HDMI i obični MAXTV kanali

poruka: 65
|
čitano: 53.532
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

Dakle imam neki Panasonic TV plasma i spojen je na MAXTV preko SCARTA.Sad bi ja tio uzet neki HDMI kabel do 150 kn i zanima me dali bi bila na običnim programima bolja slika nego sa SCART-OM?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:55 (lzgr).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

Hoće. Mislim, meni je tako da pretpostavljam da će i tebi bit. I možeš slobodno uzet najjeftiniji HDMI kabel koji nađeš, nema razlike između jeftinijih i skupljih.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali

-što su to 'obični programi'?

-ipak, da, bila bi bolja slika (zbog ograničenja scarta/analognog signala-standarda...)

-kabel je od 50-200kn, ovisi o klasi i duljini, za TV može i jeftikaner. (kvaliteta kod digitalije nije kao kod analognih, radi ili ne radi. samo noviji podržavaju i npr mrežu v.1.4)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2010 22:59 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
ihush kaže...

-što su to 'obični programi'?

HRT1,2 RTL , NOVA TV , hrt plus , discovery itd. oni koji nisu HD

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
14 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali

ne ,neće biti bolja slika bar je tako meni i na scartu je pristojna slika

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...
ihush kaže...

-što su to 'obični programi'?

HRT1,2 RTL , NOVA TV , hrt plus , discovery itd. oni koji nisu HD

 -scart je teoretski blizu SDa, HDMI podržava sve do HDa, pa samo o kvaliteti (reoluciji) dolaznog signala ovisi kvaliteta prikaza. Tako da je HDMI u prednosti, bar nije 'usko grlo'.

Istina, na običnom TVu je skart OK, ali na većim LCDima je razlika jako vidljiva ovisno o filterima koje TV ima. Dešava se da vrhunski HD-TV preko scarta ima užasnu sliku, jer nije predviđen za tako slab signal.

Ako je netko uspoređivao kvalitetu slike prije npr godinu dana (analogni signal je bio kvalitetniji od digitalnog-paradox), sad je situacija suprotna...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

Evo kupio sam Philips HDMI cabel 1.3a i stvarno je bolja i oštrija slika. Hvala!

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...

Evo kupio sam Philips HDMI cabel 1.3a i stvarno je bolja i oštrija slika. Hvala!

cini ti se...

 

ja sam takoder bio kupio hdmi umjesto scarta i isto tako sam mislio da imam lijepsu sliku ali u principu to je sve psiha nije to lijepsa slika...

 

Jedino ako gledas hd programe onda ces tek vidjet razliku ovako neces.. A hd programe sigurno nemas jer njih treba posebno nadoplatit da bi ti oni pustili hd signal a i tada ces imat samo 3-4 programa sa tim signalom i to je onaj animal chanel te eurosport 1 i 2 i jos jedan nisam siguran koji

14 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
toxic kaže...
lzgr kaže...

Evo kupio sam Philips HDMI cabel 1.3a i stvarno je bolja i oštrija slika. Hvala!

cini ti se...

 

ja sam takoder bio kupio hdmi umjesto scarta i isto tako sam mislio da imam lijepsu sliku ali u principu to je sve psiha nije to lijepsa slika...

 

Jedino ako gledas hd programe onda ces tek vidjet razliku ovako neces.. A hd programe sigurno nemas jer njih treba posebno nadoplatit da bi ti oni pustili hd signal a i tada ces imat samo 3-4 programa sa tim signalom i to je onaj animal chanel te eurosport 1 i 2 i jos jedan nisam siguran koji

 

Ne bih se slozio. Prilicno sam siguran da je bolja slika preko HDMI-a. Slika preko SCART-a mi izgleda kao da ne koristi uopce RGB nego S-video, iako nisam siguran koji nacin prijenosa koristi. A moze biti cak i da maxTV ima bolji deinterlacer i scaler nego sto je onaj u TV-u sto bi isto pomoglo kvaliteti slike.
15 godina
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

A onda imas losiji tv od mene jer kod mene se ne vidi nikakva razlika...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

Eo kad ste već tu;

 

starci mi namjeravaju kupit neku fullHD telku (sad imamo crt), i imamo MaxTv (standardni paket).. Uzeli bi neku sa oko 100cm dijagonale..

 

kad dobijemo lcd, siguran sam da ćemo i uzet HD paket za maxtv, i to bi onda trebala biti ona prekrasna slika jel, sa hdmi priključkom naravno? a šta sa SD programima? hoće se slika razvuć po velikom ekranu? i hoće li izgubit na kvaliteti?

 

molio bih da mi to objasnite.. i možda date neke savjete na šta treba pazit kod kupnje hd televizora..

 

hvala!

01000010 01110010 00000111 01111000 || Dajem lockerz pozivnice!! javite se na PM :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali

.|.

Sentient Hyper Optimized Data Access Network
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2010 14:17 (70R4N).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
70R4N kaže...

Dok provajder ne pusta HD signal, ne isplati se  uzeti HD televizor.

 

Samo ako downloadiras od NETu HD filmove ili igras  igre na 1920x1080 rez, onda mozes uzeti ali obrati paznju da je u toku sa vremenom, odnosno,

da ima sto veci kontrast, da radi na 200Hz i da ima vise priklucaka za da mozes povezati i PC i  konzolu i BlueRay  i MAXTV i sl.

 

Ako ti je samo za TV, pricekaj bar 3,4 godine, da nastane bar neki HD standard ili barem 50% od TV  sto gledamo da su HD

onda se moze reci da je ok uloziti u novi TV.

 

U kratko, kad nemamo vise bandera = kad optika preovlada, onda se moze uzeti HDTV.


 Sa SD (na HDTV), gubis mnogo na kvalitetu.
99% od kanala sto gledas su na 4:3 formatu i mali rez, pa normalno je na 16:9/16:10 HDTVa da bude razvuceno, sa mnogo piksela i blesavom

 ostrinom. Znaci kad stavis HDMI konektor bolju sliku neces dobiti, signal mora da je HD I jedino HD za da vidis/osjetis razliku,

  SD sliku na HDTV  bice grozna zasto pravi se "strech", prosti primer, u Photoshopu uzmi sliku sta je na 704×576 (standardni DVD rez) i  povecaj je na

   1920x1080 rez = kvalitet se gubi odmah.

Bez razlike dali koristis HDMI/HDCP, ako signal nije HD, neces da vidis ljepu sliku. Zanci, ako imas HDTV sto vadi 1920x1080 i film sta je 1080p a 

 nemas pravi konektor jedino lose bi se desilo da slika bude 720 ili uopste da nemas sliku. HDMI konektor ne poboljsava SD sliku.


 Nadam se da sam od pomoc.

   Pozdrav...

Al' ga svi baljezgate... Mislim, dijelom je istina što pričaš, ali na maxTV-u je sa HDMI-om bolja SD slika nego sa SCART-om. To je činjenica. Kao što sam napisao u prošlom postu. I ne možeš reći da je grozna SD slika. Pogledao sam cijelo mnoštvo DVD-ova, i sigurno je bolje tako gledati nego na starom malom CRT-u. Primjer sa Photoshopom ima smisla, ali ovisi kakav scaling radi Photoshop (pretpostavljam da se može izabrati kako će to radit), povećanjem slike možeš dobiti da izgleda katastrofalno ili ako je kvalitetniji način povećanja sa zamućivanjem itd može izgledati sasvim ok. Probaj na LCD monitor stavit manju rezoluciju nego mu je nativna i probaj isto to sa HDTV-om. TV ima image procesore koji se brinu da taj scaling izgleda što bolje, dok LCD monitori nemaju i izgledat će puno gore. HDCP nema apsolutno nikakve veze ni sa čim ovdje, to je samo način zaštite od kopiranja u HDMI-ju. I što znači da nema pravi konektor? SCART je ograničen na 576p (iako bi teoretski mogao prenositi i HD signal), S-video i kompozitni na 576i; komponentni i HDMI podržavaju sve niže formate i 720 i 1080 (i i p varijante). Ne postoji konektor koji podržava 720 a 1080 ne.

 

Već je rekao čovjek da namjerava uzeti HD u maxTV-u, a s njim dobiva i HD filmove u videoteci koji su stvarno dobre kvalitete, uvijek može uzeti i BD player, a i skinuti s neta HD filmove. A i DVD (ne ripovi od 700MB nego pravi DVD ili vrlo kvalitetan rip) je dovoljno dobre kvalitete da se isplati uzeti novi TV. Kontrast je nebitan (onaj u specifikacijama, jer nema veze sa stvarnošću; pravi kontrast je prilično bitan ali do njega možeš doći jedino čitanjem recenzija, a i u recenzijama ga često ne mjere).

 

Nadam se da nisam preagresivan s ovim postom, nisam te mislio uvrijediti, ali neke stvari koje ste ti i još neki napisali su netočne.

14 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
70R4N kaže...

Dok provajder ne pusta HD signal, ne isplati se  uzeti HD televizor.

 

Samo ako downloadiras od NETu HD filmove ili igras  igre na 1920x1080 rez, onda mozes uzeti ali obrati paznju da je u toku sa vremenom, odnosno,

da ima sto veci kontrast, da radi na 200Hz i da ima vise priklucaka za da mozes povezati i PC i  konzolu i BlueRay  i MAXTV i sl.

 

Ako ti je samo za TV, pricekaj bar 3,4 godine, da nastane bar neki HD standard ili barem 50% od TV  sto gledamo da su HD

onda se moze reci da je ok uloziti u novi TV.

 

U kratko, kad nemamo vise bandera = kad optika preovlada, onda se moze uzeti HDTV.


 Sa SD (na HDTV), gubis mnogo na kvalitetu.
99% od kanala sto gledas su na 4:3 formatu i mali rez, pa normalno je na 16:9/16:10 HDTVa da bude razvuceno, sa mnogo piksela i blesavom

 ostrinom. Znaci kad stavis HDMI konektor bolju sliku neces dobiti, signal mora da je HD I jedino HD za da vidis/osjetis razliku,

  SD sliku na HDTV  bice grozna zasto pravi se "strech", prosti primer, u Photoshopu uzmi sliku sta je na 704×576 (standardni DVD rez) i  povecaj je na

   1920x1080 rez = kvalitet se gubi odmah.

Bez razlike dali koristis HDMI/HDCP, ako signal nije HD, neces da vidis ljepu sliku. Zanci, ako imas HDTV sto vadi 1920x1080 i film sta je 1080p a 

 nemas pravi konektor jedino lose bi se desilo da slika bude 720 ili uopste da nemas sliku. HDMI konektor ne poboljsava SD sliku.


 Nadam se da sam od pomoc.

   Pozdrav...

i ja mislim da si se napisao gluposti,imam philips hd ready i kad gledam sd televizijske programe,slika je puno bolja od starih katodnih televizija,i slika iako je 3:4 se razvuče  se na cijeli ekran,televizija i ma u sebi procesore koji razvuču sliku preko cijelog ekrana, i ti imaš postavke na kojim namjestaš kako ti paše,i ja sam mislio da na max tv preko hdmi,slika izgleda bolje,ali to je samo stvar psihe,ja ne vidim razliku

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
odjavljen
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

I da kad ti zastekas HDMI maxtv automatski ga detektira i salje VECU rezoluciju slike ime negde u opcijama vidite kolika je....

[URL=http://www.neobux.com/?r=bobica257][IMG=http://images.neobux.com/imagens/banner/?u=bobica257&u3=3732154][/URL]
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
Mirko935 kaže...
toxic kaže...
lzgr kaže...

Evo kupio sam Philips HDMI cabel 1.3a i stvarno je bolja i oštrija slika. Hvala!

cini ti se...

 

ja sam takoder bio kupio hdmi umjesto scarta i isto tako sam mislio da imam lijepsu sliku ali u principu to je sve psiha nije to lijepsa slika...

 

Jedino ako gledas hd programe onda ces tek vidjet razliku ovako neces.. A hd programe sigurno nemas jer njih treba posebno nadoplatit da bi ti oni pustili hd signal a i tada ces imat samo 3-4 programa sa tim signalom i to je onaj animal chanel te eurosport 1 i 2 i jos jedan nisam siguran koji

 

Ne bih se slozio. Prilicno sam siguran da je bolja slika preko HDMI-a. Slika preko SCART-a mi izgleda kao da ne koristi uopce RGB nego S-video, iako nisam siguran koji nacin prijenosa koristi. A moze biti cak i da maxTV ima bolji deinterlacer i scaler nego sto je onaj u TV-u sto bi isto pomoglo kvaliteti slike.

 

U pravu si, scart ne koristi RGB vec s-video i to je najlosiji nacin prijenosa video signala i na svakom normalnom tv-u bi se trebalo vidjeti da je slika bojla preko hdmi-a

 

Ispravak netocnog navoda:

scart kosristi i rgb i  s-video i kompozitni (koji je nagori nacin prijenosa)

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 12:09 (Pixel).
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
toxic kaže...

A onda imas losiji tv od mene jer kod mene se ne vidi nikakva razlika...

 Mislim bas suprotno, vjerojatno ima bolji tv pa se vide detalji i razlike u kvaliteti prikaza.

Ili  ti lose vidis kad ti je isto Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

To je normalna stvar, tak ovi novi Panasonici imaju HDMI ulaz i to onaj pod brojem 2 di sve ide automatizmom.

 

Kad smo već kod MaxTV-a i (ne)oštrine signala onda moram reći da sam ima MaxTV, a sada DVB-C kod B.neta i da mi je ovdje preko SCARTA bolje slika nego u MaxTV-a preko HDMI-ia. Nažalost kod MaxTV-a je jako mal bitrate što reziltira, pa moga bi čak reći, dosta lošom slikom.

 

Inače kada se nki uređaj poveže sa TV-om sa HDMI-om onda ne dolazi do gubitka signala jel se tu ne čini nikava konverzija već HDMI prenos samo 1 i 0 i još može doći do upscalea signala na 720p il 1080p šta još dadatno diže kvalitetu.

15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
Pixel kaže...
toxic kaže...

A onda imas losiji tv od mene jer kod mene se ne vidi nikakva razlika...

 Mislim bas suprotno, vjerojatno ima bolji tv pa se vide detalji i razlike u kvaliteti prikaza.

Ili  ti lose vidis kad ti je isto Smijeh

tesko, posto sam ja svoj sharp koji je 32" full hd platio 10 tisuca kuna, jednostavno je , maxtv daje programe u kojoj rezoluciji??

 

u principu mozda bi se vidla razlika ako bi bas pomno pogledo ali ovako od oka nisam nista previse primjetio da pace nista..

 

Cudno je kako jedan crt tv ima bolju sliku nego lcd tv ako se ne radi naravno o full hd rezi nego o obicnom analognom signalu..

 

ja eto kada sam iz crt tva preso na lcd vidio sam samo kockice.. dok se nisam priviknuo i sada mi je slika svugdje ista

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 14:59 (toxic).
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
toxic kaže...
Pixel kaže...
toxic kaže...

A onda imas losiji tv od mene jer kod mene se ne vidi nikakva razlika...

 Mislim bas suprotno, vjerojatno ima bolji tv pa se vide detalji i razlike u kvaliteti prikaza.

Ili  ti lose vidis kad ti je isto Smijeh

tesko, posto sam ja svoj sharp koji je 32" full hd platio 10 tisuca kuna

Šta ima veze kolko si platija kada te odere plazma FullHD od 42'' i 5500kn, da o Pixelovom Kuri G9, koji doduše sada dođe 14000kn na akciji i koji je 50'', i ne pričamo.

 

EDIT:

Pogledajte malo recenziju preskupg Sharpa LC32LE700E i povoljnog Panasonica TX-P42S10E, mislim da je sve tu jasno koje i bolji i veći i cijenom povoljniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 15:46 (Bara).
14 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali

ni ja ne vidim razliku mislim da je to placebo efekt,ako je signal sd kvalitete kakva bi bila razlika,hdmi je potreban ako želimo na tv prebaciti hd sliku

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
Bara kaže...
toxic kaže...
Pixel kaže...
toxic kaže...

A onda imas losiji tv od mene jer kod mene se ne vidi nikakva razlika...

 Mislim bas suprotno, vjerojatno ima bolji tv pa se vide detalji i razlike u kvaliteti prikaza.

Ili  ti lose vidis kad ti je isto Smijeh

tesko, posto sam ja svoj sharp koji je 32" full hd platio 10 tisuca kuna

Šta ima više kolko si platija kada te odere plazma FullHD od 42'' i 5500kn, da o Pixelovom Kuri G9, koji doduše sada dođe 14000kn na akciji i koji je 50'', i ne pričamo.

Vidim da neznas nista o sharp lcd tvima, niti tko je radi, no nisam aludiro na to  da je moj lcd tv najbolji lol, ima boljih tva puno ali cinjenica je da sam puno trazio dobar lcd tv, i jako puno sam se raspitivao i cinjenica da je to za lcd dost mali ekran znaci 32" i da kosta 10 tisuca kn doduse kupljen prije god dana govori o tome kako se radi o kvalitetnom tvu...

 

i da sada sam opet probo scart vs hdmi uglavnom razlika se vidi samo ako se priblizim jako blizu i to nisu tako drasticne razlike.. od 3 pa na vise metara razlika se ne vidi nikako, corav nisam da pace imam savrsen vid..

 

 

15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
blackalbum kaže...

ni ja ne vidim razliku mislim da je to placebo efekt,ako je signal sd kvalitete kakva bi bila razlika,hdmi je potreban ako želimo na tv prebaciti hd sliku

pa bas o tome i ja pricam cijelo vrijeme.. kako moze jedan kabel utjecat na tolki utjecaj slike ako se dobiva sd kvaliteta slike.. ovdje ne pricamo o hd programima..

 

uglavnom napiso sam gore post iznad, da se vidi malo neka razlika iz bliza kao da je slika nesto ostrija a na dalje udaljenosti apsolutno nista.. a i ko to pametan gleda tv iz 1 -2 metra

15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
Bara kaže...
lzgr kaže...

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

1.   To je normalna stvar, tak ovi novi Panasonici imaju HDMI ulaz i to onaj pod brojem 2 di sve ide automatizmom.

 

 

2.   Inače kada se nki uređaj poveže sa TV-om sa HDMI-om onda ne dolazi do gubitka signala jel se tu ne čini nikava konverzija već HDMI prenos samo 1 i 0 i još može doći do upscalea signala na 720p il 1080p šta još dadatno diže kvalitetu.

1.  Stavio sam ja i na 2 ali opet ništa.

 

2.  Kako može doći do upscale signla ako je reducirana kvaliteta a taj video nije vektor?Nikako.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 15:12 (lzgr).
15 godina
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

evo strucnjaci koji kazete da vidite razliku i da znate koja je scart slika a koja hdmi slika kada se radi o sd signalu

 

pogledajte i pogodite koji je od ovih scart a koji hdmi

 

http://img20.imageshack.us/img20/1513/img0130px5.jpg

 

vise nemoram nis rec.. cekam odogovre

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...
Bara kaže...
lzgr kaže...

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

1.   To je normalna stvar, tak ovi novi Panasonici imaju HDMI ulaz i to onaj pod brojem 2 di sve ide automatizmom.

 

 

2.   Inače kada se nki uređaj poveže sa TV-om sa HDMI-om onda ne dolazi do gubitka signala jel se tu ne čini nikava konverzija već HDMI prenos samo 1 i 0 i još može doći do upscalea signala na 720p il 1080p šta još dadatno diže kvalitetu.

1.  Stavio sam ja i na 2 ali opet ništa.

 

2.  Kako može doći do upscale signla ako je reducirana kvaliteta a taj video nije vektor?Nikako.

iskreno mislim da si na krivom mjestu trazio pomoc, neces ovdje dobit adekvatan savjet jbga tak je to.. ovo ti je vise, trac parti, ovaj kaze ovako onaj onako a u principu svi znaju samo ono sta procitaju a iz prakse jako malo, a to sta procitaju slabo procitaju, ali jbga misle da sve znaju..

 

ja ti se nisam javio na tvoj post jer nemam pojma kako da to sredis, pa radije da se ne javljam nego da se javim i dajem ti krivu informaciju i nadu.. jos ces pomislit pa kak ja to nemogu a ostali mogu.. jednostavno nepotrebno..

 

uglavnom kada imas bilo kakav slican problem najbolje ti je da se obratis strucnim sajtovima za to a stvarno ih ima.. uglavnom ovo je trac party sve

15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...
Bara kaže...
lzgr kaže...

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

1.   To je normalna stvar, tak ovi novi Panasonici imaju HDMI ulaz i to onaj pod brojem 2 di sve ide automatizmom.

 

 

2.   Inače kada se nki uređaj poveže sa TV-om sa HDMI-om onda ne dolazi do gubitka signala jel se tu ne čini nikava konverzija već HDMI prenos samo 1 i 0 i još može doći do upscalea signala na 720p il 1080p šta još dadatno diže kvalitetu.

1.  Stavio sam ja i na 2 ali opet ništa.

 

2.  Kako može doći do upscale signla ako je reducirana kvaliteta a taj video nije vektor?Nikako.

 

1. Rekao sam na ovogodišnjem Panasonicima, ti imaš lanjski pa ništa od toga

 

2. Može doći do upscale i to čak ako je kvalitetan SD materijal i ako je progresivan može doći čak do kvalitete prosječno kodiranog HD materijala koji se pušta na prosječnom playeru, naravno to ovisi od TV-a al tvoj U10 to jako dobro radi.

 

toxic kaže...

evo strucnjaci koji kazete da vidite razliku i da znate koja je scart slika a koja hdmi slika kada se radi o sd signalu

 

pogledajte i pogodite koji je od ovih scart a koji hdmi

 

http://img20.imageshack.us/img20/1513/img0130px5.jpg

 

vise nemoram nis rec.. cekam odogovre

Kao prvo i osnovno 2 različita TV-a su u pitanju, sa različitog uređaja, slika je a to se može samo uživo reć i da su zadovoljena prthodna 2 uvjeta.

14 godina
offline
HDMI i obični MAXTV kanali

taj upscale je je glupost stoljeća ja imam denonov dvd koji dođe 2700 kn,i kad ga namjestim da preko hdmi-a daje sliku na 720 p,od htv-a slika na sd rezoluciji je triput bolja,denon je ipak bolji uređaj od onog što nam daju u max tv paketu,ako je slika sd mislim da nikakav hdmi kabel ne može poboljšati kvalitetu slike,i ja sam mislio ali sam se razuvjerio

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI i obični MAXTV kanali
lzgr kaže...

Eto stavio novi kabel i eto problema:kada upalim telku i maxtv ne prebaci mi odma na maxtv nego moram ići na AV.Imam Panasonic Viera tx-p42u10e   .

Riješio sam problem:upalio sam Hotel mode. Na bočnoj strani telke držite -/V i 3 puta stisnite AV na daljincu i otvorit će vam se Hotel mode menu. Odaberite Hotel mode ON i Initial INPUT stavite na željeni mode:HDMI (1,2) AV (1,2),Componenet...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.-----Što se dogodi Facebook profilu kad čovik krepa?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice