Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.599
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

9002 isto!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
Gutts kaže...

Pozdrav da li bolje uzet tv koji nije smart i onda uz to chromecast ili androidbox (ne znam sta je bolje), ili neki smart tv pa ako slucajno krene zajebavat taj smart tv onda nadokupim chromecast ili android box?

Kakva su mišljenja u vezi toga?

I pitao me stari da li je moguće imat sliku u slici dok on gleda nogomet da se ili podijeli ekran ili onak slica u slici?

 

 

Hvala

Ovisi. 

 

Chromecast ti u odnosu na Android boxeve nije toliko fleksibilan, tj., moguće je s Chromecastom sve i svašta ali samo ako aplikacija koju koristiš ima podršku za to. Osobno s 1st gen Chromecastom mogu castati video s YouTubea, Netflixa, Plexa, AceStream isto ima podršku (obilaznim putem, ali radi), možeš mirrorat sliku s moba uz značajan lag... s Android boxevima imam manje iskustva, ali bih ih ipak preporučio nad Chromecastom.

 

A sad, što je bolje... ne znam, ovisi o budžetu, bi li radije kvalitetnu sliku ili prosječnu, ali da TV ima više funkcija. PiP (picture-in-picture) mislim da ima svaki iole ozbiljniji TV.

 

 

Pa imam budžet između 5 i 6 tisuća kn, ja se nekako dvoumim izmedu ova dva https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6501/https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD49XD7005BAEP/, tu mi je negdje cijena ok, vise bih nekako prevagnuo na sliku a ne na funkcije, jer iskreno ja bih stavio samo kodi da moze stari gledat sporta jos vise nego sto ima i youtube (ali to ima skoro sad svaki  tv), a sad ako u tom cjenovnom rangu ima bolji jer iskreno sony ili philips meni svejedno, imam samo dobra iskustva s njima, jer sam imao i jedno i drugo.

 

Hvala

 

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam Sony 49XD70 na kraju i prezadovoljan sam za sada. Slika je odlicna, SD kanali takodje, Android je prava stvar! Preporuka svima. :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E taj i ja mislim ic kupit dns jesi probao kodi na njemu i ajde molim te ako ti se da pogledaj da li u opcijama ima Pip(Picture in picture)??? Hvala

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imao sam ga ja. Kodi radi savršeno.

Ima pip od Androida7 možeš birati u koji kut ćeš sa slikom. možeš npr gledati TV ili nešto sa HDMI dok gledaš kodi, dvije aplikacije ne mogu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Imao sam ga ja. Kodi radi savršeno.

Ima pip od Androida7 možeš birati u koji kut ćeš sa slikom. možeš npr gledati TV ili nešto sa HDMI dok gledaš kodi, dvije aplikacije ne mogu.

 

A gde biramo tu opciju? :)

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ali je tako....ja sam mislio da je to isti tv samo je ks 2016 godiste modela a mu 2017...bar po specifikacijama tako mi se cini...jedino su zvucnici jaci kod serije ks...60w a kod mu su 40w...cak je indeks kvalitete slike jaci kod mu(2600 pqi) dok je ks manje...pa ne znam kako je onda ks bolji od mu????
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

quick settings... moraš se pozicionirati na tv ili hdmi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da da...sad vidim...al se bojim da cu vise naci ks 🤔
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima u emmezeti al je 9000 kn...hm
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da su samo izložbeni ostali, no provjeriti za svaki slučaj ima li još koji zapakirani.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi su zapakirani... Provjereno.

Ali budu na akciji za 8 jednom mjesečno.

Ako uzimaš na keš, može se još dobiti 15% na bonove ili ima ekipe koji uzimaju na firmu pa daju 15-20%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

Svi su zapakirani... Provjereno.

Ali budu na akciji za 8 jednom mjesečno.

Ako uzimaš na keš, može se još dobiti 15% na bonove ili ima ekipe koji uzimaju na firmu pa daju 15-20%.

Svi su zapakirani, znači nema izložbenih?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako dobijem te bonove 😎
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lovacmaki kaže...
Grga1984 kaže...

Svi su zapakirani... Provjereno.

Ali budu na akciji za 8 jednom mjesečno.

Ako uzimaš na keš, može se još dobiti 15% na bonove ili ima ekipe koji uzimaju na firmu pa daju 15-20%.

Svi su zapakirani, znači nema izložbenih?

Zašto TD? Pitanje je konkretno.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

iimmas aveerziju prema izloozbeenima ili?....uglavnnom ja sam kupio u elipsu KS9 za 10kkeka issto biio izloozben i nikakvih problema radi iizlozenosti zasada nnema da

pokucam u drvo 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

iimmas aveerziju prema izloozbeenima ili?....uglavnnom ja sam kupio u elipsu KS9 za 10kkeka issto biio izloozben i nikakvih problema radi iizlozenosti zasada nnema da

pokucam u drvo 

Ne mogu, meni elektronika mora biti zapakirana pri kupnji. 

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

super  onda plattii  vise za slabilje perfe 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto bi platio više? Kupim na akciji zapakirano.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kupio zapakiran i ima ih još. Ako ti Zelić kupiti izložbeni našlo bi se makar je ista cijena. 

65ks800 Izložbeni 10000kn. Po meni jebena cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jes grga...vidio sam, predobra cijena za tu velicinu i kvalitetu
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A sta kazete na panasonic tx58ex700e?nije u rangu samsunga ks8002 ali je li bar peiblizno tu negdje?...kosta 7800 kn sto nije losa cijena ako ista valja...?
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Procitao sam darkovu recenziju...nista od ovoga...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa, je li zna netko neku konkretnu razliku izmedju ova dva modela, po specifikacijama ne vidim nista konkretno. I ima li tko iskustva sa jednim od njih, 6501 mi je bio primarni izbor, dok nisam vidio ovaj 6412 jer ima manju cijenu.

Nisam bas zahtjevan, bitno mi je da je androidTV, i da je ok za stream filmova, YouTube, twitch.tv i to je zapravo to. Budžet je oko 4000kn, 4900 mi ipak malo previse.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6501/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako nije samo da 6501 ima android il tak nesta... mislim da je vec bilo pitanja oko toga.... al posto je Garfield na hladenju nemoze odgovorit....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ako nije samo da 6501 ima android il tak nesta... mislim da je vec bilo pitanja oko toga.... al posto je Garfield na hladenju nemoze odgovorit....

 u specsima i po recenzijama pise da je android 6.0 MM. Vitit cemo valjda se javi netko tko ima ja bas ne vidim neku konkretnu razliku

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
luka.miskovic kaže...

ekipa, je li zna netko neku konkretnu razliku izmedju ova dva modela, po specifikacijama ne vidim nista konkretno. I ima li tko iskustva sa jednim od njih, 6501 mi je bio primarni izbor, dok nisam vidio ovaj 6412 jer ima manju cijenu.

Nisam bas zahtjevan, bitno mi je da je androidTV, i da je ok za stream filmova, YouTube, twitch.tv i to je zapravo to. Budžet je oko 4000kn, 4900 mi ipak malo previse.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6501/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/

 

6412 = 60Hz panel, 350cd/m2, Mediatek MT5596A, CPU ARM Cortex-A53, GPU Mali T860 MP2, nema USB 3.0, 2xHDMI 1.4 + 2xHDMI2.0, 3.5mm Audio OUT samo

 

6501 = 120Hz panel, 400cd/m2, Mediatek MT5890, CPU 2xARM Cortex-A17 + 2xARM Cortex-A7, GPU Mali T624, 1xUSB3.0, 4xHDMI 2.,0, 3.5mm Audio IN+Out

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 14:48 (Ziga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice