Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.302
|
čitano: 14.078.083
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

meni na mojoj plazmi piše da ima ono neku zaštitu protiv burn in-a sad mene zanima,kad gledam filmove postoji onaj rub crni gore i dole,dali se to može burn in-at,primjetio sam lagani burn in kod gledanja dnevnika na novoj tv,ona traka gdje idu kao vjesti se burn in-a ali nestane nakon par minuta. a što se tiče filmova,ako povećam sliku da bude preko cjelog ekrana,titlovi se nevide.inače radi se o samsung 51 ili 52 incha neznam koji točno model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
crack kaže...

meni na mojoj plazmi piše da ima ono neku zaštitu protiv burn in-a sad mene zanima,kad gledam filmove postoji onaj rub crni gore i dole,dali se to može burn in-at,primjetio sam lagani burn in kod gledanja dnevnika na novoj tv,ona traka gdje idu kao vjesti se burn in-a ali nestane nakon par minuta. a što se tiče filmova,ako povećam sliku da bude preko cjelog ekrana,titlovi se nevide.inače radi se o samsung 51 ili 52 incha neznam koji točno model.

Bas me to i zanima, ako bih koristio plazmu za manje formate gdje slika nije razvucena na nekim programima, da li se slika zapece tako da ostane trag na plazmi ? Jer je to bila mana na prijasnjim plazmama...Da ti imas sigurno ovaj model od samsung od 51'' kojeg bi ja uzeo...(pise ti u postu iznad)

 

 

I dalje molim odgovore na moja pitanja...Hvala {#}

Talijan
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Već sam nekoliko puta pričao o tome. Sigurno postoji barem dvije teme gdje sam pričao o svom iskustvu sa TVima. Imam Samsung plazmu PS43D450. To je gotovo identičan model ovogodišnjem 43E450.

 

Dugo vremena sam se premišljao ali da kupim plazmu ili LCD. Imao sam dva LCDa i jedan LED TV prije ove plazme. 

Na kraju kada sam je kupio mišljenje mi je podijeljeno. 

 

SD signal (HRT, NOVA, RTL) je daleko bolji od skupocijenih LCDova koje sam prije toga imao. Tu uopće nema usporedbe.

HD signal nije loš. Većina bi rekla da je odličan. Ali zbog limitirane rezolucije ipak nema baš toliko detalja kao neki FULL HD tv.  

Ali odabir HD/Full HD TVa ovisi ponajviše o dimenzijama ekrana i udaljenosti TVa. Postoje jasne formule kada FullHD detalji prestaju biti vidljivi ljudskom oku.

 

Prva mana TVa je jako reflektirajuć ekran. To je mana svih plazmi iz jeftinijih serija kao što je Samsung 4 serija.

Kada se refleksija ekraa upari sa i ovako tamnijom slikom na plazma ekranima... tu možemo doći do ozbiljnih problema. Osobito ako je neki prozor nasuprot TVa. 

Sve u svemu, gledanje preko dana definitivno bolje leži LCD tvima. Gledanje po noći... ja bi dao prednost plazmi.

 

Na kraju taj nesretni burn in i image retention.

Ako netko kaže da toga više nema na plazmama, on laže. Ja sam ovu plazmu "mazio i pazio" od prvog dana. Prvih 200-300 sati držao sam kontrast i svjetlinu na minimalnim vrijednostima. 

No svjedno meni su se "zapekle" dvije crte različite nijanse na poziciji gdje se titlovi pojavljuju. Te dvije linije nisu uvijek vidljive. Samo na nekim nijansama one "iskoče" ali tu su.

One su se pjavile nakon prvih 2-3 mjeseca korištenja i evo, nakon godinu dana još su tu. Probavao sam svašta. Razne opcije i DVDe za "čišćenje ekrana" ali one opstaju. 

 

Što se tiče tih crnih crta, gledam sliku ili u "razvučenom" formatu gdje se popunjava ekran ili ako je neki film gledam normalno sa dvije "crne linije" iznad i ispod filma. Što se toga tiče, tu nikada nisam imao problema i nema nikakvih tragova gledanja takvih filmova.

Ali moram reći i da to povremeno radim. Ipak veći dio vremena gledam sliku koja popunjava ekran u potpunosti. 

 

 

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Karlovac_047 kaže...
crack kaže...

meni na mojoj plazmi piše da ima ono neku zaštitu protiv burn in-a sad mene zanima,kad gledam filmove postoji onaj rub crni gore i dole,dali se to može burn in-at,primjetio sam lagani burn in kod gledanja dnevnika na novoj tv,ona traka gdje idu kao vjesti se burn in-a ali nestane nakon par minuta. a što se tiče filmova,ako povećam sliku da bude preko cjelog ekrana,titlovi se nevide.inače radi se o samsung 51 ili 52 incha neznam koji točno model.

Bas me to i zanima, ako bih koristio plazmu za manje formate gdje slika nije razvucena na nekim programima, da li se slika zapece tako da ostane trag na plazmi ? Jer je to bila mana na prijasnjim plazmama...Da ti imas sigurno ovaj model od samsung od 51'' kojeg bi ja uzeo...(pise ti u postu iznad)

 

 

I dalje molim odgovore na moja pitanja...Hvala {#}

Crni bar-ovi iznad i ispod slike se ne upeku jer ti pikseli ne rade. Problem je što prilikom razrade ekrana ti dijelovi ekrana se ne razvijaju jednakim tempom što može dovesti do neujednačenog prikaza na ekranu. Dakle, poželjno je razvući sliku.

15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

meni te crne rubove tv sam razvuce i napravi da sve pase(titlovi i to), npr kad stavim usb s filmom u pc onda budu rubovi i treba namjestit da nebudu, a kad umetnem u tv automatski ih nema. za tv me bas briga jer ga ni ne gledam a ako gledam, gledam rtl koji je 16:9.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Karlovac_047 kaže...
crack kaže...

meni na mojoj plazmi piše da ima ono neku zaštitu protiv burn in-a sad mene zanima,kad gledam filmove postoji onaj rub crni gore i dole,dali se to može burn in-at,primjetio sam lagani burn in kod gledanja dnevnika na novoj tv,ona traka gdje idu kao vjesti se burn in-a ali nestane nakon par minuta. a što se tiče filmova,ako povećam sliku da bude preko cjelog ekrana,titlovi se nevide.inače radi se o samsung 51 ili 52 incha neznam koji točno model.

Bas me to i zanima, ako bih koristio plazmu za manje formate gdje slika nije razvucena na nekim programima, da li se slika zapece tako da ostane trag na plazmi ? Jer je to bila mana na prijasnjim plazmama...Da ti imas sigurno ovaj model od samsung od 51'' kojeg bi ja uzeo...(pise ti u postu iznad)

 

 

I dalje molim odgovore na moja pitanja...Hvala {#}

moja je full HD.

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

poz ljudovi

Moze preporuka led tv-a do 2500kn?  Hvala i poz 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Evo ipak je pala odluka na 32'' 
pa sam odabrao ova dva modela
Samsung UE32EH5000
Samsung   UE32EH5450
(koji bi od ova dva modela odabrali ?)
Mozete pogledati na http://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/lcd-i-plazma-tv/  neki drugi TV ali da je cijena do 3000kn, ako mislite da ima boljih od ova dva ponuđena pa mi napisite... Hvala 
btw: samo u emmezeti mogu uzeti jer imam kod njih popust pa zato sam i stavio link od njih.
Talijan
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.10.2012 20:05 (Karlovac_047).
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

ma gle realno mi treba cisto da mogu gledat filmove tj.spojit komp sa tv-om ... ak nista ukrast cu 100kn :)

11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

ma znan al eto isplati se,led,full hd,100Hz....za tu cijenu bolje tv nema.....i priko nje mos gledat filmove preko usb-a ili vanjskog hard diska jer ima odlican media player tako da dobivas apsolutno sve....

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav.

Ako bi kupio LCD tv u Portiu jel bi ga mogao preuzeti u Linksu u Osijeku?

 

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da {#}

Love is in the air :)
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Hvala ajdin99. {#}

Nisam ja ništa prčk'o.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Zahvaljujuci clanu Mar123, dosli smo do 5 modela za koja se ne mogu odluciti. Ako imate misljenja o njima, molio bih da date glas sljedecem modelu, po svome izboru za kojeg smatrate da je najbolji u toj klasi!

 

 

1 Samsung UE32EH5000 100Hz
1 Samsung UE32EH5450 100Hz
1 Lg 32LS5600 100Hz
1 Philips 32PFL4606H/12 100Hz
7 Philips 32PFL4037H 200 Hz
Talijan
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 1:00 (Karlovac_047).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Na nabava.net piše za Samsung ue32eh5000 da je 50 Hz. {#}

LG je 100 Hz, Philips nisam provjerio....

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 1:17 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Spiridon kaže...

Na nabava.net piše za Samsung ue32eh5000 da je 50 Hz. {#}

LG je 100 Hz, Philips nisam provjerio....

Pa ne mozes bilivit {#}

 

Sta mislis o ovom philipsu od 200Hz (jer vidim na mnogim stranicama da ima stvarnih 200Hz)

i o ovome samsungu eh5450 od 100Hz

 

Koji bi bio bolji po tebi ?  (Mozes ih malo usporediti po netu, jer ja nalazim razlicite informacije o tv-ima pa zelim znati koji bi pobjedio od ova dva tv-a po karakteristikama.

Media player mi nije vazan uopce (usb) vec samo izgled slike. Koristenje za MaxTv i poneki filmovi na Pc-u...  

Talijan
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Philips košta 260 do 360 kn više od Samsunga, koliko sam uspio vidjeti pa možda i to treba uzeti u obzir.

Oba nude mogućnost snimanja preko USB. A o kvaliteti slike nisam gledao šta kažu...

 

EDIT: Samsungovu sliku hvale zadovoljni kupci (ako je to za vjerovati).

Nisam ja ništa prčk'o.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2012 2:22 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Spiridon kaže...

Philips košta 260 do 360 kn više od Samsunga, koliko sam uspio vidjeti pa možda i to treba uzeti u obzir.

Oba nude mogućnost snimanja preko USB. A o kvaliteti slike nisam gledao šta kažu...

 

EDIT: Samsungovu sliku hvale zadovoljni kupci (ako je to za vjerovati).

Zavisi za cijenu od trgovine do trgovine. Posto ja mogu uzeti samo u Emmezeti jer tamo ne placam pdv, a cijena je ista 2999,99kn za Taj samsung i taj philips, pa bi me izasli cca 2450kn...

E sada, koliko sam cuo od kolege, ti modeli nisu izlozeni u emmezeti vec su u skladistu i onda se ne moze tamo vidjeti uzivo tv...
A za samsunga citam po stranim forumima da ima jako velik problem sa pozadinskim osvjetljenjem...da se jako primjeti kada je tv upaljen i kada je crna pozadina na ekranu. To je za model eh5000, pa ....Kao da kupujem macka u vreci ... 

Talijan
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

gore si spomenuo mogucnost snimanja na usb, imam ju i ja na svom tvu ali radi samo ako spojis neki disk ili stick veci od 40 gb i formatiras ga posebno za to(neki lgev sustav). stoga treb pripazit na to.

posto kazes da ti media player nije potreban ja bi bez razmisljanja iso na philips, po karakteristikama puno bolji tv, o slici nemogu rec jer ga nisam vidio uzivo ali zato mogu rec da samsung i lg(ovi navedeni) imaju oba odlicnu sliku.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

kolko vidim on je naveo seriju 4, no ovakve tvrdnje nevaljaju ako se ne argumentiraju, zato argumente iznesi sad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo ti po mom misljenju o svakom pomalo...

32eh5000-50hz ne isplati se davat pare 32eh5450-100hz web browser bla bla bla,ali nije pravi led tj niti blizi kao sta oni navode nego vjerovatno marketinski trik 32ls5600- sve najbolje slika solidna neman nikakve zamjerke

32pfl4606- slika odlicna ako joj mozes di nabavit bez da nije gorila po godine u izlogu sve preporuke,jedna od tv koja po meni ima stvaro i odlicnu sliku,i tople boje,nas digitalni program na njoj je milina

32pfl4037- neman nekog previse iskusktva,zaboravi isto na tih 200hz sta navode

 

Sve u svemu ili ovog lg-a povise ili philipsa ovog predzadnjeg,lg nudi vise mogucnosti i dosta je jednostavan za koristenje, ali na philipsu je puno bolja slika al zato ima spor glavni menu sta in je svima mana pa eto otidi u ducan stavi jednu kraj druge i vidi koja ti najvise pase.LP

 
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Koji TV ima bolju sliku od Philipsa 37PFL3007H, a da je u tom rangu cijene posto taj navedeni TV mogu dobiti novi za 2500 kn sa 24 mj garancijom.

 

Pozeljno je da se radi o 37'' i da je full hd, a ako nema nista onda pristajem i na 82 cm no samo da ima ok sliku (ne trazim savrsenstvo za te novce).

 

Nekako mi je cudno da taj Philips 37PFL3007H ima tako losu sliku?

 

Ne pratim razvoj TV-a pa zato pitam. Sve vece od 37'' ne dolazi u obzir, makar onaj LG u mojoj protnoj temi je bio prvi izbor no 42'' mi je preveliko (koliko je bio taj LG).

 

TV mi treba samo za MaxTV i filmove, ne mislim ga koristit za neke stvari tipa OS, net i sl.

 

Original moja tema je ovdje, ali ovdje mi se cini da ima vise ljudi koji znaju sta pricaju.

 

Hvala!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

imam mi rodak taj model philipsov, i samo jednu stvar bi ti htio rec u vezi tog tv-a, dobar je ako gledas s NAJMANJE 3 metra, inace je nas tv program tolko jako zrnast da mene oci bole, s 3 metra je slika perfektna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

još jedno pitanjce, uspio sam nabrzinu pročačkati po samsung smart tv-u, sve super samo su titlovi premali i nema naših znakova, ima li lijeka za to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Media player nudi promjenu veličine titla u tri koraka, ako ti je najveći premali onda nema lijeka

 

Dijakritičke znakove (č,ć,š,đ,ž) normalno prikazuje, kao i svaki samsung tv

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2012 9:04 (stealth).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kad udes u film imas tipku tools na daljinskom ispod ti se otvori opcija postavke podnaslova--kodiranje--srednja europa i tada bi ti tribalo normalno citat znakove i takoder di su postavke podnaslova mozes promijenit velicinu titlova.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mar123 kaže...

imam mi rodak taj model philipsov, i samo jednu stvar bi ti htio rec u vezi tog tv-a, dobar je ako gledas s NAJMANJE 3 metra, inace je nas tv program tolko jako zrnast da mene oci bole, s 3 metra je slika perfektna.

Uf, a ja gledam s cca dva metra.

 

Sta, da uzmem onda neki 82 cm model TV-a? Ima netko ideju koji onda LCD uzeti jer ovoga dobijem za 2500 kn novog.

Dali za te novce mogu dobiti sta ok od 82 cm i dali to nije premalo za 2 m udaljenost?

Kod ovoga je bilo ok sto je 94 cm i full hd je, a i samo 2500 kn sto mi je prihvatljivo.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

za 2 metra, 82 cm nije premalo, ja tako imam u sobi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice