Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.329
|
čitano: 14.127.257
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Komp ti je očito preslab za rendanje 4K sadržaja za 4K 10HEVC HDR tu treba jača konfiguracija da teče sve glatko i grafičke kartice najmanje gtx 1050t ili Radeon RX480 ili NVIDIA GTX 1080 oboje ti savršeno podupiru rendanje HDR HEVC (10 Bit) 60fps videa. 

Ja ti sumnjam da je taj tvoj komp preslab ja npr. imam Mac mini 2012 jako dobar stroj inače ali preslab za 4K nema dovoljno jaku grafičku iako je kod mene i5 procesor a kod tebe i3 ali grafička mora bit jaka.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 17:42 (Seki001).
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Osim toga, DTS se da zaobići sa soundbarom ili puštanjem filmova s laptopa, jedino nisam siguran dal u netflixu radi zvuk? Ako to radi onda je ok, po meni (prihvatljivo).

Koliko ja vidim na svojem AV receiveru bitstreamani sound s Netflixa dolazi u Dolby Digital Plus formatu. Osobno si ne bih kupovao televizor koji s internog playera ne može slati DTS track van bez obzira što pored telke stoje i Xbox One S i HTPC. Mislim, nekad su ljudi prepakiravali DTS sound trackove iz filmova da bi radili na raznoraznim AV recovima i smart telkama bez podrške za DTS, ali to je totalna gnjavaža. Može se koristiti neki vanjski player, ali to je opet gnjavaža i bezveze kad se već daje tolike novce za smart TV. Fućkaj takav smart TV u 2018. g. koji ne kuži općeprihvaćene standarde i uz koji trebaš još vanjski player, dodatne daljince, tipkovnice, gnjavaže, (HT)PC skalamerije s ventovima za pogledati film.

Deckard
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

+1 , potpisujem od  rijeci do rijeci 

TV srednje i vise srednje klase  u 2018 godini , a ne podrzavaju  DTS wtf ??? .  Moze imat sliku kakvu hoce , ne  bi ga kupio nema sanse  , iz principa  .

po meni pljacka i bezobrazluk level pro . Da ne govorimo o smanjivanju kvalitete prikaza svake godine  , sve vise novaca iz godine u godinu kostaju televizori , a slika sve gora i sve vise apsurdnih stednji , umjesto da je obratno  . pff mater vam bezobraznu , malo vam kisa bozja 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 18:57 (error_666).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gdje se mogu naci postavke za sk8500? Rtings?

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
king73 kaže...

Problem na koji sam naišao je da kad pustim neki FHD film sa kompa u vlc ili u mpc-hc playeru slika je o.k. ali 4K šteka, zastajkuje, još je dobra dok ne stavim preko cijelog ekrana, tada jako trza. Probao sam i bs player ali ista stvar. Kad ga pustim direktno sa usb-a utaknutom u tv, sve je u redu ali naravno nema zvuka ako je zvuk u dts formatu.

Jel problem možda u hdmi kablu ili u kompu? Komp je Intel i3 - 4130, 3,40 GHz, ram 4 GB...

 pa ja pustim bluray film direkt, bez hdmi kabla, niti prek usb-a, povežem se sa laptopom na bežični zaslon, u ovom slučaju samsung NU80002, i film se vrti bez problema...jedino kad mi baterija padne ispod razine onda vjeroajtno laptop uradi svoje (smanji performanse) pa ga moram spojit na struju, koristim bs player...a procesor je i7-4720 HQ

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bluray je uglavnom fullHD a kolega priča o 4K

King
Za 4k svaka karika u lancu reprodukcije ga mora podržavati, od HDMI na grafici do TVa, čak i kabeli.ne piše koja je grafika ali po svemu sudeći nemaš dovoljno jak komp za 4K
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuke za televizor do 3000kn, prvenstvena namjena je gaming (FIFA s PC-a), Netflix i YT. Budzet je prosiriv do nekih 3300kn. 

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Miron-2191/hero/8579943
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kužim, ionako sam mislio komp prenamjeniti u neki htpc jer sve obavljam na laptopu. Ili možda nabavit neki android box... Ako netko ima preporuku za neku konfiguraciju, nek predloži, može na pm da ne spamamo ovdje.

p.s. da iskoristim priliku, prodajem plasmu panny 42x20 ako je netko zainteresiran.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2018 23:14 (king73).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Gdje se mogu naci postavke za sk8500? Rtings?

Ima Darko nešto za sk8500

 

 

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
Flagship kaže...

 

Zašto...pitaj one koji proizvode takve tv

 

Na koju to cijenu misliš? 55SK8500 ima redovnu cijenu oko 7800, znači iznad 1000€što ga ne čini nekim najkvalitetnijim uređajem ali isto tako niti nekim jeftinim budget televizorom. Zna se dobro da to nije onaj stari IPS vulgaris znači edge led od 50hz i uglavnom lošim karakteristikama nego vrlo vjerojatno trenutačno najbolje što se od IPS-a može izvući: 100hz Direct LED Fald s 50-ak dimming zona i nano cell strukturom. Svakako bolje od prošlogodišnjih modela po istoj ili čak nižoj cijeni.

 

Nitko ne spori da je XF9005 no1 u toj klasi, svatko kupuje prema svojim željama i mogućnostima.

 

Samsung za 2018. je no-go jer je neprihvatljivo da tv te klase (nu8xxx, Q6) nema DTS. Možda je za tebe 6, 7tkn kikiriki ali netko tko već daje toliko onda sigurno ne očekuje da mu na 90% filmova i serija NEMA zvuka

 

 

Pa dobro, to stoji, al su zato NU80 i Q6F jeftiniji od SK8500 a daju bolju sliku.

 

Osim toga, DTS se da zaobići sa soundbarom ili puštanjem filmova s laptopa, jedino nisam siguran dal u netflixu radi zvuk? Ako to radi onda je ok, po meni (prihvatljivo).

 

Kao što kažu dečki, nije to neki quadro, elit ili sličan kinez pa da nema podršku za DTS (a ti najjeftiniji "televizori" redom imaju DTS) nego još uvijek najveći svjetski tv brand. Još je gore što to nije jeftin budget tv a la 32N4000 ili ne znam koji je najjeftiniji samsung nego je riječ o qled koja je viša i premium klasa. Bez obzira dali mu je cijena jučerašnjih 6400 ili današnjih 7500 ili xxxxx kn ako već kupuješ tv te klase onda želiš SVE out of the box a ne da se mora upogonit laptop, soundbar, receiveri i još toga da bi pogledao neki film ili epku neke najnovije serije SA ZVUKOM.

 

Ovo je valjda najgora odluka u povijesti samsunga, zar je ta licenca za DTS zaista toliko skupa za te škrce iz samsunga koji godišnje zarade milijarde dolara ali skupo im je dati za fckin DTS

 

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Striko2009 kaže...

Gdje se mogu naci postavke za sk8500? Rtings?

Ima Darko nešto za sk8500

 

 

 

 

Hvala ti!

Slika postavljena 

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
king73 kaže...

Pozdrav, napokon sam se malo pozabavio svojim 55nu8002 kojeg sam kupio prošli vikend. U odnosu na dosadašnju plazmu u SD programima je lošiji, tu plasma prikazuje bolju sliku ali u ostalom naročito youtube i FHD i 4K filmovima samsung je bolji. Namjestio sam sliku po sebi a ne po rtings-u jer mi njihove postavke daju tamniju, mračniju sliku. Al još ću se poigrati sa tim. 

 

Problem na koji sam naišao je da kad pustim neki FHD film sa kompa u vlc ili u mpc-hc playeru slika je o.k. ali 4K šteka, zastajkuje, još je dobra dok ne stavim preko cijelog ekrana, tada jako trza. Probao sam i bs player ali ista stvar. Kad ga pustim direktno sa usb-a utaknutom u tv, sve je u redu ali naravno nema zvuka ako je zvuk u dts formatu.

Jel problem možda u hdmi kablu ili u kompu? Komp je Intel i3 - 4130, 3,40 GHz, ram 4 GB...

 Probaj Potplayer.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Flagship
SK8000
@Pixel Šta fali LG-u s ips?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Koliko ja vidim na svojem AV receiveru bitstreamani sound s Netflixa dolazi u Dolby Digital Plus formatu. Osobno si ne bih kupovao televizor koji s internog playera ne može slati DTS track van bez obzira što pored telke stoje i Xbox One S i HTPC. Mislim, nekad su ljudi prepakiravali DTS sound trackove iz filmova da bi radili na raznoraznim AV recovima i smart telkama bez podrške za DTS, ali to je totalna gnjavaža. Može se koristiti neki vanjski player, ali to je opet gnjavaža i bezveze kad se već daje tolike novce za smart TV. Fućkaj takav smart TV u 2018. g. koji ne kuži općeprihvaćene standarde i uz koji trebaš još vanjski player, dodatne daljince, tipkovnice, gnjavaže, (HT)PC skalamerije s ventovima za pogledati film.

 razmišljam zašto Samsung ne implementira DTS dekoder ako je to ikako moguće... u realnom vremenu ako je to izvedivo..

znam da sam i na LG-u naletio na neki audio format u filmu za koji je tv "napisao" da ne ga ne podržava ali se u roku 2 sec pojavio zvuk.

je li ga LG konvertirao ili jednostavno "prebacio" u format koji podržava, što ?!

nisam guglao da vidim o čemu se tu radi niti se sjećam koji je to audio format bio...

 

slažem se da je to bruka za tako veliku kompaniju ali ja svejedno ne mogu gledati film bez HI Fi linije ili bar solidnog soundbara da bih imao potpuniji doživljaj uživanja u filmu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

Ovo je valjda najgora odluka u povijesti samsunga, zar je ta licenca za DTS zaista toliko skupa za te škrce iz samsunga koji godišnje zarade milijarde dolara ali skupo im je dati za fckin DTS

 

 

 zna li itko koliko košta audio DTS licenca za jednu godinu ?! 

sve mi je to malo blesavo jer glupe jeftine kartice u PC-u bez problema podržavaju DTS, zašto i proizvođačima toga hardvera ne naplate pravo korištenja ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2018 8:31 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A ništa, pritisnuti ih malo, možda mogu napraviti firmware update za DTS. mislim da je bilo davno prije možda 10 god neka slična situacija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 razmišljam zašto Samsung ne implementira DTS dekoder ako je to ikako moguće... u realnom vremenu ako je to izvedivo..

znam da sam i na LG-u naletio na neki audio format u filmu za koji je tv "napisao" da ne ga ne podržava ali se u roku 2 sec pojavio zvuk.

 

slažem se da je to bruka za tako veliku kompaniju ali ja svejedno ne mogu gledati film bez HI Fi linije ili bar solidnog soundbara da bih imao potpuniji doživljaj uživanja u filmu.

Pa da bi implementirali DTS dekoder trebaju platiti licencu za korištenje codeca jer DTS-ova tehnologija nije free. No Samsung očito to ne želi. Kao ni Dolby Vision. Guraju svoje neke free filozofije koje nitko ne podržava. I to je to. Da li im je to mudro i pametno? Po meni definitivno nije. Znači imamo slučaj da su lansirali jedan state-of-the-art Q9FN, vjerojatno najskuplji televizor koji postoji za široku primjenu s vjerojatno najboljom slikom među led televizorima trenutno, a čije mogućnosti u segmentu smart funkcionalnosti šišaju i neki trećeligaši, odn. nemali broj daleko jeftinijih televizora. Znači imamo vrhunsku sliku s jedne strane i smart dio ispod svih kriterija s druge strane. Ja bih radije da takva telka onda uopće nema nikakav smart pa da je jeftinija. LG ih npr. na ovom području ostavlja u gustom i debelom oblaku prašine. I Sony ih šiša s Androidom bez obzira što Android možda nije neka sreća u trenutnim izdanjima po postojećim modelima telki. Ovo s tvojim LG-om se najvjerojatnije radilo samo o nekom delayu u detekciji jer ako je na kraju track bio dekodiran i reproduciran, kod za dekodiranje (podrška) je definitivno postojao u okviru softwarea telke. Što se tiče HiFi-a i soundbarova, i opet bi sa Samsungom imao problem jer im telke s internog playera ili bilo čega od aplikacija jednostavno ne puštaju van ništa kad naleti DTS track. Znači rješenje je jedino vanjski player koji zna kako postupiti s DTS zapisom kad naleti na isti (a to danas mogu vjerojatno svi uređaji na planeti proizvedeni unazad desetak godina i šire). Baš sam neki dan bio u jednoj raspravi oko teme LG oleda i Q9FN-a. Priča je bila otprilike ta da kad bi mi oled pokupio burnin u neko dogledno vrijeme, recimo 2-3 godine, vjerojatno ga više ne bih kupovao  bez obzira na sve superlative slici, nego bih uzeo neku buduću verziju Q9FN-a ali samo ako bi isti podržavao Dolby Vision i DTS. Pa nema teorije da bih si kupovao telku, pogotovo za te novce koje košta, bez podrške za te stvari s obzirom da i jedno i drugo koristim i da i jedno i drugo čine razliku.

Deckard
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je sad best buy ponuda za TV do 4500kn?

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok odgovorili ste me od samsunga...

 

Jel onda dobra ponuda uzeti SK8500 iz SD za 7700 - 10% = 7000kn + poklon sounbar LG SK1 (najjeftiniji na nabavi 600kn)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...

Ok odgovorili ste me od samsunga...

 

Jel onda dobra ponuda uzeti SK8500 iz SD za 7700 - 10% = 7000kn + poklon sounbar LG SK1 (najjeftiniji na nabavi 600kn)

 

posto je taj vec snizen sa 8000 provjeri ako se moze jos dodatno aplicirati -10% kod

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
dmanz kaže...

Ok odgovorili ste me od samsunga...

 

Jel onda dobra ponuda uzeti SK8500 iz SD za 7700 - 10% = 7000kn + poklon sounbar LG SK1 (najjeftiniji na nabavi 600kn)

 

posto je taj vec snizen sa 8000 provjeri ako se moze jos dodatno aplicirati -10% kod

 Da se

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako prodas soundbar za 600kn onda si na 6400kn a nize od toga za 55sk8500 jos nije bilo, po meni je to dobra cijena...

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

ako prodas soundbar za 600kn onda si na 6400kn a nize od toga za 55sk8500 jos nije bilo, po meni je to dobra cijena...

 pa ne bi ga prodavao, ako valja nešto 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Garac24 kaže...
@Flagship
SK8000
@Pixel Šta fali LG-u s ips?

 Sve mu fali :)

U SDR-u još ako tako može proći, ali i tu u prostoriji s manje svjetla izlaze na vidjeli nedostatci panela. Kontrast je jednostavno loš i čak niti local diming tu ne pomaže. 

Znači crna nije crna,  probija pozadinsko osvjetljenje, pomalo isprana slika, neuniformni ekran u tamnim dijelovima slike  ...

Ako ti je HDR ili Dolby Vision imalo bitan, zobići skroz IPS panel.

Taj tv nije jeftin i u toj kasi se kod VA panela dobije solidan HDR i očekujem za tu lovu nešto više od najjeftinijih modela. 

Jednostavno ne vidim smisao IPS-a u toj cjenovnoj kategoriji, znali daješ više love za tv i očekuješ dobru sliku, pa onda ćeš valjda gledati taj tv u barem malo prilagođenim uvijetima (prigušeno svjetlo)  kako bi dobra slika došla do izražaja, a u tim uvijetima IPS jako kiksa.  Ako ga ne misliš gledati u tim uvijetima, što će ti onda skupi tv, kupiš jeftiniji jer ionako nećeš nigdje vidjeti razliku.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 A šta kažete na kombu jeftinijeg LG UK6500 50 inča s VA panelom, posebno kupljen daljinac i ubacit neki KODI BOX?

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU7502UXXH/

trenutno najbolje do 4.500 kn. daleko najbolje

 
0 0 hvala 2
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
janiq kaže...

Nisam vidio televizor koji OOTB ima kako treba screensharing/mirroring .

Ako je za posao bolje pogledaj ovako nesto: https://airtame.com/ ili ClickShare.

Hm, više je cilj da se "vanjski" mogu spojit na brzinu. Koliko vidim ovo ipak zahtjeva dodatni softver na PC-u tako da ništa od ovakog rješenja, ClickShare možda da je jeftiniji. 

Ugl više je pitanje bilo u kontekstu ima li velike razlike među platformama trenutno, HDMI je provučen do konferencijskog stola tako da neman baš opravdanje za takvu investiciju.

 

Ugl šta se tiče TV-a mislim da ćemo ić na QE75Q8DN za oko 18 bez PDV-a u Santi, ne vidim trenutno neku bolju ponudu.

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trazim preporuku za 65" televizor do 10k.

 

Do sad sam nasao ova tri: 

1) Sony KD65XF8596BAEP 9.5k kn

2) Philips 65PUS7803/12 9.5k kn

3) Samsung 65NU7402 cca 10.5k kn

 

U ducanu sam dobio preporuku za Sony jer jedini ima 120 Hz refresh rate dok ostala 2 mislim 60 Hz.

Meni osobno je Philips zanimljiv jer ima ambijentalno osvjetljenje.

 

Koji bi vi preporucili? Ili jel ima neki cetvrti koji mislite da je bolji u tom cjenovnom rangu?

 

Koristenje nece biti nista spektakularno, standardna TV/sad narucili i MaxTV.

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marik7 kaže...

 A šta kažete na kombu jeftinijeg LG UK6500 50 inča s VA panelom, posebno kupljen daljinac i ubacit neki KODI BOX?

50UK6950 ima cijenu oko 4000 (s popustom u SD) i dolazi s tim magic remote an mr-18.

50UK6500 je na ekupi trenutačno 3399, a cijena za taj magic remote mislim da je oko 400 kn, možda netko zna točnije?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
catrgna kaže...

Trazim preporuku za 65" televizor do 10k.

 

Do sad sam nasao ova tri: 

1) Sony KD65XF8596BAEP 9.5k kn

2) Philips 65PUS7803/12 9.5k kn

3) Samsung 65NU7402 cca 10.5k kn

 

U ducanu sam dobio preporuku za Sony jer jedini ima 120 Hz refresh rate dok ostala 2 mislim 60 Hz.

Meni osobno je Philips zanimljiv jer ima ambijentalno osvjetljenje.

 

Koji bi vi preporucili? Ili jel ima neki cetvrti koji mislite da je bolji u tom cjenovnom rangu?

 

Koristenje nece biti nista spektakularno, standardna TV/sad narucili i MaxTV.

 

Pozdrav

Kad je već 10K u igri onda ako se može rastegnuti još 1500 i uzeti najbolji mogući 65" a to 65XF9005. Imaju u SD, Harvey Normanu, Svijet medija itd. Svugdje je oko 11600 kn s 5 godina garancije.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice