Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.856
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja bi isa na Sony, ovaj zakrivljeni ekran u samsunga me nervira.

Samsung je VA panel a Sony bi triba bit IPS? Ispravite me...

Samsung ima po meni bolji SMART i bolji daljinski (subjektivno mišljenje)

Sony mi ima bolji dizajn i triba bi imat malo bolju sliku. Nisan ih vidija paralelno jedan do drugog pa nebi stavija ruku u vatru. 

Uzmi svoje materijale na usb i pravac u neki ducan. Probaj ih nac i uzmi sta ti se svidi.

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj model Sonija ja VA panel, imam ga licno i solidan je tv, u rangu je skoro sa Samsungom serije 7, mada nisam imao priliku da vidim seriju 7 samsunga posto imam i samsung iz serije 9 (65 MU 9002) i drasticno je bolji od Sonija jedino u snimljenom HDR materijalu, u ostalim scenama i nema tako velike razlike, pozz

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj Sony po ovoj specifikaciji ima IPS panel jer je KD a XE ima Va panel...

Opet, po postolju bi rekao da je to drugi po redu baš taj XE model, ali i taj XE zovu 7005 kao i ovaj KD,, ?!! Tko će ove znati, brljaju u spec ....

Svakako bih izabrao Sony u tom cjenovnom rangu.. .. mada, tu su negdje

 

Usporedba ta dva Sonija, onaj treći je smeće tj Phily Garfield. 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/580c20cc1

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 18:09 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony XE70xx serija i to od 55" svi imaju VA panel. XD 70xx seriju od Sony-a mislim da nema nigdje za kupit u trgovinama i to već odavno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mkusan kaže...

Pozdrav svima, trebao bih TV do 80cm za stariju osobu na selu. Jednostavnost upotrebe i kvalitetan tuner su mi možda i važniji od kvalitete slike.

Cijena do 1700 kuna, ova dva ulaze u cijenu, koji bi bio bolji ili pak neka druga opcija?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-32PHS4132/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-32GHB5740/

 

Zahvaljujem

 

Marko

 Grunding ima 5 godina jamstva dok Philips ima 2.

Meni se čini da je Grundig malo bolji. 

Ja sam nedavno kupila Grunding (drugi model) i zadovoljna sam. S tim da ja nisam starija osoba i ne živim na selu. Pretpostavljam da i jedan i drugi TV imaju dovoljno dobre tunere. Tebi bi bilo najbolje da odeš u elipso i porazgovaraš sa prodavačem (promotorima) na licu mjesta. 

10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Sony XE70xx serija i to od 55" svi imaju VA panel. XD 70xx seriju od Sony-a mislim da nema nigdje za kupit u trgovinama i to već odavno.

 vidiš da je čovjek dao link na Mall.hr gdje prodaju sony KD557xx

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Sony XE70xx serija i to od 55" svi imaju VA panel. XD 70xx seriju od Sony-a mislim da nema nigdje za kupit u trgovinama i to već odavno.

 vidiš da je čovjek dao link na Mall.hr gdje prodaju sony KD557xx

 XD - 2016

 XE - 2017

 

Ovo KD nemam pojma što znači.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Taj Sony po ovoj specifikaciji ima IPS panel jer je KD a XE ima Va panel...

Opet, po postolju bi rekao da je to drugi po redu baš taj XE model, ali i taj XE zovu 7005 kao i ovaj KD,, ?!! Tko će ove znati, brljaju u spec ....

Svakako bih izabrao Sony u tom cjenovnom rangu.. .. mada, tu su negdje

 

Usporedba ta dva Sonija, onaj treći je smeće tj Phily Garfield. 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/580c20cc1

 

Anđeo bez falinge kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Sony XE70xx serija i to od 55" svi imaju VA panel. XD 70xx seriju od Sony-a mislim da nema nigdje za kupit u trgovinama i to već odavno.

 vidiš da je čovjek dao link na Mall.hr gdje prodaju sony KD557xx

Koliko ja vidim čovijek je dao link na XE7005 iz Mall-a. Evo i sam link sam ti označio žutom i oznaka je XE, a ne XD, malo si se pogubio.

Inače za informaciju KD je samo početna oznaka, nije i oznaka modela znači oznaka navedenog modela je KD-55XE7005 (55 veličina ekrana XE je model i broj je oznaka modela - KD je nebitan u cijeloj priči).

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:10 (MasterOfDisaster).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

Tražim tv ali kako nikog ne poznajem tko se kuži u navedeno, znam da ovdje ima znalaca pa molio bi pomoć. Gledam uzeti jedan LCD do max 4.500,00kn, dijagonala od 120cm pa nadalje,nikako manja

 

Da se odmah ogradim stvarno sam tulek u tome..... Gledam tehnologiju i već na početku vidim da se nude Full HD i ultra HD. Teoretski mi je jasna razlika, ali teorija je jedno a gledati u ekran sasvim nešto drugo. Dali je stvarno vidljiva razlika u odnosu na Full HD? Ja gledam telkač sa jedno cca 2.5 m.

 

Isto tako u 90% slučajeva gledam SD i HD kanale tipa Sport Klub,Viasat Nature,NG,RTL i Novu,Cinestar,HBO a ponekad znam pogledati Filmove/Serije preko Netflixa.Do sada sam gledao Full HD tako da još nisam isprobao UHD stavku pošto nisam imao nikakvog materijala.

Po netu koliko sam se uspio informirati skužio sam da mi je potreban tv koji ima dobar upscale jer u mojem slučaju treba SD i HD sliku konvertirati u UHD.

 

Uglavnom da puno ne seruckam:) nije mi bitan 3D niti bilo kakve super tenologije koje nude današnji televizori, zanima me samo kvaliteta slike ( rezolucija,boje,kontrast)

 

Za sada što sam uspio naći su bila ova tri modela(Sony,Samsung,LG)

 

Sony 4K LED TV prijemnik

 Samsung 4K LED TV prijemnik

  

LG LED Smart TV prijemnik 

Hvala unaprijed!

 

 


Ljudi,ne želim biti dosadan no može help,baš razmišljam dal da pričekam do ljeta pa će možda bit neke bolje akcije,kaj mislite?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterOfDisaster kaže...

Koliko ja vidim čovijek je dao link na XE7005 iz Mall-a. Evo i sam link sam ti označio žutom i oznaka je XE, a ne XD, malo si se pogubio.

Inače za informaciju KD je samo početna oznaka, nije i oznaka modela znači oznaka navedenog modela je KD-55XE7005 (55 veličina ekrana XE je model i broj je oznaka modela - KD je nebitan u cijeloj priči).

Da, u pravu si.

i ja sam gledao taj KD naprijed...

 

 https://www.displayspecifications.com/en/model/aa49bb4

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:50 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

 Ljudi,ne želim biti dosadan no može help,baš razmišljam dal da pričekam do ljeta pa će možda bit neke bolje akcije,kaj mislite?

 Sad su ti akcije.

Kreću modeli 2018 pa ćeš morati čekati 2019 za nove "akcije".

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, zanima me sto mislite o

https://www.hgshop.hr/tv-lg-43uj620v-led-4k-uhd-smart-tv-dvb-s2-t2-pmi-1500-active-hdr-109-cm/proizvod/231005

  Kupujem starcima tv pa me zanima sto mislite o ovome lg-u. znaci gleda se samo iptv i tu i tamo filmovi preko usb to je to. nikakav gaming i sta ja znam. unaprijed hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 16:55 (Has_11).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kupujem novi tv i zapeo sam na ova dva modela 1 i 2. Znaci to je max cijena do koje idem. Udaljenost gledanja je 3 do 3 i pol metra. Koji je bolji? Ili pak ici na nesto trece?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Do 10t kn je Sony 55XE9005 najbolji izbor.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sam malo unazad citao i vidio da se dosta o njemu pise... tako d cu i njega ubacit u izbor.

 

Hvala

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony je tu definitivno najbolji izbor. Slobodno pročitaj recenzije. Ali bi opet bilo šteta dati toliko kad za 1500kn više imaš OLED B7 koji je ultimativno najbolji izbor
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tog lg-a nema u Rijeci ispod 13000, to mi je previse, a i poceo sam gledat od 8000 pa navukao na 10000 :) zna se kako to vec ide

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 22:35 (telefon).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zato postoje webshop i dostava. Sumnja da i ovog Sony ima u Rijeci za manje od 10t kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
telefon kaže...

Pozdrav,

 

kupujem novi tv i zapeo sam na ova dva modela 1 i 2. Znaci to je max cijena do koje idem. Udaljenost gledanja je 3 do 3 i pol metra. Koji je bolji? Ili pak ici na nesto trece?

 https://www.mall.hr/led-lcd-tv-prijemnici/lg-oled-tv-prijemnik-55eg9a7v?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Best buy opcenito. 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Problem sa tim OLED-om je što ne može prikazivati HDR materijal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ko da je to bitno. Skines si 1080p materijal i uzivas a ove gluposti zanemari. Kad hdr iscijede onda ce opet izmislit neku promidzbu ko i onaj dolby atmos. Sopaju ljude ko ovce. Nisi in ak nemas sve pokemone jebate

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nije da nisi in, nego ako daješ tolike novce onda da imaš. A HDR nije gimmick, osjeti se razlika i kvaliteta. No ako on smatra da to njemu ne treba, onda OK.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ok, znaci ova dva samsunga su losiji od tog lg-a i sony-a? Sad me zanima kako funkcionira android na sony-u i tizen na samsungu. Da li preko oba dva mogu bez problema picit iptv?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja mogu reći kad si već spomenuo LG da Web Os rastura.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Inače, naaaaajbolji su ti LG televizori.

Khmmm....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahaha, muke idem bacit pogled sad

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Nije da nisi in, nego ako daješ tolike novce onda da imaš. A HDR nije gimmick, osjeti se razlika i kvaliteta. No ako on smatra da to njemu ne treba, onda OK.

 Vidi se razlika al kad ti moras ciljano trazit materijal koji podrzava hdr i to jos skidat veliki file onda je to opterecenje pogotovo ako imas slab net a i nacekat ces se na novije filmove sa hdr umjesto obicnih na torrentima. Ili placat pretplate na koje kakve servise koji opet nemaju sav sadrzaj. Kodi ionako nema hdr stream. 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen sony

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice