Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

poruka: 18
|
čitano: 5.036
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Dakle, vec muku mucim 4 hebena mjeseca da skupim lovu za TX-P42S30E i sad vidim thread di se zustro raspravlja o tim plazmicama...

Kolko sam skonto, to je definitivni best bang for the buck, al sad mi je uletilo u sliku ovaj model TX-P42g30E..

Kolko je zapravo bolja slika na tom modelu, dal vrijedi tih 1000 kn vise, nemam vise zivaca cekat jos par mjeseci da napokon skupim lovu da to ubodem...

 

Vidim neke rasprave oko čćšđž, pa sta je problem spojit plazmu na komp i gledas brate sta te volja s kojim plejerom oces?!?

Meni treba prvenstveno za igrat PC igre TV, nakon toga neki HD film pogledat i tek onda mozda malo Hrtove i nove teveove...

 

Vidim da ima jedno 100 postova vezanih z te modele TVa , al dal ima tko da je abs vidio TV kraj TV (g30 kraj s30), kolka je zapravo razlika u slici, mislim, da ne bi za tih 1000 kn imao buyers remorse...?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Ja sam vlasnik p42s30e zadovoljan sam samim tv-om ali ipak zalim sto nisam uzeo ovaj drugi, jer ima bolji panel, a i podrsku za DLNA. Sve ovo sto ima g30 ce ti vremenom nedostajati. Sam televizor ima problema sa prikazom slozenih slova (to po meni i nije nekakav problem) ali samo ako se koristi njegov integrisani plejer. Sami kazete da bi filmove pustali sa PC pa to i ne treba da vas opterecuje. Sam tv ima odlicnu sliku i pravi je odmor za oci.

 

E sad kazete da bi TV koristili za igranje igara i kacili na PC. Ova moja plazma, ja i PC nikako da nadjemo zajednicki jezik, uvjek postoji nekakav problem koji nikako da rjesim, a da ne cackam nesto po drajveru za graficku ili samom plejeru u kojem reprodukujem film. Desava mi se da slika ne bude razvucena po citavom displeju, uvjek ostane na jednoj strani oko pola cantimetra da nema slike. Ja to napravim za film koji trenutno gledam ali pustanjem drugog opet nastaje problem. Il' je slika, opet manja ili previse razvucena, pa opet moram ponovo da cackam po podesavanjima. Ovo me izludjuje. Znaci uvjek sam na oprezu da ne bi nanio sam sebi neku stetu.

Igre sa PC na TV, e sad ni ovo nije problem da ja imam zvjer od kompa. Ja nisam uspio da imam igru razvucenu po citavom displeju, a da nije u ovoj rezoluciji 1920×1080. Nije mi nesto ni slab komp ali samo dve igre mogu da igram na ovom TV-u, a da se ne bojim da cu da ostetim displej. Znaci plazma i PC ako nije zvjer(za igre) je slaba kombinacija.

 

Doduse ja sam komp kupio prije ovog televizora i ipak kasnim za tehnologijom. Mozda ima neko lakse rjesenje za ove moje probleme, ali ja ne znam da ga nadjem. Ovo je neko moje misljenje i mali problem koji sam ja dobio sa ovim TV-om i nadam se da cu vam rjesiti bar jednu nedoumicu, za koju ja nisam znao prije kupovine ovog televizora.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42
cetverooki kaže...

 

E sad kazete da bi TV koristili za igranje igara i kacili na PC. Ova moja plazma, ja i PC nikako da nadjemo zajednicki jezik, uvjek postoji nekakav problem koji nikako da rjesim, a da ne cackam nesto po drajveru za graficku ili samom plejeru u kojem reprodukujem film. Desava mi se da slika ne bude razvucena po citavom displeju, uvjek ostane na jednoj strani oko pola cantimetra da nema slike. Ja to napravim za film koji trenutno gledam ali pustanjem drugog opet nastaje problem. Il' je slika, opet manja ili previse razvucena, pa opet moram ponovo da cackam po podesavanjima. Ovo me izludjuje. Znaci uvjek sam na oprezu da ne bi nanio sam sebi neku stetu.

 zato postoje media playeri s kojima takvih problema neće biti.

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
15 godina
online
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

kratko i jasno: plazma nije za igranje pc igara na njoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42
mar123 kaže...

kratko i jasno: plazma nije za igranje pc igara na njoj.

@mar123, kako si ovo zakljucio? Ja imam ful hd plazmu ali nazalost slabu konfiguraciju. Igre na tv-u djeluju za mene impresivno i ne vidim razlog zasto da ih ne igram. Sta ce oni koji nemaju full hd plazmu nego neku u manjoj rezoluciji, svi da kupe lcd?! Da li si imao priliku da vidis sliku na jednom od ova dva televizora?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 9:21 (cetverooki).
13 godina
neaktivan
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Nemoj se obazirati niti truditi raspravljati na komentare i izjave mara123.

Tip očito u svakoj temi šta se tiče tv pljuje po plazmi i hvali samo lcd,

kroz svoje izjave lako se zaključi da tip nema blage veze niti iskustva na tom području.

Neznam zašto je potreba takvim tipovima davati izjave i pametovati na nekom području di nemaju znanja niti iskustva.

Inače plazme nisu preporučljive za igranje zbog Image retentiona to jest kod dugotrajnih prikaza statičkih slika(u igricama su to trake sa statusom energije,municije itd),

al to se odnosilo na prijašnje generacije plazmi dok današnje imaju kvalitetna riješenja šta se tiče žaštite tahvih pojava.

Dok za problem korisnika cetverooki bit će do postavke graficke to jest opcije Overscan(ovaj problem nema apsolutno nikakve veze između lcd i plazma tehnologije)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 11:26 (LexTHE Boxer).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

eto ga na, ne pljujem ja po plazmi ako sam reko da niej za igranje pc igara. moje misljenje je sljedece, za gledanje samo tv-a uzet plazmu jer je bolja u tom segmentu a za sve ostalo lcd. sad reci da nije tako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42

Istina je da je lcd bolji za igre al samo za to,lcd-ovi imaju bolji grafički prikaz al zato treba gledat kod odabira da imaju što manji Input Lag kod kojeg je plazma tehnologija u prednosti.

Inače kad nešto komentiraš nemoj ostati samo na "lcd je boji za ovo","plazma nije za ovo".

Već tehnički argumentiraj i obrazloži zašto je tako.

Al ruku na srce,ne samo ja nego su i ostali iskusniji korisnici zaključili su da nemaš pojma niti iskustva na tom području.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 12:13 (LexTHE Boxer).
14 godina
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42
EpicFailGuy kaže...

Dakle, vec muku mucim 4 hebena mjeseca da skupim lovu za TX-P42S30E i sad vidim thread di se zustro raspravlja o tim plazmicama...

Kolko sam skonto, to je definitivni best bang for the buck, al sad mi je uletilo u sliku ovaj model TX-P42g30E..

Kolko je zapravo bolja slika na tom modelu, dal vrijedi tih 1000 kn vise, nemam vise zivaca cekat jos par mjeseci da napokon skupim lovu da to ubodem...

 

Vidim neke rasprave oko čćšđž, pa sta je problem spojit plazmu na komp i gledas brate sta te volja s kojim plejerom oces?!?

Meni treba prvenstveno za igrat PC igre TV, nakon toga neki HD film pogledat i tek onda mozda malo Hrtove i nove teveove...

 

Vidim da ima jedno 100 postova vezanih z te modele TVa , al dal ima tko da je abs vidio TV kraj TV (g30 kraj s30), kolka je zapravo razlika u slici, mislim, da ne bi za tih 1000 kn imao buyers remorse...?

Koju god plazmu da kupiš prvih 200 sati preporučljivo je da pičiš samo tv programe u THX modu a poslije odrađenih sati možeš pičit i LOLU 3d nemaš greške{#}

★★★★★ Ako sam ti pomogao stisni tipku PRIJAVI ★★★★★
15 godina
online
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E
Koji su to ostali strucnjaci? Znas sto je tvoj problem? Ti govoris meni da stalno govorim protiv plazme i za lcd sam a zapravo ti si stalno za plazmu i uvijek protiv lcd-a. U redu ti si fan plazme i ok ali nemoras onda govorit da sam ja glup jer kazem da je lcd bolji izbor. Izbor plazma vs lcd se nemoze gledat po tome sto sam ja jedan za lcd a ti i jos vas par za plazmu, da je ona tako dobra i prodaja bi bila veca od lcd-a a ne ovako kad plazma drzi cetvrtinu trzista a lcd ostalo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Lol.koji stručnjaci,pa pročitao sam par tema di su te dosta njih demantirali

npr u jednoj temi tvrdio si da nema full 3d plasmi u cijenovnom rangu 5500kn i onda ti tip postavi link tv-a još za 5000kn i pita se zašto takvi tipovi ko ti koji nemaju pojma sudjeluju u takvim temama.ok nemam više volje prepirat se sa tobom ovo je moj zadnji post a ti samo lupetaj i dalje.

i nisam rekao da si glup već da tehnički obrazložiš svoje tvrdnje

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 12:32 (LexTHE Boxer).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42

ja imam 50G30 i plazma ti je vrhunska puno puno bolja nego LCD-i u tom cijenovnom razredu

imam komp spojen na nju i vrhunska reprodukcija i igara i filmova i internet-a

za ovu dijagonalo nevjerojatno dobar prikaz dvb-t i obicnih divx filmova

THX mode je zakon vrhunski kalibriran i svi su mi ulazi koji ga podrzavaju stavljeni na njega

a zlu ne trebalo tu je i mali WD TV LIVE

super tv

preporuka kupuj

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42

A ako želiš ubuduće gledati 3d i igrati 3d igrice ovo je isto odličan odabir

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/17856/panasonic-tx-p42st30-3d-full-hd-plasma-tv-mpeg4/

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2012 12:41 (LexTHE Boxer).
15 godina
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Ja imam P42S30, prezadovoljan sam. Jedini problemi su sa titlovima, ali to mi zapravo nije problem jer mislim na nju svojevremeno zakaciti HTPC (Lenovo Q180) - kada izadje.

 

Kvaliteta slike i tona je vise nego zadovoljavajuca. Kad sam ja kupovao G30 je bila nesto vise skuplja od 1000 kn (ja sam je platio 4500 kn) tako da mi nije ulazila u izbor.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42
LexTHE Boxer kaže...

A ako želiš ubuduće gledati 3d i igrati 3d igrice ovo je isto odličan odabir

http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/17856/panasonic-tx-p42st30-3d-full-hd-plasma-tv-mpeg4/

Evo još jeftinije,stvarno super cijena u odnosu na kvalitetu i sve što nudi.

http://www.redfox.hr/products.asp?pID=2015&gID=432

13 godina
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

bog ljudi ja imam ovu tv plazmu panasonik TX-P42C3E,i jako sam s njom zadovoljan slika je dobra i igrice kad igram su dobre,jedino mi je jedan

banalni problem sto nikako ne mogu rijesit onu pravu razlucivost ekrana kao na  lcd monitoru,sve sam probao, i nista nisam jos uspio,spajam se na comp

putem hdm,slike filmova je super,grafa mi je 460GTX,rekli su mi neki da je to zbog toga sto plazma ne podrzava ful hd,nego je redi,mene iskreno zanima

dali je to stvarno zbog toga i sto bih trebao ucinit.{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42
fight kaže...

bog ljudi ja imam ovu tv plazmu panasonik TX-P42C3E,i jako sam s njom zadovoljan slika je dobra i igrice kad igram su dobre,jedino mi je jedan

banalni problem sto nikako ne mogu rijesit onu pravu razlucivost ekrana kao na  lcd monitoru,sve sam probao, i nista nisam jos uspio,spajam se na comp

putem hdm,slike filmova je super,grafa mi je 460GTX,rekli su mi neki da je to zbog toga sto plazma ne podrzava ful hd,nego je redi,mene iskreno zanima

dali je to stvarno zbog toga i sto bih trebao ucinit.{#}

tek model S je full HD prikaz preko HDMIja sa sasvim drugačijim ekranom i elektronikom... ovi niže klase su TVi za mase!! {#}

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 21:53 (cassini).
14 godina
offline
Jel tko usporedio tv kraj tv TX-P42S30E=TX-P42g30E

Što se tiće titlova na tom g30e modelu mogu reči samo da će te problem sa č,ć,ž,š znakovima rješiti tako da nađete programčić koji pretvara iz windows cp-1250 u iso 8859-2 ,jedino što ostaju malog fonta kao što su i bili jer je to do media playera u panasonicu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice