|
čitano: 8.250
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HDMI i hd4670

Dakle, imam jednostavno pitanje (priložio sam i sliku čak Smijeh ); da li ću moći s ovim kabelom spojiti svoj PC s LCD televizijom i nesmetano gledati filmove, tj. da li će zvuk raditi bez problema? Jer, obilazeći malo forume vidio sam da nekim ljudima nije radio zvuk kad su spajali na taj način (da li je bilo do drivera, ili do proizvođača grafičkih kartica možda? ).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HDMI i hd4670

Itko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HDMI i hd4670

Ja mislim da će ti kroz taj DVI ići samo slika, ne i zvuk.

Treba ti grafička sa HDMI izlazom i HDMI kabel za spojit na LCD.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 21:33 (Penryn).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
RE: HDMI i hd4670

mora ti dvi imat sve 4 ona pina sa strane, ak me kužiš, nezz kak da ti objasnim...

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
XXX-Man kaže...

mora ti dvi imat sve 4 ona pina sa strane, ak me kužiš, nezz kak da ti objasnim...

 

ovako? ovako?
Jesi siguran?

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2010 21:46 (Penryn).
16 godina
offline
HDMI i hd4670

Pa kaj nisi dobio sa grafom onaj adapter dvi-hdmi. on ima tih 4 pina i zvuk radi bez frke. tak ja imam slozeno. mislim da samo orginal ATI adapter "propusta" zvuk.

rapidshare premium and warez-bb user
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
Lord_Marko kaže...

Pa kaj nisi dobio sa grafom onaj adapter dvi-hdmi. on ima tih 4 pina i zvuk radi bez frke. tak ja imam slozeno. mislim da samo orginal ATI adapter "propusta" zvuk.

Je, dobio sam, ali tko zna gdje mi se taj dio zagubio...Kad sam kupio grafičku (a ima koja godina) nisam ni pomišljao da će mi trebati takav ''komadić''...Ima gdje za kupiti sličan?

14 godina
moderator
offline
RE: HDMI i hd4670
Penryn kaže...

Jesi siguran?

da, tako je na dvi-hdmi adapteru

Lord_Marko kaže...

Pa kaj nisi dobio sa grafom onaj adapter dvi-hdmi. on ima tih 4 pina i zvuk radi bez frke. tak ja imam slozeno. mislim da samo orginal ATI adapter "propusta" zvuk.

upravo tako, ima tih adapreta za kupit, nije samo na originalnom

ali mora imat ta 4 pina

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
Riker kaže...

Dakle, imam jednostavno pitanje (priložio sam i sliku čak Smijeh ); da li ću moći s ovim kabelom spojiti svoj PC s LCD televizijom i nesmetano gledati filmove, tj. da li će zvuk raditi bez problema? Jer, obilazeći malo forume vidio sam da nekim ljudima nije radio zvuk kad su spajali na taj način (da li je bilo do drivera, ili do proizvođača grafičkih kartica možda? ).

 

 

Da li će biti zvuka ili ne to zavisi od tvoje grafičke karte. Pošto je u pitanju ATI HD4670 onda će sigurno biti jer ATI kartice imaju na sebi zvučnu kartu (ATI High Definition Audio Device kako je kod mene vidi u DM-u).

U Control Panel-u samo treba podesiti da je defaultni izvor zvuka ATI (ATI DP Output), a ne zvučna na matičnoj ploči. Doduše neki player-i kao recimo KMPlayer imaju u sebi mogućnost da zvuk šalju na dvije zvučne, ali takvi su rijetki.

 

Što se tiče nvidia-e ranije grafičke kartice su imale dodatni kablić koji se spajao na matičnu ploču, a novije nisam odavno sretao.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
dragans kaže...
Riker kaže...

Dakle, imam jednostavno pitanje (priložio sam i sliku čak Smijeh ); da li ću moći s ovim kabelom spojiti svoj PC s LCD televizijom i nesmetano gledati filmove, tj. da li će zvuk raditi bez problema? Jer, obilazeći malo forume vidio sam da nekim ljudima nije radio zvuk kad su spajali na taj način (da li je bilo do drivera, ili do proizvođača grafičkih kartica možda? ).

 

 

Da li će biti zvuka ili ne to zavisi od tvoje grafičke karte. Pošto je u pitanju ATI HD4670 onda će sigurno biti jer ATI kartice imaju na sebi zvučnu kartu (ATI High Definition Audio Device kako je kod mene vidi u DM-u).

U Control Panel-u samo treba podesiti da je defaultni izvor zvuka ATI (ATI DP Output), a ne zvučna na matičnoj ploči. Doduše neki player-i kao recimo KMPlayer imaju u sebi mogućnost da zvuk šalju na dvije zvučne, ali takvi su rijetki.

 

Što se tiče nvidia-e ranije grafičke kartice su imale dodatni kablić koji se spajao na matičnu ploču, a novije nisam odavno sretao.

 

E pa to te pitam Smijeh Tako sam nešto i mislio, jer sam pročitao ili načuo da ATI podržava takve ''egzibicije'' zahvaljujući svojem hardveru..

14 godina
moderator
offline
RE: HDMI i hd4670
Riker kaže...

E pa to te pitam Smijeh Tako sam nešto i mislio, jer sam pročitao ili načuo da ATI podržava takve ''egzibicije'' zahvaljujući svojem hardveru..

ma ide bez brige na tvojoj, samo dvi mora imat ona 4 pina...isprobano kod frenda :)

ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
XXX-Man kaže...
Riker kaže...

E pa to te pitam Smijeh Tako sam nešto i mislio, jer sam pročitao ili načuo da ATI podržava takve ''egzibicije'' zahvaljujući svojem hardveru..

ma ide bez brige na tvojoj, samo dvi mora imat ona 4 pina...isprobano kod frenda :)

Možda je tako kod nvidie, ali ja imam prelaz DVI-HDMI (sive boje ako nešto znači, većinom su žuti) koji nema ta 4 pina i zvuk mi radi. Grafa je HD4580. Doduše ponekad moram izvući i uvući HDMI kabl da bi zvuk proradio, ali valjda će i to riješiti novim drajverima. Dok sam bio na XP-u savršeno je radilo, a počelo se dešavati kad sam prešao na Windows 7.

16 godina
neaktivan
offline
HDMI i hd4670

Ma ja mislim da će zvuk raditi, samo uz tih par klikova miša u postavkama zvuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDMI i hd4670
evo da se i ja malo ubacim u temu...
imam istu grafu i planiram je spojiti na lg plazmu i gledati filmove.
moje je pitanje hoce li biti problema kod pustanja hd filmova, posto su oni zahtjevniji za grafu ali i procesor i ima li nekih velikih razlika izmedu HDMI kabela ili da uzmem najjeftiniji?
Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670
EZY-E kaže...
evo da se i ja malo ubacim u temu...
imam istu grafu i planiram je spojiti na lg plazmu i gledati filmove.
moje je pitanje hoce li biti problema kod pustanja hd filmova, posto su oni zahtjevniji za grafu ali i procesor i ima li nekih velikih razlika izmedu HDMI kabela ili da uzmem najjeftiniji?

Ako ti je konfiguracija ovo u Moj PC nećeš imati nikakvih problema oko toga. Sasvim je dovoljna.

A kabeli, to je posebna priča. Po raznim forumima sam sretao razne situacije, od onog koji ima probleme sa skupim kablom do onog koji nema probleme sa jeftinim.

Kod mene je 10 m najjeftinijeg kabla i sve radi dobro, sem onog problema sa zvukom koji nije do kabla nego do drajvera pošto ga na XP-u nisam imao.

16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i hd4670

za kabl ne znam, ali na pc-u imas recimo splayer koji ti ma gpu ubrzavanje videa, tako da ce ti opterecenost biti max 10% prilikom play-anja, isprobano :)

Pozdrav, Calinjos
13 godina
offline
RE: HDMI i hd4670
dragans kaže...

 

 

Da li će biti zvuka ili ne to zavisi od tvoje grafičke karte. Pošto je u pitanju ATI HD4670 onda će sigurno biti jer ATI kartice imaju na sebi zvučnu kartu (ATI High Definition Audio Device kako je kod mene vidi u DM-u).

U Control Panel-u samo treba podesiti da je defaultni izvor zvuka ATI (ATI DP Output), a ne zvučna na matičnoj ploči. Doduše neki player-i kao recimo KMPlayer imaju u sebi mogućnost da zvuk šalju na dvije zvučne, ali takvi su rijetki.

 

Što se tiče nvidia-e ranije grafičke kartice su imale dodatni kablić koji se spajao na matičnu ploču, a novije nisam odavno sretao.

 

imam spojeno hdmi-hdmi komp sa panasonicom g20 ali mi nema zvuka na plazmi,u control panelu pod sound mi prepozna da je vanjski izvor spojen ali nemogu označiti da mi zvuk ide preko HD 5850 na plazmu imaš možda kakvu drugu ideju kako da upogonim grafu da zvuk ide preko nje.

15 godina
neaktivan
offline
HDMI i hd4670

da se i ja prikljucim temi...

 

kupio prije par dana Panasonic plazmu TX-P42U20E, od prije imao komp s grafickom ATI HD 3650 AGP koja ima 2 DVI izlaza i onaj zuti adapter za zuti DVI izlaz, znaci adapter mi je dosao uz graficku i nema ona 4 pina, problem je sto nemam zvuka, vidim svi ste muku mucili s tim, pa me zanima vi koji niste imali zvuka kad ste uzeli taj DVI-HDMI adapter s ta 4 dodatna pina jeste li dobili zvuk? ili kako ste vec rijesili problem glede zvuka?

Matična: Asus P4-P800, Procesor: Intel P4 3.00GHz @ 3.60GHz, Graficka: Asus Ati Radeon HD 3650 512MB SILENT AGP @ 890/1400, HDD: 500GB+120GB WD, RAM: 2x1GB Dual-Channel DDR400 Kingston, Cooler: Zalman
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice