Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.689
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

4k HDR ripvi- filmovi prek kompa tj MPC-HC su odlicni uz madVRfilter! to me najvise iznenadilo ali dosta je GPU forcer cak i za moju 1080Ti 

 

4K BD player filmovi isto odlicno prikazuje HDR 

 

 

 

p.s

ukratko nikad za ovu cijenu nisam imao bolju telku a imao sam ih gro razlicitih proizvodjaca i tipova  

 

 

E to mi treba, imas kakav jednostavan tutorijal za postavit madVR?

 

Koristim bs player al mogu prec na MPC-HC ak treba, navodno se i u kodiju moze enejblat madVR

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Prije par mjeseci, pretpostavljam nakon nekog od updatea, telka mi je počela patit od nasumičnog restartanja. 

 

Evo baš malu uspavljujemo uz youtube sentiše kad odjednom muzika stala, telka ne reagira na podražaje koje joj upućujem, klikanje daljinskog ju je naravno scimalo (malu ne telku) i odjednom mrak, restart, odvrtilo onaj svoj šareni logo i ajmo dalje. 

 

Ima li tko takvih problema sa svojim Sonyem? 

 

 

 Vrati tv u tvorničke postavke

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

Ekipa opet ja osim što mi Twitch ne prikazuje sliku na novom tv-u imam problem s kutom gledanja tv-a

 

Čini se da ovaj Sony nije pravi ips panel ? jer kada gledam malo ukoso gubim kvalitetu prikaza slike kod LG-a koji je bio IPS to nije bio slučaj.

Ako ako gledam odozdo ili odozgo ne gubi se kvaliteta prikaza slike.

 

TV je Sony kd55xe8096

 

 

 Ja imam 55xd7005 i kod mene je suprotan efekat gledanja pod uglovima: kad se gleda sa strane slika ne gubi na kvalitetu ali zato kad tv gledam odozgo pad kontrasta je veliki.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mymoon kaže...
toxic kaže...

Ekipa opet ja osim što mi Twitch ne prikazuje sliku na novom tv-u imam problem s kutom gledanja tv-a

 

Čini se da ovaj Sony nije pravi ips panel ? jer kada gledam malo ukoso gubim kvalitetu prikaza slike kod LG-a koji je bio IPS to nije bio slučaj.

Ako ako gledam odozdo ili odozgo ne gubi se kvaliteta prikaza slike.

 

TV je Sony kd55xe8096

 

 

 Ja imam 55xd7005 i kod mene je suprotan efekat gledanja pod uglovima: kad se gleda sa strane slika ne gubi na kvalitetu ali zato kad tv gledam odozgo pad kontrasta je veliki.

 Dakle nisam jedini.

Jučer sam pogledao Lucy u HDR-u (4k rip hdr) i slika je fenomenalna no eto malo gledam ukoso i dobra je opet slika ali nije ista kakvu vidim kada sjedim frontalni ispred tv-a, cak bih rekao da si se ti pravilno izrazio, gubi se kontrast.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što se tiče ta dva Sony modela, se ide za razlićita panela. Model XD ima AS-IPS panel, dočim ima XE S-IPS panel. Zato nešto razlike.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
zeroname kaže...

Jedno logično pitanje. Ako LG na veliko pravi te panele i od njega uzimaju svi ostaliproizvođači Samsung, Panasonic, Philips itd. Zar nije logično da bi LG trebao imati najbolje televizore.

 Pa zar mislis da se tv sastoji samo od panela i to je to? Postoje algoritmi koji procesiraju sliku. Pani i sony imaju jedno od najboljih procesing enginea u high end klasi

 čak i kod panela postoji razlika - sve prolazi postupak binanja

najbolje serije istih panela lg vjerojatno cijeni skuplje i više mu se isplati prodati ih, a sebi ostaviti neku srednju seriju dok one lošije serije prodaje jeftinim brendovima

 

tako sam barem negdje vidio da radi au optronics

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Prije par mjeseci, pretpostavljam nakon nekog od updatea, telka mi je počela patit od nasumičnog restartanja. 

 

Evo baš malu uspavljujemo uz youtube sentiše kad odjednom muzika stala, telka ne reagira na podražaje koje joj upućujem, klikanje daljinskog ju je naravno scimalo (malu ne telku) i odjednom mrak, restart, odvrtilo onaj svoj šareni logo i ajmo dalje. 

 

Ima li tko takvih problema sa svojim Sonyem? 

 

 Koji model?Koji Android?

jocommb kaže...
Ma da Sony android zasteka? Nemoguce.... ubice te neki vamo sto si to priznao :D

Jedna lasta ne čini proljeće...

 

Potrudit ću se pa ću snimit štekanje na svom Sonyu 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...
mymoon kaže...
toxic kaže...

Ekipa opet ja osim što mi Twitch ne prikazuje sliku na novom tv-u imam problem s kutom gledanja tv-a

 

Čini se da ovaj Sony nije pravi ips panel ? jer kada gledam malo ukoso gubim kvalitetu prikaza slike kod LG-a koji je bio IPS to nije bio slučaj.

Ako ako gledam odozdo ili odozgo ne gubi se kvaliteta prikaza slike.

 

TV je Sony kd55xe8096

 

 

 Ja imam 55xd7005 i kod mene je suprotan efekat gledanja pod uglovima: kad se gleda sa strane slika ne gubi na kvalitetu ali zato kad tv gledam odozgo pad kontrasta je veliki.

 Dakle nisam jedini.

Jučer sam pogledao Lucy u HDR-u (4k rip hdr) i slika je fenomenalna no eto malo gledam ukoso i dobra je opet slika ali nije ista kakvu vidim kada sjedim frontalni ispred tv-a, cak bih rekao da si se ti pravilno izrazio, gubi se kontrast.

Kako uspijete gledat tv odozgo?

Ja gledam ravno ili iz kuta...i slika je ok u svim situacijama. Ne pokušavam naći manu...

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

Kako uspijete gledat tv odozgo?

Ja gledam ravno ili iz kuta...i slika je ok u svim situacijama. Ne pokušavam naći manu...

 

Ne gledam odozgo nikad, ali provjerim. 

Klinci znaju gleda odzdo s poda i tada nema nikakvih problema.

 

Uglavnom znam kakav IPS sam imao od LG-a i znam da nisam imao oscijalacije slike nikakve pa cak kada sam gledao pod puno vecim kutevima a ovo je kao isto IPS.

Ne kuzim ja vise ništ. Znam da nema do LG-a

 

Uopce ne kuzim ljude koji mogu gledat u panele kod kojih se malo nakosis i to nije to.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Prije par mjeseci, pretpostavljam nakon nekog od updatea, telka mi je počela patit od nasumičnog restartanja. 

 

Evo baš malu uspavljujemo uz youtube sentiše kad odjednom muzika stala, telka ne reagira na podražaje koje joj upućujem, klikanje daljinskog ju je naravno scimalo (malu ne telku) i odjednom mrak, restart, odvrtilo onaj svoj šareni logo i ajmo dalje. 

 

Ima li tko takvih problema sa svojim Sonyem? 

 

 

 Kao sto je jedan kolega rekao tvornicke postavke.... poznata stvar je da kod update-a android zna zezat, ne sve al tu i tamo se nade uredaj koji se mora vratit na tvornicke postavke jer se zblesira nakon update-a i znaju imat neke glupe bug-ove.... tako da nemas srece...

VenAtoR#2231
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže... 

Ne gledam odozgo nikad, ali provjerim. 

Klinci znaju gleda odzdo s poda i tada nema nikakvih problema.

 

Uglavnom znam kakav IPS sam imao od LG-a i znam da nisam imao oscijalacije slike nikakve pa cak kada sam gledao pod puno vecim kutevima a ovo je kao isto IPS.

Ne kuzim ja vise ništ. Znam da nema do LG-a

 

Uopce ne kuzim ljude koji mogu gledat u panele kod kojih se malo nakosis i to nije to.

 

Kolega kužim još da klinci gledaju odozdo jer sjede ispred televizora na parketu ili tepihu..., ali sad da idem provjeravat odozgo to mi nema smisla.

 

Tv je namjenjen da se gleda ravno ili lijevo/desno pod malim kutom., sve ostalo nije normalno. Tako i mobitel...najljepša mi je slika kad je gledam u razini očiju...sve ostalo mi nije to to. Al ne mogu ja sad tvrdi da zbog toga ekran ne valja. To što bi mi iz svih mogućih kuteva savršenu sliku, to je drugi par rukava.

 

Meni je bilo najbitnije da mi dobro tv obrađuje tv signal (IPTV, ili obična antena) i to sam s Sonyem dobio. Također, da imam Android tv zbog Kodi a i ostale prilagodbe., da je odlične izrade i razumne cijene. To sam s ovim XD8577 sve dobio. Sad da li je slika malo svjetlija iz kutija ili nisu boje tip top kad gledam sa 40-50 stupnjeva - jebi ga...to nisam ni očekivao. Da slika nije dobra kad gledam ravno e onda bi se žalio...ovako po meni tv nema mana.  

 

Koji ti je model tv-a?? Da ti imaš novi model XE80..

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 9:46 (R36).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
toxic kaže... 

Ne gledam odozgo nikad, ali provjerim. 

Klinci znaju gleda odzdo s poda i tada nema nikakvih problema.

 

Uglavnom znam kakav IPS sam imao od LG-a i znam da nisam imao oscijalacije slike nikakve pa cak kada sam gledao pod puno vecim kutevima a ovo je kao isto IPS.

Ne kuzim ja vise ništ. Znam da nema do LG-a

 

Uopce ne kuzim ljude koji mogu gledat u panele kod kojih se malo nakosis i to nije to.

 

 

Koji ti je model tv-a?? Da ti imaš novi model XE80..

 Ja ga nisam uzeo zbog Androida jer imam već super media player. No kad smo već kod OS-a imam problem, TWITCH mi na TV-u ne daje sliku a na Media playeru radi kako treba.

Može li netko instaliratina svom Sony androdi uređaju Twitch i vidjeti ima li isti problem?

Jel postoji kakav daljinac da bude motion za sony?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 9:53 (toxic).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kada gledam tv iz sedećeg položaja ne primećujem razliku pošto mi je tv u visini očiju. Međutim, kada se zavalim u trosed gornji deo slike je nešto svetliji od donjeg. Lično mi ne smeta ali čisto da se zna, možda nekome bude bitan taj podatak.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@roby27

 

 

ja sam prek njega , samo pd hdr sam stavio passtrough ne convert kako je prikazano

u videu...moze i prek kodi-a ali nisam isprobavao 

 

kak se titlovi namjeste u mpc-u tj srt.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 10:00 (4mal).
10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon updatea na 6.0 je telka brutalno stekala pa sam ju resetiral i bilo je ok do updatea koji je izasao prosli tjedan, nemam pojma kaj je to bilo al budem ga danas probao. 

 

Ne mogu ne mislit na to kaj se ekipi bas XD9305 bricko nakon updatea na 6.0 jer maticna kao nije napravljena da podrzi novi android i ekipi je rikavalo napajanje i par iskusnijih forumasa i  likova je napisalo da je to nesto kaj se ne moze trajno popravit i ako se dogodi da moram zahtjevat upgrade na XE9305. 

 

Sad, dal postoji nacin da ubrzam taj proces 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
toxic kaže...

 Ja ga nisam uzeo zbog Androida jer imam već super media player. No kad smo već kod OS-a imam problem, TWITCH mi na TV-u ne daje sliku a na Media playeru radi kako treba.

Može li netko instaliratina svom Sony androdi uređaju Twitch i vidjeti ima li isti problem?

Jel postoji kakav daljinac da bude motion za sony?

 Ako je besplatan ja ću ga danas instalirat pa ti javim...

gocc01 kaže...

Nakon updatea na 6.0 je telka brutalno stekala pa sam ju resetiral i bilo je ok do updatea koji je izasao prosli tjedan, nemam pojma kaj je to bilo al budem ga danas probao. 

 

Ne mogu ne mislit na to kaj se ekipi bas XD9305 bricko nakon updatea na 6.0 jer maticna kao nije napravljena da podrzi novi android i ekipi je rikavalo napajanje i par iskusnijih forumasa i  likova je napisalo da je to nesto kaj se ne moze trajno popravit i ako se dogodi da moram zahtjevat upgrade na XE9305. 

 

Sad, dal postoji nacin da ubrzam taj proces 

 I ja sam dobio update prošli tjedan i meni radi kao i prije update-a. Nije podržan Android 7 radi procesora., ali na Andoridu 6 bi baš sve trebalo odlično radit. Barem je tako kod mene.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Nakon updatea na 6.0 je telka brutalno stekala pa sam ju resetiral i bilo je ok do updatea koji je izasao prosli tjedan, nemam pojma kaj je to bilo al budem ga danas probao. 

 

Ne mogu ne mislit na to kaj se ekipi bas XD9305 bricko nakon updatea na 6.0 jer maticna kao nije napravljena da podrzi novi android i ekipi je rikavalo napajanje i par iskusnijih forumasa i  likova je napisalo da je to nesto kaj se ne moze trajno popravit i ako se dogodi da moram zahtjevat upgrade na XE9305. 

 

Sad, dal postoji nacin da ubrzam taj proces 

 Ovo mi nije poznato..Ali problem je, da imaju modeli 2017 Chipset 5596, a trebalo bi, da bude več 5597..Tu zna biti ponešto problema.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je Sony zaštekao nakon updejta na 7.0. nije htjeo uopće dići OS.

Napravio sam hard reset pomoću tipki i sada sve radi odlično ali sam izgubio postavke slike i sve ostalo.

Android 7 je gori od 6.1, uglavnom dolazi u EU kroz 10 dana 7.1 i navodno je puno fluidniji. U US je već izbačen prije 20 dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Meni je Sony zaštekao nakon updejta na 7.0. nije htjeo uopće dići OS.

Napravio sam hard reset pomoću tipki i sada sve radi odlično ali sam izgubio postavke slike i sve ostalo.

Android 7 je gori od 6.1, uglavnom dolazi u EU kroz 10 dana 7.1 i navodno je puno fluidniji. U US je već izbačen prije 20 dana.

 Android 7 neće dobit modeli koji imaju dvojezgrene procesore...tj procesore iz 2015...

 

Koji će dobit:

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140771/~/android-7.0-%28nougat%29-os-on-sony%E2%80%99s-android-tv-%E2%80%93-31st-may-2017

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 10:22 (R36).
10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.7.2017 11:09 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pitanje u vezi TV-a. Imam toshiba tv od 32" koji je full  hd mpeg 4 i ima usb 2.0 port. Skinuo sam čisto iz radoznalosti jellyfish test uzorak 110 Mbps Full hd H264. Pitanje je sad zašto na tv-u šteka taj video koji ima 30 sekundi iako tv uredno podržava mpeg 4 odnosno H264. USB stick ima brzinu čitanja preko 50 MB/s.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vjerovatno do proca u telki koji nemre procesuirat toliki bitrate 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

vjerovatno do proca u telki koji nemre procesuirat toliki bitrate 

 Ja pak s racunalom imam sranja kod citanja 4k filmova.

 

VLC nikak ne radi sve šteka.

MPC Classic radi glatko da boli glava.

 

Također kvaliteta slike se razlikuje od playera do playera.

 

Zašto to ovdje spominjem, hoće li i na tv-u biti tako?

Za sada sam probao ugrađeni player i vlc android player i sve radi super tj čini mi se da je slika ista.

Imate li preporuku koji player skinuti za TV i da lije možda bolje da 4k sadržaj spajam komp na tv?

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

@roby27

 

 

ja sam prek njega , samo pd hdr sam stavio passtrough ne convert kako je prikazano

u videu...moze i prek kodi-a ali nisam isprobavao 

 

kak se titlovi namjeste u mpc-u tj srt.?

 toxic gledaj preko mpc-hc-a i skini ovaj filter 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

roby27

 

Evo još jedna preporuka za podešavanje MadVR-a - link.

 

Postoje i link 1 / link 2. Malo su stariji, ali možda pomognu s dodatnim objašnjenjima.

 

Jedino što kolega kaže, MadVR je stvarno zavisan o snazi grafičke kartice tako da dolazak do optimalnih postavki može zahtijevati dugotrajna podešavanja.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kiwi_91 kaže...

roby27

 

Evo još jedna preporuka za podešavanje MadVR-a - link.

 

Postoje i link 1 / link 2. Malo su stariji, ali možda pomognu s dodatnim objašnjenjima.

 

Jedino što kolega kaže, MadVR je stvarno zavisan o snazi grafičke kartice tako da dolazak do optimalnih postavki može zahtijevati dugotrajna podešavanja.

Vjerujem da je to točno no kako recimo onda jedan tv s puno slabijom grafičkom može prikazati super sliku?

Naime ovaj MadVR putem računala te kada se sve punke na tv sigurno izgleda bolje nego da sam tv obrađuje sliku ili ne nužno?

 

Kako znamo kako bi zaista neki film trebao izgledati?

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
Grga1984 kaže...

Meni je Sony zaštekao nakon updejta na 7.0. nije htjeo uopće dići OS.

Napravio sam hard reset pomoću tipki i sada sve radi odlično ali sam izgubio postavke slike i sve ostalo.

Android 7 je gori od 6.1, uglavnom dolazi u EU kroz 10 dana 7.1 i navodno je puno fluidniji. U US je već izbačen prije 20 dana.

 Android 7 neće dobit modeli koji imaju dvojezgrene procesore...tj procesore iz 2015...

 

Koji će dobit:

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140771/~/android-7.0-%28nougat%29-os-on-sony%E2%80%99s-android-tv-%E2%80%93-31st-may-2017

 Dobiti će...

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/141165

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...
R36 kaže...
Grga1984 kaže...

Meni je Sony zaštekao nakon updejta na 7.0. nije htjeo uopće dići OS.

Napravio sam hard reset pomoću tipki i sada sve radi odlično ali sam izgubio postavke slike i sve ostalo.

Android 7 je gori od 6.1, uglavnom dolazi u EU kroz 10 dana 7.1 i navodno je puno fluidniji. U US je već izbačen prije 20 dana.

 Android 7 neće dobit modeli koji imaju dvojezgrene procesore...tj procesore iz 2015...

 

Koji će dobit:

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/140771/~/android-7.0-%28nougat%29-os-on-sony%E2%80%99s-android-tv-%E2%80%93-31st-may-2017

 Dobiti će...

http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/141165

 Onda je to stvarno pohvalno od Sony. Ja sam zadovoljan s 6.0.1 tako da što se mene tiće...meni sve isto.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@toxic

Najbolji player za Android, ti je MX Player.
Omugočava:

Sofisticirano i lijepo grafičko sučelje
Automatski identificira vrstu titlova
Napredne postavke za titlove (jezik / tablica znakova - kodiranje)
veličina titlovi
Font / slova
boja
isticanje
sjenčanje
Pozicija na ekranu
Itd ...

Aplikacija također pruža mogućnost, istovremenog dvojnog prikaza titlova na različitim jezicima.
 
2 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
@toxic

Najbolji player za Android, ti je MX Player.
Omugočava:

Sofisticirano i lijepo grafičko sučelje
Automatski identificira vrstu titlova
Napredne postavke za titlove (jezik / tablica znakova - kodiranje)
veličina titlovi
Font / slova
boja
isticanje
sjenčanje
Pozicija na ekranu
Itd ...

Aplikacija također pruža mogućnost, istovremenog dvojnog prikaza titlova na različitim jezicima.

 +1

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice