Kloniranje ekrana preko HDMI-a

poruka: 21
|
čitano: 3.720
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Pozdrav svima, ovako...

 

Pošto nabavljam svoj prvi HDTV, želim ga koristiti kao klonirani sekundarni monitor, ajmo to tako reć.

Dakle ne kao ekstenziju desktopa, već kao 1:1 kopiju onoga što je na glavnom monitoru (cloning).

 

Setup:

- Radeon HD7750 (1x DVI, 1x HDMI, 1x DP)

- LG 22EA53 Full HD monitor (1920x1080, 60Hz, DVI)

- Hyundai FLA32486 Full HD televizor (1920x1080, 50Hz, HDMI)

 

Znači primarni ekran je monitor spojen preko DVI-a, a klonirani bi bio televizor spojen putem HDMI-a.

 

Nekoliko noob pitanja:

- Hoće li mi se monitor spustiti na 50Hz, jer TV u specifikacijama kaže "Panel refresh rate: 50Hz"?

- Može li taj TV potegnuti i 60Hz da se uskladi s monitorom, iako nije navedeno u specifikacijama?

- Hoće li mi zvuk na TV-u kasniti oko pola sekunde naspram zvuka na PC-u (čitao sam o tome na par foruma)?

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Prikaz na ekranu se bez problema klonira (mislim da je to čak i po defaultu opcija kod nekih grafičkih kartica, ovisi o driverima itd...) ali uglavnom lako se namjesti iz Windowsa.

 

TV će ti raditi na onoliko Hz koliko mu piše a monitor na svojih 60, mislim da nije moguće da ti se TV protegne do 60 iako je overclocking monitora skroz druga tema, nisam probavao pa ne znam, možda i može?

 

Zvuk nebi smio kasniti ako su normalne udaljenosti tipa do 10m (vjerojatno i više), sa tim nikada nisam imao problema.

Swedish latin super funk.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
sirka666 kaže...

Prikaz na ekranu se bez problema klonira (mislim da je to čak i po defaultu opcija kod nekih grafičkih kartica, ovisi o driverima itd...) ali uglavnom lako se namjesti iz Windowsa.

 

TV će ti raditi na onoliko Hz koliko mu piše a monitor na svojih 60, mislim da nije moguće da ti se TV protegne do 60 iako je overclocking monitora skroz druga tema, nisam probavao pa ne znam, možda i može?

 

Zvuk nebi smio kasniti ako su normalne udaljenosti tipa do 10m (vjerojatno i više), sa tim nikada nisam imao problema.

 Moze glupo pitanje... ZAsto bi zvuk kasnio za slikom u zavisnosti od duzine kabela? PA zar zvuk kabelom ne ide brzinom svjetlosti ;) AJd da pada kvaliet ali da kasni?....

14 godina
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Torent kaže...

 Moze glupo pitanje... ZAsto bi zvuk kasnio za slikom u zavisnosti od duzine kabela? PA zar zvuk kabelom ne ide brzinom svjetlosti ;) AJd da pada kvaliet ali da kasni?....

 Ne za slikom nego za računalom, tako sam ja shvatio, HDMI da mu prenosi i zvuk i sliku pa da to sve skupa ne kasni na TV-u u odnosu na računalo?

 

Uglavnom to kašnjenje zvuka sam napisao čisto eto... ne znam ni ja zašto u praksi nisam nikada doživio ali čuju se priče...

Swedish latin super funk.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Ma ok to ali nema to veze sa kabelom i njegovom duzinom vec u startu kasni na izlazu iz kompa...

7 godina
protjeran
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
sirka666 kaže...

 

 

TV će ti raditi na onoliko Hz koliko mu piše a monitor na svojih 60, mislim da nije moguće da ti se TV protegne do 60 iako je overclocking monitora skroz druga tema, nisam probavao pa ne znam, možda i može?

 

Zvuk nebi smio kasniti ako su normalne udaljenosti tipa do 10m (vjerojatno i više), sa tim nikada nisam imao problema.

 

To za razliku u Hz sam naveo jer grafička u isto vrijeme može slati samo jednu rezoluciju i refresh rate (valjda - ako sam u krivu ispravite me), pa tako na dosta mjesta kažu da će cijeli setup raditi na onoj rezoluciji i onoliko Hz koliko može potegnit najslabiji ekran - to je u ovom slučaju TV.

Ali to je slučaj samo ako se koristi kloniranje, za extended desktop način rada kažu da se rezolucije i Hz među spojenim ekranima mogu slobodno razlikovati.

 

Što se tiče zvuka u isto vrijeme i na PC-u i TV-u, koristit ću ovu metodu, a upravo za nju kažu da zvuk na TV-u kasni nekih 500ms: http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-play-audio-through-hdmi-speakers-simultaneously-in-windows-7/

(napomena - koristim isključivo slušalice na PC-u, pa mi ta metoda odgovara)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 13:02 (TKosir).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Zasto bi pustao zvuk na oba uredjaja? Koja je poenta?

7 godina
protjeran
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Torent kaže...

Zasto bi pustao zvuk na oba uredjaja? Koja je poenta?

Da ne moram svaki put u Sound control panelu ručno prebacivat između slušalica i HDMI-a.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Hm. Nisam siguran sta ti zelis postici konkretno. Ajd pojasni situacije u kojima ces to koristiti...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 13:26 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Torent kaže...

Hm. Nisam siguran sta ti zelis postici konkretno. Ajd pojasni situacije u kojima ces to koristiti...

Valjda mu se ne da prebacivati default output svako malo pa hoće da uvijek svira i na jedan i na drugi uređaj.

 

Inače, ova "metoda" s puštanjem stereo mixa na drugi uređaj je malo glupava.

Ima softvera za takve stvari, npr.: Virtual Audio Cable Enables Multiple Audio Outputs in Windows 7

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Torent kaže...

Hm. Nisam siguran sta ti zelis postici konkretno. Ajd pojasni situacije u kojima ces to koristiti...

Da se cijelo vrijeme audio i video signal šalju na TV, i kada želim koristiti TV recimo da pogledam film, samo na daljinskom prebacim na HDMI ulaz.

Dakle bez ikakvih uštekavanja kabela i kopanja po postavkama - prebaci na HDMI i radi.

 

Osim ako postoji kakav programčić s kojim bi mogao jednim klikom prebacivat audio između slušalica i HDMI-a u letu, bez restarta Windowsa i slično.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Pa ako je samo to cilj daleko lakse i jednostavnije prebaciti audio izlaz na tvu sa headphones na line out i utakne zvucnike ...

Kod mene je to rijeseno tako manje vise. Zvuke preko optike ide iz tva na Z5500 a iz line out na sennheiser RS 170 pa kad z5500 grmne zena vristi smanjuj kuca se trese ja samnjim zvucnike i nataknem slusalice pa ona pojaca koliko ona hoce a ja koliko ja hocu i svi zadovoljni plus ne cujes zenu kako navija uz film ;)

 

Najgore rjesenje je koristiti dva razlicita izlaza na kompu....

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 13:37 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
TKosir kaže...
Torent kaže...

Hm. Nisam siguran sta ti zelis postici konkretno. Ajd pojasni situacije u kojima ces to koristiti...

Da se cijelo vrijeme audio i video signal šalju na TV, i kada želim koristiti TV recimo da pogledam film, samo na daljinskom prebacim na HDMI ulaz.

Dakle bez ikakvih uštekavanja kabela i kopanja po postavkama - prebaci na HDMI i radi.

 

Osim ako postoji kakav programčić s kojim bi mogao jednim klikom prebacivat audio između slušalica i HDMI-a u letu, bez restarta Windowsa i slično.

 Inače...

  • To switch Playback devices, left-click the Audio Switch icon in the system tray and select it from the list. That's it, no confirming as default, or clicking OK.

 

Nikad za to nije bio potreban restart ni ništa slično.

 

 

Torent kaže...

Pa ako je samo to cilj daleko lakse i jednostavnije prebaciti audio izlaz na tvu sa headphones na line out i utakne zvucnike ...

Kod mene je to rijeseno tako manje vise. Zvuke preko optike ide iz tva na Z5500 a iz line out na sennheiser RS 170 pa kad z5500 grmne zena vristi smanjuj kuca se trese ja samnjim zvucnike i nataknem slusalice pa ona pojaca koliko ona hoce a ja koliko ja hocu i svi zadovoljni plus ne cujes zenu kako navija uz film ;)

hahahaha

Ali njemu su slušalice utaknute u kompjuter, ne u TV, koliko sam ja shvatio. Možda mu je TV 10 metara od kompjutera i nema namjeru na njemu koristiti slušalice. Štajaznam...

 

Btw, vezano za pitanje 50/60 koliko već herca, ako TV može primiti 60 Hz signal (a vjerojatno može ako nije stariji od dve 'iljade i prve), možeš staviti na 60 Hz output s kompijuktora pa će se on već snaći

8 godina
odjavljen
offline
Kloniranje ekrana preko HDMI-a

HDMI na 10 m? ;)

 

Nece meni apple govoriti da je buducnost bezicna ;) Kupijo ja bezicne prije IP7 ;)

 

Ako je tv na 10 m koje je onda poenta imati isti zvuk na tvu i slusalicama istovremeno....Jedino ako ce sjediti uz komp ili imati i kabel za lsusalice toliko dugacke ;)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Torent kaže...

HDMI na 10 m? ;)

 

Nece meni apple govoriti da je buducnost bezicna ;) Kupijo ja bezicne prije IP7 ;)

 

Ako je tv na 10 m koje je onda poenta imati isti zvuk na tvu i slusalicama istovremeno....Jedino ako ce sjediti uz komp ili imati i kabel za lsusalice toliko dugacke ;)

Zašto ne? Ja imam HDMI 10 m kabel od 2009. godine. I to najjeftiniji koji sam našao, nekih 100 kn. Zapravo mi je ovo već treći, ljudi imaju tendenciju zapeti za kablove koji idu po podu. I svi su radili perfektno, 1080p60 ide bez problema.

 

Pa reče ti već čovjek koja je poenta, čini mi se da ti svakim danom godine sve gore utječu na čitanje...

TKosir kaže...
Torent kaže...

Zasto bi pustao zvuk na oba uredjaja? Koja je poenta?

Da ne moram svaki put u Sound control panelu ručno prebacivat između slušalica i HDMI-a.

 

EDIT: A što se tiče bežičnog Applea, neka oni meni naprave pošteni bežični pandan HDMI-u za 100 kn pa ćemo pričati o bežičnosti

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 13:54 (Mirko935).
13 godina
offline
Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Ima programčić Sound Switch koji mi automatski prebacuje sa zvučnika od kompa na soundbar od TV-a kad prebacujem sliku sa jednog na drugi putem HDMI.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Ali njemu su slušalice utaknute u kompjuter, ne u TV, koliko sam ja shvatio. Možda mu je TV 10 metara od kompjutera i nema namjeru na njemu koristiti slušalice. Štajaznam...

 

Btw, vezano za pitanje 50/60 koliko već herca, ako TV može primiti 60 Hz signal (a vjerojatno može ako nije stariji od dve 'iljade i prve), možeš staviti na 60 Hz output s kompijuktora pa će se on već snaći

 

Jep, slušalice su u komp uštekane. Našao sam par audio switcher programčića pa ih isprobam kad TV stigne.

 

Kad smo već kod toga, treba li se šta štimat u Catalystu s obzirom da HDMI zvuk ide preko AMD-ovih drivera? Inače, slušalice idu normalno preko Realtek integrirke.

 

Što se tiče Hz, navedeni model televizora je dostupan samo na "našem" tržištu (Balkan, HU, CZ, SK, itd.) pa su vjerojatno naveli vrijednost od 50Hz koja se koristila u vrijeme CRT televizora (PAL 50Hz / NTSC 60Hz), tako da vjerojatno može povuć i 60Hz.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Mirko935 kaže...
Torent kaže...

HDMI na 10 m? ;)

 

Nece meni apple govoriti da je buducnost bezicna ;) Kupijo ja bezicne prije IP7 ;)

 

Ako je tv na 10 m koje je onda poenta imati isti zvuk na tvu i slusalicama istovremeno....Jedino ako ce sjediti uz komp ili imati i kabel za lsusalice toliko dugacke ;)

Zašto ne? Ja imam HDMI 10 m kabel od 2009. godine. I to najjeftiniji koji sam našao, nekih 100 kn. Zapravo mi je ovo već treći, ljudi imaju tendenciju zapeti za kablove koji idu po podu. I svi su radili perfektno, 1080p60 ide bez problema.

 

Pa reče ti već čovjek koja je poenta, čini mi se da ti svakim danom godine sve gore utječu na čitanje...

...

 Ma ne utice ali ako trazi clone mod rada znaci da ide ista slika i zvuk na tv i komp a ako ide zvuk na tv sta ce mu slusalice??????? Ako ide hdmi od 10m koliki je kabel od slusalica.... Koja je realna primjena toga to mene interesuje... Da ide na extended pa da na tv pusti film a on igra igre na kompu ok ali nije mi jasna situacija u koj ce ici ista slika na monitor i tv i zvuk na zvucnike od tva i slusalice od kompa....Ja sam recimo experimentisao sa pustanem filmova sa kompa, cak imam i daljnski za komp ali poslije mjeseci podesavanja i zajeb...a sa media serverima titlovima paljenjem kompa na daljinski digao ruke i kupio dual band router sa media playerom i rijesio se bijede. Em imam ultra brzi wifi po kuci em imam iptvi media serve metar od tva sa kablovima kroz zid.... Preporodio se...Kad dodas u to i harmony univerzlni daljisnki i bezicne slusalice sa Z5500 u kombianciji ispade najslabija karika 42" tv ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
TKosir kaže...

Jep, slušalice su u komp uštekane. Našao sam par audio switcher programčića pa ih isprobam kad TV stigne.

 

Kad smo već kod toga, treba li se šta štimat u Catalystu s obzirom da HDMI zvuk ide preko AMD-ovih drivera? Inače, slušalice idu normalno preko Realtek integrirke.

 

Što se tiče Hz, navedeni model televizora je dostupan samo na "našem" tržištu (Balkan, HU, CZ, SK, itd.) pa su vjerojatno naveli vrijednost od 50Hz koja se koristila u vrijeme CRT televizora (PAL 50Hz / NTSC 60Hz), tako da vjerojatno može povuć i 60Hz.

Ne treba. Catalyst nema nikakve opcije za zvuk, to sve podešavaš pod Sound u CP-u.

 

Ma ako moj TV iz 2008. može normalno reproducirati 60 Hz, moći će i tvoj.

 

Torent kaže...

 Ma ne utice ali ako trazi clone mod rada znaci da ide ista slika i zvuk na tv i komp a ako ide zvuk na tv sta ce mu slusalice??????? Ako ide hdmi od 10m koliki je kabel od slusalica.... Koja je realna primjena toga to mene interesuje... Da ide na extended pa da na tv pusti film a on igra igre na kompu ok ali nije mi jasna situacija u koj ce ici ista slika na monitor i tv i zvuk na zvucnike od tva i slusalice od kompa....Ja sam recimo experimentisao sa pustanem filmova sa kompa, cak imam i daljnski za komp ali poslije mjeseci podesavanja i zajeb...a sa media serverima titlovima paljenjem kompa na daljinski digao ruke i kupio dual band router sa media playerom i rijesio se bijede. Em imam ultra brzi wifi po kuci em imam iptvi media serve metar od tva sa kablovima kroz zid.... Preporodio se...Kad dodas u to i harmony univerzlni daljisnki i bezicne slusalice sa Z5500 u kombianciji ispade najslabija karika 42" tv ;)

Mislim da si ti mrvicu pretjerano zakomplicirao. Koliko sam ja shvatio, njemu se samo ne da mijenjati Default output device stalno, ništa drugo.

 

I ja sam jedno vrijeme kombinirao sa svim i svačim, ali još uvijek mi je najdraže pustiti film u MPC, prebaciti ga na drugi ekran na plazmu i to je to. Nikakvi dodatni plejeri, softverski, hardverski i ostale pi*darije me nisu naročito usrećili. Ali Harmony bi mi dobro došao da ne košta koliko košta

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 15:09 (Mirko935).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Kloniranje ekrana preko HDMI-a
Mirko935 kaže...
...

tv ;)

Mislim da si ti mrvicu pretjerano zakomplicirao. Koliko sam ja shvatio, njemu se samo ne da mijenjati Default output device stalno, ništa drugo.

 

I ja sam jedno vrijeme kombinirao sa svim i svačim, ali još uvijek mi je najdraže pustiti film u MPC, prebaciti ga na drugi ekran na plazmu i to je to. Nikakvi dodatni plejeri, softverski, hardverski i ostale pi*darije me nisu naročito usrećili. Ali Harmony bi mi dobro došao da ne košta koliko košta

 Nije lakse odo ovog jer je externi HDD prikopcan na router koristim player od tva i daljinski od tva ;) Jednostavnije ne moze ;) A harmony vrijedi svakog centa pfeninga i lipe koliko kosta....

7 godina
protjeran
offline
Kloniranje ekrana preko HDMI-a

Evo samo da javim da je TV stigao, sve radi bez problema, zvuk prebacujem sa SoundSwitchem.

I da, oba rade na 60Hz - pri prvom spajanju Catalyst je to bacio na 30i, prebacio sam na 60p i radi.

 

Dojmovi:

+ Boja i oštrina slike, kutevi gledanja, user interface, cijena

-  Zvuk bi mogao biti bolji, gnjecav direction pad na daljinskom

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice