Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.334
|
čitano: 14.143.286
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cak i KS7002 je bolji od Q7F. A niti cijena KS8002 modela ne opravdava razliku u cijeni naspram 7002. Problem nastaje jedino u tome sto kod nas u zadnje vrijeme prodaju neke škart modele pa je lutrija hoces li dobiti odlijepljen ekran ili/i  mrtve pixele.

I ako ides na KS8002 prakticki placas bolje kuciste televizora.

 

Nije jako dug, mozda metar i pol i sumnjam da se moze produziti. Ali to nema veze puno, jer jos imas hdmi koji moras spojiti. Maxtv nemam, na Amisovom radi.

Jako sam zadovoljan sa svime, i 720p izgleda vrlo dobro.

 

- tu ti sve čovjek kaže (8000 je naš 7002 model a 9000 naš 8002)

Kill or be killed!
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel ima nesto kavlitrtno od sonya do 4k kuna fhd.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Spacecraft kaže...
Jel ima nesto kavlitrtno od sonya do 4k kuna fhd.

 Evo.

SkorvY
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas bio u Elipsu baš da vidim te Samsungove odljepljive televizore.

 

Znaći 7002 izložbeni odljepljen., onda 7502 od 163cm 16000kn također odostraga odljepljen.Zaključak : Svaki Samsung koji ima pozadni kao 7002 diše tj ima lufta. Obično sranje. Prilikom kupnje obavezno pogledat zadnju stranu.Zovem prodavača i kaže mu : Vidim da vam 2-3 Samsungova tv iza imaju lufta...nije dobro zaljepljeno. Kaže on meni : A šta da vam ja kažem...

Vidim da su i oni očajni s tom linijom tv-a., pa nije ni čudo da ih se riješavaju.

 

Ostali modeli nemaju problema jel koliko vidim bolje je zaljepljeno tj drugačiji materijal odostraga ili imaju šarafe (što bi trebao svaki imat).

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 18:33 (R36).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sarma13 kaže...
Bok, molim pomoć. Vezano za TV Philips PUS6501 odjednom mi nikako ne nalazi Wi-Fi mrežu s kojom je stalno bio povezan..zna li NETKO što bi moglo biti i što da napravim ?! Hvala

 neznam, nisam imao tih problema, probaj klasične stvari, reset rutera tv-a, možda način sigurnosti rutera

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka 50-55 velicine do 7000kn i mora biti iz SD jer sam si sredio 20 posto preko firme tamo. 40%sport 40% filmovi/serije 20% PS4. Molim vas preporuku, sam imam 2 favorita ali od silnih recenzija i goglanja nikako da se odlucim. Thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lebero222 kaže...

Može preporuka 50-55 velicine do 7000kn i mora biti iz SD jer sam si sredio 20 posto preko firme tamo. 40%sport 40% filmovi/serije 20% PS4. Molim vas preporuku, sam imam 2 favorita ali od silnih recenzija i goglanja nikako da se odlucim. Thx

 Ja bi ti preporučio nešto od ovog.

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-55pus6501.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-49xd8077-4k.aspx

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uh770v.aspx

 

 

 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ljudi u dilemi sam.. Dvojba izmedju novije i starije telke; sony 49xd8005 ili sony 49w756...

Kod 8005 me privlaci Hdr, uhd, hevc quad core, a odbija me taj IPS panel..

Kod 756 me privlaci 120Hz panel+VA matrica i kolko sam citao jedan od najboljih FHD televizora..
Najjeftiniji koji sam nasel 8005 sa 5god.garom je u Pevecu 5999kn..

Ovaj 756 je 4600kn sa dvije god gare.

Na kraju nisam pametan kaj kupit...

Muci me ta IPS matrica na 8005 koji je losija od ovog 756 koji ima VA matricu..
W805 je istovjetna 755/56 modelima samo kaj potonji nema 3d, uglavnom jako hvale taj tv..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna ko kakva je politika s mrtvim pikselima u Santa Donenici? Zanima me jer vidim da po netu ima svasta i nije isto kod svih...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
Ljudi u dilemi sam.. Dvojba izmedju novije i starije telke; sony 49xd8005 ili sony 49w756...

Kod 8005 me privlaci Hdr, uhd, hevc quad core, a odbija me taj IPS panel..

Kod 756 me privlaci 120Hz panel+VA matrica i kolko sam citao jedan od najboljih FHD televizora..
Najjeftiniji koji sam nasel 8005 sa 5god.garom je u Pevecu 5999kn..

Ovaj 756 je 4600kn sa dvije god gare.

Na kraju nisam pametan kaj kupit...

Muci me ta IPS matrica na 8005 koji je losija od ovog 756 koji ima VA matricu..
W805 je istovjetna 755/56 modelima samo kaj potonji nema 3d, uglavnom jako hvale taj tv..

 Po meni 8005., 4k i sva ta tehnologija su budučnost. Kupit sad FHD (pretpostavljam da jednog FHD već imaš doma) nema smisla.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jocommb ja sam baš jučer u SD kupio TV i odmah su mi rekli da za zamjenu za mrtve pixele nema problema, pogotovo u roku od 7 dana. 

Također, odmah su mi i otvorili TV i spojili ga u dućanu, gdje smo detaljno pogledali panel. Nemam zamjerki na uslugu.

ptspclan.com | visit us ^^
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sardax kaže...

jocommb ja sam baš jučer u SD kupio TV i odmah su mi rekli da za zamjenu za mrtve pixele nema problema, pogotovo u roku od 7 dana. 

Također, odmah su mi i otvorili TV i spojili ga u dućanu, gdje smo detaljno pogledali panel. Nemam zamjerki na uslugu.

 Vec je meni proslo 7 dana pitam ja onako da znam unaprijed... moze do njih i poslje doc :D

VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
zvonac kaže...
Ljudi u dilemi sam.. Dvojba izmedju novije i starije telke; sony 49xd8005 ili sony 49w756...

Kod 8005 me privlaci Hdr, uhd, hevc quad core, a odbija me taj IPS panel..

Kod 756 me privlaci 120Hz panel+VA matrica i kolko sam citao jedan od najboljih FHD televizora..
Najjeftiniji koji sam nasel 8005 sa 5god.garom je u Pevecu 5999kn..

Ovaj 756 je 4600kn sa dvije god gare.

Na kraju nisam pametan kaj kupit...

Muci me ta IPS matrica na 8005 koji je losija od ovog 756 koji ima VA matricu..
W805 je istovjetna 755/56 modelima samo kaj potonji nema 3d, uglavnom jako hvale taj tv..

 Po meni 8005., 4k i sva ta tehnologija su budučnost. Kupit sad FHD (pretpostavljam da jednog FHD već imaš doma) nema smisla.

 HDReady je:) 

 

Ma nisam pametan, opet hocu imat odlicnu sliku, a to nudi taj stariji model, al sam onda zakinut za UHD, HDR..

 

Nego..

Imate u Elipsu Samsung 55" 7002 za 8tkn.. Naravno, kog odljepljivanje ne smeta:)

 

@sardax, kaj si kupil na kraju?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji TV 4K kupiti a da recimo ima prihvatljiv input lag od 14-25ms jel' ima neka lista koji su dobri uz cijenu nekih 6000kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dreadmoore kaže...

Koji TV 4K kupiti a da recimo ima prihvatljiv input lag od 14-25ms jel' ima neka lista koji su dobri uz cijenu nekih 6000kn 

 Tak niski lag, jedino samsung neki modeli..

 

Inace sony 49xd8005/77. 6tkn 5.god.gare u Pevecu, ovo je odlicna ponuda, za te novce, tesko da mozes nekaj bolje upiknut.

Input lag je 38ms, sto je jaaako dobro...

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav društvo.

 

Tražim preporuku za TV 40-43'' do 2500kn (ili više ako je osjetna razlika).

Namjena je isključivo gledanje filmova te ne bi bilo loše da ima pristojan kontrast.

 

Gledani sadržaj bi bio 24, 30 i 60p. Po nekoj mojoj logici refresh rate TVa bi trebao biti djeljiv sa svakim od navedenih te ne razumijem koja je fora kod učestalih 200 Hz televizor. Zar ne bi 120 ili 240 bilo bolje?.

 

Hvala na svakom feedbacku.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CelticFrost kaže...

Pozdrav društvo.

 

Tražim preporuku za TV 40-43'' do 2500kn (ili više ako je osjetna razlika).

Namjena je isključivo gledanje filmova te ne bi bilo loše da ima pristojan kontrast.

 

Gledani sadržaj bi bio 24, 30 i 60p. Po nekoj mojoj logici refresh rate TVa bi trebao biti djeljiv sa svakim od navedenih te ne razumijem koja je fora kod učestalih 200 Hz televizor. Zar ne bi 120 ili 240 bilo bolje?.

 

Hvala na svakom feedbacku.

 Imas FHD sony43w755 oko 4300kn, 120Hz panel VA matrica, odlican kontrast isto tako odlicna telka..

 

Ak ti prikaz slike tolko nije bitan, imas ovih koji imaju UHD rezu, naravno losiji neg ovaj gore sony..

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem tv, lg ili philips.Lg 43lh510v ili philips 43pfs4131.Ono što me zanima ima li lg u svojim specifikacijama hevc(DVB-T2-C-S2) oba su 2600kn,hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

 Imas FHD sony43w755 oko 4300kn, 120Hz panel VA matrica, odlican kontrast isto tako odlicna telka..

 

Ak ti prikaz slike tolko nije bitan, imas ovih koji imaju UHD rezu, naravno losiji neg ovaj gore sony..

 Nema sumnje, samo 4300kn je prevelika oscilacija. Ne kupujem za sebe pa se moram iskontrolirati. 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ah, pardon, brzoplet sam.. Sad tek vidim do koje cijene gledas..

Edit: ak vas zanimaju specke, bacite oko ovdje..

 

http://www.displayspecifications.com/en

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 12:51 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
R36 kaže...
zvonac kaže...

 HDReady je:) 

 

Ma nisam pametan, opet hocu imat odlicnu sliku, a to nudi taj stariji model, al sam onda zakinut za UHD, HDR..

 

Nego..

Imate u Elipsu Samsung 55" 7002 za 8tkn.. Naravno, kog odljepljivanje ne smeta:)

 

@sardax, kaj si kupil na kraju?

 Ma uzmi onda obavezno 4K. Po meni ovaj Sony iz Peveca je bestbuy.

 

Koliko sam ja vidio...kod Sony je najbolja obrada slike i još ima Android. Tek sam nedavno skužio prednosti Androida na TV-u. Onaj Kodi je čudo.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio u Pevecu, malo gledal usput telke, sony49xd8077 6tkn, i ispod te cijene neće ići, tip veli da su neki modeli jeftiniji neg u drugim dućanima..

A onda sam došao do prave stvari, 55xd8005, 8tkn, redovna cijena, al tip veli da će i on bit na akciji, samo veli još se ne zna, zvijer od telke..

Odlično sklopljen, zaljubio se na prvi pogled... Samsung sa svojom ks serijom može samo učit od sonya kak se televizori sklapaju..

 

Nego, dal po vama 55xd8005 vrijedi 2tkn više spram 49xd8077?

Sve je isto osim dimenzija i postolja..

 

Ova 55" mi se još najviše sviđa

 

Pitam ga dal se može kod kupnje probat tv na licu mjesta, veli nemaju tu praksu, al ak nekaj ne štima u roku 7 dana se može vratit tv..

 

Mogu reć, Pevec ima odlične cijene televizora

 

Recimo tu je redovna cijena, 8600kn

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xd8005-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 A kod Peveca redovna cijena 7999kn..

Mislim da bu to kod Peveca išlo bar 700-800kn dolje a možda i više..

 

Sve su im telke spojene na jednu antenu, al antena ima pojačalo, slika na 49xd8077 izgleda jaaako dobro..

Jedino  me muči kak bi programi izgledali na 55", pošto je ipak veća reza, a kod nas je sve u SDu..

 

 

Za Filips mi veli da imaju dost problema sa softverom i dost se ljudi žale, a pogotovo na ove novije modele, tak da sam Filips otpisao, jedino logičan odgovor bi bio, Sony..

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 17:39 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije tak loš SD signal, ipak Sony ima jako dobar upscaling.

 

Ako želiš biti izuven iz cipela, odi u dućan, stavi hotspot na mobu, spoji telku i pusti neku 4K HDR snimku sa Youtuba.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DeniZg kaže...

Nije tak loš SD signal, ipak Sony ima jako dobar upscaling.

 

Ako želiš biti izuven iz cipela, odi u dućan, stavi hotspot na mobu, spoji telku i pusti neku 4K HDR snimku sa Youtuba.

Ma 4k sa yt bi trebao bit poslovično dobar:)

 

SD program na 49" izgleda jaaako dobro, čak bi rekao možda i malko bolje neg na w756 koji ima 120Hz panel..

Bila je neka serija na RTLu, i slika je predobra, 55"8005 nije bio spojen, tak da mi je tip samo pokazival mogućnosti androida..

 

Većina vremena će se gledat SD kanali, a i bit će spojen prek kompa i vrtit će se FHD filmovi, a u bliskoj budućnosti nakačio bih još PS4pro, a i gledam nekaj da bi uzeo onaj evotv, pa samo upiknem karticu u telku..

 

Jučer gledal film Rouge One, na svojoj telki, to mi više nema smisla, pošto polako ali sigurno lcd odlazi u vječna lovišta, pa sam uz gledanje filma, vidio titranje slike uz okomite crte...

 

Neko veli da tv nemre bit preveliki, a mene baš to muči:)

Ak uzmem 49" pa da ne bih nas kraju žalio, zakaj nisam uzeo 55"; ak uzmem 55" onda se bojim kak bu mi ti SD kanali izgledali na toj veličini ekrana..

 

 

 

16 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

posto je vecina sd uzmi 49 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam drugi problem..
Citajuci recenziju (rtings) za sony x800d to je naziv modela za am.trziste a za nase je 8005/77..

Kod tog modela je prisutan judder..

Judder-free 24p:yes
Judder -free 24p via 60i:no
Judder -free 24p via 60p:no

Znaci filmovi prek pca , htcpa i sl. bi trebao bit prisutsn judder iliti trzanje, vidio na yt neke clipove i djeluje iritirajuce..
Jel moze ko ovo obrazlozit za vas koji imate taj tv?

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 19:35 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Izuzmemo li odljepljivanje (koje uz 5 god garancije i nije neki problem) taj xd8005 Sony ne moze u istu recenicu sa Samsung ks7000 serijom.

Ks7000 je entry model premium televizora koji imaju pravi 10bit hdr panel, 120 hz, vise nitsa itd...

Sony ima android i SD signal, ali sve ostalo je na strani Samsunga. Sony nije future proof i obicni je 60 hz panel.

Ks 7002 je bolja televizija od sony xd8505, a da ne pricam o xd8005 modelu. Izuzmemo li odjepljivanje Samsung je daleko najbolji best buy 55 inch televizor za 7.5k kuna.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa to se i meni cini al posto nisam bas gledo sonije nemogu komentirat previse.... necu rec da nisu mogli bolje sklepat seriju 7 al ima svaki tv mana.... kao i sony... cekaj samo da prode godina il 2 i recimo nebude uodate androida i nemos novu verziju kodija stavit....i eto problema.... il hardver bide pregazen, a ionako nije bas bajan ni na jednom androidu osim mozda najskupljih modela...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potpuno ste u pravu kolega za ks7000.To sam im i ja pokušao objasniti zvoncu i r36.
Ja prvenstveno gledam u panel, a ne u stranicu sa zadnje strane televizora tako da to odljepljivanje meni nebi predstavljao neki problem dapače bio bi mi argument za neku reklamacija za 2-3 god.
Ali ja ne znam šta bi ovi forumaši htjeli, taj ks7000 je u rangu xd9305 po kvaliteti slike ako ne i malo bolji i košta 500e manje tako da ne čudi lošija kvaliteta završne obrade.
Ja sam početkom 1 mjeseca išao kupiti ks7000 i ostao je samo izložbeni sa 2god garancije na akciji pa sam odlučio za Sony 55xd7005 koji me je ispod 3tkn manje od ks-a.
Zadovoljan sam sa omjerom uloženo/dobiveno jer to je u principu isti TV kao i 8005 samo nema wcg tj. Ima 10% manji raspon.
Po meni xd8005 ne opravdava 20% veću cijenu za razliku od xd7005 i po meni je baš bzvz kupnja.
Sony je super, Android radi 100% bolje nego na Philipsu (imam ga kod staraca) puno je brži i stabilniji.
Ali meni koji sam prešao sa vrhunskog Fhd Samsunga 48h6400 slika nije na nivou tu prvenstveno mislim VA/IPS, kontrast i crna u mraku.
Uglavnom ako je neko za zamjenu (bitni su mu sd kanali i Android) za ks7000 i moju nadoplatu tu sam. :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virusulja kaže...
Izuzmemo li odljepljivanje (koje uz 5 god garancije i nije neki problem) taj xd8005 Sony ne moze u istu recenicu sa Samsung ks7000 serijom.

Ks7000 je entry model premium televizora koji imaju pravi 10bit hdr panel, 120 hz, vise nitsa itd...

Sony ima android i SD signal, ali sve ostalo je na strani Samsunga. Sony nije future proof i obicni je 60 hz panel.

Ks 7002 je bolja televizija od sony xd8505, a da ne pricam o xd8005 modelu. Izuzmemo li odjepljivanje Samsung je daleko najbolji best buy 55 inch televizor za 7.5k kuna.

 Ma gle, tu nema dvojbe i ne osporavam superiornost ks serije spram sonija, ali..

Nije ni ks bez mana osim odljepljivanja.. Bas sam naletio na avs forumu,  ima par ljudi koji su mjenjali ks7000 za xd80 seriju, nisu bili zadovoljni s prikazom slike; a neki su tek bili zadovoljni nakon 3-4 zamjene da dobe telku kak se spada, po pitanju kvalitete prikaza slike..

 

@Grga, i mene muci taj IPS panel, sad imam telku sa VA matricom, a sony nudi sa VA matricom u cjenovnom rangu koji stoji uz bok ks seriji, naravno odabir bi bio ks serija, sony previse brije s visokim cijenama..

 

Posto nemam namjeru iskrcat vagon love, jer nemam a i da imam,  onda bih radije oled uzel ispred svega.

 

Sto se tice odljepljivanja, na ks seriji, cijela me prica podsjeca na LG G5 i fusersko sklapanje kucista, koje je mene zapalo dok sam ga nabavio, pljunes lovu, i doceka te kaj, slamperaj..

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 22:16 (zvonac).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice