Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

poruka: 15
|
čitano: 18.715
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Pozdrav,evo vec nakon 3 dana mucenja nikako ne mogu da pronadjem odgovor na ovo pitanje,dakle imam SONY BRAVIA KDL42EX440 televizor,te neki USB od 4GB,pored toga imam jako solidan komp! E sada,prije 4-5 dana htio sam skinuti film sa KAT.PH te prebaciti ga na USB,skinuti prevod i odgledati ga na TV,medjutim skinuo sam film,takodje,nasao i odgovarajuci prevod na titlovi.com,ubacio sam prevod u isti folder sa filmom i stavio mu isti naziv pa .srt (film je u AVI formatu) ,te sam citav folder prebacio na USB i kada sam prikljucio USB na TV pisalo je "USB uredjaj nije podrzan",a dok USB nije bio prikljucen pise "USB uredjaj nije pronadjen",nisam odma izgubio nadu pa sam otisao na komp,prikljucio USB i film i prevod nisam ubacivao u folder vec sam onako te dvije datoteke prebacio na USB,medjutim ni tada nije radilo,pa sam odlucio konvertovati taj film. Guglao sam malo po netu i pronasao da za moj SONY nije podrzan AVI format,vec .MKV i .MPG medjutim kada sam konvertovao u oba ta formata nijedan nije radio.. Tada sam pronasao na forumima da treba da registrujem svoj uredjaj da bi mogli da rade DIVX filmovi,tj da se registrujem na DIVX sajt i oni mi valjda daju neki video koji treba da prebacim na USB pa ga reprodukujem na TV-u i od tada ce valjda raditi svi filmovi u AVI formatu,ali kada sam htio to uraditi,pisali su da trebam ici ovim postupkom HOME - Postavke - Postavke Sustava - DIVX VOD,i ja sam pritisnuo HOME na daljinskom te sam isao u Postavke ali nisam pronasao u njima stavku "Postavke Sustava" vec bila je samo stavka "Postavke" ali tu nema nista slicno onome sto ja trazim,isporbao sam jako dosta konvertera ali ne bih se volio muciti sa lijepljenjem titla i prebacivanjem formata,ali ako bas moram,probacu..
Eto,nadam se da sam vam dao dovoljno informacija,bio bih zahvalan i na minimalnoj pomoci!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?
Možda nije nešto u redu sa usb stikom kad piše " uređaj" nije podržan.Da je do video formata pisalo bi- format nije podržan.
Jedino ako u tv- u imaju neke dodatne postavke usb ulaza,može biti problem i imemorijska veličina usb stika.
Marija,daj mi jednu pivu ubi me ova gravitacija
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Evo ti ovaj program za obradu videa.
http://fixounet.free.fr/avidemux/

15 godina
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?
JorgaBot01 kaže...

.. pisalo je "USB uredjaj nije podrzan",a dok USB nije bio prikljucen pise "USB uredjaj nije pronadjen",..

-prvo, TV mora prepoznati USB, pogrešan FS (TV sigurno podržava Fat32, formatiraj.. tad je problem veličina video filea) ili neispravan USB na TVu.

-svi teh. podaci moraju biti navedeni u manualu, koji FS je podržan i koje od video formata podržava. AVI ne znači baš ništa (to je kontejner, može biti npr divx, xvid, avc-h264, mpeg...)

-ovisno o modelu-seriji TVa i ugrađenom softwareu (ne)možeš nešto, npr pogledati sliku u .jpg formatu ili video mpg2 (DVD), muziku mp3 i sl. Bez softwarea (i hardwarea) ne možeš ništa. To se ne rješava napamet nego pročitaš specifikacije uređaja i tad znaš što mora raditi ili je neispravno (kvar-reklamacija..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

I ja mislim da je nesto do USB-a jer kad markiram neke fajlove pa hocu da ih prebacim onaj prozor na kome pise "Copying" dodje ona zelena linija mozda 0,5cm pred kraj i stane tu i pise "About 5 seconds remaining" i ja tako mogu cekati citav dan nista se ne desava,pa sam onda skinuo program TeraCopy i sad preko njega moram svaki fajl prebacivati,USB sam formatirao u NTFS i to onaj Quick Format,prije 2-3 mjeseca sam mogao gledati npr video snimljen digitalnim fotoaparatom,lagano sam ga pustao na TV-u preko USBa,i slike u JPEG formatu su radile,medjutim ovo nikako nece,pokusacu formatirati u FAT32 pa ti javim :) Hvala na odgovoru inace!

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Djeluje komplikovano,volio bih kad bi radilo bez lijepljenja titlova na film,samo da ubacim u isti folder titl i film i da radi,ali ocigledno nece moci tako,jer kao sto sam naveo ne mogu pronaci taj DIVX VOD u postavkama!

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

I ja mislim da je nesto do USB-a jer kad markiram neke fajlove pa hocu da ih prebacim onaj prozor na kome pise "Copying" dodje ona zelena linija mozda 0,5cm pred kraj i stane tu i pise "About 5 seconds remaining" i ja tako mogu cekati citav dan nista se ne desava,pa sam onda skinuo program TeraCopy i sad preko njega moram svaki fajl prebacivati.Ne razumijem to oko memorijske velicne USB? Imam USB od 4GB a film zauzima 800MB tako da nevjerujem da je to :)

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Pozdrav!

Imam plazmu vivax,nedavno sam je kupio.

I na usb od 64GB sam prebacio jedan film u mp4 formatu.Kada sam probao gledat film,došlo mi je error.

Nakon 7 sati googlanja i pretrazivanja kako i sta,nasao sam na stranici nekoj da trebam pretvorit u avi....probao nije uspjelo......u mkv....opet nije uspjelo...

Molim nekog da mi pomogne s ovim jer vec 2 dana oka nisam sklopio trazeci na netu kako.....

ZoX
14 godina
offline
Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Imam Sony Bravia TV (Sony Bravia kdl-42650a), a štos je u tome što u zadnje vrijeme se muči s čitanjem novih multimedijalnih datoteka (nekad ne prikazuje sliku, nekad nema zvuka, a nekad ništa). Problem nastaje jer TV nema odgovarajuće kodeke. Probao sam s programom Brorsoft Blu-ray Video Converter Ultimate (http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Brorsoft-Blu-ray-Video-Converter-Ultimate.shtml) jer tamo ima opcija da se multimedijalna datoteka prebaci u Sony TV kompatibilan format. Sve je ok, ali dolazi do lagane desinkronizacije zvuka (malo kasni zbuk). Imate li prijedlog kako to riješiti ili imate neki drugi program za konverziju za preporučiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?
Rakun kaže...

Imam Sony Bravia TV (Sony Bravia kdl-42650a), a štos je u tome što u zadnje vrijeme se muči s čitanjem novih multimedijalnih datoteka (nekad ne prikazuje sliku, nekad nema zvuka, a nekad ništa). Problem nastaje jer TV nema odgovarajuće kodeke. Probao sam s programom Brorsoft Blu-ray Video Converter Ultimate (http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Brorsoft-Blu-ray-Video-Converter-Ultimate.shtml) jer tamo ima opcija da se multimedijalna datoteka prebaci u Sony TV kompatibilan format. Sve je ok, ali dolazi do lagane desinkronizacije zvuka (malo kasni zbuk). Imate li prijedlog kako to riješiti ili imate neki drugi program za konverziju za preporučiti?

 Vjerovatno ti framerate nije isti za zvuk i sliku. Nadji bilo koji free convertor i prebaci sve u h264 i zvuk u AAC i miran a i kad skidas sa neta pazi da ti ne bude u h265 jet oto doticni ne cita. Imam ga i ja i pusta sve zivo osim H265 ;)

5 godina
neaktivan
offline
Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Pozdrav svima!

Imam jedan problem. Naime prije par mjeseci sam kupio tv u 4k rezoluciji i poželio gledati na njemu filmove te rezolucije. Pošto obično takvi filmovi imaju puno memorije kupio sam usb s kapacitetom od 64 GB. Za početak sam skinuo epizodu jedne dokumentarne serije da vidim dali će funkcionirati. Epizoda je imala preko 4 GB memorije i nisam ju mogao prenesti, pa sam se malo raspitivao i rekli su mi da usb moram formatirati u NTFS. To sam napravio i uspio ju prebaciti. No tu nastaje drugi problem jer sada mi usb ne učitava na TV - u, a prije je mogao. Ako itko zna kako da prebacim na usb datoteke veće od 4 GB, a da ih TV može učitati bio bih mu jako zahvalan. Unaprijed se zahvaljujem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Televizor ti ne podržava NTFS. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 23:29 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

-ako je smart tv s PVRom tad može formatirati.. ubaciš stikić i formatiraš ga u tvu, tad znaš što podržava (ili pročitaš specifikacije-manual/google.).

-NTFS podržava fileove +4gb .. ali je komercijala-zaštićen i proizvođač bi morao plaćati licencu.. pa ga ugl nema (dok u nekom nonameu ugl radi).

-FAT32 .. podržava do 4gb (minus 2bytea).. i zato je ismišljen exFAT.. koji je free i kojeg podržavaju svi moderniji uređaji.

 

na računalu možeš medij formatirati u bilo koji od podržanih FSova, pod linuxom npr ext itd. ali važno je samo što može uređaj-tv.. i ako je to samo fat32, tad ne možeš u jednom komadu (file) imati snimku, nego npr u djelovima po 1-2gb ... (stari standard koji je rezao avi na takve dijelove.. i playa se redom, kao i PVR koji reže na slične veličine npr 512MB..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 22:23 (ihush).
5 godina
neaktivan
offline
Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Hvala na odgovoru. Znači ne postoji neki drugi format osim NTFS s kojim se na USB može prebaciti od jedanput datoteka veća od 4 gb?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako gledati film sa USB-a na plazma TV-u?

Postoji, zove se exFAT. exFAT ima jako velike limite, ali neki uređaji ga podržavaju, neki ne. Pogledaj ovaj članak na How-To Geek.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 19:49 (Marko :D).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice