Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.089.999
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije istina po zakonu imas pravo na povrat u roku 7 dana ako si nezadovoljan proizvodom na bilo koji način ! 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

Nije istina po zakonu imas pravo na povrat u roku 7 dana ako si nezadovoljan proizvodom na bilo koji način ! 

 

 Ma da, opet mi se nakače tu neki posebni slučajevi, koji lupaju šakama po pultu u deliriju, pa u stampedu bris iz dućana ''jer im se ne sviđa''.

Nema zakona za povrat robe, ne brljezgaj. U 7 dana imaš pravo na novi u slučaju kvara ili povrat love.

 

 

Na ispravni kupljeni proizvod NEMA (čitaj NEMA) povrata. Pa nije televizor od 5 kkn krpica iz HM-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 21:56 (Zver).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

Nije istina po zakonu imas pravo na povrat u roku 7 dana ako si nezadovoljan proizvodom na bilo koji način ! 

 Nisam siguran ali mislim da bi trebali imati zakonski pravo povrata. Zivio sam u Kanadi dvi godine i imas pravo povrata na doslovno svaki zamislivi proizvod. Doduse nije EU pa onda ne ulazim u diskusiju o europskim debilanama.

...Some games you play Some games play you...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sp0rZ kaže..

 Nisam siguran ali mislim da bi trebali imati zakonski pravo povrata. Zivio sam u Kanadi dvi godine i imas pravo povrata na doslovno svaki zamislivi proizvod. Doduse nije EU pa onda ne ulazim u diskusiju o europskim debilanama.

 

Znači gledaš telku 2 godine i ono.. vratiš ju, nisi zadovoljan? Samo tako?

 

Ovo ti kaže potrošač.

 

9. "Kupio sam proizvod, ne sviđa mi se, želim ga zamijeniti.?

Ne postoji zakonska obveza trgovca da zamjeni  proizvod, osim ukoliko je proizvod neispravan. Trgovac može, djelujući u skladu s dobrom poslovnom praksom, udovoljiti želji potrošača i zamijeniti ispravan proizvod. Interesirajte se unaprijed kakva je poslovna praksa trgovca po tom pitanju. (To se ne odnosi na proizvode kupljene izvan poslovnih prostorija trgovca i ugovore sklopljene na daljinu, na koje se odnose posebne zakonske odredbe.)

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.6.2019 22:00 (Zver).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

 Pa na prelazak s DVB-T na DVB-T2 HEVC h.265

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tako je u zakonu stoji da je to dobra volja prodavača, i velika večina web shopova to radi, nemaš dvije godine ali imaš razdoblje od 7-14 dana za povratom ukoliko ti proizvod neodgovara na bilo koji način.

Opet kažem ja se ne kužim toliko u tv ali jeboga spoji mi taj SD signal u dučanu pa ču ja vidit odma da li mi tv odgovara ili ne, a ne ono govno od demo programa. 

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Maestro27 kaže...

Nije istina po zakonu imas pravo na povrat u roku 7 dana ako si nezadovoljan proizvodom na bilo koji način ! 

 

 Ma da, opet mi se nakače tu neki posebni slučajevi, koji lupaju šakama po pultu u deliriju, pa u stampedu bris iz dućana ''jer im se ne sviđa''.

Nema zakona za povrat robe, ne brljezgaj. U 7 dana imaš pravo na novi u slučaju kvara ili povrat love.

 

 

Na ispravni kupljeni proizvod NEMA (čitaj NEMA) povrata. Pa nije televizor od 5 kkn krpica iz HM-a.

 Alo jel t iznaš Hrvatski .. Prije dvi godine san uzea Tv LG i donio ga doma i nije mi se svidila slika ,uredno ga zapakirao i dosao u trgovinu i rekao da bi zamjenio za Philips i teta kaze nema problema --tako da ne kuzim o čemu pričaš ,ne kazem da nema trgovina di se opiru tvom pravu i ne zeli ti dat za pravo ali ima trgovina gdje ne rade nikakve probleme...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zver kaže...
Sp0rZ kaže..

 Nisam siguran ali mislim da bi trebali imati zakonski pravo povrata. Zivio sam u Kanadi dvi godine i imas pravo povrata na doslovno svaki zamislivi proizvod. Doduse nije EU pa onda ne ulazim u diskusiju o europskim debilanama.

 

Znači gledaš telku 2 godine i ono.. vratiš ju, nisi zadovoljan? Samo tako?

 

Ovo ti kaže potrošač.

 

9. "Kupio sam proizvod, ne sviđa mi se, želim ga zamijeniti.?

Ne postoji zakonska obveza trgovca da zamjeni  proizvod, osim ukoliko je proizvod neispravan. Trgovac može, djelujući u skladu s dobrom poslovnom praksom, udovoljiti želji potrošača i zamijeniti ispravan proizvod. Interesirajte se unaprijed kakva je poslovna praksa trgovca po tom pitanju. (To se ne odnosi na proizvode kupljene izvan poslovnih prostorija trgovca i ugovore sklopljene na daljinu, na koje se odnose posebne zakonske odredbe.)

 Ne. Imas pravo povrata unutar 7-10 dana ovisi o storeu .

...Some games you play Some games play you...
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

 Alo jel t iznaš Hrvatski .. Prije dvi godine san uzea Tv LG i donio ga doma i nije mi se svidila slika ,uredno ga zapakirao i dosao u trgovinu i rekao da bi zamjenio za Philips i teta kaze nema problema --tako da ne kuzim o čemu pričaš ,ne kazem da nema trgovina di se opiru tvom pravu i ne zeli ti dat za pravo ali ima trgovina gdje ne rade nikakve probleme...

 

To je dobra volja trgovca.

 

Sp0rZ kaže...

 Ne. Imas pravo povrata unutar 7-10 dana ovisi o storeu .

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

 Pa na prelazak s DVB-T na DVB-T2 HEVC h.265

taj  tv podržava HEVc dekodiranje i što HAKOM ima s tim ?!

HEVc je svugdje HEVC

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

Hvala kolega na zanimljiv podacima i tablicama.
Ovako letimično, uk6300 u svim modelima, pa i 55" ima VA panel - prema tablicama?

Znači da ako sam zadovoljan s 43" modelom, bit ću i s 55".
A nekad kad ću biti u mogućnosti, uzet ću nešto bolje :)

 

EDIT:
Pa sad tek razumijem!
Pa ja imam ocito IPS panel i u 43" modelu?
A prilikom kupnje, na forumu je bio preporucen posto je to VA model

Nista, ocito niti sam ne kuzim razliku, zadovoljan sam, pa eto...

ili 55"  wanna be 4k uzeti i ocito ako sam zadovoljan s istim panelom u manjem TVu, bit cu i tu... ili uzeti onda 50" jeftiniji model i imati pravi 4k koji ocito nisam niti skuzio.

Mislim da cu veci ipak

 Svi LG LED modeli su IPS osim 50"/60"/70". Direct LED znaci da nema local dimminga na ledicama, vec cijeli ekran povecava ili smanjuje osvijetljenje (global dimming). U tom UK rangu su svi edge local dimming koji je najgori i iskljucivanjem u opcijama dobivas direct LED, sto se preporuca ako te smeta paljenje/gasenje 5/6 vertikalnih pruga. FALD je tek prava stvar.

 

Full 4K ima smisla ako si videofil, sjedis jako blizu TVa koji pusta jako dobar 4K materijal ili ga koristis za rad u programima na PCu. Za ostalu normalnu uporabu danasnjice (SD kanali, Netflix, konzole u 1080p...) RGBW je OK jer je totalno neprimjetno.

 

Tako da ako se trazi LG sa VA ostaju jedino 50" verzije (60 i 70 su rijetki), ali ako se hoce ipak vise  i IPS jos uvijek preporucam SK8500 jer FALD, 120Hz, Magic remote, brzi CPU, bolja svjetlina i prikaz boja te HDR... Ako se jos hoce i novi HDMI 2.1 onda u igru dolaze novi SM9000 kao nasljednik ali kosta jos uvijek dosta.

 

Ako se naginje prema jeftinijim UK serijama skoro je svejedno koji model (6300, 6400, 6470, 6500, 6750, 6950) jer su razlike male u slici, pogotovo ako zagasis edge local dimming, razlike su vecinom dizajn/boja, dodaci/ulazi itd, OS je identican kao i na najskupljem OLEDu.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Picita kaže...

Evo vračam se iz Elipsa bez tv. Gleda sam 65sk8500 za 8900 i stvarno mislim da je odlična cijena za takav tv. Malo sam gleda i pošto nisam neki luđak za tv nego klasika malo max tv, dica malo PS, jako malo Youtube mislio sam sa mi je dosta i ovaj UK 6950. Uzea predračun i s njim na blagajnu, pitam tetu ako nisam zadovoljan mogu li proizvod vratit kad mi već ne želite spojiti tv na SD signal da vidim kakav je, ona kaže nema ti toga kod nas, kad kupiš nema povrata osim ako nije oštečeno, to samo web shopovi dopuštaju. Da li je to stvarno istina?

Pa isto tako ovim putem molim ekipu koja ima ovaj tv da mi kaže kakva su vam iskustva i kakav se pokazao. Mora biti 65 jer ona ima edge osvjetljenje a 55 i niže direct.

 Da budes siguran, naruci preko neta i ako ti se ne placa dostava i imas veliki auto, dogovori da ga sam preuzimas u ducanu/skladistu. Tako ce ga moci vratiti unutar 14 dana.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Nakon dužeg gledanja BB ponude do 3k kn, te ovih gore tablica i linkova od kolege, odlučio sam uzeti 55uk6300 LG za 3200 kn u elipsu.
Dal'ima nešto bolje za te pare, budući da vidim pun Elipso Hisense koji se često spominje zbog kvalitete, a i uzimam novu mašinu koja će vjerojatno biti njihova...
Dali ići na provjeren LG, jer ionako do 3k kn nema nekih razlika ili stvarno se da naći nešto extra bolje?
Hvala unaprijed

 

Mad Ant kaže...
......

 Hvala ti kolega na opširnom odgovoru. Polovio sam već sve iz tvojih linkova

Ja bi stvarno volio da mogu odmah priuštiti SK8500, jer po cijeni od 6k kn se stvarno čini odličan.

Međutim, jedno su želje, drugo mogućnosti.

Uređujem pola stana, mijenja se puno toga i budu veliki troškovi s namještajem i svim. Dati 3000 kn razlike da bi imao bolji TV, a trebam ostali namještaj bez kojeg se ne može, mi ne bi bilo pametno.

Ako možeš još gore odgovoriti na post, ali mislim da drugog izbora niti nemam.

LG je ipak LG, makar i taj entry level.

E da, u elipsu sam vidio 50" koji znači ima VA panel. Ali razlika je 300 kn za 55" model, pa ću onda ipak uzeti veći. Gleda se s 3m udaljenosti. 

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se slike tice, uvijek bih prije uzeo samsung nu7000 seriju neko te lg krseve serije 6000.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako vam te vaše smart televizije vrte 4k filmove kad ih gledate sa hdd-a...ozbiljno me interesira...s obzirom da kao što je netko od kolega napisao...škrtare na tim procesorima za multimediju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...
Kako vam te vaše smart televizije vrte 4k filmove kad ih gledate sa hdd-a...ozbiljno me interesira...s obzirom da kao što je netko od kolega napisao...škrtare na tim procesorima za multimediju

 Moj LG SK 8500 bez problema.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

 Pa na prelazak s DVB-T na DVB-T2 HEVC h.265

taj  tv podržava HEVc dekodiranje i što HAKOM ima s tim ?!

HEVc je svugdje HEVC

Pa ima, HAKOM je još 2016. dao preporuke za ovo što će vrlo brzo doći. Tada su već odlučili da će signal u HR putem zemaljske mreže ići u T2 mreži s HEVC kodiranjem pa je praktički od tada već bilo televizora kojima su T2 TUNERI podržavali HEVC. Prije toga (2014, 2015) je bilo HEVC televizora ali samo kao podrška u vlastitom playeru, ne u T2 tunerima.

 

Sada je situacija dosta dobra i vrlo rijetko se mogu naći novi televizori koji ne podržavaju HEVC T2, ako ih i ima onda su to (pra)stari modeli koji još skupljaju prašinu po emezetama, elipsu ili sparovima stoga oprez svi koji kupuju kad su neke primamljive extra akcije i popusti:)

 

@Maestro27, lako to provjeriš. Preskenira se K40 u DVB-T2 mreži ako si u zg i okolici i vidjet ćeš test color bar sliku. Na tom kanalu će najkasnije do 15.9. krenuti prvi 1080p50 programi u novom T2 HEVC multiplexu M2. Od tih 43" 1080p televizora za nezahtjevne korisnike a koji se sada nude svi imaju HEVC podršku. Dobru cijenu (1889 kn) ima i lg 43LK5100 u Harvey Normanu.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Sto se slike tice, uvijek bih prije uzeo samsung nu7000 seriju neko te lg krseve serije 6000.

 

 Nema DTS što je velikoj većini korisnika bitno.

A sad da je baš takva razlika u slici? Ne znam ... Čak je i jeftiniji Samsung.

+ OS je navodno bolji od LG.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

 Pa na prelazak s DVB-T na DVB-T2 HEVC h.265

taj  tv podržava HEVc dekodiranje i što HAKOM ima s tim ?!

HEVc je svugdje HEVC

Pa ima, HAKOM je još 2016. dao preporuke za ovo što će vrlo brzo doći. Tada su već odlučili da će signal u HR putem zemaljske mreže ići u T2 mreži s HEVC kodiranjem pa je praktički od tada već bilo televizora kojima su T2 TUNERI podržavali HEVC. Prije toga (2014, 2015) je bilo HEVC televizora ali samo kao podrška u vlastitom playeru, ne u T2 tunerima.

 

Sada je situacija dosta dobra i vrlo rijetko se mogu naći novi televizori koji ne podržavaju HEVC T2, ako ih i ima onda su to (pra)stari modeli koji još skupljaju prašinu po emezetama, elipsu ili sparovima stoga oprez svi koji kupuju kad su neke primamljive extra akcije i popusti:)

 

@Maestro27, lako to provjeriš. Preskenira se K40 u DVB-T2 mreži ako si u zg i okolici i vidjet ćeš test color bar sliku. Na tom kanalu će najkasnije do 15.9. krenuti prvi 1080p50 programi u novom T2 HEVC multiplexu M2. Od tih 43" 1080p televizora za nezahtjevne korisnike a koji se sada nude svi imaju HEVC podršku. Dobru cijenu (1889 kn) ima i lg 43LK5100 u Harvey Normanu.

  Pa to me i plaši s ovim navedenim tv -om upravo je na akciji u Emezzete i još me buni to kada u filterima sa strane na njihovim stranicama stavim opciju HEVC ne izbacuje mi ovaj gore model ,a najviše sumnje mi je dalo kada sam im poslao mail s upitom nisu mi odgovorili mailom nego su me nazvali i rekli da podrzava tako da nisam siguran.Ja sam iz Splita tako da ne mogu ić na šemu koju preporučuješ da skeniram programe i vidim dali podržava.Draži mi je Phillips od LG ima po meni bolju sliku ,mislim na ove jeftijie klase oko2000 - 3000 kn !

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 15:30 (Maestro27).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pixel kaže...

Sto se slike tice, uvijek bih prije uzeo samsung nu7000 seriju neko te lg krseve serije 6000.

 

 Nema DTS što je velikoj većini korisnika bitno.

A sad da je baš takva razlika u slici? Ne znam ... Čak je i jeftiniji Samsung.

+ OS je navodno bolji od LG.

 Bez ovoga navodno .

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Pixel kaže...

Sto se slike tice, uvijek bih prije uzeo samsung nu7000 seriju neko te lg krseve serije 6000.

 

 Nema DTS što je velikoj većini korisnika bitno.

A sad da je baš takva razlika u slici? Ne znam ... Čak je i jeftiniji Samsung.

+ OS je navodno bolji od LG.

 Velika vecina korisnika nikad nije niti cula za DTS :)

DTS u toj kategoriji tva minstvarno nije bitan. DTS eventualno bitan ekipi koja gleda pitatske filmove.

za igranje, gledanje tv programa, gledanje streaming servisa, gledanje dvd-a, bluray-a, dts apsolutno nebitan.

webos je najbolji, ali u ovoj klasi tva gdje su slabi procesori nije bas brz. Osnovne funkcije tva rade brzo, ali pokretanje aplikacija i stvari zbog kojih je bolji rade sporo. Webos za pun dozivljaj treba magic remote.

Gledao sam jedan i drugi, bez ikakve dvojbe samsung mi je dosta bolji. Pogotovo ako ce se gledati filmovi, a jos vise ako ce se gledati u prostoriji s malo svjetla ili u mraku.

samsung ima isto dobar os, nije kao lg ali je ok.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DTS ti je bitan ako imas HT ako ces slusat na tvu tako ti svejedno... na tv se radi downmix na stereo svakako... iste sheme ko i s Atmosom.... ono na mobitelu atmos...je u mudima jedne zene....kao i na tvu....za te stvari treba imat opremu....
VenAtoR#2231
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

Dali mi može neko reći dali ovaj TV ima DVB-T2 HEVC h.265 TUNER ,Vidim da ima Player ugrađen u njemu ima HEVC dekoder ali neznam dali podržava ovu novu shemu od HACOM-A?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/68160/philips-43pfs550312-full-hd-led-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 podržava i ne znam na koju novu šemu HAkom-a misliš ?

 Pa na prelazak s DVB-T na DVB-T2 HEVC h.265

taj  tv podržava HEVc dekodiranje i što HAKOM ima s tim ?!

HEVc je svugdje HEVC

Pa ima, HAKOM je još 2016. dao preporuke za ovo što će vrlo brzo doći. Tada su već odlučili da će signal u HR putem zemaljske mreže ići u T2 mreži s HEVC kodiranjem pa je praktički od tada već bilo televizora kojima su T2 TUNERI podržavali HEVC. Prije toga (2014, 2015) je bilo HEVC televizora ali samo kao podrška u vlastitom playeru, ne u T2 tunerima.

 

Sada je situacija dosta dobra i vrlo rijetko se mogu naći novi televizori koji ne podržavaju HEVC T2, ako ih i ima onda su to (pra)stari modeli koji još skupljaju prašinu po emezetama, elipsu ili sparovima stoga oprez svi koji kupuju kad su neke primamljive extra akcije i popusti:)

 

@Maestro27, lako to provjeriš. Preskenira se K40 u DVB-T2 mreži ako si u zg i okolici i vidjet ćeš test color bar sliku. Na tom kanalu će najkasnije do 15.9. krenuti prvi 1080p50 programi u novom T2 HEVC multiplexu M2. Od tih 43" 1080p televizora za nezahtjevne korisnike a koji se sada nude svi imaju HEVC podršku. Dobru cijenu (1889 kn) ima i lg 43LK5100 u Harvey Normanu.

  Pa to me i plaši s ovim navedenim tv -om upravo je na akciji u Emezzete i još me buni to kada u filterima sa strane na njihovim stranicama stavim opciju HEVC ne izbacuje mi ovaj gore model ,a najviše sumnje mi je dalo kada sam im poslao mail s upitom nisu mi odgovorili mailom nego su me nazvali i rekli da podrzava tako da nisam siguran.Ja sam iz Splita tako da ne mogu ić na šemu koju preporučuješ da skeniram programe i vidim dali podržava.Draži mi je Phillips od LG ima po meni bolju sliku ,mislim na ove jeftijie klase oko2000 - 3000 kn !

 Ako ti nisu odgovorili mailom znaci da ni oni nisu sigirni moze li ili ne moze primat signal u Hevcu  skinuo sam manual za taj model i nigdi ne pise da podrzava hevc h.256

 

Da istina ona moze vrtiti s usb neki film  u Hevcu ali dali moze tuner automtski dekodirati sliku to nigdi ne pise zato ne kupuj tv kpd kojega to nije jasno navedeno ili dok ne puste probni signal da mozes isprobati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 16:19 (VrhVrhova1).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VrhVrhova1 kaže...

 Ako ti nisu odgovorili mailom znaci da ni oni nisu sigirni moze li ili ne moze primat signal u Hevcu  skinuo sam manual za taj model i nigdi ne pise da podrzava hevc h.256

 

Da istina ona moze vrtiti s usb neki film  u Hevcu ali dali moze tuner automtski dekodirati sliku to nigdi ne pise zato ne kupuj tv kpd kojega to nije jasno navedeno ili dok ne puste probni signal da mozes isprobati. 

 

Možda su kinezi u filipsu po običaju opet nešto smuljali, kao i kada su svojevremeno prodavali 4K televizore koji podržavaju samo 4K30P

 

Najbolje bi bilo ako netko ima baš takav model pa da veli ide li HEVC. Ili da mu netko pogleda u zg, u emezeti, elipsu ili pevecu pa zamoli da preskenira K40 i vidi jel pokazuje test sliku.

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Maestro27 kaže...

  Pa to me i plaši s ovim navedenim tv -om upravo je na akciji u Emezzete i još me buni to kada u filterima sa strane na njihovim stranicama stavim opciju HEVC ne izbacuje mi ovaj gore model ,a najviše sumnje mi je dalo kada sam im poslao mail s upitom nisu mi odgovorili mailom nego su me nazvali i rekli da podrzava tako da nisam siguran.Ja sam iz Splita tako da ne mogu ić na šemu koju preporučuješ da skeniram programe i vidim dali podržava.Draži mi je Phillips od LG ima po meni bolju sliku ,mislim na ove jeftijie klase oko2000 - 3000 kn !

 https://www.displayspecifications.com/en/model/f889128d

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Maestro27 kaže...

  Pa to me i plaši s ovim navedenim tv -om upravo je na akciji u Emezzete i još me buni to kada u filterima sa strane na njihovim stranicama stavim opciju HEVC ne izbacuje mi ovaj gore model ,a najviše sumnje mi je dalo kada sam im poslao mail s upitom nisu mi odgovorili mailom nego su me nazvali i rekli da podrzava tako da nisam siguran.Ja sam iz Splita tako da ne mogu ić na šemu koju preporučuješ da skeniram programe i vidim dali podržava.Draži mi je Phillips od LG ima po meni bolju sliku ,mislim na ove jeftijie klase oko2000 - 3000 kn !

 https://www.displayspecifications.com/en/model/f889128d

 

 

 Pa di ti vidiš HEVC h.265 ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 10:46 (Maestro27).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U SD će od 5.7. do 7.7 biti popusti na televizore i ostale stvari.
Samsung -30% , a LG -20%.
Da se naći po meni ok stvari.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ti popusti su samo u novom centru radi otvaranja.
https://www.sancta-domenica.hr/promotions/CCOE_otvorenje
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ovaj hisense H39A5100 za 1.600 kuna ili nešto drugo za povremeno korištenje, udaljenost 2-2,5 metra

tv će se tu i tamo spajati na komp za gledanje filmova i serija u polumraku, eventualno ponekad rtl kockica i slični programi za klince

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice